Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Първия подводен тест - меко казано не съм впечатлен. Дето се вика 4К MY ASS... Но пък за тия пари толкова - поне не се напълни с вода и на морето ще мога да снимам попчетата  :bgrin: 

https://www.youtube.com/watch?v=gW-pUV_7fME&feature=youtu.be

Сега трябва да намеря подходяща "ръка" да го държи, че няма как да се пресягам навсякъде, особено под вода.

Между другото пише, че издържало на 30 метра... Да, аз пък свиря на цигулка...  :laughing1:  

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Между другото пише, че издържало на 30 метра...

Искаш ли да го пробвам?

 

 

Сега трябва да намеря подходяща "ръка" да го държи, че няма как да се пресягам навсякъде, особено под вода.

Вземи си една селфи пръчка. Водолазите масаво започнаха да ги ползват и няма никакви проблеми с тях. Само гледай да е по - здрава.
Link to comment
Share on other sites

Искаш ли да го пробвам?

 

Вземи си една селфи пръчка. Водолазите масаво започнаха да ги ползват и няма никакви проблеми с тях. Само гледай да е по - здрава.

 

Точно за тебе се сетих и какво си ми разказвал за часовниците  :laughing1: 

 

Абе уж се заклех никога да не купувам такова нещо, но явно ще трябва. Ако пък открия и такова дето да се огъва пластично ще е супер... 

Link to comment
Share on other sites

Точно за тебе се сетих и какво си ми разказвал за часовниците  :laughing1: 

Абе уж се заклех никога да не купувам такова нещо, но явно ще трябва. Ако пък открия и такова дето да се огъва пластично ще е супер...

Колко китайски фенери сме издавили през годините не е истина. За сметка на това съм виждал пластмасов детски фенер от Джъмбо да издържа на 80 метра дълбочина...

Аз лично използвам фенер който дори и да се наводни не спира да работи и не може да се прецака от вода.

 

Как така да се огъва? Има такива на които можеш да въртиш "поставката" във всякакви посоки.

Link to comment
Share on other sites

Самата пръчка да е пластична, иначе как ще бръкна под скалите.... Имаше навремето едни подобни настолни лампи, чиято пръчка се гънеше - абе прилича на маркуча на душа, но е плътно и пластично... Не се сещам за име... 

Link to comment
Share on other sites

Самата пръчка да е пластична, иначе как ще бръкна под скалите.... Имаше навремето едни подобни настолни лампи, чиято пръчка се гънеше - абе прилича на маркуча на душа, но е плътно и пластично... Не се сещам за име...

https://www.aliexpress.com/item/32cm-selfie-stick-flexible-monopod-hose-with-clamp-for-gopro-hero-1-2-3-3-4/32761494203.html?spm=2114.search0104.3.51.99da1d30Sxgpu5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_5711320_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10696_10084_5722520_10083_10618_10304_10307_10302_5711220_10059_5722620_5722920_308_5722720_5722820_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_31,ppcSwitch_4&algo_expid=078b2f00-b2fe-4adc-849b-63f7f361d50f-7&algo_pvid=078b2f00-b2fe-4adc-849b-63f7f361d50f&priceBeautifyAB=0

Нещо такова ти трябва. Това обаче е 32см само. Като цяло не съм виждал гъвкави пръчки. Знам какво търсиш, но не съм виждал. Ако е по - дълга ще е проблем понеже не може да се сгъва.

С това снимане покрай камъните нищо няма да направиш. Трябва ти хубаво осветление. Има варинат да си купиш доста сериозно подводно такова. Тежи обаче колкото камерата и не всяка селфи пръчка ще го издържи. Не са скъпи, но не знам дали си струва за такава камера. Слагат се заедно с камерата едно до друго.

Link to comment
Share on other sites

Ти да не мислиш, че ще тръгна в дълбокото  :laughing1: 

Говоря за едни скали на Лозенец, дето водата не надвишава кръста, ярко осветено е от слънцето - лиготии общо взето... 

Иначе да - точно такова ми трябва, но това идва късо в други ситуации, дето се вика не мож' да стигне дъното на аквариума ми... 

Едно е сигурно, ще трябва да минавам на по-ниска резолюция понеже 4К-то е .... 30фпс.... СмЕх. 

Link to comment
Share on other sites

Ако директно попада светлина да, но ако са в сянка вероятно няма да заснемеш нищо. Малко камери снимат на повече от 30 кадъра на 4К. GoPro6 снима на 60. А какви снимки и клипчета прави под вода...

Link to comment
Share on other sites

Ами къде са 20 долара, къде са 800 ли бяха....  :laughing1:

 

Определено има силно слънце. Ще видим какво ще се получи. Но ето сега в аквариума ми 4К-то нек'си не се вижда... 

Link to comment
Share on other sites

На 4К дори не би трябвало да стига 30fps с този чипсет, така че най-рационална се пада 2к резолюцията, която е повече от достатъчна.

 

 

 


Между другото в GB отново има flash sale на 4к екшън камерата F60 - само за $24. На предната промоция от много мислене изпуснах покупката, но сега смятам да си поръчам една в момента, понеже гледам как наличните бройки намаляват с по 1 на всеки няколко минути...и понеже доста съм се интересувал точно от тази камера, да спестя малко време в търсене на информация и гледане на клипове на евентуалните заинтересовани:

+ много добро качество на картината (за тази цена) ; поддръжка на 60fps при FullHD
+ time lapse
+ slow motion
+ loop (може да работи като регистратор)
+ може да работи като web камера
+ водонепроницаем калъф за снимане под вода + множество аксесоари
+ WiFi
+ може да снима докато се зарежда

--------------

- сравнително слаб чипсет (Allwinner V3)
- на 4к пада под 30fps
- звукът от микрофона е под всяка критика
- стабилизацията също куца
- батерията не изкарвала повече от 45 минути запис
Link to comment
Share on other sites

Едно е сигурно, ще трябва да минавам на по-ниска резолюция понеже 4К-то е .... 30фпс.... СмЕх. 

Не мисля, че 30 фпс е смех, за под водата конкретно. Или пък някаква нужда от 4К да се снима. Освен, ако нямаш такава разделителна, на която да го гледаш. Да не говорим и за големината на файловете, дето прави.

 

Ако директно попада светлина да, но ако са в сянка вероятно няма да заснемеш нищо. Малко камери снимат на повече от 30 кадъра на 4К. GoPro6 снима на 60. А какви снимки и клипчета прави под вода...

Така е. Даже преди YI 4K+, нямаше друга с 60 фпс. След нея и GoPro изкараха 6цата си. Като гледам и сравненията между двете, още не мога да си обясня двойната разлика в цената.

Link to comment
Share on other sites

Смех е и под и над вода, щото накъсва та се кине  :laughing1: 

Аз не казвам нищо лошо - за 20$ толкова! Даже и много е. 

 

И още едно нещо - бая е застъпен рибният ефект... 

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което виждам с евентуална възможност да върши работа е ТОВА  Чудя се дали да не взема едно, макар силно да се съмнявам, че ще изтрае дълго... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Слагайте регистраторите щото мангалите не спят - стар трик е, но досега тук не беше много популярен, а стане ли - после иди обяснявай кой-какво...сложна работа и бъдете сигурни, че тутакси от махалата ще се съберат поне 30 човека да потвърдят случката.
 

Измама с легнали на пътя роми

 

..........Семейството пътувало с автомобила си в посока бензиностанция "Шел", когато на няколко метра от кръговото видели детето, лежащо неподвижно на пътното платно. Съпругът й спрял автомобила, в същия момент спряла и друга кола. Жената обаче се усъмнила, защото преди години станала очевидец на подобна измама.

 

"Преди години бях неволна свидетелка от балкона на студентската ми квартира как една ромка легна нарочно на шосето, а детето й беше на спирка. Накара го да плаче. Спря кола, извикаха линейка. Като дойде линейката, детето каза, че човекът, който се е обадил на Спешна помощ, е блъснал майка му. Стана голям цирк“.

 

Вчерашната история продължила по горния сценарий. "Мъжът ми виждайки това дете, се върна до колата и ми каза да звъня веднага на 112", разказва по-нататък Мария К. "Аз му казах да отиде пак до детето и да му каже да става, защото идва полицията и знае за номерата им.Той отиде и като каза това, детето скочи читаво и взе да бяга. Отиде до банкомата на бензиностанцията, където я е чакало по-голямо момче, и двамата хукнаха към сградата на ВиК. Там видяхме да ги чака майката, явно, и тръгнаха надолу. Съпругът ми беше бесен. Другият шофьор беше изненадан и афектиран от случващия се театър в рамките на 5 мин.“

 

"Хипотетично, ако бяхме се обадили на 112, щеше да дойде линейка и полиция. Братът, виждайки че номерът ще мине и ще дойде линейка, излиза от храстите и започва да се вайка, съответно ще дойде и притеснената майка с куп роднини. Докато дойдат екипите, става цирк. Идва линейка и казват, че детето е блъснато и братчето казва - "този я блъсна".

Link to comment
Share on other sites

Добре, кажете някой сравнително евтин и сравнително качествен (ставащ) регистратор. Не карам много, но ми се иска нещо да сложа, щото наистина може да спести много проблеми, а и независимо колко малко карам по принцип, ставам постоянно свидетел на тотални идиоти дори в града, което е странно.... толкова ли няма камери и полиция, направо съм втрещен за какво става въпрос. Аз нарушавам карам с 60 примерно, оня профучава около мен отдясно, с поне 100, изпреварва напред, наляво надясно, музика отвътре кънти.... пълни идиоти, тва не са хора, па макар да имат като мен 2 ръце, очи, крака и уши и външно да наподобяват хора. Като видя че за такива няма закони и няма полиция които да ги лови, ми кипва сериозно. В същото време полиция застанала на места, където няма никакъв смисъл, освен разбира се за 5-10км превишение да прибират пари.

Тука булеварда зад нас, съвсем редовно джигити преминават с 150-200, на метри от районното, дигат шум като на летище..

 

Не ми се дават все пак повече от 40-50 лв. Дали има нещо що годе читаво поне 720п.. като гледам почти всички имат бая функции, повечето от които няма да ми трябват, примерно локване на запис или някакви такива. Само да има циклиране на записите, като изтрива най-старите и там базовите неща. За предпочитане нещо от Бг магазин.

Предполагам и ще трябва да има функция да се пуска сам с пускането на двигателя ли не знам..., и как става ако загасим двигателя и искаме да продължи да записва случващото се...

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не ми се дават все пак повече от 40-50 лв. Дали има нещо що годе читаво поне 720п..

 

Теди, в 2018-та да търсиш нещо по-малко от FullHD е безсмислено.

 

Аз съм доволен от G1W на светло идеално снима.

 

:thumbsup:

 

Моделът е старичък и базов (без много екстри), но за цената си снима сравнително добре дори и за днешните разбирания за качество. Аз и затова не сменям моя с по-висок клас (имам G1WH), понеже съм доволен в повечето ситуации, а дори и нощем като му усиля EV-то (на +2/3 или на +1) пак се вижда прилично.

Link to comment
Share on other sites

100+ лв няма да дам за регистратор (колкото го намирам въпросния G1W). Явно ако ще стане, ще е след първия инцидент.

Иначе не ги знам, предположих че може да има 720п на по-разумни цени, но изглежда FullHD вече се среща във всички ценови сегменти.

Link to comment
Share on other sites

100+ лв няма да дам за регистратор (колкото го намирам въпросния G1W).

 

? - не знам къде точно гледаш, но ти е таман в ценовия диапазон, за който спомена...дори е с кондензатор и по-хубав чипсет от моя. :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, ще помисля.

Това е някаква разпродажба, иначе са към $40, което е 70 лв, и шипмънт ако има, и бг търговеца като си сложи нещо, става 100-тина лв, колкото ги гледах.

То нали знаеш, докато не стане нещо... за толкова години досега не се е налагало, и... :) И 50-60 лв вече не ми се дават. Но ще помисля.

 

Edit: Този G1W ми се струва бая голям и обемист. Прекалено много място ще заема, няма да може зад огледалото да се монтира, и тая вендуза ще заема място. Да не говорим, че слагам и вендуза за навигация/смартфон по-надолу.

Ще търся нещо по-компактно, което някак да се монтира зад огледалото.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Edit: Този G1W ми се струва бая голям и обемист. Прекалено много място ще заема, няма да може зад огледалото да се монтира, и тая вендуза ще заема място. Да не говорим, че слагам и вендуза за навигация/смартфон по-надолу.

Ще търся нещо по-компактно, което някак да се монтира зад огледалото.

 

Теди, не се шашкай. :) Вярно е, че има и по-компактни, но не е чак толкова голям, колкото си го представяш, освен това моят е монтиран точно зад огледалото с един държач (специално за този модел), с който се прикрепя към самото огледало и така когато искаш просто си го сваляш и слагаш без проблем и без да се грижиш да залепяш нещо на стъклото, а и като е зад огледалото почти не се вижда.

Link to comment
Share on other sites

Теди, не се шашкай. :) Вярно е, че има и по-компактни, но не е чак толкова голям, колкото си го представяш, освен това моят е монтиран точно зад огледалото с един държач (специално за този модел), с който се прикрепя към самото огледало и така когато искаш просто си го сваляш и слагаш без проблем и без да се грижиш да залепяш нещо на стъклото, а и като е зад огледалото почти не се вижда.

А как си решаваш тока до него? Висящо кабелче или нещо по-прибрано?

Link to comment
Share on other sites

Имам радар-детектор под сенника, който никога не отварям, защото стъклото ми е с лента отгоре, а и винаги карам с очила+подвижен клипс - та от захранването на детектора съм изкарал едно късо usb кабелче, което стига точно до огледалото...реално от кабелчето се виждат само 3-4 сантиметра между сенника и огледалото. ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам радар-детектор под сенника, който никога не отварям, защото стъклото ми е с лента отгоре, а и винаги карам с очила+подвижен клипс - та от захранването на детектора съм изкарал едно късо usb кабелче, което стига точно до огледалото...реално от кабелчето се виждат само 3-4 сантиметра между сенника и огледалото. ;)

Ясно :))

Че от доста време си мисля за регистратор, но момента с кабелите не ме радва особено :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...