Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Ясно.

Засега спирам, не виждам смисъл да обсъждам повече моето назлъндисване, 70 лв на тоя етап не бих дал, надали стигам и 300 км на месец изминати. Уж като поднових писането, беше просто коментар, а май го докарах пак до това какво бих взел или не, до каква сума и т.н. За което се извинявам, вече се чувствам виновен. То е ясно, че ако ми потрябва, просто ще отида някъде от Бг ще си взема нещо по-свястно така или иначе. Че и аз неведнъж съм страдал от т.нар. "китайски боклуци", т.е. евтини неща. Затова надали бих минал по пътя, който някои тук препоръчаха, първо с евтино устройство, и ако не ми хареса, да взимам по-скъпо. Естествено най-често нещо около лоу-мидрейнджа за доста неща, винаги е било най-адекватното, защото при много скъпите доста често разочарованието е по-голямо, при най-различни видове стоки!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Лидл ще пускат видеорегистратори другата седмица. Там можеше да се връща, ако не те кефи, нали? :)

Може, в 90-дневен срок от датата на покупка. С касовата бележка отиваш на касата, връщаш стоката, връщат ти парите. Една минута отнема всичко, без допълнителни въпроси и обяснения. В това отношение са много коректни.

 

 

ПОТРЕБИТЕЛСКИ ПРАВА

Удовлетвореността на нашите клиенти е на първо място. Затова ние ви даваме правото да върнете закупена от Lidl стока, в случай че тя не отговаря на вашите очаквания. Lidl ви дава възможност:

  • да върнете закупени от Lidl хранителни продукти;
  • да върнете закупени от Lidl нехранителни стоки (от акционния асортимент) в рамките на 90 дена от покупката срещу представяне на касов бон;
  • да върнете горепосочените стоки във всеки от филиалите на Lidl в страната.

При нехранителните стоки след изтичане на период от 90 дни от покупката може да зададете своите въпроси относно стоки в гаранция към нашите сътрудници на безплатния ни телефон.

Посочените права са допълнителни към правата на всеки клиент по търговската гаранция (когато такава е издадена за съответния продукт) и установеното в Закона за защита на потребителя право на рекламация.

Link to comment
Share on other sites

То тва цял фотоапарат, ще закрие половината стъкло :Р .

Онзи дето 56 лв май е същия като от преден линк за $34. Ако взимам, това ще е първия кандидат.

 

Честно казано, за толкова каране (както казах рядко), за толкова години 1 или 2 пъти да съм виждал някой по-сериозен идиот, за когото може би регистратор би бил полезен да го пльосна в някой сайт, а те със сигурност са пльоскани от други вече.

Link to comment
Share on other sites

Да бяха писали и какъв е моделът, че хората да си потърсят клипове правени с него...щото днес всички снимат на FUllHD, ама различно...и особено нощем...а почти 100 кинта не са малко.

Link to comment
Share on other sites

Ми анджък, ама 7.3см е само екрана, предполага се диагонално (че ако беше по катетите...), даже по-голям от екрана на сапунерестия ми фотоапарат :) . Явно е точно колкото сапунерка фороапарат, ако не и по-голямо, гледайки на снимката рамките около екрана.

 

И да, що няма модел, много странно. Прекалено голям риск, дори с възможност за връщане и разкарваници. Хубаво 56 лв, ама и чакането ще е поне месец.

Link to comment
Share on other sites

С голям екран хем е добре, хем не толкова. Добре е ако клиповете ги разглеждаш на самия регистратор, но за такъв като мен това не ми е необходимо. Още повече, че моят е монтиран точно под огледалото за обратно виждане и когато работи постоянно ме разсейва, защото когато погледна към огледалото заблуждава, че има някой отзад и затова съм го настроил да стои активен само минута (докато видя как е настроен и дали не се е изместил от фиксацията), а като тръгна да загаси екрана и да продължи да снима.

Link to comment
Share on other sites

Ето го лидълския регистратор - за тия пари се взима доста по-приличен регистратор.

 

Въпрос на вкус и претенции - тоя от клипа си го харесва. :) ...макар, че така снимат камерите за 50-60 лева, ама както Теди казва - където 50, там и 100. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Някой да си е взел нова камерка и да се похвали нещо? :Д

В крайна сметка, някой има ли камера, дето да може по един или друг начин да се виждат номерата с разминаващи се коли вечер?

Link to comment
Share on other sites

Мога да се оплача. Взех една нискобюджетна(по старому - евтинка), през 1-2 месеца ми поврежда microSD картите. С 3-4 вида и марки и капацитет пробвам и все тая. После не стават за нищо. Някои даже не се виждат от РС-то като устройство.

Link to comment
Share on other sites

Аз взех от алито огледало с камера. Работи много добре. Дойде със СД карта. Може да се закачи и камера за обратно виждане. Мога да дам линка ако някой иска.

 

Turn off this option! Pixel 3 с помощта на Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Тази тема позамря нещо. След като китаеца, който бях взел навремето така и не проработи като хората, наскоро гледах едно ревю на моя проятел и градски Лайнъс и реших да си взема регистратора, който препоръча (евтинджос, който уж по нищо не отстъпва на многократно по-скъпи боклуци) и така от една седмица ползвам VIOFO A119 V3. Машинката пристига добре оборудвана, като единствената липса е на поляризационен филтър (който трябваше да поръчам отделно и ще ми го доставят в понеделник). Джаджата е с Novatek NT96670 чип, Sony IMX335 Exmor R Starvis сензор, 140 градуса полезрение и кондензаторна батерия.

 

VIOFO A119 V3 Dash Cam 2K 2560x1600P Quad HD+ Car Dash Camera with GPS  Logger | eBay

Първите ми впечатления са добри и засега поне не показва идиотските проблеми на предишния китаец. Още не съм го пробвал нощно време, но иначе качеството е задоволително. Ето един кадър от селото (на който се вижда един наточен Макларън). Да се има предвид, че стъклото ми е адски замазано, защото не съм го чистил сигурно от година (адски ме мързи нещо напоследък) и освен това не съм сложил още филтъра. :lol:

 

viofo-a119.jpg

 

На тази снимка се вижда, че номерата почват да стават четливи откъм десетина метра разстояние, което също не е никак зле мисля.

 

vvv2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Е че ние с китайците ги четем номерата бре! При мен се получи беля с окабеляването - толкова отдавна, че съм забравил кога :laughing1:
От поне две лета в колата стои една букса, която трябва да монтирам на кабела за бившия радар детектор и все или ме мързи или нямам инструменти под ръка... Обаче съм се зарекъл тия дни да го направя и точно оня ден измъкнах нарочно кабела да виси и да ме дразни доде не го направя. Пусто не ми се разваля захранването за детектор, но пък сега и да се слага такъв ще е в новата кола. Отделно че с Уейз и Вайбър станаха почти напълно излишни... Дано да е в час батерията, че стои в жабката от .... не помня откога...
Това изглежда интересно дето си го взел, но пусто като видя името Лайньо и като се сетя какви глупости си показвал да дрънка и се притесних :effemine2:
Помежду другото вече не сме ли в позиция да си купуваме свястна стока, а не китайски съмнителници? :rofl:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Засега от това нещо съм доволен и най-важното, все още не съм забелязал никакви нередности при използване в най-големите жеги, които бяха тук миналата седмица. Предишния китаец спираше и тръгваше когато си иска, да не говоря за другите проблеми. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Като пълен идиот си изгорих видеорегистратора. Ама то е казано - не е лесно, Саше... Квот си направиш сам трудно дуг може да ти спретне... И т.н. и т.н. 
Та съответно сега трябва да си купя друг. И естествено нямам понятие след толкова години какво и как се случва в тая схема. Едно е сигурно - отпадат всички, които са И огледало за обратно виждане. 
Мисирино, твоят как изглежда? В смисъл монтиран в колата как стои? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:

Като пълен идиот си изгорих видеорегистратора. Ама то е казано - не е лесно, Саше... Квот си направиш сам трудно дуг може да ти спретне... И т.н. и т.н. 
Та съответно сега трябва да си купя друг. И естествено нямам понятие след толкова години какво и как се случва в тая схема. Едно е сигурно - отпадат всички, които са И огледало за обратно виждане. 
Мисирино, твоят как изглежда? В смисъл монтиран в колата как стои? 

Ама си ми Мисирчо гоУем! :lol: Виж горе на снимките де, размера е горе-долу колкото кибритена кутия (една идея по-голям). Залепва се за прозореца с това малкото кубче, което е GPS модула всъщност (и може да се маха). Лещата очевидно може да се наглася вертикално.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Godfather said:

Ама си ми Мисирчо гоУем! :lol:


Мани, мани, не ми говори... Простотия до шия... 
Огледах до сега твоя - доста добре стои. Намирам го на 107$ ама доставката нещо не ми излиза. Пък и с тая покупка вчера маааалко ще поизчакам преди да разхвърлям пари за регистратори, че поне два ще са ми нужни 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...