Jump to content
BulForum.com

Камина - плюсове, минуси, фирми


Grimjaur

Recommended Posts

+1 за мнението на Раптор, направихме си камина на къщата (градена, ала бала маса пара дадохме)....голем мерак голямо чудо.....точно 1 зима и всеки дигна ръце и се отказа да се занимава с нея. Палим я чат пат по празници сега и ние. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Така като гледам, в случая, 2 кюмбета ще свършат повече от добра работа. Предполагам ще се седи по седмица там горе и после се "зазИмява" положението. Иначе казано - ако ще слагаш нещо с водна риза, всяко отиване и последващо напускане на вилата ще е хамалогия с пълнене и източване на води, нагласистики и тем подобни. По-добрият вариант е с 2 кюмбета, които си седят заредени и те чакат само да драснеш клечката. И изобщо не ги мислиш дали имат вода, какво е налягането, после да ги източваш...

 

Мислили сме го тоя вариант за наща вила, ама винаги си остава проблем поддръжката на цялата инсталация. Обикновено се ходи за по 2-3 дена и да въвеждаш цяла инсталация в действие за толкова малко време престой - просто няма смисъл.  Палиш печките и топуркаш по къси гащи. Верно, гълтат малко повече дръвца, но пък нямаш кой знае каква първоначална инвестиция.

 

Естествено, една сплит система хептен ще ти реши проблемите, но зависи за какво място говорим. Щото ако става -20°С и надолу, климатикът едва ли ще насмогне, ако не е по-специален.

Link to comment
Share on other sites

Дрънкаш глупости!

За етилен гликол чувал ли си? Явно, не. Кво пълнене, кво празнене и къв пенджабски порцелан бе, брат....

Link to comment
Share on other sites

Мдаааа... Малко изключих за тва вещество, че съществува... Да, кога дрънкам глупости трудно може да ме стигне някой :lol: И аз не знам как изключих за това  :Facepalm: При все че през ден се занимаваме с такива лайна. Ма тва е - кой е в правилния бизнес - сеща се веднага.

 

Етиленгликолът е основна съставка на антифризите. Силно токсичен, ама върши работа. При смес 50/50 вода-етиленгликол, държи до към -35 (по спомени). Позва се смес вода и етиленгликол задължително, защото чистия етиленгликол има по-висока точка на замръзване.

Link to comment
Share on other sites

По спомени 4 до 6 лева за литър, но Галин ще каже най-точно. Отровен е при поглъщане, така че нямаш ядове с това, освен ако не объркаш крана на чешмата и крана за пълнене на системата :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да кажем, че не се изтровим - каква е цената?

Използва се в затворен тип система, така че, споко!

Иначе цената на по литър-два е тази, която е споменал Чистача. На варел обаче е чувствително по-ниска.

Link to comment
Share on other sites

Значи имам да забърквам около 300 литра грубо чорба, която да не замръзва. Нарочно закръглям нагоре. Колко отрова ще ми трябва? Просто правя сметка спрямо антифриза. 

Link to comment
Share on other sites

По спомени 4 до 6 лева за литър, :lol:

 

 

Иначе цената на по литър-два е тази, която е споменал Чистача. На варел обаче е чувствително по-ниска.

Което значи към 1 до 3 на едро предполагам, да не е и по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Точка първа - ставаш Вечният огняр. Добре си помисли.

 

Камината има смисъл от водна риза, ако вържеш към нея радиатори и бойлер, иначе няма да има ефект. Само да те светна - след повече от десет години занимавка, нашите камини вече ги палим по празниците, когато е събрано цялото семейство. Минахме на пелетен котел, като засега опитите показват категорично, че най-доброто гориво са костилките. Почти няма занимавка, цялата къща е баня. Но това не е нещо като за една стая...  

Може ли малко повече информация за пелетният котел и въпросните костилки?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мързи ме да качвам снимки,но на обяд сложих 1 дърво тип дънер +2 малки в печката и още не съм слагал дърва.Температурата е 22 градуса.Като гледам чак към 12 ще изгорият тия ;) 

Link to comment
Share on other sites

И какво? Да ръкопляскаме ли? 

Много ясно :D 

 

Оказа се че е повече от 22 щом на мен ми е топло,а аз съм супер зиморничав.Стоя на 25 градуса в общежитието с блуза и качулка :lol: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Зимата наближава, а ние все още не сме решили с какво да се отопляваме. Според вас камините имат повече плюсове или минуси? Препоръчайте ми откъде е най-добре да си взема камина.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти е по джоба, вземи си читава пиролизна такава. После и заиграй отоплителни кръгове. Читави топлообменници. И управление на цялата система, независимо от скопеното такова на камината.

Това естествено ако не те мързи да мъкнеш гориво. И естествено, ако става въпрос за отопление на площ над 40 квадрата. А ако площта  е по-малка, слагай читав климатик и не се занимавай с глупости!

Link to comment
Share on other sites

Който каквото иска да говори, камината си е камина. От миналата година се отоплявам с камина и съм много доволен. Взех я от https://www.home-max.bg/razprodajba/ , тогава също имаше намаления. Преди това се топлих с едни конвектори вкъщи и умирахме от студ..

Link to comment
Share on other sites

Зимата наближава, а ние все още не сме решили с какво да се отопляваме. Според вас камините имат повече плюсове или минуси? Препоръчайте ми откъде е най-добре да си взема камина.

 

 

Който каквото иска да говори, камината си е камина. От миналата година се отоплявам с камина и съм много доволен. Взех я от https://www.home-max.bg/razprodajba/ , тогава също имаше намаления. Преди това се топлих с едни конвектори вкъщи и умирахме от студ..

 

:laughing:  :laughing:  :laughing:  

Пич, зАпри се, че става тъпо вече... В смисъл има стотици други сайтове, форуми и тн, с достатъчно много потребители-идиоти, че да ти се вържат на елементарните мохабети, ама точно тука- трудна работа. ;)

Поне да беше разнообразил малко ник-неймовете и стила на писане... 

 

п.п.: до дни очакваме следващият пост, нещо от рода на:

Никнейм 1: вкъщи много обичаме кренвирши. Не сядаме на масата сутрин и вечер без кренвирши. Препоръчайте ми марка, която да е качествена и вкусна и да има поне 3% месо в нея?

Никнейм 2: наистина, кренвиршите са много вкусни. Ние от години ядем само "Лаещо куче" и сме нямали никакви проблеми. Понякога намираме вътре косъм или зъб, но те са много полезни за перисталтиката. Купуваме си ги от тук: (следва линк към онлайн-магазин за кренвирши)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...