Jump to content
BulForum.com

Oneplus One


Godfather

Recommended Posts

Заслужено трябва да отворим тема за тази уникална машина - убиеца на флагшип смартфони Oneplus One.
Хардуерната изработка и вниманието към всеки детайл е на изключително ниво. Държейки в ръцете си този телефон и най-новия Айфон, последния изглежда буквално като евтина играчка. Просто до този момент няма каква дори най-малка забележка да направя за хардуера. След цяла нощ зареждане от сутринта вече 3 часа го бъзикам и инсталирам, конфигурирам и прочие операции, а батерията чак сега падна до 90% (капацитета й е чудовищните 3100 mAh). На снимката се вижда горе-долу как са се постарали с всичко (включително и опаковките), но впечатлението се засива неимоверно когато подържиш това чудо в ръцете си. Аз все още нямам обяснение как са постигнали цената от $350 за 64GB вариант. Единственото обяснение е, че традиционните идиоти като Епъл и Самсунг дерат кожи до скъсване, на което мога само да им кажа - ДА ГО ДУХАТ. Днес всички в офиса се изреждат да разглеждат машината и да цъкат с език и явно няма да ми стигнат поканите, особен интерес проявяват собствениците на Айфон. :lol:
 
 
 

Е таман, сега ще кажеш как е и дали си заслужава, та да може и exabyte да си вземе. И да кажеш как е теста с мултитъча, че от това е основното оплакване ;)

Не знам за какви тестове с мултитач иде реч, аз не забелязвам нещо подобно. Има разбира се някои леко дразнещи дреболии из софтуера, но при положение, че има толкова възможности за всякакви конфигурации, едва ли това трябва да е някакъв проблем. Още с пускането на телефона ми инсталира два последователни ъпдейта, предполагам ще пускат и още за изчистване на туй-онуй. На този етап аз просто не мога да си представя, че бих могъл да дам 3 (три) пъти повече за смотан Самсунг и 4 (четири) пъти повече за смотан Айфон.
Ето и какво ми показа спийдтеста на LTE връзката с оператора: :punk
 
1059552012.png
 
To be continued ...

20141126_102537.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Това чудо с какъв софтуер идва и root-нато ли е или не?

Cyanogen mod 11S върху Андроид 4.4.4. Не е руутнат разбира се, пък и защо трябва да е?

Link to comment
Share on other sites

Интересно, пичовете от Oneplus са извадили отдавна и стоков Андроид 4.4.4 за машината. Казват, че флашването на кастъм буутлоадъри и РОМ-ове не прецаква гаранцията. Само трябва да внимаваш да не си брикнеш телефона, макар и да обещават да ти го оправят, но не безплатно разбира се. :)

Link to comment
Share on other sites

Това чудо с какъв софтуер идва и root-нато ли е или не?

 

Cyanogenmod 11S (Kit Kat based), миналата седмица излезе 12 (демек lollypop based), но още е на alfa testing, обещават до края на декември, най-късно началото на януари да имат stable версия на lollypop-a.

 

 

 

Днес ми стана ден за хвалене. Като се прибрах от работа ме чакаше пакета с доставката на Oneplus One. Първите ми впечатления са - уникален телефон и уникално качество на изработката, все още не мога да повярвам на очите си! Наистина не очаквах чак такова отношение към последния детайл на изработката, включително кутията, кабела и зарядното, както и инструмента за вадене на СИМ картата. Спокойно мога да кажа - Apple и Samsung ДА ДУХАТ СУПАТА!!! Баси та това чудо е почти 4 пъти по-евтино от тия боклуци!  :lol:  :punk

 

 

 

Честито! С пожелание да не го brick-неш ако много се заиграеш с developer option-ите :D Моя вече е на суша и е in transit :))

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос - загрява ли? Подозрително ми напомня на вид на HTC One X който след 20 минути игра на Angry Birds или Osmoz трудно можех да го държа в ръцете си...

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос - загрява ли? Подозрително ми напомня на вид на HTC One X който след 20 минути игра на Angry Birds или Osmoz трудно можех да го държа в ръцете си...

 

Като се over clock-не процесора на 2.7, и се подлага на бенчмаркове в продължение на час позагря, съответно и батерията се изпари, но ако си го държиш на нормалните честоти няма никакви грижи ;)

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос - загрява ли? Подозрително ми напомня на вид на HTC One X който след 20 минути игра на Angry Birds или Osmoz трудно можех да го държа в ръцете си...

Може и да ти напомня на вид, но аз така и не успях да го накарам да загрее. След яко тормозене днес едвам започна да се усеща лека топлинка на едно място на задния капак. Освен това батерията е ЧУДОВИЩЕ! След цял ден нон-стоп бъзикане, вечерта все още е на 70% баси. Това с 5.5'' Full HD екран. Обаче екранът е ултрамодерен JDI (Japan Display Inc.) и явно затова така яко пести тоци. Изобщо на този етап мога само суперлативи да хвърлям за машината, просто за всеки, който поне малко разбира от хардуер, това е наистина убиец на суперпретенциозните и безумноскъпи боклуци на големите играчи.

 

Като се over clock-не процесора на 2.7, и се подлага на бенчмаркове в продължение на час позагря, съответно и батерията се изпари, но ако си го държиш на нормалните честоти няма никакви грижи ;)

Не мога да схвана смисъла да се овърклоква това произведение на изкуството? Та той работи перфектно на фабричната си честота - все още очаквам да видя нещо да лагне.
Link to comment
Share on other sites

Не мога да схвана смисъла да се овърклоква това произведение на изкуството? Та той работи перфектно на фабричната си честота - все още очаквам да видя нещо да лагне.

Че няма смисъл, няма. Ама тоя пич на който е телефона го направи, just for the heck of it дет се вика, след това пак си го върна на 2.5

 

Иначе относно цената. Те почети не печелят от самия телефон, в едно изказване пишеше, че печелят по няколко долара на телефон и основно разчитат на аксесуарите за приходи. Другият фактор, е че не харчат почети нищо за реклама и маркетинг. Всъщност, това е и цялата идея на тези покани (освен, че няма да могат да смогнат с demand-a ако го пуснат свободно на пазара) самите потребители рекламират устройството. Което правим и ние в момента де :D и си е напълно заслужено. 

Link to comment
Share on other sites

Аз като ви разправях за китайските телефони....

Не знам защо му е отделна тема, ама както и да е.

Който може да се примири с16ГБ версия, не му трябва покана - http://www.minideal.net/original-one-plus-one-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

Link to comment
Share on other sites

Може и да ти напомня на вид, но аз така и не успях да го накарам да загрее. След яко тормозене днес едвам започна да се усеща лека топлинка на едно място на задния капак.

To и OneX не загряваше, освен като пусна игра или навигация. Свали си Osmos HD и си поиграй 15тина минути. Навигацията май трябва да се движи автомобила за да се натовари повече.

 

Аз досега телефон, който да изкара над 2часа с пусната навигация не съм видял.

Link to comment
Share on other sites

Te и игрите дърпат яко ток, а HTC One X не само че хабеше батерия ами след 30 минути беше трудно да го държиш от горещина

ПС: Кръстник - ако не те е шубе - влез в сауната с телефона за 10тина минути :)

 

Аз с моя самсуняк редовно го правя и си чета книги вътре. Като вземе много да и пари на ръцете и излизам. Телефона до момента няма никакви проблеми, а четох че и други серсеми има като мен при това даже доста по-сериозни тестове са му правили на Active

Link to comment
Share on other sites

Чак пък облажи, всичко е толкова нагласено... От 7ч рефрешвах през няколко секунди и още при пускането iPad mini беше свършило, както и един лаптоп hp g3 за 299 лв, как стават тези неща? Успях да взема 2 монитора само...

 

Turn off this option! SM-N9005 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо му е отделна тема, ама както и да е.

Колкото боклуците на Епъл и Самсунг заслужават отделни теми, толкова и този, дори повече. :)

 

 

Кръстник - ако не те е шубе - влез в сауната с телефона за 10тина минути :)

Дедо, стига бе, кво да правя с телефона в сауната? Нали въпроса е поне за половин час да релаксираш и да не се кьориш в разни екрани 24х7.

 

 

Иначе ми е интересно колко телефона ще продадат днес китайчетата от Oneplus. :)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, стига бе, кво да правя с телефона в сауната? Нали въпроса е поне за половин час да релаксираш и да не се кьориш в разни екрани 24х7.

E как? Лежа си и си чета книга и слушам музика. Иначе ми е скучно и тъпо.

Link to comment
Share on other sites

Не съм бе. Просто съм първия чешит, който Вие срещате, ама изобщо не съм уникален. Както казах други преди мен даже бяха дали отзиви и за kindle и за galaxy active, че са влизали с тях в сауните многократно и всичко си работи. Както казах единствения проблем е, че започва да ти пари на ръцете. Втория проблем е, че като пипнеш екрана и остават капки от потта

Link to comment
Share on other sites

Егати чудовищната батерия има това животно. Вече трети ден от последното зареждане, почти полунощ и още стои на 18%. За тези три дни го тормозих с какво ли не - 3D игрички, навигация, браузване ... 5.5'' FullHD екран, WTF са сложили вътре тия китайци бе???!!! :) :bowdown: :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...