Jump to content
BulForum.com

Трагедията с полет MH17 на Малайзийските авиолинии


Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Дам и точно там се крие истината. ПВО'то трябва да е руско - подарък на украйна, иначе малко труден валс да свалиш СУ - тва да не е гарван във въздуха.... и то с калашници, нали, щото нямат букове...може и хамериканцитИ да покажат клип в ютуб как превозват ПВО'та....смях голям.

Link to comment
Share on other sites

Не е задължително. ПЗРК Игла и Стрела са употребявани доста успешно в Афганистан, Абхазия, Чечения и пр.

Link to comment
Share on other sites

За никакво радарно насочване не можеше и да става дума първо защото F117 е прословутия невидим за радарите самолет  а и защото всички активни радари бяха разстрелвани незабавно.

За мен в този случай някой е натиснал безотговорно спусъка на оръжието, а то после си е намерило целта само.

 Грешка!

Има и "радар", който ги засича тези самолети. При това го има още, някъде от към 1967 година. Впрочем..., работил съм точно с такъв и то точно по времето, когато течеше пустинната буря (тоест, когато американците се исфукаха за сефте, че имат такъв самолет). Тогава, след една лекция по въпроса ми светна и за някои особености на станцията, които ми бяха направили впечатление преди това. Естествено, когато се говори за първоначалното засичане на подобна цел, станцията не може да се справи сама, нужна е и информация за термична следа (пасивна система), сигнал от сателит или поне информация от чисто визуално наблюдение. Но един път засечен азимутът, после няма никакъв проблем машинката да си води целта докато тя не излезе от обхват.

И повярвай ми, сърбите го барнаха точно с такава станция, оцеляла благодарение именно на това, че беше дислоцирана съвсем близо до нашата граница (тоест, нашенските локатори я прикриваха с фона си)

Колкото до безотговорното натискане на спусъка... Има един такъв похват във въздушния бой, като прикриване в радио сянката на друг обект или смесването на топлинното излъчване (елементарен похват за измъкване от ракети от по-нисък клас или старо поколение е след подаден сигнал за прихващане от някоя от полу сверите е да поемеш курс директно към слънцето (стига да има такова)) Друг е въпросът до колко е етично да се криеш в сянката на граждански самолет, а информацията, че по същото време и на почти същото място е имало и военни самолети, вече за никого не е тайна.

 

Не е задължително. ПЗРК Игла и Стрела са употребявани доста успешно в Афганистан, Абхазия, Чечения и пр.

Ти ремувни, ами има модификация на "Стрела", която притежава система свой-чужой. А тя може да бъде изстрелвана и от установка, която е до толкова портативна, че може да се пренася от човек и да се развръща буквално за секунда! Вярно, че за да се използва е нужен визуален контакт с целта в продължение на две-три секунди, но пък един път прихванала целта, няма измъкване с горе описаните номера :)) А и снарядът може да извърши (по бледи вече спомени) до двадесетина маневри след изстрелването си.

Та така... този случай със самолета е поредната заметена под килима мръсотия, която евентуално ще лъсне с повечето си прелест, евентуално след тридесетина години...

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=PTLptWWnfrA

 

WTF?!? Хора с куфари, една празна къща и нищо... Къде са роднините на тези 200 загинали пасажери?!?

 

Откъде подяволите се появиха стотиците цветя, снимки на загинали и т.н.?!?

 

https://www.youtube.com/watch?v=KhiqP1pSU2o

Link to comment
Share on other sites

Пропаганда...?!

При това от най-отвратителните, подиграваща се с човешкото достойнство на невинните жертви в трагедията.

Link to comment
Share on other sites

САЩ призна: Нашите доказателства за свалянето на самолета са видео клипове в Youtube и постове в социалните мрежи

 

 

След тази вчерашна новина, каквото и да казват от САЩ, лично за мен нищо не означава. 
 
Което пък е отлична възможност за руснаците да манипулират всичко около тази катастрофа и да се покрият.
 
Което пък наистина означава, че едва ли ще се разбере истината.
Link to comment
Share on other sites

Аз не мисля, че самолетът е свален целенасочено. Или поне не и от този, който е направил пуска на ракетата. По-скоро (според мен) е важен въпросът, кой изрод си е позволил след като е получил сигнал, че е засечен да се скрие в сянката на граждански самолет (това, че е успял означава, че е превъзходен пилот, което пък автоматически довява един особен, руски аромат). И не е ли крайно време ООН да престане да бъде курвата на силните на деня, ами да започне да си гледа работата по спазването на конвенциите?

 

П.п. И нека никой не се заблуждава, че не се е знаело, че това е цивилен самолет!

Link to comment
Share on other sites

Кой тъпак е написал това за дезертьора? А гориво за установката?

Link to comment
Share on other sites

Ето едно друго мнение.

 

- Докато вие бяхте в ареста, в Украйна бе свален малайзийски „Боинг 777″. Как мислите, може ли това да е направено от опълченците?

- Не, не би могло. Те действително имат добри бойци, но те не биха могли да свалят този самолет. Сега всички говорят за това, че свалянето е станало с помощта на зенитно-ракетната установка „Бук“, но една пускова установка, дори и да имат такава, е недостатъчна, за да свалят самолет на 10 хиляди метра. Трябва да работи специална система за управление, която да се ръководи от обучен човек. При това той е длъжен непрекъснато да стреля и да тренира, иначе е невъзможно да уцели.

Link to comment
Share on other sites

Ето едно друго мнение.

 

- Докато вие бяхте в ареста, в Украйна бе свален малайзийски „Боинг 777″. Как мислите, може ли това да е направено от опълченците?

- Не, не би могло. Те действително имат добри бойци, но те не биха могли да свалят този самолет. Сега всички говорят за това, че свалянето е станало с помощта на зенитно-ракетната установка „Бук“, но една пускова установка, дори и да имат такава, е недостатъчна, за да свалят самолет на 10 хиляди метра. Трябва да работи специална система за управление, която да се ръководи от обучен човек. При това той е длъжен непрекъснато да стреля и да тренира, иначе е невъзможно да уцели.[/size]

Какъв е този малоумен сайт "силна България", да не би да е част от агитпропа на Болен? Подобни разсъждения като цитираните по-горе са за деца от детската градина. Как така зенитно-ракетна система като "Бук", гордостта на съветското оръжейно производство, изведнъж се оказа толкова немощна? Как така с нея да не можеш да уцелиш такава бавна и огромна мишена като Боинг 777? Какви са тогава шансовете да уцелиш свръхзвуков изтребител на противника? Баси и глупостите. Другата глупост е, че допускат, че някой нарочно е целил пътническия самолет. А това, дето оператора трябвало непрекъснато да стреля с Бук-а, направо кърти мивки. Тия изобщо виждали ли са какво представлява установката и че носи само 4 ракети? Колко ракети трябва да изстреля оператора, докато уцели? Колко тира с резервни ракети трябва да следват самоходната установка, за да му осигуряват "тренировките"? Уникални глупости. :Facepalm: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти преди да се хвърляш с такива гръмки изказвания, можеш да се разровиш и да видиш, че инфото го има в много други сайтове. Просто съм избрал този да постна. Пък и предполага, че военните са малко повече на ясно от теб.

Link to comment
Share on other sites

Ти преди да се хвърляш с такива гръмки изказвания, можеш да се разровиш и да видиш, че инфото го има в много други сайтове. Просто съм избрал този да постна. Пък и предполага, че военните са малко повече на ясно от теб.

Ако с Бук е толкова трудно да уцелиш пътнически Боинг 777, би ли обяснил кратко точно и ясно, как се предполага с него да се свалят F-16 да речем?  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Имам приятели пилоти. Единия вече е пенсионер, но другия е все още действаш. И двамата са пилоти в Чешнигирово. Вчера разменихме няколко думи с действащия пилот и по това което ми обясни той разбрах, че процедурата по изстрелване на такава ракета и сваляне на самолет никак не е проста. За това си трябват доста добре обучени хора и подготовка особено ако целта е над 10 000 метра височина. Утре вечер ще са ми на гости и ще го разпитам по подробно.

 

Във войната в Сърбия бяха изстреляни доста такива ракети, но реално свалените самолети се броят на пръстите на едната ръка. 

 

А относно Бойнга...за да се свали на такава височина, трябва да има достатъчно време и подготовка, което опълченците са нямали. Най-малкото защото едва ли са знаели, че този самолет ще се отклони точно по този курс. 

Link to comment
Share on other sites

Имам приятели пилоти. Единия вече е пенсионер, но другия е все още действаш. И двамата са пилоти в Чешнигирово. Вчера разменихме няколко думи с действащия пилот и по това което ми обясни той разбрах, че процедурата по изстрелване на такава ракета и сваляне на самолет никак не е проста. За това си трябват доста добре обучени хора и подготовка особено ако целта е над 10 000 метра височина. Утре вечер ще са ми на гости и ще го разпитам по подробно.

 

Във войната в Сърбия бяха изстреляни доста такива ракети, но реално свалените самолети се броят на пръстите на едната ръка. 

 

А относно Бойнга...за да се свали на такава височина, трябва да има достатъчно време и подготовка, което опълченците са нямали. Най-малкото защото едва ли са знаели, че този самолет ще се отклони точно по този курс. 

Никой не е твърдял, че с Бук може да стреля всеки хванат от улицата. Комплексите обаче си идват от Русия със зачисления им и доста добре обучен персонал. Няма защо да се търси под вола теле.

Link to comment
Share on other sites

....... За това си трябват доста добре обучени хора и подготовка особено ако целта е над 10 000 метра височина. Утре вечер ще са ми на гости и ще го разпитам по подробно......

 

 

По горе писах че това е мобилен комплекс за защита на наземните войски. По точно установки от този тип се движат заедно с ударните танкови клинове и разчистват всичко което е в небето над тях. По тази причина са направени да изискват минимално участие и квалификация от разчетите си. Ако някой пусне такава ракета дори и без целеуказване, то тя ще си намери цел в обхвата си и ще се насочи към нея. Това за воденето до целта, квалификацията и всичко друго дето в момента се приказва важи само за стационарните зенитни комплеси, защото те стрелят към небе в което има и свои и граждански самолети които е важно да не пострадат. Когато навремето служех в ПВО и се планираха зоните за действие на различните звена на системата изрично се збраняваха полетите над местата охранявани от наземните мобилни установки.

Link to comment
Share on other sites

Маша Путина бяга от Холандия

 

ебаси логическата връзка.

+малоазийски самолет

+американско производство

+украинска територия по документи

+неясно от кого контролирана дефакто

+холандски жертви

 = за всичко това е виновен и Путин и щерка му.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...