Jump to content
BulForum.com

Aliexpress.com


skazy

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Зависи какви са нещата. Ако е много голям пакет шанда е голям да ти го спрат. Аз съм поръчвал неща на стойност 200$ и са минавсли бвз проблем.

Link to comment
Share on other sites

Това е кутия като за телефон, според мен имаш голям шанс да ти дойде на адрес. Аз съм поръчвал над 10 поръчки вече, на стойност от 5 до над 100$ винаги избирам шипинга да ми минава през Холандия или Швеция, плащам 3-4$ повече, но никога не са ми ги спирали..да чукам на дърво.

Link to comment
Share on other sites

А за вбъдещи покупки, номера с подаръка минава ли, цената е нула, няма транзакции, няма и извлечения от плащане, понеже няма такова?

 

Научи се как се работи с PS и Adobe Acrobat Pro и няма да имаш никога проблеми с лошите каки ;) Както обичат да казват в един прекрасен форум (aspkin): използвай въображението си и всичко е възможно :lol:

 

П.С В краен случай и един php редактор върши работа, но е малко хамалско...

Link to comment
Share on other sites

Научи се как се работи с PS и Adobe Acrobat Pro и няма да имаш никога проблеми с лошите каки

 

Първо...доста оптимистично изказване, особено ако китаецът е декларирал друга сума от уговорената, а ония от пощите са забравили да я напишат в повиквателната...и второ - лоши каки бол, но лошата лелка е само една и неповторима - имам чувството, че работи там още отпреди да съм бил роден. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако китаеца те изпорти, дето се вика и господ не може да ти помогне :) Във всички останали случаи, твърдението ми е в пълна сила.

Link to comment
Share on other sites

Ако китаеца те изпорти, дето се вика и господ не може да ти помогне :) Във всички останали случаи, твърдението ми е в пълна сила.
Работя с тези програми, ама въпросната лелка, като се запъна за банково извлечение нещата минаха на селски пазарлък и стигнахме до приемлива за нея сума. И това преди поне 4-5 години. Та нещата не са толкова прости вече. Някой да се е сблъсквал с новите изисквания на митниците за регистрация в е-портала им?

 

Link to comment
Share on other sites

Работя с тези програми, ама въпросната лелка, като се запъна за банково извлечение нещата минаха на селски пазарлък и стигнахме до приемлива за нея сума. И това преди поне 4-5 години. Та нещата не са толкова прости вече.

 

Аджеба де...и банковото извлечение е също толкова подвластно на тези програми, колкото и останалите. :laughing1:

 

Някой да се е сблъсквал с новите изисквания на митниците за регистрация в е-портала им?

 

Аз - съвсем наскоро ходих около 5-6 пъти до митницата като междувременно си изкарвах и нов EORI, понеже стария не можаха да ми го открият в системата. :notify:

 

Едит: Грешка, сега видях, че питаш за електронния им портал. ;)

Link to comment
Share on other sites

Лелката се запъна че въпросното нещо беше с най-ниска цена в ибей 90$ а аз се пробвах на 20. А и извлечението требеше е с печат на банката. Което вече отива в друга графа документ ;-) И за некви минимални суми не си струваше риска и занимавката.

Link to comment
Share on other sites

Оная лелка не може да бъде заблудена лесно - тя работеше още от времето, когато все още не ги бяха преместили от "Ив.Вазов"...карала ме е да си влизам в ибейския акаунт да видела поръчката на място, друг пък ме е карала да й покажа конкретния модел къде го има на тая цена и какво ли още не. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако получаваш месечно по 10 малки пратки, всяка на стойност около 35 лева, бая ще се замислиш дали те уреждат DHL с тяхната такса "представителство". ;) Дори и да избереш най-евтиния вариант с пощите, за множество малки пратки сметката пак не излиза. Имам предвид, че 10 такива пратки струват чисто 350 лева, а таксите са ти 70 за ДДС + 155 за представителство или като теглиш чертата - 350 лв. за продуктите + 225 лв. допълнително натоварване, което прави оскъпяването някъде около 65%...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DHL нямат такса "представителство"? Май еднократно им даваш EORI и нотариално заверено пълномощно (12лв). Но пък си остава ДДСто, дори и само с тяхните куриерски такси се минава границата.

Link to comment
Share on other sites

Преди месец освождаваха голяма пратка за фирмата и нямаше стотинка допълнителна такса. То бивало и да има като знам колко платих за 150кг пратка от Хонг Конг.

Link to comment
Share on other sites

Явно някой някъде по веригата е изчистил налозите и затова е нямало такси...аз също получих 10-килограмов уред от Хонг Конг чрез DHL и също бях изненадан, когато попитах куриера колко трябва да му платя за митницата, а той каза, че не е написано нищо за плащане. После се оказа, че онези са го изпратили от някакъв техен склад в Холандия и ДДС-то вече е било платено.

Link to comment
Share on other sites

Хм, това за DHL  и заплащането на митническата такса от тяхна страна е ново, но пък доста са се полакомили :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Бърз въпрос:

Един от продавачите в Алиекспрес иска да затворя диспута, за да ми върне парите. Не ми се е налагало досега. Вие как процедирате в такъв случай?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

още един въпрос. Периодът с отварянето на диспут е минал. Въпреки това търговецът ми написа няколко пъти, че ако им предоставя Paypal ще ми преведат парите. Да, но сега спряха да отговарят. Пиша няколко пъти до Алиекспрес, но всеки път ми казват, че не е към тях този случай и да пиша до друг отдел, естествено не ми казват до кой точно. Гледам, че има доста опции, когато искаш да подадеш възражение. Вече пробвах с три - всеки път греда. Някой сблъсквал ли се е с такава ситуация и до кого да адресирам мейла, за да ми обърнат внимание и има ли шанс, ако им изпратя например скрийншот на разговора ни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...