Jump to content
BulForum.com

Мога ли да бутам в настройките на плеара на телевизора ми?


Chapla

Recommended Posts

Здравейте приятели, надявам се моя първи пост да получи отговор и да съм го пуснал на правилното място а ето и двата ми въпроса:

Преди 2-а дена си закупих Телевизор-Монитор - 2в1

Телевизора има вграден Плеар за гледане на филми които работи чудесно но има 2-е неща които много ме дразнят и искам да ги променя но за жалост не виждам как може да стане защото не са показани като опции за промяна..

Става дума за следното.. субтитрите ги вади малки... има опция да ги направя големи и са супер, но всичко това докато изключа ТВ-то и след като го включа отново са малки и пак трябва да ги правя големи и така всеки път... Другото нещо е че цвета е много гаден - Бял е ама някак си ярко бяло и много ме дразни...

Дали съществува някакъв начин до стигна до настройките на плеара и да ги променя по дефолт да са такива каквито искам, защото от това което мога да направя по легален начин с дистанционното няма как да ги променя...

Обаждах се на ЛГ и ги попитах дали могат да ми кажат как мога да направя това чудо.. но те ми казаха, че нямат право да ми кажат такива неща....
Изобщо може ли да стане това което искам ? Но някак си ми звучи възможно стига да стигна до този плеар и там просто да ги променя нещата така както искам все едно променям на компютъра настройките в плеара за филми 003.gif

Телевизора е - LG 24MN43

Link to comment
Share on other sites

Единствения начин да пипаш настройки на телевизора, които не са предвидени за пипане от потребителя е в сервизното меню, но дори не знам дали плейъра е в тези настройки.

Не знам при ЛГ как е, но на Панасоник сервизното меню е неразбираемо. Трябва да караш по някакво упътване, иначе никога не можеш да се ориентираш в него.

На кратко, отговора е - по-скоро не. Надявам се да ти ъпдейтнат фирмуера на устройството, за да може да запаметява настройките.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...