Jump to content

Photo

Рипване на отделни песни от Music Video DVD

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 slan

slan

Член

• Members
  • PipPip
  • 79 posts

Posted 11 April 2014 - 21:46

Понеже вече bt.wrzru.com го няма, свалям от замундата. Свалих един музикален видео DVD като ISO-файл.Маунтвам го като виртуален диск.На SSD харда му намалява пространството, а и е доста голям за външният хард(3 DVD-та, а може и да сваля още други), искам да намаля размера.

Искам да рипна песните в него като отделни видео музикални файлове в avi,mp4 или mkv файлове. Да изтрия някои, а други да оставя, понеже едните ми харесват, другите не. Трябва ми програма за Уиндоус 7. По възможност безплатна. Програмата трябва автоматично да разпознава възоснова на индекса началото и края на песента. Някой да знае нещо по въпроса.

Търсих из гугъл, но правилният въпрос ми убягва, все попадам на scram.

PC: Windows 7, Bitcomet 1.32
Nettop: Linux, Transmission 2.33

#2 torbalan

torbalan

Novice

• Members
  • PipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 02 September 2018 - 12:33

Da не отварям нова тема - трябва ми лек аудио-редактор, който да отваря/редактира директно flac/ape файлове... Не ми се занимава с конверт от wav, с който работят почти всички...

#3 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5592 posts

Posted 02 September 2018 - 22:12

За слушане или за конвертиране конкретно ти трябва? Защото, ако е за слушане уинамп плеъра работи и с флак, и с маймунката... А предполагам и не само той...
"-И утре е ден" - казала еднодневката.....

#4 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24570 posts

Posted 03 September 2018 - 00:35

Магданозе, човекът вероятно иска да си редактира някой lossless файл и пита за редактор, после споменава, че не му се занимава с конвертиране...и след всичкото това ти го питаш дали му трябвало за слушане или за конвертиране. :online2long:

Най-лекият, за който се сещам (и който също така е free) е Audacity - не съм го разглеждал конкретно, но преди време бях чел за него разни работи и знам, че може да работи директно с FLAC (за APE не съм много сигурен).

#5 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5592 posts

Posted 03 September 2018 - 07:34

Божеее, къде ли съм се отнесъл.... Спал съм явно.... :lol:
"-И утре е ден" - казала еднодневката.....

#6 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8960 posts

Posted 03 September 2018 - 16:39

Не са много аудио по-известните редактори, които си струва да се коментират, камо ли безплатни, но Audacity тук пише, че поддържа импорт на Flac.

Но като цяло човек по-скоро трябва да се концентрира над това редакторът да е софистициран, добър, интуитивен, надежден, удобен, и т.н. пред това какви и колко формати може да отваря. Е, освен ако човек ще отваря десетки и стотици файлове, които да обработва. Но и в този случай има ще кажа, че дори и ръчно да трябва да се отваря всеки един файл да му се прави нещо (по-скоро в скрипт нещо трябва да се помисли), най-естественото би било с някакъв скрипт или команда да се декодират файловете до wav и после с произволна програма (избрана по качества на обработка) да се действа, евентуално пак като batch да се обработят.

#7 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3953 posts

Posted 03 September 2018 - 17:48

... знам, че може да работи директно с FLAC (за APE не съм много сигурен).

За да импортва (без експорт) APE, трябва да се инсталира FFmpeg

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

Мрежово оборудване. Актуални цени -  olx.bg;

Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users