Jump to content
BulForum.com

Tursq usilvatel


Recommended Posts

Аз имам едно Sony 2x100 TA-F4 A. потърсете някаква информация в интернет, защото аз не можах да намеря, пък и книжка нямам.. и не мога да ви кажа спецификация. работи си идеално, самоче му трябват мощни тонколони щото такива по 150 вата ги яде много. ако някой се интересува ще кажа какви са му дефектите и съответно ще кажа цена. дефектите са минимални и не влияят на качеството на звука, но все пак са козметични и трябва да се споменат.

Link to comment
Share on other sites

Усилвател PIONEER 2х200. А+В колони, входове з 6 уреда (2 равностойни дека, като могат да се правят записи от дек 1 на дек 2 и от дек 2 на дек 1, CD, Tuner, Line, Phono) ,вход/изход за Equalizer, корекция но ниски/високи. Цена 350лв.

Link to comment
Share on other sites

това е моята оферта

по принцип може да ви се направи всякакъв усилвател с тези спецификации :)

Link to comment
Share on other sites

Усилвател PIONEER 2х200. А+В колони, входове з 6 уреда (2 равностойни дека, като могат да се правят записи от дек 1 на дек 2 и от дек 2 на дек 1, CD, Tuner, Line, Phono) ,вход/изход за Equalizer, корекция но ниски/високи. Цена 350лв.

 

dai poe4e info -> kato model naprimer

Link to comment
Share on other sites

namira se tuk edni usilvatel /praven / 1po 100 sinus na 4 oma i 80 sinus na 8 oma .tda7294 :rolleyes: moge da se pravi i pora4ka ako iska6 .s kakfi tonkoloni raspolaga6 za da t6i kaja kakfo ti trabva 8" 10" 12" 15" 18" 24"( magnat) :D

Link to comment
Share on other sites

Samo da zadam edno malko vyprosche - praven li si tyrsish ili fabrichen ili nqma znachenie - heide sys zdrave :)

 

Offtopic: Tokarew - otvori si PDF-a na TDA7294 i mi kaji togava che e 100W na sinus signal na 4Ohm - tam pishe na +-28V na 4Ohm na 0.5% THD - 70W ili ti go hranish s 40V moje bi :) haide "peace" da ne se zaqjdame ama i da ne pishem gluposti :) vse pak ralikata ne e golqma samo 40% poveche moshnost :) Tuka veche si chesha ezika - sorry :woot

Link to comment
Share on other sites

Одисей" 100 у-021 2х100W 8 ohm в перфектно състояние.Има целия набор защити - защита от късо съединение на изхода, защита от прегряване, защита на тонколоните от право напрежение, вследствие на евентуален пробив в някой от крайните транзистори (х4 на рамо,х8 на канал ), закъснение с 5 сек при включване.Усилвателя е на приятел и за него иска 100 лева .Ако тази оферта те интересува пиши ПМ!

 

едит: Усилвателя работи и на 4оhm :), но тогава загрява "малко" повече ;) - съответно работи и на доста по-голяма мощност!!!

Link to comment
Share on other sites

Samo da zadam edno malko vyprosche - praven li si tyrsish ili fabrichen ili nqma znachenie - heide sys zdrave :)

 

Offtopic: Tokarew - otvori si PDF-a na TDA7294 i mi kaji togava che e 100W na sinus signal na 4Ohm - tam pishe na +-28V na 4Ohm na 0.5% THD - 70W ili ti go hranish s 40V moje bi :) haide "peace" da ne se zaqjdame ama i da ne pishem gluposti :) vse pak ralikata ne e golqma samo 40% poveche moshnost :) Tuka veche si chesha ezika - sorry  :woot

estestfeno 4e go puskam na 40 volta ima i takiva smemi tq da nee samo edna .vij balgarskite firmi predlagat dosta prosti i slabi shemi s tozi 4ip .no as karam s edna amerikanska shema koiato se zahranva sas +- 38 volta .daje ima i shemi s 42 sam vijdal i naistina mo6nosta e 100 wata.prosti ti trqbva dobro zahranvane .as moito sam go prenavival 12 pati dokato ucelq idealniq voltaj. :pirate

Link to comment
Share on other sites

estestfeno 4e go puskam na 40 volta ima i takiva smemi tq da nee samo edna .vij balgarskite firmi predlagat dosta prosti i slabi shemi s tozi 4ip .no as karam s edna amerikanska shema koiato se zahranva sas +- 38 volta .daje ima i shemi s 42 sam vijdal i naistina mo6nosta e 100 wata.prosti ti trqbva dobro zahranvane .as moito sam go prenavival 12 pati dokato ucelq idealniq voltaj. :pirate

 

Пич, чипа държи до +/- 50V , но неозначава , че при това напрежение чипа може да отдаде мощност по голяма от 100W.Дори ако питаш мен на този чип му е трудно и 80W да отдаде дори и при голям радиатор.За това се прави мостово свързване, при което кпд-то на усилвателя се увеличава.Спокойно може да се изкара 150-180W при доста малки изкривявания.Друг вариант е поставяне на допълнителни крайни транзистори.Така съм виждал изкарана мощност 400W на 2 ома и мостово 800W на 4.Но тогава се губи целия ефект, защото мощноста поемат биполярните транзистори и усилвателя вече не е MOSFET.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...