Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Вариант едно - БМВ-то е било в аварийна лента, но предвид възрастта на шофьора - едва ли. 

 

Вариант две - малоумниците са били в някое от платната за движение. Ангеле, философиите ти са безполезни. Аз съм бил на верижна катстрофа на магистралата, в която родителите ми едва не загинаха. Осем автомобила се нанизват един след друг през дълги периоди от време. Как? Много просто - в завой. От мантинелата НИЩО отпред не се вижда, докато не е много късно. И никой не бе карал с превишена скорост. 

 

Хайде да изчакаме в крайна сметка да видим какво точно се е случило и тогава да говорим. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ангеле, философиите ти са безполезни. Аз съм бил на верижна катстрофа на магистралата, в която родителите ми едва не загинаха. Осем автомобила се нанизват един след друг през дълги периоди от време. Как? Много просто - в завой. От мантинелата НИЩО отпред не се вижда, докато не е много късно. И никой не бе карал с превишена скорст.

Съжалявам да го чуя. Доста неприятно наистина.

 

На 151 км от магистралата ли се случи също?

Link to comment
Share on other sites

Много странна ситуация, наистина. Просто не мога да си представя, тоя селяндур с Мерцедеса да е карал в дясно в посока на неговото движение, което се пада всъщност бързата лента на тия, които се движат правилно. Тоя трябва да е бил много тъп, ама айде, да предположим, че от дадената ситуация, наистина е бил пълен глупак, ама пък не е бил сам - два пълни идиота ли са били?! И според мен е правил някаква маневра, и са го ударили странично. Едва ли ще се разбере, какво точно е станало...

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ще се разбере, какво точно е станало...

 

Ей тука е момента да напомня на Васко за какво всъщност се ползват тези регистратори....че нали питаше неориентиран...

Link to comment
Share on other sites

 

...Ей тука е момента да напомня на Васко за какво всъщност се ползват тези регистратори....че нали питаше неориентиран...
Аз съм любопитен дали оцеляват при як челен удар?Записват на флаш памет без движещи се части но все пак...Иначе на магистралата стават страшни неща,имам познати катаджии дето такива работи разказват,че може да ти побелее косата
Link to comment
Share on other sites

Аз съм любопитен дали оцеляват при як челен удар?Записват на флаш памет без движещи се части но все пак...Иначе на магистралата стават страшни неща,имам познати катаджии дето такива работи разказват,че може да ти побелее косата

 

Според удара. Ако не попадне директно в самия регистратор и картата, няма никакъв проблем - повечето са с G-сензор, който при превишаване на определени стойности, автоматично записва файла и го защитава от изтриване. Но в случая дори не става дума да се снима от колата, която попада в катастрофата, а от странична кола - в Русия регистраторите са почти задължителни за всяка кола и съм изгледал стотици (а вече може и да са хиляди) клипове на катастрофи, снимани от различни ъгли, тъй като всеки който е бил наблизо е поместил клипчето снимано от него. И идея си нямате какво може да се случи на пътя и в колко най-различни ситуации може да попадне човек...че и даже как умишлено могат да го набутат така, че той да катастрофира и на всичкото отгоре да излезе виновен...разбира се ако не е било заснето и е останало 'неговата дума срещу тяхната'. ;)

 

Едит: За пример - ето едно клипче с катастрофи, предизвикани от камиони...около 1.30 има една катастрофа, снимана няколко пъти от различни коли....

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Of3XYqULNTk

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Ако не изгори в пожар ще оцелее.

 

Мисля ви казах преди време как наши комшии в Банкя бяха пометени в аварийното от надбягващи се изроди... Мъжът загина на място размазан, жената така и не знам дали е оцеляла, но береше душа... Ей така, да спреш да пикаеш и може да си идеш....   

Link to comment
Share on other sites

Аз точно затова се чудех - айде едните са идиоти и са се дърпали ама едвали са толкова кръгли идиоти да се дърпат в насрещното по средата - вероятно са били в аварийната лента, което пък ме навежда на мисълта какво пък е правил там другия. Но пък може да са правили маневри и да ги е хакнал странично а като караш с над 100 и е тъмно такъв я го видиш я не...

 

Аз единия път на идване от София за малко да тресна едно куче с размера на вълк в ЛЯВА ЛЕНТА... като в същия момент изпреварвах един турски ТИР, който пък правеше 2км по-надолу слаломче по магистралата - ту в лява ту в дясна лента неясно защо... т.е. подозирам че караше по по-светлия асфалт та при изпреварването му примигнах и избибитках да ме види хубаво, че да не прецени пак да тръгне към лявата лента и го изпреварих на 3та с газ до ламарината, че да мина по-бързо... и в тоя момент гледам тъпото куче се шматка по средата на лявата лента та се наложи да се приближа до тира максимално, че ударя ли го с такава скорост просто не знам накъде ще тръгне колата и изобщо какво ще се случи...

Link to comment
Share on other sites

....че ударя ли го с такава скорост просто не знам накъде ще тръгне колата и изобщо какво ще се случи...
Ооо веднага ти казвам,на прибиране от Свиленград по магистралата ударих едно доста голямо куче,щетата подмина 2500лв.по каско.Колата беше нова тогава,изглеждаше все едно съм блъснал стена...броня радиатори воден и маслен,преден капак (откачи се куката и се обърна и строши стъклото.Дойдоха кат и не можаха да повярват че е куче,помислиха че съм блъснал човек поне :o

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

По спомени точно тук, съм разправял за една моя случка.Преди години се връщам от някъде по магистралата в посока  София - Пловдив. Малко след отбивката за Пазарджик каруца на магистралата, в лява лента караща в насрещното.

Link to comment
Share on other sites

Ти добре, че си оцелял и не си изхвръкнал от пътя.... При тая скорост винаги щетата е голяма - то наистина си е все едно да отнесеш зид.... Ти си отнесъл доста повече щети отколкото нашия Москвич 407 навремето. Бяхме го дали на едни работници да си отидат до дома, в една мъгла на пътя блъскат отвързан кон! Коня се претъркалва през тавана на колата, след което става, отупва се и продължава през полето. Мусото със счупено предно стъкло и хлътнал калник, двамата зидари в пълен шок и потрес пребледнели.... :laughing:

 

Шегата настрана - скоростта в такива инциденти е решаваща... 

 

ЕДИТ: Поредна причина за регистратор! Е те такова нещо не се ли види направо не е за вярване...  :ohmy:

Link to comment
Share on other sites

В такава ситуация най-трудния момент е да преодолееш импулса да заобиколиш животното...Иначе печелиш гарантирано странично търкаляне до припадък с кола тотална щета...Кофтия вариант е да си на мотор при такава ситуация :o

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

В такава ситуация най-трудния момент е да преодолееш импулса да заобиколиш животното...Иначе печелиш гарантирано странично търкаляне до припадък с кола тотална щета...Кофтия вариант е да си на мотор при такава ситуация :o

Миналата година на магистралата от Стара Загора към Пловдив, в лява лента една доста голяма каракачанска овчарка беше решила да пресича пътя. Заобиколих я рязко. Със 140. Колата остана на пътя страшно стабилна. Ако бях с някоя по-келява, гаранция щях да се търкалям.

 

Лятото видях нещо по-страшно от куче в платното като се прибирах от морето. Голяма костенурка! От тия дето Виден иска да си ги пуска в двора. Пак в лява лента и пак със 140. В последния момент извих волана, за да ми остане под колата и ми удари кората под двигателя, че виси малко. Веднага спрях е аварийната от гъзария (host-e) да проверя дали не е пукнато нещо отдолу. Ако я бях нацелил с гума, не ми се мисли. А ако беше нощ....

Link to comment
Share on other sites

Абе не съм сигурен, че ще я премачкам тая костенурка голяма. Май по-вероятно е да си потроша джантата и от там колата на кълбета по пътя.. Кучето поне го удряш централно и колата не се измества толкова от пътя и от траекторията.

 

Абе...не знам. Дано и не разбирам. Страшно си е. За една келява костенурка или едно смотано куче да се попилеят човешки животи.

Link to comment
Share on other sites

 

....Миналата година на магистралата от Стара Загора към Пловдив, в лява лента една доста голяма каракачанска ....
С лека кола на сухо да,аз бях с един лекотоварен Форд височък като сув...харесвам кучета и е много гадно усещането да го блъснеш но алтернативата е неприемлива :( За костенурките внимавайте едрите са им здрави корубите и пукат гуми,пътувах преди често из кърджалийско и лятото изпълзяват по пътя доста.
Link to comment
Share on other sites

Аз преди 3 месеца пътувам от София към Пловдив и малко преди Пазарджик карам със 130 някъде, беше около 20:00 часа, тъмница. Забелязах, че отсреща ми премигват разни тирове и коли. Викам си, не карам на дълги и аз им премигвам. След 2 минути в далечината виждам фенер който свети в различни посоки да сигнализира, че има нещо на пъти в последния момент намалих и видях преобърната кола по таван в лява лента и малко в средната. Беше доста страшно.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Мдаа.... А най-якото е постнеш запис от охранителна камера с продължение дваесе и кусур минути, заради отрязък от десетина секунди.... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

В първия клип освен новината има и отрязания клип от самата катастрофа...пък на теб като ти се ще и имаш много свободно време, гледай и долния клип. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...