Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От вчера 3 катастрофи за 1 час... Една на светофара на Аленмак.Една доста зловеща след Граф-а в посока Карлово.Беше станало колона и едни много хитри си караха в насрещното.След 3км явно не бяха успяли в бързането да спрат и се бяха натресли един в друг :D Много им се смях 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес сутринта имаше голяма катастрофа на път E80, преди Садово. Челно се бяха ударили Опел Кадет и Рено 19, имаше и верижно още поне 4 автомобила. Към момента не намирам почти нищо в интернет пространството, а колите бяха толкова смачкани, че няма начин да няма сериозно пострадали.

Някой знае ли подробности?

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта имаше голяма катастрофа на път E80, преди Садово. Челно се бяха ударили Опел Кадет и Рено 19, имаше и верижно още поне 4 автомобила. Към момента не намирам почти нищо в интернет пространството, а колите бяха толкова смачкани, че няма начин да няма сериозно пострадали.

Някой знае ли подробности?

http://news.plovdiv24.bg/516663.html , Минах оттам към 10:40, движението беше в половината платно.

Link to comment
Share on other sites

Ей сега имаше верижна катастрофа на "Тракия", малко преди Церово, посока София. Като отивахме към Пз имаше 4-5 патрулки 2 линейки и пожарна. На връщане(след около час) вече товареха колите, едната я вадеха от канавката.

Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта на кръговото след Мото Пфое посока Изгрев се бяха ударили бая сериозно две коли, като си личеше, че и двете са давали газ до последно. Едната беше Пасат, другата не помня каква беше. Пасата беше изтряскан със всичка сила странично във пътническата врата до шофьора. И двете коли имаха сериозни поражения, а на всичкото отгоре на 5 метра в страни от тях стояха още две блъснали се коли, но щетите бяха по-дребни. Миналата седмица като минавах надвечер през същото място, пак имаше катастрофа. 

Link to comment
Share on other sites

Тежка верижна катастрофа в Гърция: 4 загинали и 30 ранени.

Български ТИР с румънски шофьор предизвика жестока верижна катастрофа в Гърция. Има загинали и много ранени.
Link to comment
Share on other sites

Марката естествено! Как така не беше Шкода, примерно! Че хлапакът е малоумник за бой е друго, но баща му трябва да бичуват, защото познай кой с какво какъв пример му е давал!!! И сега само той е оживял. Това пък е ебати оксиморона. 

Link to comment
Share on other sites

Ми днес тъкмо да пресека малка квартална уличка и изскочи един летящ голф. Веднага ти светва крушката да се пазиш, щото е от богоизбраните.

Вътре кой мислите, че беше... Малко келеме, което се мисли за Шумахер. Само като видиш колата и карането, ти става ясно типа, който стои зад волана. 

Link to comment
Share on other sites

По същия начин вчера предвидих ситуация на Руски-Гладстон, но за жалост тоя след мен не успя, та имаше свирене на спирачки и разминаване на косъм... Познай причината - черна тройка на БМВ от началото на 90-те, с прогнили бурии, пълен дарак, с 4 абсолютни отпадъка вътре, за които се басирам, че нямаха нито един от тях 18. И вместо да има някакво засрамване и опит за извинение, че уплашиха човека до не знам къде - изнасяне с ряз и пърдене нагоре покрай Търговската... И разбира се черешката - софийски номер...      

Link to comment
Share on other sites

Само марката ли ти направи впечатление или тотално безотговорното и безумно поведение на тия дечица?

 

Много харесвам БМВ, но не ми харесват 90% от собствениците на БМВ-та. Не искам да ме отъждествяват с тях защото тези мангали и малоумници са станали нарицателно за марката и правят черен имидж на останалите 10% от които бих бил и аз. Затова като прочета за катастрофа с БМВ и веднага ми се проясняват истините - тъпънарщина, грандоманщина, неправилно възпитание, келешлък, незачитане на правила и закони... 

Имам приятели, които са хубави хора и са много силни духом и въпреки онези 90% карат БМВ, аз обаче съм слабак :) И нямам достатъчно пари да изкарам от магазина поне едно 650i :(

Link to comment
Share on other sites

... но баща му трябва да бичуват, защото познай кой с какво какъв пример му е давал!!! И сега само той е оживял. Това пък е ебати оксиморона. 

 

Оказа се, че познавам баща му, нямам лоши впечатления от човека. 

Нормални, работни хора са. 

Жалко за децата. 

Link to comment
Share on other sites

Тия катастрофи няма да спрат - и с деца и с шофьори с малко и с много стаж - докато не се направи нещо, че хората да почнат малко от малко да имат адекватно възприятие на това какво е автомобил, каква маса има той и как един път ускорена тая маса може след това да спре, не да намали... да спре. Щото много хора не го разбират това.

Да не говорим и какво внимание се обръща на самото поведение на водачите, те 1/2 имат престъпни деяния всеки ден застрашаващи сумати животи, и това вече е ежедневние и нещо типично и за млади и за стари шофьори.

Та не е изненадващо деца живеещи в ежедневие, в което почти всяка кола нова или стара постоянно се кара с превишена скорост и постоянно прави непозволени маневри без сигнализация и преминава в нарушение всяко кръстовище, да не могат да оценят риска от деянието си. За тях това е нещо обичайно и нормално, до там сме стигнали. И естественото е и те да искат да правят като всички други.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Абе всеки си мисли, това на мен няма да се случи.И в следващия момент чао,чао...Като с децата дето се возят на предната седалка без каквато и да е защита.

Link to comment
Share on other sites

Абе всеки си мисли, това на мен няма да се случи.И в следващия момент чао,чао...Като с децата дето се возят на предната седалка без каквато и да е защита.

На няколко пъти вече гледам в квартала следната картинка: малко дете, на 2-3 годинки, седнало в скута на баща си и "върти" волана. Не ми се мисли какво ще стане с това крехко телце ако случайно изникне я котка, я куче, я някой пешеходец, и бащата натисне малко по-рязко спирачката. Ама от де толкоз акъл у него...

Link to comment
Share on other sites

докато не се направи нещо

 

Според мен единственото решение е по някакъв начин (с GPS например) да се въведе (задължително) автомтично ограничаване на скоростта в зависимост от това къде се намираш. Караш в града - лимит до 50, Цариградско - лимит до 80 и т.н. Само че такава инициатива ми се струва невъзможна за изпълнение. 

Link to comment
Share on other sites

Абсурд, просто трябва по време на курса да ги карат да спират и заобикалят с 120км/ч (реална ситуация за магистрала), да спрат до 0км/ч от 140км/ч,слалом с конуси... + пълен видеоконтрол на всички големи кръстовища + отнемане на книжки +затвор вместо глоби при системно нарушение за скорост, алкохол и причиняване на ПТП.

 

Тва са сравнително лесни и мнооого ефективни неща.

Link to comment
Share on other sites

Първо трябва да се започне от елементарните неща - мигач при смяна на лентата, пропускане на дясностоящия на нерегулирано кръстовище особено на Т образни такива дето всеки си мисли, че щом е направо е с предимство, култура за движение през кръгово - особено тези в Тракия дето си мислят, че щом са засилени по булеварда са с предимство въпреки, че пред тях е онзи знак обърнатия триъгълник, дето е обърнат затова, че и в гръб да го погледнеш да ти е ясно че онзи дето идва от там е без предимство! Превишаване на скоростта с 10-20 км/ч на булевардите не е сам по себе си някакъв фактор за птп. Може да вдигнеш и 100 ако можеш за 200 метра дето няма нито пешеходци, нито откъде да ти излезе някоя кола, но и да можеш на следващото кръстовище да влезеш с 50 км/ч, дори и да има зелен светофар. Да не се влачиш 100 метра пред светофара с 20 км/ч щото бил червен, да тръгваш веднага след светване на зеленото и да залепиш на 50 км/ч, а не да се изнасяш като бакшиш на метан. 

И най-вече възпитанието на децата с личен пример. Да е ясно, че може и да могат да карат кола, може и да могат да дрифтят, но щом нямат свидетелство за правоуправление да не се качват да карат по улиците. Включително и да не се качват да се возят при такъв водач.

Малко бой е ял тоя лигльо, малко... 

Link to comment
Share on other sites

Липсата на контрол и налагане на своевременни наказания е проблема. Като стадо, което трябва да го пази овчар или куче, че само не може да мисли. И теоретични тестове при преиздаване на книжките. 

Link to comment
Share on other sites

Абе всеки си мисли, това на мен няма да се случи.И в следващия момент чао,чао...Като с децата дето се возят на предната седалка без каквато и да е защита.

 

Така е, я. От месеци се опитвам да продам детските столчета с най-високи оценки по тестове на ADAC и струващи, като нови по 300 лева. Ама интерес нулев и вследствие от това, че половината хора не ползват, а другата половина са на Чиполино, дето ново е 50 лева и не се знае, знае ли се, но е по-добре от нищо де.

Поне що годе колани се понаучиха да използват, ама и там има ентусиасти от типа "то няма сега катаджии".

Преди време имаше статия за едно Волво, дето беше с вграден дрегер в ключа или нещо подобно, та докато не го надуеш и работата не ОК, хич не пали. Е такава машинка трябва за нашите ширини.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...