Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Тъпотиите, които пишат Виден и хората от прилежащите села, прекрачват всички граници на разума. Васко и Ангел са абсолютно прави. Както и НЕО, защото този приятел ни е общ.

Но вие продължавайте да си ги разбирате.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

не мисля че е тоталка.... макар и суперкар за определена цена ще бъде оправен, иначе Страхувателите може би ще я платят на тотал 60-70% и ще им я оставят да си я оправят. виждал съм от автовоз да слизат въртяни по таван МЛ-и 55Амг и след няколко седмици да са като нови....друг е въпроса колко е кола след това.

 

 

 

пс : фибростъклото прави чудеса :)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

не мисля че е тоталка.... макар и суперкар за определена цена ще бъде оправен, иначе Страхувателите може би ще я платят на тотал 60-70% и ще им я оставят да си я оправят.

Много ясно, че ще я оправят. Сарказъм беше, защото горе поне 4 човека ми обясниха колко съм тъп за дето съм казал, че Ламборгинито подлежи на ремонт и двигателя не е засегнат.

Link to comment
Share on other sites

Баси, ще дойда специално до България за да си платя да ги покарам няколко дни тези безбожно евтини чудеса. В наше село стандартното Галардо Спайдър се рентва за $950/ден през седмицата и за $1250/ден през уикенда (тва е цената без таксите). Явно тези гении са "построили комунизЪма" в сектора с луксозните супервозила. :lol:

 

Ами ела, даже за няколко дни ще говоря отстъпка да ти направят, макар че след този инцидент сигурно бая депозит ще ти искат. А и цените които казах са минути не за дни не знам защо решихте, че са за дни при положение, че и сайта пуснах и там си пише....

Lamborgini за 160лв. Консумативите, поддръжката, стойността на този автомобил при тези цени и ограничен период от време, в който може да се ползва си е направо чудо да го избиеш като разход, камо ли да изкараш и пари, че да жиевеев от тях. Примерно.

Ами само да ти кажа, че по баловете имаше хора които си платиха по 300 кинта за взимане, кратка разходка и закарване до бала, така че не подценявайте мъката на българина да се изкара гъзар... 

 

zlobil-е били са в София на някакво тунинг шоу иначе се дават на Слънчев бряг :)

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Аз четох че ще ги дават на Калояново за 60лв....затова съм се заблудил.

 

 

 

Колата не е тоталка!

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Ето почти буквално повторение на катастрофата с Нисана и Мерцедеса - пак някой бърза да хване светофара и отново друг прави ляв завой, разчитайки, че последният вече трябва да спре, а накрая пешеходците обират каймака...По закон - микробусът не е в нарушение, но се предоверява на ситуацията, неотчитайки че с тая скорост отсрещният просто няма да спре.

Link to comment
Share on other sites

И тука в София вече има на едно място такъв светофар.Почва да мига зелено за да може идиотите да се усетят,че аджеба ще светва червено и да намалят ;)

 

Тия с линейката обаче никакъв зор не си даваха...

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

И тука в София вече има на едно място такъв светофар.Почва да мига зелено за да може идиотите да се усетят,че аджеба ще светва червено ида намалят ;)

Мигащи има от много години. В различните страни е по - различен начин. Някои разчитат на броячи, други на мигания. Винаги обаче е само от единият вид. Само в София може да се случи да има на някои места броячи, а на други да са мигащи.
Link to comment
Share on other sites

Абе не си струва да се гони на пълна газ светофара - някой може да пресича, някой може да завие или пък да тръгне по-рано - ето още едно клипче от Сърбия, където едно Ауди А8 на пълна газ се врязва в един Голф, от което в голфа загиват едно момче и 2 момичета (в спойлера долу)...просто такива селски изпълнения с цел спестяване на някоя и друга секунда не си струват нито за тоя, дето иска да мине последен, нито за тоя, дето иска да тръгне преди зеленото. :thumbsdown:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0Jk4M7ZTpUQ

 

 

 

 

milica-lezimirac-20-1402270896-512189.jp

vladica-matovic-20-1402270930-512191.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Днес на кръстовището на България и Селекта, един селяндур от Пазарджик щеше да направи същата простотия. В посока към Панаира светва червеното, тъпанара е втора кола, като този пред него спира на вече светещо жълто. За да се направи на тарикат - престрои се в дясна лента и продължи, като пред него вече бяха тръгнали идващите от Панаира и чакащи да завият на ляво към Селекта. Почти се качи на острова пред Селекта.

Няма контрол, а законите са ни и без това смешни. От известно време се говори, но днес чух официално по новините, че в Гърция за забравен голям талон свалят номерата и първия ден глобата е 1000 евро, а след това е между 7000 и 8000 евро. Да направят тук минаването на червено 500лв, а при повторно нарушение 5000лв и ще видим, колко такива ще има...

Link to comment
Share on other sites

И милион да го направят, като няма кой да го регистрира и да те глоби файда никаква. Не е проблема малките глоби, проблема е катаджийте, които не искат да работят, ако работят често толкова неграмотно пишат акта, че само заради това отпада в съда и за капак корумпираната съдебна система, където пускат веднага. Те вместо 40 акта и да караш без книжка, като почнат да вкарват в дранголник за каране пиян или с отнета книжка по бързата процедура. като почнат ефективно да прибират парите от катове, че да те заболи джоба пък виж дали няма да се научат.

Link to comment
Share on other sites

И кво като дигнат глобите? Ако никой не ги плаща.Ако само глоби се слагат и се събират, то тогава ства "плащаш = караш" трябват ефективни присъди с лежане... и яко контрол и тогава вече няма значение дали можеш да платиш акт 40лв или 40 000лв. Пак гориш и няма да си на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм твърдял, че тия точки са супер много. Да ги намалят и да направят карането от неправоспособен престъпление (а не нарушение). А катаджиите са фронтмените на полицията и са ясни...

Link to comment
Share on other sites

Точките като цяло са голяма глупост...Пари,като глобата се определи процентно спрямо дохода на индивида.В скандинавските страни(Дания) проблема е решен много просто-глобите и изобщо вземанията на държавата се прибират преди да ти преведе работодателя заплатата...Возиш се в рейса без билет-любезната контрольорка ти прекарва личната карта през четеца и глобицата ти я удържат от заплатата...мърдане няма.И има ред.Полицията не те спира никъде, ако няма за какво, карат зад теб в необозначена кола и по номера виждат всичко за колата имаш ли застраховка,преглед,предишни провинения,издирва ли те някоя организация за нещо...Мой приятел запален моторист живее в Дания и ми разказа куриозен случай-в два през ноща го настига необозначено волво комби,вдигат му палка и го спират...за извита на горе регистрационна табела...след като я сваля на долу му пожелават приятно каране и изчезват в мрака...Глоби за всичко има,но се налагат справедливо-влязъл си в забранена улица виждат че не си местен,ще спрът движението за да те измъкнат-това го видях във Франция с очите си.Туристически автобус се обърка и влезе в тясна еднопосочна улица-двама полицаи с мотори спряха на момента движението и го извадиха от тапата,упътиха го и си заминаха.Алеи за велосипедисти и малки скутери-нещо толкова простичко но няма кой да го свърши у нас...Обаче истината е и другаде, хората там са възпитани и вярват в полицията,знаят че и за човека с пари и за този без правилата важат еднакво.

Link to comment
Share on other sites

Обаче истината е и другаде, хората там са възпитани и вярват в полицията,знаят че и за човека с пари и за този без правилата важат еднакво.

 

Истината е най-вече в "другаде"-то - тук никой не вярва на полицията, респ. КАТ, а и поради балканския манталитет на голяма част от българите, тази част винаги предпочита да си плати на ръка и да се измъкне по-евтино. Преди час и половина по БНТ даваха автентични кадри от 2011-та, когато се проведе операцията "Палките 2" и когато бяха заловени голям брой корумпирани катаджии. Разследващите били внедрили едно тяхно звено в десетките други звена патрулиращи катаджии и се оказало, че освен това секретно звено, нямало нито едно от другите звена, което да не взимало пари! 100%! Даваха точно момента, когато са ги събрали в една голяма зала, уж че щяло да има някакъв семинар и ненадейно някакъв шеф ги провери дали всички са налице и каза, че сега ще започне да чете имена едно по едно и който си чуе името му слагат белезници и го прибират.

Защо разказах това ли - защото става през 2011 и въпреки железните разследвания, факти, документи и всичко останало, делото не тръгва множество пъти заради вратички в закона и буксува и досега - цели 3 години.

Ей затова няма да се оправим в обозримото бъдеще и затова хората ще продължават да нарушават законите с максимата "Аз ли съм единствения балък", виждайки какво става ежедневно около тях. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Е как да вярваш на полицията като там са най-големите олигофрени.А иначе в Германия като бях на едно място си дебнеха с 2 камери отзад в багажника и снимаха наред :D 

Link to comment
Share on other sites

Гръцкото мекере се било върнало... Интересно.

 

5000лв глоба и айде, довиждане :) Да не мислиш, че ще има нещо повече?

Link to comment
Share on other sites

5000лв глоба и айде, довиждане :) Да не мислиш, че ще има нещо повече?

Повдигнато му е дело за нанасяне на телесна повреда доколкото знам освен акта за ПТП-то... Естествено шанса да получи ефективна присъда е почти нулев - обещетение и пробация или условна най-вероятно

Link to comment
Share on other sites

 

Тези които бяха задържани при Палките 1 се опитаха и мен да прецакат преди време. Не си спомням дали съм разказвал случката тук. Карах си по магистралата в посока Пловдив. Бях изморен и затова бях намалил на 120 км/ч. Използвах си и круиз контрола. Спряха ме на ОМВ-то което е на около 15 километра преди отбивката за Пазарджик. Опитваха се да ме убедят, че съм шофирал с над 150км/ч. Вдигнах им грандиозен скандал. Казах им да пишат акт и така. Имам си принцип никога да не им давам пари. Предпочитам акт да ми напишат ако съм виновен. Видяха, че няма да им мине номера и ме пуснаха да си ходя без нищо. След няколко месеца беше проведена съответната акция. Начинът им на действие беше точно като при мен. На същото място бяха заловени.
Link to comment
Share on other sites

Относно катастрофата с гръка:
Преди година и нещо - две си чаках в дясната лента на бул. 6-ти септември, за да пресека кръстовището с Цар Борис III. До мен, в лявата лента, имаше някакъв бус, от който нямах видимост към колите, които идваха от моста на Марица и продължаваха направо към тунела. В един момент ми светна зелено и аз и буса до мен потеглихме. По средата на кръстовището ме удари кола, която се движеше от моста към тунела. Написаха ми акт, в който се казваше "при преминаване на разрешаващ сигнал на светофара, не изчаква преминаването на движещите се перпендикулярно автомобили", или нещо от тоя род...

Преди два дни минах по пътя на Нисана и, движейки се заедно с останалите автомобили, си погледнах скоростомера - 90км/ч,

Мисълта ми е, че трудно може да се говори само за един виновен - обикновено за катастрофа ти трябват двама...

Link to comment
Share on other sites

Преди два дни минах по пътя на Нисана и, движейки се заедно с останалите автомобили, си погледнах скоростомера - 90км/ч,

Всички в тая колона/група/върволица сте за трепане.

Мисълта ми е, че трудно може да се говори само за един виновен - обикновено за катастрофа ти трябват двама...

И 5-ма може да участват и само 1 да е виновен, недей така. Ти ми влезе в насрещното, пък аз после да съм виновен, че въобще съм се движил.
Link to comment
Share on other sites

Понеже минавам чат-патбпрез герджика... Асфалта положен там от страната на Кършияка е толкова хлъзгав, че ме хвана жълто малко преди светофара и спирам... И абс. Макс да съм бил с 50-55. Та там да спреш от 90км/ч при светване на жълта секция - ако вече си стигнал до нонстопа - ще е интересна гледка.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...