Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Абе я не се излагайте - на мене всеки път ми искат 200 кинта капаро за един пиклив Ротакс, вие за няк'ви 60 кинта ми говорите...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе Ангеле, говоря ти, че на някои хора им е все тая какво и защо се отличава - достатъчно е, че притежават нещо много рядко и скъпо. Ти не си ли колекционирал поне капачки като малък, че да ти светне...

 

А ако ми пука за колата дали ще я пусна с лепенки по улиците, ти как мислиш?

 

http://jalopnik.com/5670646/mechanic-crashes-lamborghini-on-test-drive-owner-fights-back

Link to comment
Share on other sites

Що па да не я пуснеш, особено ако ти плащат за рекламата - даже направо може да си я газифицираш и дори няма да направиш впечатление. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как така какво? Ще я оправят ако няма сериозни усуквания по шасито.

Наясно ли си, че шасито на тези автомобили няма нищо общо с това на нормалните коли и дори да се качиш по-рязко на някой бордюр ще се наложи да сменяш доста модули по него. Не случайно след такъв удар отпред колата не прилича на нищо, но купето е цяло и човека е жив. Хайде попрочети малко в интернет преди да изтърсиш следващия път нещо такова моля ти се. Уважавам те като човек и не ти отива да говориш подобни врели некипели, че и да продължаваш да упорстваш, че очевидно грешното ти мнение е вярно
Link to comment
Share on other sites

А с колко е, Васе? 125.45?  :laughing:

 

Я ми кажи, ти би ли дал на произволен мурук да кара това за 60 лева? Или дори за 600?

Пичове не разбирам за какво точно спорите. Тая кола както и едно ферари са на едни познати и са купени с цел даване под наем, лошото е че някакъв мурук я е цапардосал веднага като са били на тунинг шоу в София. Не съм се виждал с тях след инцидента само ми казаха, че няма пострадали и удара не е с 200 :)

 

Колкото до произволен или не спомни си какво се случи с едно от рекламните ферарита на Малборо преди години, което го караше автомобилен състезател...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Пичове не разбирам за какво точно спорите. Тая кола както и едно ферари са на едни познати и са купени с цел даване под наем, лошото е че някакъв мурук я е цапардосал веднага като са били на тунинг шоу в София. Не съм се виждал с тях след инцидента само ми казаха, че няма пострадали и удара не е с 200 :)

 

Колкото до произволен или не спомни си какво се случи с едно от рекламните ферарита на Малборо преди години, което го караше автомобилен състезател...

 

Блиц въпрос - какви ще да са тез познати, че да купят подобни коли, за да .... ГИ ДАВАТ ПОД НАЕМ ?!?!?!? И на кого точно в България? В смисъл - колко са платежосопособните клиенти за ТАКИВА коли за ПОД НАЕМ? Какъв би трябвало да им е наемът, предвид нормалните тарифи за нормални коли? Абсолютно невъзможна схема! Няй-вероятно, не - 100% СХЕМА - за пране на пари. Ако изобщо това е вярно де....

Link to comment
Share on other sites

Блиц въпрос - какви ще да са тез познати, че да купят подобни коли, за да .... ГИ ДАВАТ ПОД НАЕМ ?!?!?!? И на кого точно в България? В смисъл - колко са платежосопособните клиенти за ТАКИВА коли за ПОД НАЕМ? Какъв би трябвало да им е наемът, предвид нормалните тарифи за нормални коли? Абсолютно невъзможна схема! Няй-вероятно, не - 100% СХЕМА - за пране на пари. Ако изобщо това е вярно де....

Блиц отговор хора с пари. Мале мале мале схеми пранета на пари  :grin: И как точно ги изпраха тия пари ще ми обясниш ли??? http://exotic-cars.bg

Link to comment
Share on other sites

Блиц отговор хора с пари. Мале мале мале схеми пранета на пари  :grin: И как точно ги изпраха тия пари ще ми обясниш ли??? http://exotic-cars.bg

 

Хора с пари принципно не заравят пари в безумни глупости. Я кажи какъв е наемът на тия коли, щото ако Васко се окаже прав с тия 60 лева, работата е повече от ясна... 

Link to comment
Share on other sites

Хора с пари принципно не заравят пари в безумни глупости. Я кажи какъв е наема на тия коли, щото ако Васко се окаже прав с тия 60 лева, работата е повече от ясна... 

Ами то на сайта им го пише те по принцип са за отдаване на морето и си има маршрути по които се прави обиколка по единия е 110 по другия 160... Нещо такова

Link to comment
Share on other sites

Естествено. Тия твоите познати знаят ли, че тая кола и гъза да си съдерат не могат да я оправят, а ония балъци от застрахователното дружество за тоя удар без щета по двигателя ще я пишат тоталка и ще я изплатят цялата?

 

То тва е егати далаверата... Взимаш кола за 200 000лв, удря я някой отпред, да чупи оста и да огъне малко ламарини, оправя я за няколко хиляди лева, а застрахователите му я изплащат на застрахователна стойност. После я продава за колкото я е купил и е 1 кола напред. Схема!

Link to comment
Share on other sites

Ами то на сайта им го пише те по принцип са за отдаване на морето и си има маршрути по които се прави обиколка по единия е 110 по другия 160... Нещо такова

Баси, ще дойда специално до България за да си платя да ги покарам няколко дни тези безбожно евтини чудеса. В наше село стандартното Галардо Спайдър се рентва за $950/ден през седмицата и за $1250/ден през уикенда (тва е цената без таксите). Явно тези гении са "построили комунизЪма" в сектора с луксозните супервозила. :lol:

Link to comment
Share on other sites

а дали пък в общите условия на застрахователя няма една точица че не се изплащат щети ако в момента на инцидента е шофирана от неупълномощено лице?

и дали пък при отдаването под наем не се попълва една декларацийка за поемане на цялата отговорност и задължения при евентуални щети?

или те тези клаузи са само за обикновените хора? айде сега всеки, на който застраховател му е изплатил щета веднага без увъртания и шикалкавене да си признае колко му е струвало :)

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега, защо слагаш луксозни в кавички, тази кола не е ли луксозна наистина според тебе? 

 

По мои скромни наблюдения тук си ги купуват чисто нови. Говоря за истински богати хора с пари за подобни коли. Псевдокелеши не коментирам, пък и не мисля, че имаме такива с пари за тази кола, дори и ударена. 

Иначе живот има навсякъде, хората и от скрап правят машини... Друг е въпросът колко струва.

Ами не го казвам с ирония, а понеже "луксозен" е относително понятие, особено за нашите ширини. Примерно 10 годишен МЛ в каква категория ще го сложиш?

 

Псевдокелешите и да не ги коментираш не значи, че не съществуват, нали? А имаме предостатъчно бързозабогатяли провинциалисти, които искат да се изфукат с кола, но да е по-изгодна. :)

 

Карал съм с платформа коли от салони по сервизи и съм ги гледал в какво състояние слизат от автовозите. После минават през няколко местни магьосника и са като нови. Пускат ги на цени да речем 80% от другите подобни модели и хората се избиват за тях, никой не гледа дали има белези от изправяне, скрити заварки

 

Някои джамбази взимат такива кошове, дето накрая печалбата им не стига 1000 лева, вие се чудите за това ламбо. Хем ще му вземат пълната щета от каското, хем ще го оправят и в някоя република от сесерето ще го продадат за повече, отколкото са го взели тук преди удара.

Link to comment
Share on other sites

Хаха явно ти си по-наясно...

 

Ами то е много елементарна логика, предвид цените на тези автомобили, стойността на каското им, ГО, данъка и смешните цени за рента. За поддръжка няма да говорим изобщо. Може да се напънеш така да видиш евентуално кога и как ще се избият тези стойности и как по точно и кога ще излезе някой на печалба. И колко малоумна на пръв поглед е подобна инвестиция, предвид колко често има наематели, дори и през сезона, за зимата няма да коментираме изобщо. И дали някой не пере пари, като същевременно си ползва тия коли за лични, но прекарвайки ги като служебни, за да минават огромните разходи официално на фирмичка.   

 

Естествено. Тия твоите познати знаят ли, че тая кола и гъза да си съдерат не могат да я оправят, а ония балъци от застрахователното дружество за тоя удар без щета по двигателя ще я пишат тоталка и ще я изплатят цялата? То тва е егати далаверата... Взимаш кола за 200 000лв, удря я някой отпред, да чупи оста и да огъне малко ламарини, оправя я за няколко хиляди лева, а застрахователите му я изплащат на застрахователна стойност. После я продава за колкото я е купил и е 1 кола напред. Схема!

 

Ангеле, всеки ден ли ще се излагаш? Всеки ден ли ще потвърждаваш едно и също нещо? Колко души да ти намекнем поне да се спреш? Прочети сега ВНИМАТЕЛНО какво е написал мобо и на твое място лично аз много бих се засрамил.

 

Баси, ще дойда специално до България за да си платя да ги покарам няколко дни тези безбожно евтини чудеса. В наше село стандартното Галардо Спайдър се рентва за $950/ден през седмицата и за $1250/ден през уикенда (тва е цената без таксите). Явно тези гении са "построили комунизЪма" в сектора с луксозните супервозила. :lol:

 

Ела бе, Момчиле, че не са и "простички" - бутикови са, в лимитирани серии. Че може и да праснеш някоя в дирека, па да се отупаш и да отидеш да пиеш в близкия бар на плажа.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Псевдокелешите и да не ги коментираш не значи, че не съществуват, нали? А имаме предостатъчно бързозабогатяли провинциалисти, които искат да се изфукат с кола, но да е по-изгодна. :)

 

Карал съм с платформа коли от салони по сервизи и съм ги гледал в какво състояние слизат от автовозите. После минават през няколко местни магьосника и са като нови. Пускат ги на цени да речем 80% от другите подобни модели и хората се избиват за тях, никой не гледа дали има белези от изправяне, скрити заварки

 

Някои джамбази взимат такива кошове, дето накрая печалбата им не стига 1000 лева, вие се чудите за това ламбо. Хем ще му вземат пълната щета от каското, хем ще го оправят и в някоя република от сесерето ще го продадат за повече, отколкото са го взели тук преди удара.

 

Прав си, просто исках да кажа, че рядко се случва тази схема с подобен автомобил. Ако тази кола тръгнат да я оправят тук, тежко и горко после на каращия... Ако я оправят в завода - стойността ще е безумие. При всички случаи някой някъде духа сериозна супа. 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, всеки ден ли ще се излагаш? Всеки ден ли ще потвърждаваш едно и също нещо? Колко души да ти намекнем поне да се спреш? Прочети сега ВНИМАТЕЛНО какво е написал мобо и на твое място лично аз много бих се засрамил. 

 

Всеки ден, че и по няколко пъти, за да се утвърдя.

 

Айде сега ти прочети какво е написал мобо и ми покажи къде говори за ремонт.

Link to comment
Share on other sites

Lamborgini за 160лв. Консумативите, поддръжката, стойността на този автомобил при тези цени и ограничен период от време, в който може да се ползва си е направо чудо да го избиеш като разход, камо ли да изкараш и пари, че да жиевеев от тях. Примерно.

Link to comment
Share on other sites

Всеки ден, че и по няколко пъти, за да се утвърдя. Айде сега ти прочети какво е написал мобо и ми покажи къде говори за ремонт.

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Lamborgini за 160лв. Консумативите, поддръжката, стойността на този автомобил при тези цени и ограничен период от време, в който може да се ползва си е направо чудо да го избиеш като разход, камо ли да изкараш и пари, че да жиевеев от тях. Примерно.

 

То дори не е нужно да се замисля човек... 

Link to comment
Share on other sites

Lamborgini за 160лв. Консумативите, поддръжката, стойността на този автомобил при тези цени и ограничен период от време, в който може да се ползва си е направо чудо да го избиеш като разход, камо ли да изкараш и пари, че да жиевеев от тях. Примерно.

 

160лв за 15 - 20 минути обаче...

Link to comment
Share on other sites

И викаш, хората се редят на опашка, носят си шезлонги да спят там, че да си пазят ред. Тогава - да, избива се. Замисли се и колко хора на ден го ползват

Link to comment
Share on other sites

Миро, няма смисъл, вентилаторът е включен на високи обороти....

 

Втори път казвам, че бичим сериозен спам в тема за КАТАСТРОФИ. 

Link to comment
Share on other sites

що пък да не ги избиват? сигурен съм че доста хора "покарват" под наем за 100лв, аз също бих го направил....реално ударът според мен не е с над 100км....при удар с над 100 колата щеше да е събрана до двигателя.

 

 

и не се знае дали някой я е карал за 60лв понеже гледам че удара е на входа на софия, а на обявата за "обиколка за 60лв" май пишеше че ще се кара другаде. силно ме съмнява ударилият я да поема ремонта.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Аз само споменах, че е на 20минути, а не на 24ч, за да се сравняват цените с Канадските. Вие отново започвате да ми спорите за незнайно какво...

 

силно ме съмнява ударилият я да поема ремонта.

Тая кола е тоталка. Не подлежи на ремонт, ако не си разбрал. Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...