Jump to content
BulForum.com

5.1 канални тонколони


Recommended Posts

Гледах много 5.1 канални тонколонки,някой имат за аудио вход само два жака,значи ли че ще разделят сигнала на 5 + 1 канала от стерео сигнала.Или е пак стерео ама през 5 колони :))

Link to comment
Share on other sites

По принцип и с един жак става, като системата разпределя сигнала (стерео) към различните колони, всяка от които е с различен филтър (за ниски, високи,..).

--Или ти имаш предвид два чинча?

Link to comment
Share on other sites

По принцип и с един жак става, като системата разпределя сигнала (стерео) към различните колони, всяка от които е с различен филтър (за ниски, високи,..).

--Или ти имаш предвид два чинча?

 

не е верно тва. доколкото разбирам , човека казва че вместо 3 жака (предни, задни, център и вуфер) има само 1. това означава че толколоните са дигитални. звука става още по-хубав. самоче идеята е дали ти имаш такъв изход на взуковата карта.

Link to comment
Share on other sites

Е нали е написал 2 жака. Объркването може да настъпи, ако е имал предвид 2 чинча. Но не знам дали чинч става за конектор за дигитален вход :) .

Link to comment
Share on other sites

Въпроса ми е тъй като имам Dvd Player обаче нямам ресивер може ли да си взема някви тонколонки които да разделят стерео сигнала(аналогов) на 5 канала или ако има такива колонки с дигитален вход още по-хубаво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

DVD-то ти е от евтините, които нямат собствени декодери. От тях излиза само стерео звук (ляв - десен канал) и цифрови изходи -SPDF и светлинен в случая. По-хубавите си имат декодер и от тях излизат 5.1 аналогови изхода. Значи ти трябва усилвател (колони) с декодер т.е. от цифровия сигнал да ти направят 5.1 канала. От стерео сигнала (двата чинча) на твоето DVD истинско 5.1 не става (става съраунд, но не и DTS).

Това мисля че е достатъчно!

Link to comment
Share on other sites

DVD-то ти е от евтините, които нямат собствени декодери. От тях излиза само стерео звук (ляв - десен канал) и цифрови изходи -SPDF и светлинен в случая. По-хубавите си имат декодер и от тях излизат 5.1 аналогови изхода. Значи ти трябва усилвател (колони) с декодер т.е. от цифровия сигнал да ти направят 5.1 канала. От стерео сигнала (двата чинча) на твоето DVD истинско 5.1 не става (става съраунд, но не и DTS).

Това мисля че е достатъчно!

 

Благодаря,затвърди се и моето мнение.Сега ми остава да си намеря такива тонколони :)),което няма да е лесно.

Link to comment
Share on other sites

може да потърсиш дали ще намериш преходник от коаксиалния ти изход на видеото да направи жак за слушалка (защото с такъв жак, но не стерео, са дигиталните съраунд комплекти 5.1) например Creative Inspire 5500. жака който трябва да се вкара на външен вид е като обикновен, който се включва в Speaker изхода на звуковата карта. моето ДВД вади 2W звук, незнам твоето какви възможности има :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря,затвърди се и моето мнение.Сега ми остава да си намеря такива тонколони :)),което няма да е лесно.

 

ти няма ли да се научиш първо да питаш приятелите си ве!!!

Аре звънни утре - ще ти дам и цена / като за теб :) /

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

А я и аз да питам за мойто проблемче.Имам си DVD Home Theatre.Чудя се,ако от Sound-картата пусна кабел,дали ще излезе 5.1 звук.Щото от картата излизат само ляв и десен...

Link to comment
Share on other sites

А я и аз да питам за мойто проблемче.Имам си DVD Home Theatre.Чудя се,ако от Sound-картата пусна кабел,дали ще излезе 5.1 звук.Щото от картата излизат само ляв и десен...

 

???????????????????????

 

я обясни по-точно защото аз лично нищо не разбрах.

Link to comment
Share on other sites

???????????????????????

 

я обясни по-точно защото аз лично нищо не разбрах.

 

Ами имам си DVD Player с вграден усилвател и 5+1 тонколони-така съм го купил,готов комплект.Искам да му пусна звук от Sound картата на компа.И понеже отзад на входа на DVD-то има само два входа-ляв и десен,се чудя дали в действителност ще изкара 5.1 звук или обикновено стерео.Това имах предвид.

Link to comment
Share on other sites

Колони с ИЗХОД

я пак

 

e объркал съм се де. Вход :)

 

Ами имам си DVD Player с вграден усилвател и 5+1 тонколони-така съм го купил,готов комплект.Искам да му пусна звук от Sound картата на компа.И понеже отзад на входа на DVD-то има само два входа-ляв и десен,се чудя дали в действителност ще изкара 5.1 звук или обикновено стерео.Това имах предвид.

 

ами... щом на DVDто имаш входове.. какви са те? ако са червен и бял (ляв и десен канал).. звуковата ти карта ще вкара само ляв и десен канал.

Link to comment
Share on other sites

Тогава има ли вероятност,ако пусна такъв кабел от звуковата до ДВД-то да изкара 5.1 звук?

 

За да изкараш 5.1 канален звук от DVD -то ти (неразбрах какво е линка не мога да го отворя доколкото разбрах има само стерео изход) най-доброто е с оптичен кабел от DVD -то до минимум 5.1 канален ресивър/усилвател подържащ Dolby Digital, DTS Dolby Pro Logic декодери и от него към колоните

 

Тактиката от поста ти нещо не я разбирам

Link to comment
Share on other sites

Тогава има ли вероятност,ако пусна такъв кабел от звуковата до ДВД-то да изкара 5.1 звук?

 

не можеш. освен ако не притежаваш звукова карта от висок клас, която има оптичен изход. тогава можеш, но пък оптичния кабел е на доста солени цени и изисква грижи :)

Link to comment
Share on other sites

ми трябва ти 5.1 саунд карта. и според зависи.. дали woofer-a ти е с дигитален вход или с аналогови... трябва да я свържеш в съответния изход на звуковата карта.

Link to comment
Share on other sites

ми трябва ти 5.1 саунд карта. и според зависи.. дали woofer-a ти е с дигитален вход или с аналогови... трябва да я свържеш в съответния изход на звуковата карта.

 

НЕ Е ВЯРНО!!!

 

Аз имам Dolby Pro Logic система със 2 чинча (1 стерео вход) .

Звуковата ми карта е обикновена, дънна със стерео жак.

 

Пиниза е другаде. Всичко опира до настройките на Control Panel>Sound and Multimedia

Натискаш Advanced и избираш съответния тип - 5.1 Surround Sound

ВЪПРЕКИ, че имаш стерео жак на изхода на саунд картата и стерео жак или 2 чинча на входа на DVD-то, DirectSound-a разпределя 5.1-звука в стерео сигнала, а DVD-то го разпределя измежду колоните.

5.1 означава 5 цели канала(цяла честотна лента: център, ляв, десен, surround ляв, surround десен) и 0.1 канал(ниски честоти само: subwoofer)

 

При мен, ако е избран неподходящ тип настройки не се получават surround-ефектите.

Link to comment
Share on other sites

ami woofer-a mi ima i stereo vhod s dolbi decoder no az iskam da polzvam drugite 6 vhoda za6toto prez stereo vhoda se 4uva po slabo

a vurosa mi be6e dali trqbva da imam sound blaster ili stava i s obiknovenna soun carta

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...