Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Ми виж дали го има вече за Иос и пусни там един тест :)

пп изкарва ми 2 приложения в store-a на Антуту и Антуту Лабс - кое какво е? И защо са еднакви, а от различни разработчици

Link to comment
Share on other sites

iphone 4s-12486 Htc Sensation XE 9696.... Не знам колко са показателни тея тестове ама айфона е три-четири пъти по бърз от вехтото ми Htc...и явно доста по слаб от 5-цата на Злобил...

Link to comment
Share on other sites

Интересно бях чел че ХТЦ ОНЕ вади повече от айфон 5-цата.

м/у другото разгледах на един познат леновото не е лошо телефончето в никъв случай. но ми каза че е от вънка , не запомних от къде , на кви пари се харчи тук ? 

Link to comment
Share on other sites

Интересно бях чел че ХТЦ ОНЕ вади повече от айфон 5-цата.

м/у другото разгледах на един познат леновото не е лошо телефончето в никъв случай. но ми каза че е от вънка , не запомних от къде , на кви пари се харчи тук ?

 

Www.ibuygou.com проверен сайт,може да се поръчва спокойно,плащане с пейпал(лично за мен по принцип най-удачно като вариант).Между другото са намалили фантастичния Xiaomi Mi2S на 280$

 

Www.minideal.net също става,има голям избор...

 

п.п . Mi2S -25913 точки...

 

Link to comment
Share on other sites

Тия тестове са си точно пишкомерене. Разликата е абсолютно никаква.

А тестовете на различни операционни системи пък са още по-безсмислени.

Link to comment
Share on other sites

факт.

аз просто го направих от интерес не бих сменил марката , особено след излизането на iOS7.1...

но китайчетата са симпатични за парите си , определено бих ги предпочел пред Самсунг примерно 

Link to comment
Share on other sites

Между другото са намалили фантастичния Xiaomi Mi2S на 280$ 

 

Сега пак ме вкара в размисъл. Тоя телефон много си заслужава...

Link to comment
Share on other sites

 

Между другото са намалили фантастичния Xiaomi Mi2S на 280$ 

 

 

 

Сега пак ме вкара в размисъл. Тоя телефон много си заслужава...

 

В момента в който се отърва от айфона-а си ще си поръчам един... Телефона е страхотен.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Коя част от него е толкова покъртителна?

 

Качество на изработка, бързина Miui ми допадна много.Усещане за много качествено изработено устройство,работи страшно бързо никакво замисляне забиване и тем подобни...

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

А някъде от България с гаранция могат ли да се купят такива китайчета, че майка ми иска да и вземем нов телефон не държи на марката, но държи да е с гаранция....

Link to comment
Share on other sites

А някъде от България с гаранция могат ли да се купят такива китайчета, че майка ми иска да и вземем нов телефон не държи на марката, но държи да е с гаранция....

Може, макар и вероятно отново с китайска гаранция => чакане по 1-2 месеца към натам и обратно. Обикновено няма проблем с гаранциите от Китай ако се наложи да връщаш, просто се чака.

В продавалника има хора, правещи подобен бизнес от места, където шансовете им за митница са малки. С китайска гаранция.

В Бг доколкото знам вече са почнали някакви реклами на Леново, че се продават без "оператор"-ска намеса или връзка с договори.

На miui.bg се продават някои xiaomi модели, но не знам доколко официални са тия и как работят с гаранциите - мисля, че през тях, но колко се чака не знам.

Та общо взето винаги е риск, и макар гаранцията да не е проблем, би се чакало доста при нужда.

Според мен или ѝ вземете по-кофти с гаранция от Бг (ако иска бг гаранция), или от тези миуи.бг, или от Китай, откъдето макар и риск, ако вземете по-читава "марка", няма много оплакващи се от повреди.

Аз си взех Jiayu преди 4 месеца, с чист андроид и съм много доволен. После взех и едно Леново, но от него не съм доволен, настрана гадния андроид, но не ми се занимава с ромове, защото беше за майка ми, а на нея ѝ е все едно.

Link to comment
Share on other sites

Ако го вземе от български сайт - те са длъжни да му осигурят 2 години гаранция. Ако ще към тях производителя и 1 ден да не им дава. Продава ли в Бг, по закон към физически лица гаранцията е 2 години минимум. Няма такива неща 1 година, 6 месеца и т.н. Още повече, че закупена стока по интернет имаш 7 дни, а май вече го направиха и 14 да върнеш продукта без да им се обясняваш защо. Дори да работи перфектно, може да си го върнеш, само защото не те кефи.

А дадеш ли го на рекламация - 1 месец ако не отстранят проблема, си взимаш парите без обяснения. Няма чакане. Не вървят обяснения ми бавят го от Китай и т.н Това си е проблем на продавача, не на клиента. Важното е да има протокол за рекламация с входящ номер и дата. Пък продавача да си мисли как ще го правя и как ще го доставя напред назад по света. Клиента това не го интересува.

Link to comment
Share on other sites

Така е. Но нещо няма особено много *официални* сайтове, продаващи китайски телефони, че и на нормални цени.

OLX е сайт в България, и ако купиш от човек, никаква 2 годишна гаранция няма да ти даде. И оттам съм купувал. Дава ти 1-годишната и ти съдейства при нужда да го върнеш на когото трябва в Китай.

Затова му казах, че ако иска с нромална гаранция, си купува някоя пръчка за много пари от тук и това е.

Link to comment
Share on other sites

olx не са търговци. Не те ти продават телефона, някой си. Там е ясно. Говоря за другите сайтове като miui примерно. Те ти продават от тяхно име нещата.

Link to comment
Share on other sites

Да, така е, говорим за същите неща. Но понеже ти каза "Ако го вземе от български сайт". А Olx е български, естествено той е само посредник като сайт за обяви, но беше нужно да се поясни.

Колкото до гаранцията, цитат от миуи.бг:

Гаранционният срок на GSM апарата е 12 месеца.

Не съм се интересувал доколко тия от миуи са някакъв официален магазин, защото все пак xiaomi аз не бих си купил :) .

Ако купи китайски апарат от Бг, той реално плаща всичките такси, разходи и т.н. на този, който ги е купил от Китай. Плюс някаква печалба. Ако не му се занимава с всичките тези разправии, да купува нещо от Бг.

В противен случай ще поеме някакъв малък риск, но може и да не мине митница, и няма да плати добавки за печалба на прекупвач ;) . Да не говорим, че тук и заради по-лесната гаранциям, ще му струва повече.

Link to comment
Share on other sites

Ако го вземе от български сайт - те са длъжни да му осигурят 2 години гаранция. Ако ще към тях производителя и 1 ден да не им дава. Продава ли в Бг, по закон към физически лица гаранцията е 2 години минимум. Няма такива неща 1 година, 6 месеца и т.н. Още повече, че закупена стока по интернет имаш 7 дни, а май вече го направиха и 14 да върнеш продукта без да им се обясняваш защо. Дори да работи перфектно, може да си го върнеш, само защото не те кефи.

А дадеш ли го на рекламация - 1 месец ако не отстранят проблема, си взимаш парите без обяснения. Няма чакане. Не вървят обяснения ми бавят го от Китай и т.н Това си е проблем на продавача, не на клиента. Важното е да има протокол за рекламация с входящ номер и дата. Пък продавача да си мисли как ще го правя и как ще го доставя напред назад по света. Клиента това не го интересува.

 

Така написано звучи супер.... но реалностите са други. Като изключим големите вериги, 2 годишната гаранция е мит и легенда. Особено за захранвания или техники за по 5-10лв. Миуи.бг дават 12 месеца гаранция на мобилните апарати.

Link to comment
Share on other sites

Как да ви го напиша, че да разберете. Гаранцията по ЗАКОН за физически лица в България и целия Европейски съюз е МИНИМУМ 2 години. Кой каквото иска да си пише, не може да прескочи закона. Ако сайта от който купуваш е търговеца, не като OLX които са само платформа за нещо си, са длъжно да ти дадат 2 години. Щом телефоните в miui ти ги продава miui като юридическо лице, а не Ганьо Балкански като частно лице гаранцията е 2 години. Те може да пишат и че не дават, но това не ги освобождава от задълженията им по закон.


Като си купиш телефон и ти напишат 12 месеца, подаваш едно оплакване до КЗП, че те режат от гаранция и те се заемат от там нататък.


Да не говорим, че даже и гаранционна карта не вие нужна, само касовата бележка е достаъчно условие да ползвате гаранция 2 години.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...