Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Аз чакам това:

 

 http://www.pandawill.com/zte-geek-v975-smartphone-intel-powered-20ghz-2gm-ram-50-inch-ogs-screen-android-42-p78003.html

 

Като дойде ще пиша какви са ми впечатленията.Малко голям екран спрямо мойте нужди но...

 

Минуси:

 

Sim Card Single SIM Card Single Standby
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Не да им правя реклама, ама знаят какво правят, има си и форум. 

"http://www.miui.bg/store/

Приятели нашия eStore отвори врати , за момента може през него да поръчате избрания от вас модел телефон по заявка и той ще Ви бъде доставен до 7-10 работни дни. Зависи от колегите в китай и DHL. Всички телефони са с една година гаранция и конфигурирани и инсталирани с последния софтуер на MIUI OS с Български Език. Магазина е в процес на обновяване и зареждане с наличности на телефони и аксесоари за да може да се доставят максимално бързо до Вас. Благодарим Ви за разбирането и търпението.

Важно: В момента са националните празници на Китай и до 05 февруари няма да има доставки от Китай. След 7ми февруари започват доставките на продуктите от Китай към нас и респективно към Вас.

Ще се радваме на вашите препоръки и въпроси да ги зададете на sales@miui.bg"

Link to comment
Share on other sites

Важно: В момента са националните празници на Китай и до 05 февруари няма да има доставки от Китай. След 7ми февруари започват доставките на продуктите от Китай към нас и респективно към Вас.

[off]Хахаха, тия голямо празнуване му удрят на китайската Нова година :lol: [/off]
Link to comment
Share on other sites

Евал съм го и митото бе...Ако стане врътката с градинските работи спестяваш едни 200лв О.о А тая гаранция 1 година ми е през...

Link to comment
Share on other sites

1 година гаранция, ама по закон е 2 в ЕС. Хубаво е от време да си го оправят това, че да нямат разправии после.

Link to comment
Share on other sites

С тия цени, тоя магазин няма да изкара дълго. MI3 ми го продават на цената на HTC One и Nexus 5. Как го мислят...?

 

И то за 16-гигабайтовия модел, представям си каква цена ще определят за 64-гигабайтовия щом дори в пандата (която далеч не е с най-ниските цени) MI3 е с по-ниска цена от тази на MI2S от другия сайт.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, по-височки са цените, отколкото очаквах, ама това е. ДДС, мито, данък печалба, гаранционен сервиз... Натрупват се. В крайна сметка, кой както прецени. Hongmi ми се вижда ок като цена. Верно на мен ми излезе 285 с 16 GB SD card, ама това съвсем не е гарантирано...

 

Мирка, 1 година е от производителя гаранцията.

Котор, ако ти гръмне телефончето, ще съжаляваш, че не си доплатил за гаранция.

Link to comment
Share on other sites

Ако ми гръмне телефончето ще си взема друго :D И не гърмят толкоз лесно колкото си мислиш ;) Аз моя с толкова рутване и ънлковане на кернел-а не съм го убил още.

Link to comment
Share on other sites

Освен ако не гръмне дъното, все има кой да ти го оправи и тук. Без гаранция. А и с тая разлика в цената на по-евтините модели, ще си вземеш нов.

Цените са нереални и напълно обезсмислят идеята на марката.

Link to comment
Share on other sites

Мирка, 1 година е от производителя гаранцията.

Ако ще производителя да ги дава без гаранция. По закон не може да продаваш нищо без 2 години на физически лица. Като искат да продават в ЕС(България) си поемат рисковете след 1-та до 2-та година, но нежеланието на производителя да даде гаранция, не ги освобождава от неизпълнение на закона. Щом се продава в ЕС - 2г.

Link to comment
Share on other sites

Имам едно питане...даже две... :)

Понеже все още съм си с нормален телефон (доколкото моят 4-симов може да се нарече нормален :lol: ) и като изключим лаптопите ми, все още нямам афинитет към всякакви преносими смарт-джаджи, нямам много поглед върху новостите в Андроид-пазара. Един познат иска да ми ползва Пейпал акаунта и ми поръча да му намеря телефон с 5(+)" дисплей и възможно най-добри параметри в рамките до $300. Не стига това, ами си търси и голям таблет 9(+)" с добър дисплей и голяма резолюция в рамките до $200. Поразтърсих се и почти в началото на търсенето се спрях на един телефон и един таблет, но понеже доста бързо се спрях на тези две неща, подозирам че може да има и други по-добри предложения в общия бюджет от $500, въпреки че на мен тия двете ми изглеждат достатъчно подходящи за него. Ще поместя данните да ми кажете стават ли и ако предлагате нещо друго, имайте предвид че е решил да не надминава тия $500, които е предвидил за покупките. Понеже рядко влизам в раздела, а и не съм го разглеждал, ако сметнете, че въпросът ми е за друга тема в този раздел, дайте ми линк да си преместя поста.

 

Ето данните на телефона:

 

19df374fc18dc2c4.jpg

 

 

 

.....и на таблета:

 

 

3656dc8457a700ea.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Телефона" като характеристики изглежда добре, но само като характеристики. Може да остане доста, доста разочарован като дойде и го види на живо. Според мен, китайските телефони с Андроид си заслужават само ако са на някоя по-известна марка.

Link to comment
Share on other sites

таблета също на характеристики изглежда добре(чипсета rk3188 се води по-горен клас сред китайджаните и е добър), но при китайските OEM машинки има едно голямо НО ... доколко това, което е посочено на сайта ще излезе така или няма да се окаже нещо различно. FNF като brand честно казано не съм го срещал, затова ако наистина става въпрос за около 200$ за таблет с подобни характеристики, разгледай предложенията на някой по-известни марки, които се разпознават вече дори и от EU/US потребителите пазаруващи онлайн.

хвърли едно око на Pipo. сега новите им модели почти всички са с rk3188.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да, и аз ще подкрепя Ангел. Оглеждай се за Lenovo, Xiaomi, Jiayuo, ZTE, Huawei, THL. Останалите, аз поне бих ги избягвал.

 

Тоя телефон къде го гледаш? Много добри характеристики, чак нереални!

 

 

ето един на много добра цена, с 6" дисплей.

http://www.minideal.net/lenovo-a880-smartphone-mtk6582m-quad-core-1-3ghz-android-4-2-dual-sim-with-6-0-inch-qhd-ips-screen.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пичове, може ли някой да ми пусне резултати от бенчмарк програмите Antutu и Vellamo. Ако може от телефони (китайски или не) с цена 300+++ лева, за да направя сравнение с моя евтинджок.

Link to comment
Share on other sites

AnTuTu - 11356 (i9100, 4.4.2 slimkat) 

 

ама пишех и по-скайп. Имай предвид, че ония нагляци от Мтел, Глобул и т.н. още биха ти взели 300-на лв за него :D което е пълен смях, щото вече е просто слушалка спрямо новите.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, може ли някой да ми пусне резултати от бенчмарк програмите Antutu и Vellamo. Ако може от телефони (китайски или не) с цена 300+++ лева, за да направя сравнение с моя евтинджок.

На AnTuTu изкарах: 15096 - HTC One X - Android 4.2.2

Втора ръка е около 350-400лв.

 

AnTuTu - 11356 (i9100, 4.4.2 slimkat) 

 

ама пишех и по-скайп. Имай предвид, че ония нагляци от Мтел, Глобул и т.н. още биха ти взели 300-на лв за него :D което е пълен смях, щото вече е просто слушалка спрямо новите.

 

Sothbiss: Galaxy S2 е това, ако се чудиш. :)

Link to comment
Share on other sites

На таблета изкарах 13795. Супер лагав ми идва спрямо i-устройствата които имам. Не мога да си представя на какво се подлагате с тези резултати които писахте в темата....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...