Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Дойде телефона.Много ми харесва :) Веднага го ъпдейтнах до последната версия на MIUI :) Сега само трябва да си ипортна контактите и да си сложа сим картата :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Все още не е свършила процедурата при комисията за защита на потрбителите. Сега съм дал телефона за експертиза в сервиз и трябва да им предоставя заключение и да го пратя и на eMag. Ако и след това не решат спора, ще се съдим.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Интересно как 3 телефона с една кви процесори вадят различни резултати :D

Которе, къртиш мивки отново. Това е все едно да питаш: интересно, как така водата е мокра. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Интересно как 3 телефона с една кви процесори вадят различни резултати :D

Разбра ли сега? Godfather-а ти отговори. А, не, чакай...

 

Аз ще ти отговоря, щото той само ти е казал, че си по-елементарен от него.

 

Различен софтуер, а и телефоните се оптимизират за тия тестове.

Link to comment
Share on other sites

Някой собственик на Галакси S5/S5 mini може ли да каже колко време издържа телефона в UPSM?Примерно с 20% батерия?Обмислям покупката на един такъв...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами не трябва да добавиш супер усер и cwm.И при инсталацията на супер юзъра през cwm рестартирах и bootloop... 

Link to comment
Share on other sites

Защо трябва да добавяш CWM при положение, че XIAOMI-то трябва да си има custom recovery през което можеш да флашнеш SU?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Поръчах си едни силиконов кейс от китай,че моложението от 5 падания е плачевно.Падна на едни остри камани и му се деформира единия ръб :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте на всички. 
От 5-6 години не бях писал в този форум, но този прекрасен телефон ме накара да си влезна отново в акаунта и да се активизирам.
Смятам да напиша едно бързо ревю на това бижу което за жалост поне за сега няма да види бял свят в България. 
От къде да започна? Искам да подчертая, че за първи път си поръчвам телефон от чужбина и по-точно от китайски сайт. След поредното разочарование от Samsung (преди това HTC) и неочакваното счупване на дисплея на последният ми smartphone (Samsung Galaxy S3) бях принуден да си купя нов телефон. Бях разглеждал телефони с китайски процесори и преди това и бях доста впечатлен от характеристиките им и мненията на хората. Тогава съвсем случайно попаднах на Lenovo K3 Note. След малко повечко проучвания решихме да го поръчаме от pandawill.com чрез сингапурските пощи. Телефонът дойде адски бързо. Поръчката я направихме на 01.06.2015. На 02.06.2015 ми дадоха "tracking number". На 06.06.2015 пратката тръгна от Сингапур и на 09.06.2015 беше вече в София. 

По-подробно информация за пратката от БГ пощите:

06 Jun 2015 23:55:00 SINGAPORE SINGAPORE SO5 Send item abroad (EDI-received) Изпращане на Изх.пратка в чужбина
09 Jun 2015 10:51:29 BULGARIA SOFIA LC/AO Receive item at office of exchange (Inb) Получаване на Вх.пратка в Межд.разменна станция
09 Jun 2015 10:59:43 BULGARIA SOFIA LC/AO Insert item into domestic bag Влагане на пратка във вътрешен чувал
10 Jun 2015 01:43:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Пратката e получена
10 Jun 2015 07:11:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Пратката е в добро състояние
10 Jun 2015 07:13:00 BULGARIA Plovdiv Receive item at delivery office (Inb) Получаване на Вх.пратка в станцията на Доставка
10 Jun 2015 12:27:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Пратката е приета
10 Jun 2015 12:29:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ ГИШЕ
10 Jun 2015 18:13:00 BULGARIA Plovdiv Deliver item (Inb) Доставена пратка
10 Jun 2015 18:14:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Доставена
10 Jun 2015 18:15:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Доставена

Стига толкова за доставката, минавам по същество. Телефонът дойде с обичайните инструкции, кутийка, usb и преходник, който за жалост е USA версия. Забравих от магазина да им кажа да ми сложат един европейски адаптер, но ще си купя един такъв от България. Няма слушалки в комплекта, както и case и screen protector(от pandawill.com нямат в наличност, гледам в minideal.net идват подарък). Първите ми впечатления бяха доста положителни и останах доста очарован(нищо, че бях изгледал доста видео ревюта). Телефонът има доста изчистен, семпъл и хубав дизайн, придаващ усещането за скъпа high-end мобилна джаджа. Изключително тънък(а си мислих, че HTC ONE S е тънък) и държа да подчертая лек. Досега по-лек телефон не бях хващал в ръцете си. Определено е доста удобен, макар че е оборудван с 5,5 инчов FULL HD дисплей. Като стана на въпрос за дисплей. Опасявах се, че няма да излъчва особено добра картина, но се оказа, че съм се притеснявал напразно. Дисплеят е голям, ярък, изчистен и детайлен. Тъчът също е на доста голямо ниво, чувствителен и приятен. Говорителят на телефона също изкарва доста приличен и чист звук. Wi-fi-то е бързо и няма никакви проблеми със свързването. Също така телефонът няма никакъв проблем с честотите на Telenor(аналогично и с останалите български оператори) 3G-то и 4G-то работят перфектно. Предната и задната камера определено се справят много добре. Направи ми впечатление една забавна функция на предната камера която изчислява приблизително годините ти и индексът на щастието ти. GPS-ът за сега не съм го изпробвал, но мисля , че няма да има проблем. Бутоните не светят, но това не е болка за умиране, научават се. Телефонът от pandawill.com идва с Google Play, антивирусна, DU battery saver, CClean master и прочие. Версията е 1511, която определено има малко бъгове. Например widget-ът за времето работи само с китайските градове. Както и две китайски програми не могат да се изтрият. Според мен това орязва малко пълният капацитет на телефона, но чрез излизането на по-читав ром и руутване мисля, че телефонът ще стане повече от перфектен. Имах малко странен проблем с батерията днес сутринта. След като го зареждах 5-6 часа (преди това изчаках да се източи батерията до край) от 100% батерия, за 20 минутки падна на 65%, но мисля, че след второто зареждане всичко ще си дойде на място. Иначе единствено в началото телефонът го чаках да зареди малко по-бавничко, но това го дължа на фактът, че се пускаше за първи път. 

Като цяло за сега е това. Все пак телефонът го използвам едва втори ден и почти не съм го разцъкал. За сега съм качил само един Viber и Instagram и използвам custom rom-a. По-нататък ще видим как ще се държи. Ако имате желание ще Ви държа в течение. 

Обобщенията, които мога да направя:
Положителни черти:
1.Голям ярък 5.5 инчов FULLHD дисплей.
2.Тънък, елегантен, изчистен и стилен дизайн.
3.Чист и приятен звук.
4.Изключително бърз.
5.Удобен и изключително лек.
6.Сравнително добра предна и задна камера.
7.Определено оставя усещането за скъп high-end телефон и не им отстъпва.
8.Определено предлага много неща, а парите за, които се продава са просто "смешни".
Отрицателни черти:
Доста се позачудих какво му липсва на телефончето. Особено за парите си нямам право нищо да кажа, но все пак. Следните описани неща по-долу аз лично не ги считам за отрицателни черти, но за някои хора може и да бъдат. 
1.Няма Gorilla Glass.
2.Не светят home бутоните.
3.Софтуерът на Lenovo е сравнително бъгав.

Снимки от разопаковането на телефона:
http://i62.tinypic.com/2elw3zm.jpg
http://i58.tinypic.com/9s41h2.jpg
http://i62.tinypic.com/6ynrc8.jpg
http://i60.tinypic.com/2v9yyqc.jpg
http://i59.tinypic.com/33mlci0.jpg
http://i58.tinypic.com/2h4fjm1.jpg

Заключение:
Аз лично повече телефон (или поне за сега) от България няма да си купя. Нямам намерение да продължавам да им пълня гушата на гиганти като HTC, Samsung , които в последно време взимат клиентите си направо за мезе с тези суми, които обявяват. Особено пък Apple. То бива марка, но чак пък толкова. Според мен реномираните китайски марки по нищо не отстъпват. Развиват се все повече и повече, но все пак българинът трябва да бъде гъзар и да си купи на изплащане едно aйфонче или последният Samsung/HTC/Sony и прочие. Но щом чуе за китайски телефон, без да разбира грам започва да плюе. Горещо го препоръчвам на всички потребители, които искат да бъдат в крак с модата, но са с ограничен бюджет или пък нямат намерение да дават много пари за smartphone, който ще остарее след време. Моделът за парите си наистина предлага много неща (че и отгоре).

Link to comment
Share on other sites

Аз лично повече телефон (или поне за сега) от България няма да си купя. Нямам намерение да продължавам да им пълня гушата на гиганти като HTC, Samsung , които в последно време взимат клиентите си направо за мезе с тези суми, които обявяват. Особено пък Apple. То бива марка, но чак пък толкова. Според мен реномираните китайски марки по нищо не отстъпват. Развиват се все повече и повече, но все пак българинът трябва да бъде гъзар и да си купи на изплащане едно aйфонче или последният Samsung/HTC/Sony и прочие. Но щом чуе за китайски телефон, без да разбира грам започва да плюе.

На абсолютно същото мнение съм. От две години съм ползвател на "ужасните китайски телефони" и повече нямам намерение да се връщам към някоя от известните марки. Решил съм към есента да заменя сегашния ми Xiaomi RedMI 1S, от който съм доста доволен, с друг китаец, като този път водещи за мен ще са 2 неща - още по-добра камера и батерия, която да държи поне 4 дена.

 

Над 5" е прекалено за телефон...

+1

Link to comment
Share on other sites

Тука ми стана интересно, каква ще е тая батерия, която да държи 4 дена?! Освен ако не става въпрос за stand-by режим, което е постижимо за повечето смартфони.

Link to comment
Share on other sites

Моята е 3000mAh и държи по 3 дена като имам доста време пуснат мобилен интернет и постоянно пуснат блутут(имам гривна вързана).

 

Днеска ми пристигна силиконовото прозрачно кейсче.Много съм доволен :P 

Link to comment
Share on other sites

Аз моя THL го ползвам вече повече от половин година. Ако прочетете нагоре постовете когато го купувах, някой се изказаха скептично и негативно за тази марка китайски производител на смартфони. Освен за мен, по телефона се зариби първо един колега и поръчахме за жена му. после друг колега и той. Не мога да кажа нищо лошо за телефона, работи перфектно, използвам го без никакви калъфи и легенчето което беше бонус не ползвам, само протектор за екрана който беше подарък 2 броя. Нито се е надраскал както всички тел. които съм имал досега още на втория месец пластмасите малко или много са със следи от употреба. Имам син на 1.5 година който много го обича и само да го види иска да си играе с него. Колегата също имат бебе което постоянно го експлоатира по бебешки. Аз много нямам време да си играя с него и може би затова, батерията ми държи 3-4 дена. Не искам да правя реклама точно на THL, може би следвашия телефон който ще си купя няма да е същата марка, може би ще си харесам друг, но със сигурност ще е пак поръчан от Китай.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...