Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

И аз да разкажа малко впечатления от моя Xiaomi Mi3.

 

Първо хубавите работи:

- работи страхотно по отнешение на софтуера и хардуера - не съществуват неща като лаг, насичане, пропадане на обхват, ресетване, фрийзване. Дисплея и звука са страхотни.

- батерията е много добре - зареждам на 3 дена при нон стоп пусната дейта и wifi. Нагласил съм го под 10% да минава в пауър сейвинг режим и с тях кара поне половин ден, което ми е предостатъчно да стигна до зарядно.

- Изработка и сглобка, бла бла, нямам никакви забележки.

 

Не толкова добрите:

- Със смесени чувства съм относно muiu-то. Трябва да направя уговорката, че стария ми телефон не беше с андроид 4, та не ми е много ясно коя функционалност е чисто андроидска и коя iphone-ска, но не ме и интересува. Та, нотификейшъните в епълски стил са ужасни, още ме мъчат, но не съм имал време да се заровя в нета, дали мога да ги направя нормални. От друга страна има настройки за повечето неща (което е +), а и по дефолт нещата пак са прилични (за тия дето не обичат много да ровят).

 

- На места се среща китайски повече от необходимото - при темите и в браузъра (из популяр списъците и т.н.), но пък едното се рови рядко, а другото винаги е било безполезно поне за мен (понеже обикновено са някакви американски сайтове, които не ме вълнуват). По другите менюта и апликации няма такива проблеми. Аз го ползвам на български и нещата са изпипани. За момента не използвам xiaomi сървисите, но ще ги пробвам и тях, като имам някой ден време за губене.

 

- Размера ми идва по-голям от комфортното за ежедневен телефон. Аз го нося в джоба и определено тия 5 инча в по-плитките стои некомфортно. С една ръка е невъзможно да се извършват дори елементарни действия. Понеже страничната рамка е минимална, при опит да се прави нещо с ръката, с която го държа, често натискам нещо друго по периферията. Иначе спор няма, като тръгне да се браузи или прави нещо, е по-удобно на по-голям екран.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Тези дни и аз се зарибих нещо с тия китайски смартфони. Гледах, разглеждах, и накрая си поръчах ето този Elephone P6i

http://www.minideal.net/elephone-p6i-smartphone-android4-4-mt6582-quad-core-1-3ghz.html

Не ми стигна тоя, че после ми хареса един друг и него поръчах - THL T6Pro

http://www.minideal.net/thl-t6-pro-smartphone-mtk6592-octa-core-1-4ghz-android-4-4-5-0inch-hd-screen-8-0mp-black.html

THL-a е с 8 ядрен процесор, интересно. Цената му е много атрактивна. Единствено не ми допада батерията, слабичка ми се вижда. Елефона пък ми хареса като дизайн. Като пристигнат ще видя дано не остана разочарован. Ако някой ги е пробвал, ще ми е интересно да споделите впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Слаба батерия (под 2200) за мен лично е абсолютен deal-breaker, независимо колко добър може да е един телефон - а под добър разбирам поне 1280х720 резолюция, която ще дърпа и батерия. А както знаем често милиамперчасовете на практика са по-малко от прокламираните на хартия. За непретенциозно ползване 960х540 резолюция е горе долу Ок, но особено за 5" аз за мен си не бих взел подобен.

Елефона е евтина боклучава имитация на айфон, да кажем реплика. Добре е да бягаш надалеч от такива. Възможно е дори за едното ало да имаш проблеми, с които да се налага да свикваш.

THL-а пък е с орязания 8 ядрен вариант, грозен, с голям рамкаж около екрана, и за 5" ще е огромен като габарити. И с тая слаба батерия... Поне има 900МХц на 3Г, и е с поносими 8/1 памет, за разлика от 4/1 за елефона (и с по-добра резолюция). Елефона никога не бих го взел, независимо от дизайна. Втория пък просто ми е грозен и голям. За тия пари обаче...

Вместо тия двата, да беше се спрял на нещо за над $180 читаво.

Link to comment
Share on other sites

Не е реплика Елефона. И двата телефона са маркови и имат официални сайтове и съпорт. http://www.elephone.hk/  http://en.thl.com.cn/ Разбира се че все пак са китайски, но то всички останали така наречени маркови телефони се правят в далечния изток, най вече в Китай. Като пристигнат ще реша кой от тях да си запазя са себе си, може и нито единия. Поне за Коледа ще има да подарявам телефони примерно :santa:

Link to comment
Share on other sites

Е, ай ся. То трябва да е някоя много криминална "марка" да няма поне един сайт.

За THL да (макар че и той не е върха на китайската мисъл, макар да имат голяма фабрика), но елефона си остава евтина китайска пръчка, дето си показал. Самият факт, че този почти досущ е копирал айфона, за мен си е почти реплика. То оставаше и да пише iPhone на него.

Отново, според мен трябваше просто да си вземеш някой за тези пари, които си дал за два апарата. Да, ще имаш за подарък (не се знае колко ще те благославят за такъв "подарък"), но оставаш с пръчка, която сигурно струва толкова много ($100-тина) защото все пак мяза на айфон :) . Но то си зависи и от изискванията де, дано дадеш отзиви като пристигнат и поне да не си много недоволен (ама след поне 2-3 седмици ползване).

Link to comment
Share on other sites

borracho, аз ти препоръчвам да не слушаш дървени философи, които освен да тролят друго не правят. Личните им познания са на базата на впечатления от картинки и останалото е преразказ в свободен стил. Г-на по-горе има телефон от Jiayu, но това явно не го спира да обяснява на другите как THL са някакви смотаняци и как не са върхът на сладоледа... нищо, че тази компания е 3 пъти по-голяма от тази произвела неговият собствен телефон. Всъщност ако трябва да съм напълно акуратен Elephone са съвсем малко по-малки като фирма (визирам фабриките на компаниите) от JIayu, но са по-старата от двете компании и с близо 2 пъти повече персонал!

Хубаво е когато човек ВЕЧЕ си е купил нещо... по снизходително да му се обясняват дадени тънкости от нещата, а не да го караш да се чувства сякаш е направил най-голямата грешка в живота си.

Link to comment
Share on other sites

Айде по-полека с нападките, и аз го мога, не по-зле.

Много добре знам, че Jiayu са по-"малки" от THL, както и от Apple, нали така. Това изобщо почти нищо вече не означава, особено ако вземем за примем последните споменати.

И "големите" могат да правят евтини боклуци. Неслучайно споменах и цените, и че THL са големи, ако някой е пропуснал случайно да прочете.

Колкото до грешката в живота, надявам се сам да не се убеди дали не е направил такава с подобни модели. По трудния начин. Другото е потупване по рамото и фалшиво успокояване, което не е полезно за никого.

Ако е доволен от покупката, още по-добре. След като ВЕЧЕ ги е поръчал и ги чака, е все едно какво му говоря аз, а това е по-скоро към други, които аз лично поне бих препоръчвал да избягват подобни модели по различни причини.

Ако беше THL за $200 със сходни параметри, щеше да е малко по-друго. Това нямаше да пречи някой друг да каже примерно, че THL като цяло са с лоша сглобка телефони, въпреки другите им позитиви. Освен да кажеш къде точно съм написал, че THL са големите смотаняци "като цяло". Коментирах дадените модели. Явно някой с тиейчел се пообиди тук малко без предизвикване.

Дървен философ или не, всеки сам си решава кого да слуша и как да взима предвид. Ако имаш нещо да казваш, го казваш без да обиждаш другите, моля. Аз не плюя по подобен начин никъде и никого, без начение какви глупости говори, но явно агресията е човешко качество, при някои по-изразена, за нещастие наше, при повечето у нас.

Link to comment
Share on other sites

Прекрасно знам колко добре го можеш, но иначе си голям хипокрит и казваш, че ти никога не би го направил. Между другото не вярвах, че "дървен философ" ще те засегне толкова - нищо, че отговаря точно на действителността. Само виж как ти продължава мнението и после се чуди защо ти викам така - чак и Епъл си успял да вмъкнеш...индиректно си изказал мнение и за 6та. 

Начина ти на изказ и обясненията ти са хапливи и язвителни... да не говорим, че дори не си виждал телефоните за които говориш. Не знам дали изобщо си виждал телефон от съответната марка. Аз си лягам до 3 китаеца всяка вечер (Леново, Зопо и Джйяу) и на работа работя с още 3 (2 ксияомита и 1 воунеу). Редовно! Отделно се сблъсквам и с други, поради което смятам думите ти за марките... като крайно забавни и неверни. Относно думите ти за репликите пък... един път са. "То оставаше и да пише iPhone на него." -  има такива копия (най-вече на самсунг), които са 1:1 с оригинала + ползват софтуер, който визуално отговаря на този на самсунг. Ползват еднакви капаци, букси и прочие... даже имат надписи самсунг на капаците, под капаците и писалките към тях. В момента в olx даже се продават такива копия. Разликите са малки и само човек разбиращ от това би ги установил. Ето пример.

Накратко проблема ми с теб... в този случай е, че се изказваш неподготвен, очевидно имаш познания, но те са на базисно ниво. Правиш изказванията сякаш са закони, втълпяваш твоята гледна точка и дори обиждаш. Това провокира поста  ми. Като изключим изброеното по-горе нямам никакви проблеми с теб. Знам, че си "радио" и че с теб не може да се спори, затова и няма да имам какво повече да кажа по темата.

Link to comment
Share on other sites

Аз още като писах първия пост, писах "ако някой ги е пробвал" иначе от четене на форуми и гледане на картинки наистина може цяла дисертация да се напише. Ама няма нищо лошо, някой ако иска да си почеше езика или ако няма какво да прави или ако иска да се изявява тук да го прави.

Link to comment
Share on other sites

За хиляден път, както съм казвал и преди и другаде - ако само хора, които са виждали точния модел трябваше да пишат в подобни теми и за  подобни въпроси, вероятно след 1 година можеше и да се появи някой, който и да види дадения въпрос, случайно. Особено в този форум, в който май не са останали вече особено много посетители като гледам.

Това дали съм язвителен, може би, а "дървен философ" да, това беше, което ме провокира. Това словосъчетание носи определена обида. Намери къде съм се обръщал към някого с него. Или няма да намериш, или ако намериш назад в миналото, е нещо, с което няма да се гордея. Показва простащина. По принцип рядко се вкисвам от обиди по форуми, особено от непознати, вчера обаче имах и друг повод, а не че толкова от твоята обида (да не се възгордееш случано). Лека язвителност, ирония сарказъм е друго, признавам, че понякога ги употребявам, както всеки. И ако има нужда.

 

Това какво съм виждал на живо не се мъчи да го мислиш. Това беше другата причина да се намеся. Правят се често необосновани предположения за да се нападат другите. Само защото вероятно ти притежаваш THL и си се засегнал нещо, без повод - защото не съм плюл Thl марката като цяло. Има лека разлика, която очевидно не си схванал. И това ли беше язвително...

 

Не знам с колко китаеца спиш до себе си (тук можех да съм саркастичен, но айде да ти го спестя), но докато не си спал с поне няколкостотин китаеца, и ти нямаш право да правиш заключения. Другото са ти бегли срещи покрай познати с още 5-10 вида телефона... какво да говорим. Явно си мислиш, че само ти спиш с китайци и имаш познати с такива.

 

Ако пък познатите имат и $100-ови китайци и мнението ти за тях е високо, повече наистина не бихме имали никакви допирни точки за изисквания. Защото има разлика между китаец за $89 и такъв за $189 или $230.

При това разликите могат да са драстични. Говоря за качеството, а не толкова за параметрите.

 

За Goophone N3 MTK6592 - хахаха, късмет с него, 5.7" октакор реплика за $119. Нали не говориш сериозно, че би си купил подобна пръчка (щот иначе на хартия всичко е цветя и рози, направо удар в десетката bargain параметри, че и 3300 батерия хаха). Ваша си работа, всъщност наистина се чудя защо се намесих в идилията. Искрено се надявам borracho (без сарказъм) да си доволен от машинките иначе, въпреки всичко. Само не заблуждавайте останалите колко супер сделка правите с подобни реплики за подобни цени, колкото и да сте въодушевени.

 

Да, намесих и айфон6, нещо против ли.., а за мнението ми че то съвсем директно си го казах. И преди съм го казвал, ако ще и за 100 лв да ми го предложат да ми го подарят, ще го взема единствено за да го продам ако ще и за 20 лв. Всъщност и пари да ми дават, не бих го ползвал. Но това е друга тема.

 

"но те са на базисно ниво."

- за какви познания по-точно става дума когато става въпрос за няколко хиляди модела китайски телефони, а човекът питаше за конкретни два? Ако си забравил да споменеш, че си дилър на такива телефони и имаш поглед над стотици бройки от поне 30-40 модела, бих ти се извинил публично (ако разбира се дадеш и цифри в подкрепа, макар че и това нямаше да е много достоверно освен ако не те познавам лично).

Знанията достигат до момента когато биха се разисквали параметрите им.

 

Правиш изказванията сякаш са закони, втълпяваш твоята гледна точка и дори обиждаш.

Мен пък ме провокира именно това. Вменяваш ми неща, които нямат нищо общо с реалността, а само с някакви твои въображаеми неща, случващи се в главата.

Никъде не втълпявам нищо (дефинирай "втълпявам"), също така не виждам за какви закони говориш. Всеки има глава на раменете да мисли като чете какво пишат другите и дали да им вярват и доколко, а аз не съм законодателен орган че да пиша закони. Отново, всеки си има глава да мисли. Това не мога да го втълпя. Не съм обидил никого, освен може би $100-овия ти THL в джоба. Без да иронизирам цената - тя просто отговаря на качеството, именно затова писах - за подобни цени от китайците да очаква тъпи и досадни проблеми. Уверил съм се, че китаец общо взето си заслужава ако е над около $150-160. До към може би $230-250. Нагоре вече ДДС-то, чакането, трудната гаранция за скъп модел (едногодишна) и т.н. (както и относителната липса на аксесоари за някои) до известна степен омаловажават ползите от закупуването на китаец.

с теб не може да се спори

Хехе, това е дежурното клише когато човек няма нито един довод (освен "спах с 3 китаеца и видях още 3 на познати за по 5 мин.") да противопостави на иначе признавам по-общите приказки за евтините телефони. Отделно от това някои хора предпочитат да четат само добрите отзиви и коментари по нета за дадени модели, които са си заплюли. Аз за всичко, от което се интересувам чета почти единствено лошите коментари (и за софтуер, и за всичко). Добрите най-често са от въодушевени хора, за които всичко що лети се яде.

Както казах, освен ако не си дилър на телефони с "опит" от стотици бройки и модели, другото е алабализми в защита на явно притежаван от теб Thl, вероятно хубав, а не някой за $89, което още повече ме изумява защо си се обидил толкова, след като няколко пъти казах, че "плюя" по евтините боклучави реплики, без значение от коя марка идват. И сони, и панасоник и LG, и всички големи марки са доказали, че могат да правят и абсолютните боклуци-евтинджоси (забравих да кажа Филипс). Кое от последния абзац не можа да разбереш.

 

Край на законодателното писане, обявавам свобода дали да се спазва законът от четящите :Р . И дано повечето хора мислят повече, главата на раменете за това им е дадена, и да не пропусна малко сарказъм и ирония (кой каквото си избере) - мисленето и четенето очевивдно е лукс в днешно време.

Link to comment
Share on other sites

Леле, колко думи за ...

 

Я да питам конкретно, за онзи ТХЛ за $116 - има го в няколко сайта на една и съща цена. Има ли разлика във времето за доставка на тинидийл,минидийл, ДХ? И някакви проблеми с тях - от единствената ми покупка от ДХ се убедих че комуникация с тях няма, иначе с доставка и плащането всичко беше наред. (то всъщност и с Емаг няма никаква връзка, но хората си ми върнаха парите...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Онзи ден взех на жената едно Мi4. Първите впечатления са положителни. Ошлайфали някои неща (дизайн, параметри, интерфейс) и няма влошени такива. Все пак ми се струва, че разликата в цените не оправдава разликите в продукта.

 

Иначе на моето Mi3 му ъпдейтнах MIUI-то до последно (т.е. същото като на Mi4-ката). Има добри попадения, но определено за в бъдеще ще съм внимателен и ще подбирам по-stable ромове.

Link to comment
Share on other sites

Скоро четох, че смятали да ги налазват за такси за патентите на технологиите които ползват. Особено Xiomi, че вече са големи. Та при положителен резултата за патентодържателите, очаквайте евтините телефони да почнат да стават скъпи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2014г ... да даваш пари за телефон (нов) с 1гб рам... а дано ама надали... колкото и ядрен да е се усеща бая разликата от 2г рам и 1гб

Link to comment
Share on other sites

Сега чак се осетих,че тва е като на Жоро телефона ама със снапдрагон :D

 

Абе май ще е Леново.http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

Бал съм го http://www.emag.bg/mobilen-telefon-xiaomi-mi3-16gb-srebrist-86752/pd/DQHFZBBBM/Тва ще е

Link to comment
Share on other sites

Двата телефона пристигнаха още преди 2 седмици. Обещах да споделя впечатления. Първо да кажа че съм обикновен потребител а не специалист и използвам телефоните за обща употреба, не играя много игри и т.н. Като цяло бях очарован и от двата телефона като се започне от самата опаковка и подаръците, та до самите телефони. Все пак някак си по-ми допадна THL и реших него да задържа за себе си, а Elephone продадох. Така че за втория не мога да кажа нищо лошо, просто другия по-ми допадна като форма и въобще. Относно впечатленията от работата на THL-а, много ми харесва и като цветове и като скорост качество на звука, и батерия.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note, 340лв 2г гаранция... Мисля че рожденничката ще е много доволна. Ще й подарим и една карта 32гб клас 10...и може спокойно да си щрака селфита на завършването.

 

Телефончето във вторник изгаснало и не пали, при заряд над 50% е станало. Дефект на дъното вероятно. Чакам Емаг за гаранция сега да го вземат с куриер и ще споделя впечатления от ползването на гаранция при тях да имате едно на ум с китайски телефончета от тях. 

 

Ако беше станало това с телефон директно от китай щях да олекна с 30-40 долара за кутриери до Китай вероятно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ми продължавам да се чудя много,но нещата клонят към Mi3  :D Ще изчакам да ми дойда пълната заплата в началото на февруари и тогава ще го реша :) 

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 дена си поръчах ей това нещо ->http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html . Като характеристики изглежда доста добро, а и до сега (ако не ме таксуват на митницата) всичко ми е 278 лв. Надявам се да дойде и "руутнат", че някои купувачи се  оплакват, че уж са маркирали, че искат да им се рутне машината, ама пристига не рутната! 
Това ми е първия подобен "умен" телефон, та не ги разбирам много. Ако някой може да изкаже впечатление или, ако е чул нещо да сподели :) Надявам се да нямам много проблеми и батерията да държи повече от 1 ден :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да си продължа историята с еМАГ ...

 

 

На 30.09.2014г закупих мобилен апарат марка Xiaomi, модел RedNote 8GB бял от сайта на фирмата - eMAG.bg. Апарата ми бе доставен в срок и го използвах нормално до 3.12.2014г, когато след провеждане на разговор апарата се изключи, въпреки че имаше над 50% заряд на батерията. Изчаках докато имам възможност да го включа в зарядно и го оставих поне 1ч да се зареди. След това отново опитах да го включа, но апарата не реагира. На 4.12.2014г използвах сайта на търговеца - eMag.bg - и подадох заявление за Молба за връщане.На 5.12.2014г куриер взе апарата в пълна комплектация и ми издаде документ, че ще бъде доставен на продавача (който все още пазя). До 12.05.2014г нямах информация за продукта и дали той е пристигнал, на тази дата получих потвържедние на електронна поща, че Молба за връщане с код #245245 е приета от продавача - като бях изложил по-горните обстоятелства в нея. Същият ден получих и потвърдително електронно писмо на електронната си поща че, " молба за връщане номер: #245245 са получени и регистрирани в сервиза на еMAG под сервизен номер #1014921". От тогава до 27.12.2014г не получих никаква обратна ифнормация на сервиза. На 27.12.2014 аз изпратих електронно писмо до продавача, с искането да знам какво се случва с изпратения от мен артикул за гаранция, с оглед наближаващите празници. След това отново на 27.12.2014г получих известие на електронната си поща "Твоето съобщение от дата 27 декември 2014 r. беше регистрирано под номер: 875506" от продавача с уверението, че ще бъде осъществена връзка с мен. Едва на 30.12.2014г получих телефонно обаждане на дадения от мен номер за връзка, че становището на сервиза към продавача е, че моят артикул не подлежи на обслужаване, поради установено от тях заливане с течност на апарата. Отказано ми беше да разговарям с някого от сервиза или да ми бъде обяснено как се е случило това, след много дълъг разговор с служителя на еМаг все пак достигнахме до разбирателство поне да бъдат изпратени снимки на устройството за да мога да се уверя, че действително има течност - защото аз никога не съм заливал апарата. Малко по-късно същият ден получих ел. писмо на ел.поща с прикачени снимки показващи следи от бяла субстанция в края на телефона под капака му (който ясно се виждаше на снимките преди разглобяването, че не е с нарушена структура или повреден или отварян). Никъде другаде освен на едно място под панела нямаше след от течност - нито под батерия, нито под други части. Не личеше течността да е текла или да се е разляла вътре в апарата. По телефона по-рано ми бе обяснено, че продавача откава каквото и да е съдействие и ще ми бъде върнат апарата. Получих още едно ел. писмо от продавача, че продукта ми е с отказана гаранция и ще бъде върнат до 48ч.
Ипзпратих още на 30.12.2014г обратно отговор на продавача по ел. поща да ми бъде върнат артикула на адреса от който съм го изпратил.
Получих отговор от дата 30.12.2014 "Твоето съобщение от дата 30 декември 2014 r. беше регистрирано под номер: 879569". От тогава очаквам да ми бъде върнат артикула или да бъде уважена гаранцията, но от страна на продавача няма НИКАКВИ действия.

 

 

След като от 30.12.14 нямах отговор от тях , днес успях да се свържа и нямат адекватен отговор защо апарата не е върнат и никой не иска да ми пише нито мейл, нито да ми се обади 15 дни... жалба пуснах в КЗП на 9.01.15 обаче е препратена към София защото регистрацията на продавача е у Румъния ;) т.е. жалбата няма движение.

Чакам от еМАГ да се свържат със сервиза си и да ми обяснят защо 15 дни не ми е върнат апарата и какво правим. 

 

Пълни МИЗЕРНИЦИ са това. НАЙ-ЛОШАТА комуникация с продавач в цялия ми живот, дори Германос/К&К Сервиз не са се държали така надменно и незаинтересовано... счупиха тъпометъра. Чудя се и на Господари на Ефира дали да не пиша.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...