Jump to content
BulForum.com

СД-то иска да се саморазруши!


Recommended Posts

Имам ТЕЕК 40-12-48 и вече за втори път се получава като му вкарам диск да развие такива оороти че по някое време нещо много яко изтраква вътре и то продължително и диско пира, обаче сло това пак си продължава да го чете и след малко пак дига обороти. това се слчи последно с един диск на Knopix който исках да пробвам. Преди това под вин хп го нправи тоя номер.

Link to comment
Share on other sites

Ne se pritesnqvai,CD-to ti ne e razvaleno,prosto TEAC defekt li e i az neznam,oba4e na nqkoi diskove trakat i sam s TEAC na opredeleni diskove traka na drugi ne.I na men mi se e slu4valo taka kato pri teb da razviva neveroqtni skorosti.

Link to comment
Share on other sites

LoL :)) Az imam sy6tata pisa4ka ama nqmam takiva problemi s neq. Imam i LG i to mi e pravilo taka. Ideqta e 4e 6aibat koqto vyrti diska (diska lqga vyrhu neq) se e zamyrsila s kosmi i drugi ne6ta koito se natrupvat ili si rygal v pisa4kata :))). Otvori q i po4isti 6aibata (tq ima edna gumena lenti4ka i imenno tq e zamyrsena) trqbwa da ima doro sceplenie s diska. I otgore ima edna 6aiba koqto pritiska diska no tq ne e vajna poneje tq samo pitiska kym dolnata a vsy6nost dolnata go hva6ta s gumi4kata i vyrti. Napravi tova koeto ti kzah i 6te se opravi.

 

BTW moje da mu smaje6 zybnite kolela sys gres za plastmasa, 6toto tyi ili ina4e 6te go otvarq6. Sy6to ako ti se riskuva moje a si po4isti6 lazera s malko pamu4e i spirt ama MNOGO vnimatelno, v nikoi slu4ai ne go natiskai.

 

Aide sys zdrave da si polzva6 opravenata pisa4ka :)))!

 

PS: Ako iska6 po to4ni obqsneniq (ako za pyrvi pyt otvarq6 CD) pi6i PM 6te ti obqsnq :)

Link to comment
Share on other sites

спирта да е етилов - само той се изпарява на 100%. не му духвай щото влагата от дъха ти ще остане по лазера.

Link to comment
Share on other sites

Леле мале, нещо не сте рабрали както трябва.

 

Първо лещата НИКОГА не се чисти със спирт защото има и лещи който не са от стъкло и така хубаво ще ги разтворите със спирта че ще си хвърлите сд-то после.

 

Второ не само съм отварял сд ами със му надувал и лазера от потенциометъра и едно такова ми вървя още една година докато не се скапа съвсем.

 

Проблема е най вероятно в управлението на мотора дето върти диска защото в един момент се усеща че рамвива гореми обороти и като го спре вътре зъбните колела прескачат и се чува шума.

Link to comment
Share on other sites

Първо лещата НИКОГА не се чисти със спирт защото има и лещи който не са от стъкло и така хубаво ще ги разтворите със спирта че ще си хвърлите сд-то после.

Айде кажи ми само един полимер, дето се разтваря в етанол и от който правят лещи? ;)

Ако толкова те притеснява, обади се, ще ти дам ДЕЙОНИЗИРАНА вода (18 МОм или 0.06 микросименса/см).

Link to comment
Share on other sites

Внимание!!!

Ако КД-то ти иска да се саморазруши то може да е от ония КД-камикадзета, виж да не би да е било произведено в Афганистан :P

 

Извинявай за простотията ама нещо ме напъва тия дни, хайде успех с КД-то ;)

Link to comment
Share on other sites

Освен полимера има и покритие, което не се знае как ще реагира на спирта.

 

Абе малкото прах върху лещата не е нужно чак със спирт да се чисти.

Link to comment
Share on other sites

Ц-ц-ц. Кви са тия неща от Teac?(Искаш да кажеш Тeac, нали? Щот Теек не съм чувал) Моя 24x Teac ot 1997 година не е почистван никога, дори не съм му виждал лещата, да не говорим че наоколко майка ми и баща ми пушат като комини и си бачка безотказно. Я го занеси на ремонт тва CD-циганче, да не го повредиш, че после...

Link to comment
Share on other sites

Аз имах същия проблем с едно цд Самсунг.Проблема си е изцяло механичен, аз го реших като изхвърлих устройството и си купих ново :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...