Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Аз единствено коментирах това, че САЩ не били супердържава. По определението за супердържава са си супердържава, както и да го гледаме. Не са супер държава, а супердържава. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, w00x said:

Аз единствено коментирах това, че САЩ не били супердържава. По определението за супердържава са си супердържава, както и да го гледаме. Не са супер държава, а супердържава. :)

Ми то и ние сме били такава по едно време, ама....

Споко! Спри да ръчкаш Гошо, знаем, че си добър в това.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Прочетох и онова, по-долу, дето си го постнал на майчин.

Не претендирам да съм политолог, Економическо или фитнес светило, ама като един обикновен балкански субект щ'и метна подсказка за размисъл.

А нима и Германия в периода 36-43та година не се е приемала и тя за такава?  Да те подсетя ли как завършва тази супердържавност, след масовизацията на износа на арийски ценности и начин на живот?  И забележи, говорим за държава, водеща по онова време в технологично отношение. И чийто учени след войната дават сериозен ритник в задника на закостенелите научни среди. Физика, химия, медицина, материалознание... Дори и ти в момента масово се ползваш от тогавашните германски достижения. А на всичкото отгоре, в Германия печатането на валута или по-скоро решението кога да се печата,  никога не е било прерогатив на частна фирма. ;) 

Другото интересно е, че за разлика от немската армия по онова време, американската армия е колос на глинени крака. Всевъзможните изцепки на американците след ВСВ говорят достатъчно красноречиво за което.  Сега... дали всичките им тези военни провали са въпрос на хитроумна държавна политика, или откровено тъпа самонадеяност е съвсем различна бира.

 

П.п. А исторически нещата си се въртят....


Като добавка аз пък силно препоръчвам на оня превъзбудения по-горе да гледа 12 часа Джери Спрингър. Може би поне малко ще му се изясни точно каква супердържава е сбирщайна... Щото ако правим паралел като него с нашата държавичка, то нашият Съдебен спор в сравнение идва като Вяра и общество, т.е. един вид културно предаване. Междувременно прочетох, че в Ню Йорк 30% не знаят английски, та се налага вече много специални мерки да се вземат...А ние сме нали едни такива комунисти и кво беше - гладки мозъци... :laughing1:  

P.S. Ангеле, САЩ НЕ СА супердържава, те се водят суперсила. Явно всичко трябва да ти се превежда на тебе в прав текст с тигана в лицето. Само се надявам причината да е че се правиш на улав, а не че си в действителност.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Аз по принцип напоследък умишлено стоя далеч И от новините по ТВ, но нещо много са тихи американските фенове тия дни ми се струва. Ще се окажат май верни прогнозите на повечето хора, разсъждаващи с непромити мозъци, че тоя МЕГАДЕБИЛ ще вкара света в нова война и тази ако започне хич ама хич няма да е безобидна. Ирак ще им се види като 4-ти юли. Дори нашият перфектен еквивалент на тоя тъпак - Слави Тъпанаров Учиндолски - не би бил толкова малоумен да сътвори подобна идиотщина. Понеже тука не ти е дюмбела Садам насреща гол като пушка, а ядрена сила - този път реална, не напълно измислена. 
 

Подочувам, че е паднала и първата невинна жертва - украински самолет. Сигурно и тоя са го свалили руснаците. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

... тоя МЕГАДЕБИЛ ще вкара света в нова война...

 

Някъде мярнах, че щял да се бори за Нобелова награда за мир... последната... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Някъде мярнах, че щял да се бори за Нобелова награда за мир... последната... 


По тая логика да дадат една за изкуство в Учин дол... :laughing1:

Току що видях Тиквов да припка покрай Путин точно като палето ми на село, като онзи дори не го погледна как се обяснява кат първата любовница за газопровода. Не само дума не му каза - не се обърна да го погледне. Дали осъзнава нашият дебил колко точно се унижи в тоя момент? Че за по-тежък не се сещам аз... 

==============================

ХАХАХАХАХАХАХАХА
 

 

Link to comment
Share on other sites

Викаш 2001-ва година след 11-ти септември получава информация за "секретни" планове докато отива на посещение в Пентагона като пенсионер...

Сериозно ли вярваш на такива неща :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш, че дали е пенсионер, дали е бай Петко от пред блока, това което казва преди 15 години в това интервю вече се случило и дали тогава хората са му вярвали или не хич не ме грее защото думите са му пълен ФАКТ и сигурно е 1000% съвпадение, нълЕ :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, vinyl_master said:

Нали се сещаш, че дали е пенсионер, дали е бай Петко от пред блока, това което казва преди 15 години в това интервю вече се случило и дали тогава хората са му вярвали или не хич не ме грее защото думите са му пълен ФАКТ и сигурно е 1000% съвпадение, нълЕ :)

Интервюто е от 2007-ма. Нещата за които говори са в минало време....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

То да видя, но на кой... Сега се зареди. УжасТ за тиквата. Радев и селската пръчка до него не ги харесвам, даже хич. В този спор обаче си е изцяло прав. Импийчмънт щели да правят... Така му напомпаха рейтинга, че не е истина просто.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

"Няма да има публичен регистър за харчовете, защото ние от ГЕРБ сме честни и не крадем, всички в България го знаят" - Менда Стоянова, шеф на бюджетната комисия в парламента.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, netrootbg said:

"Няма да има публичен регистър за харчовете, защото ние от ГЕРБ сме честни и не крадем, всички в България го знаят" - Менда Стоянова, шеф на бюджетната комисия в парламента.

:lol::lol: Това трябваше да го постнеш в "Да се посмеете малко".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, charmock said:

:lol::lol: Това трябваше да го постнеш в "Да се посмеете малко".

То аз се чудих много в коя тема да е. Даже когато го прочетох си помислих, че не е истина... изказването де. Иначе не се съмнявам, че герб са честни и не крадат.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...