Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

айде стига с тва електронно гласуване бе.

сякаш за пръв път виждате софтуер / хардуер.....

все едно да вярваш на електронна рулетка(ония от тиливизията) че разбърква имената на печелившите на случаен принцип и при натискане на копчиту се появява абсолютно случайно името на баджанака на шурето на втория братовчед.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми то с бюлетините е същото! Пак могат да се напълнят едни чували и да се подменят. Все някакъв контрол се упражнява ми се струва.

 

А и това много лесно може да се предотврати, като се даде на гласувалите през цялото време да виждат за кой се отчита гласа им.

Ако съм гласувал за партия А и след "преброяването" си погледна вота, който вече е партия Б, няма ли да е малко подозрително?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, w00x said:

Ми то с бюлетините е същото! Пак могат да се напълнят едни чували и да се подменят. Все някакъв контрол се упражнява ми се струва.

 

А и това много лесно може да се предотврати, като се даде на гласувалите през цялото време да виждат за кой се отчита гласа им.

Ако съм гласувал за партия А и след "преброяването" си погледна вота, който вече е партия Б, няма ли да е малко подозрително?

Quis custodiet ipsos custodes? Отдавна са си го казали хората! А кой ще пази пазачите, които налагат контрола и които са назначени от хората, които правят измамата? То и прокуратурата и съда упражняват контрол! Как се справят според теб? 

Link to comment
Share on other sites

Има начин да се изгради система, която да няма нужда от пазачи. Достатъчно е да е напълно прозрачна.
Не е нужно да измисляме топлата вода.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Медиите които чета, днес намаляха с една: dir.bg

Цял ден не публикуваха никаква информация за протеста против избирането на гештапо. Честно казано не съм го очаквал. Никаква информация за блокирането на Орлов мост.

Как е положението по телевизиите. Показват ли нещо?

 

И да не забравя: гешев е радост!!!

Link to comment
Share on other sites

С трансформирането на цацаратурата в гешефтура, мутрите начело с Прасун окончателно завладяха държавата! Проблемът е, че явно на твърде малко хора им пука от това. :sad1:

Link to comment
Share on other sites

Що бе, на кварталните дилъри и другия дребен криминален контингент бая им пука. Виж какви прекрасни контра-протести спретнаха...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
23 minutes ago, netrootbg said:


Ой на дяда! Е тва вече потроши порцелана... Здравка от Комина... Има ли още някому нещо неясно? 

Link to comment
Share on other sites

Нагледно как се купуват общински съветници. 17 имат от гроб + 5 на кака здравка. 26 им трябват за мнозинство. Все ще намерят още 4 от някъде.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Аз нещо не виждам алтернативата при каквито и да е избори.

Или БСП или ГЕРБ. Тва е май.

Точно това се опитват опитват да убедят хората. Дай да казваме, че сме само ние за да не вземе да се появи някой друг. Това е огромен проблем. Винаги съм казвал на близки хора да гласуват за този който са харесали. Няма значение какви са му шансовете. Социологическите проучвания които дават тези предварителни резултати са платени. В голяма част не е истина колко са далече от реалните резултати. Така обаче променят масовото мнение на хората. Те като видят, че някой има малка подрека и решават да не гласуват за него за да не им "изгорял" гласа. Така се наливат гласове в добре плащащите в този момент. Винаги има качествени хора които да се подкрепят. Трябва да се гласува за този който ти харесва, а не против някой или за по - голям.

Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа нещичко за изборите, дето надали не знаете де, ама...

Днес резко ми се наложи помощ от зачисления ми циганин хамалин и братовчед му. Та въпросният брат'чед на Мечката работи в Чистота. Събрали ги преди балотажа и им казали по 230лв. на човек, да гласуват за ГЕРБ. Отишли всички чинно, гласували. Вечерта отишли и им платили обещаното. Вчера, обаче бил ден за заплати. Вместо 480лв., им дали по 250... Та... така... Днес не отишли на работа всичките...

Та от първо лице, за кого гласува маалата...

Link to comment
Share on other sites

Майка ми работи в някаква заложна къща в Изгрев. Тя каза същото. Циганките знаели за кой номер да гласуват, но само това. Нямали никаква идея какво правят.

Link to comment
Share on other sites

Което е много по-страшно - влезнАх в спор и блокирах, за да не пречукам един колосален малоумник, който се опитваше да ми вмени, че такива неща не се случват и са само в болното ми съзнание. 

Link to comment
Share on other sites

Boiko_Borisov.jpg      В крак с времето вървя,
      до мене – премиера,
      картофи ще садя
      тъй рече – премиера.

      Овце ще поведа,
      до мене – премиера,
      ах как ще ги доя,
      да пие – премиера.

      И църкви ще строя,
      до мене – премиера,
      да вярват хората,
      и те на премиера.

      И мощите свети,
      но не на премиера,
      ще донесат пари,
      и те кат премиера.

Виж, нов се път строи
по него – премиера,
и журналист търчи:
„Хвала на премиера!“

Обект се нов откри.
От кой? – От премиера.
Що имаме блага,
са все от премиера.

Ти тука остани,
над тебе – премиера,
и блей, овца бъди
прославяй – премиера.

 

 

 

 

 

П.П. Това произведение е поне на 8 години (вероятно повече), а за всичкото това време очевидно нищо не се е променило.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2019 at 1:11 AM, RaptoR said:

Те че вече откровено се подиграват, пращайки циганка е ясно

Е па как няма точно за такъв изтъкнат "ариец" като теб да си сменят политиката за да не ти накърнят расистките чувства. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...