Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

ХАХАХ. Ти пък казваш, че най-добрия журналист и водещ е проф. Вучков.

 

Не разбра ли, че българин втори път няма да го избере тоя нещастник. Насра се тотално. Да кажеш да бях само аз добре, ама той от бая време не може да мине 3% Та, за какво иде реч???

 

А до това дали цифрите са вярни или не, имаш клавиатура пред теб, отгатни си сам.

 

Кеворка с Иво сигорно са едни от най-уважаваните истиснки журналисти, които сме имали. Но това си е лично мое мнение. 

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не съществува фейспалм, който да изобрази факта, че някой (извън съответната клика, разбира се) може да величае един от най-големите престъпници на държавно ниво в историята на България. Както казах - няма какво да си говорим на тема политика повече. Видя се на изборите "най-великия" какво представлява. Хората го показаха. За него гласуваха само лакеите му и тези, които направи много богати. Нормално е - поне това му дължат на тоя долен продажник... 

 

Нещо да ми кажеш за Кремиковци и Балкан? Май няма какво. И това са просто черешките върху огромната торта. Ама какво тръгвам да коментирам нещата с човек, който е бил в началното училище по време на тия събития... И който вероятно ще тръгне да ми обяснява не само, че ФАКТИТЕ не са това, което са, а и че това, което съм видял с очите си, съм го сънувал... 

Link to comment
Share on other sites

Бахти. Чак толкова другари герберасти не очаквах да има тук. Най - ми харесва как се цитира сумата от 27 милиарда. Малко проучване не е лошо да се направи по темата за да се види как през годините постепенно нараства. Разбира се по времето на титана на гениалността(рапона) цифрата най - много се увеличи. Кремиковци и Балкан си бяха фалирали много преди Костов. Петилетката и плановата икономика с изнасянето на боклуците за Русия спира доста преди той да дойде на власт. Има едно много показателно нещо за неговото управление: цифрите. Те никога не лъжат и не грешат.

Ето и малко цифрички:

rastej na dohodite.jpg

 

rastej na bvp.jpg

 

rastej na bvp 2.png

 

 

 

 

Цитирам и нещо по темата за Кремиковци:

Приватизацията на Кремиковци

1. Кремиковци никога не е работило на печалба.

2. Кремиковци внасяше всички суровини, включително руда от чужбина и 35 години произвеждаше само огромни загуби.

3. Дори най-голямата и успешна световна корпорация за производството на стомана „Митал“ не успя да спаси Кремиковци от фалит, което показва, че не приватизацията, а построяването на Кремиковци е било престъп...ление.

4. Преди приватизацията Кремиковци трупаше загуби със скорост над 100 хиляди долара на ден и 40 млн. долара на година.

5. След десетгодишното му източване от групировките на БСП и ДС (като Мултигруп), преди приватизацията Кремиковци имаше необслужвани дългове над 400 млн. долара и на практика беше във фалит.

6. Не Костов, а правителството на Виденов сключи споразумение с международните финансови институции да ликвидира Кремиковци и да остави без работа 12 хиляди души.

7. Чрез приватизацията за 1 долар Костов спаси хиляди работни места в най-трудното време за България.

 

 

А ето и една статия за състоянието на Балкан преди приватизацията:

 

bga balkan.jpg

 

 

Всичко е било в цветущо здраве. Направо сме били първа икономическа сила в света. Но важното е да бъде демонизиран. Още си спомням как един гений от форума обясняваше какъв успех било, че не били влезнали в парламента. Хора чието мнение ценя и уважавам използват главите си за мислене. Интересно как повечето гласуваме по еднакъв начин. Има разбира се и няколко изключения, но всеки си има право на мнение и избор. Това с примера как мнозинството не били гласували за него е култово. Виждали сме вече резултата от "властта на народа". Нищо де, всеки сам си решава.

Link to comment
Share on other sites

Дай цялата картинка де, какво си ми вкарал тия 4-5 години...
 
Пък и цифричките под друг ъгъл друго казват:
 
Индикатор за бедноста в %, без коментар...

poor.jpg

БВП, къде е бил, къде е сега...малка разлика от 40-50млрд.

И това не е верно 10 млрд за 4 години, както си вижда от графиката.

bvp.jpg

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Говориш ТОТАЛНИ глупости, Ванка! 

 

Я провери (щото едва ли помниш) за колко бе продаден Балкан от комунистическия мангал на хитрия евреин. Веднага след това може да провериш какво струват САМО правата на Балкан да каца на Хийтроу и JFK. Имаш ли си понятие в милиони за какво иде реч - не, нямаш.  

 

Никой не е твърдял нищо относно рентабилността на Кремиковци, който работи и до днес и направи редица люде милИАРДери. Само инфраструктурата да погледнем и народната пара, изтрещяна в нея. Продадена за ЕДИН ЛЕВ. 

 

Да тръгна да говоря за софийската мелница, която бях свидетел как замина без пари и буквално месеци след това направи едни хора милионери в долари?

 

Не - няма нищо да говоря - няма смисъл. С хора незнаещи, нечуващи и невиждащи. Това че ти и още трима, примерно, сте гласували за тоя боклук само показва колко не знаете за него. Това си е ваше право. Да не знаете.

 

Ти ми изкарваш най-големият престъпник и боклук велик... Няма какво да говорим повече. Гласувай си за него - твое право е. 

 

И интересно как пак станахме герберасти (?!?!?) Усещаш ли какъв EPIC FAIL е това, което повтаряш и сега? Да ти кажа ли кои употребяват подобни определения, когато някой е срещу тяхното?  Между другото я да видим кой се е МОЛИЛ едва ли не на колене (а може би да) да стане член на БКП? И колоко му е ценна партийната книжка? Комунист и подлога на ДС? Или това не са факти? 

Link to comment
Share on other sites

Ти кажа само, че секретната статистика за икономиката на СОЦ БГ говори друго нещо. Имам едни интереснни данни. Тия дни като ми остане време ще ги постна. Общо взето от 1987г държавата е във фалит.

 

Най-добрите години на ел. изчислителната техника ... приходи 166 млн. долара, разходи за производство 760 млн. долара... сещай се. Задлъжнялостта към СИВ и СССР в частност да не я коментираме. 

 

Спада на доходите 1941 от 80$ на човек, към 1946 на 20$. След това изземане на капиталите в обществото, от налични към 70млрд лева, иззети за 2 седмици след установяването на социалистите 69млрд лв. Общо пари и икономиката на страната 21млрд лв. 

 

А там за споразуменията с МФВ, с Лондонския и Парижкия клуб от кредитори.... че са спирани на 2 пъти плащания след 89г и буквално са блокирани паричните потози към страната преди да се предоговорят 1994г... въобще нещата са бая забатачвани и то в продължение на дооооста дълъг период. Масовата приватизациия определено не беше положителен процес, но беше неизбежна. Безкрайните дотации на сектори с тотално неадекватни резултати и безпрецедентно антикункурентното управление няма как да продължава вечно.

 

 

___________________________

Поста ми не беше към Раптора. Съгласен съм с него, че приватизацията беше престъпно проведена. Но пак съм на мнение, че беше неизбежна - защо е друга тема. 

 

А помните ли на Господин 10% на погребението как реваха редица хора? А тоя човек ПОГРЕБА българската икономика и каквото въобще имаше от нея.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Коста, къде съм се изказвал против приватизацията??? Пепел ти на устата! Просто казвам, че ни ограбиха жестоко, ама ЗВЕРСКИ ЖЕСТОКО! Ако имаше някой, който да защити интересите на Държавата, на Народа, сега картинката щеше да е много различна. И до ден днешен такъв няма. 

Link to comment
Share on other sites

 

Първата ти графика е тотална глупост. За втората не толкова. В смисъл втората графика си е правилна, но забравяш нещо много важно. В последното десетилетие парите се обезцениха адски много. В момента реално сме по - зле отколкото преди 10 години като покупателна способност. Имаше много интересен колаж какво може да се купи с 50 лева през 2001 и какво сега. Разбира се отчитаме и инфлация и всичко и пак излиза, че е по - зле.

Link to comment
Share on other sites

Тя не е моя графика, оплачи се на гугъл :)

Значи слагаш графики без изобщо да си помислил какво показват? Машинално без грам да се помисли по  тях. Аз какво говорех по - горе за гласуването с масите....

Link to comment
Share on other sites

Ти пак си измучваш разни неща от пръстите. Аз много добре знам какво означава тази графика и тя е точна, но ти е трудно да я възприемеш. Всички фактори който описваш са на базата на БВП и паритета на покупателната способност на българина. Да, той е най-беден от графиката тогава, когато твоя човек е  бил на власт!

 

Кажи честно, ти/семейството да не се облагодетелствани по някав начин лично, че му се кланяш толкова. На колко години си бил тогава?

 Тва мнение твое е ли е, че е най-добър политик или някой роднина постоянно го лансира?

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

По никакъв начин не сме се облагодетелствали при никоя власт. Нито при комунистическата, нито в периода след 89-та. Аз си имам сам изградено мнение. На моменти се е различавало с това на всичките ми роднини ;). Останава си и без променя до момента. Не чакам на всеки 4 години да дойде новият месия който с магическа пръчка ще реши всичко проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, доста по-умен си от това. Но да смяташ ,че този национален престъпник е свършил нещо различно от грабеж в огромни мащаби и държавна измяна е притеснително - поне за мен.  

Link to comment
Share on other sites

Ми то тенденцията е още след 30г за зверски злоупотреби ... поне така сочат фактите... всеки влачи колкото може и после сочи с пръст другите, че те крадат. Даже не се научават на нови номера. 

Link to comment
Share on other sites

С тая разлика си купувам държава...

Ако те накарам да ми обясниш откъде и как точно извади тази цена на активите от 27 милиарда, ще можеш ли някак си да се справиш или просто така за шоуто си вадим цитати от женския пазар, за да стане по-интересно? Тва е същатата хава като с мераците да си продадеш старата очукана барака за 5 бона, щото имала била сантиментална стойност, ама нямало никакъв РЕАЛЕН мераклия да ти я купи за повече от 500 кинта. Искам да ми кажеш, ти наясно ли си кой и по какъв начин ги сметна тези 27 милиарда и дали това изобщо има някакъв смисъл (освен чисто пропаганден)? Защото за мен единственият възможен отговор е, че са съществували РЕАЛНИ купувачи на тези активи, които са били готови да сложат веднага на масата 27 милиарда, но по някакъв начин са били изиграни. Айде сега ако обичаш да ми предоставиш ясни доказателства с ФАКТИ за съществуването на такива субекти, които са били готови да заплатят недвусмислено въпросната сума от 27 милиарда. В противен случай си набиваш чомберите (ти и Виден) и преставате да говорите за приватизация и пазарна икономика, преди да сте минали курса Market Economics 101.

 

Не съществува икона за такъв facepalm. Цитирате ми Кеворкян и Филчев....

Е ти какво очакваше? Няма изобщо фейспалм, способен да отрази политическата инфантилност на българския мат'трял през всичките тези години. От там са и резултатите и действителността. А, забравих, май извънземните бяха виновни.
Link to comment
Share on other sites

Момчиле, аз в цифри никъде не съм говорил. Това което ясно виждам обаче е, че хал хабер си нямаш от българската приватизация. Като изключим факта, че си избягал преди повече от 20 години, явно нищо, ама нищо не си видял от тая приватизация. Мога да ти напиша роман на тема българска приватизация, както и схеми и начини за придобиване на активи за милиони срещу нищо или меко казано смешни суми. С не особено сложни правни и икономически хватки най-доброто и най-ценното в държавата бе разграбено. Разбира се най-големите неща бяха раздадени на "наши хора", а останалото - на който си плати. В български условия с икономическия курс, който си споменал, може да си избършеш задника и нищо повече. Тук никога нищо не е било по учебник и по правила. Чак сега започва да бъде в някои области. В тоя ред на мисли, бързичко и простичко може да се види, че при нормална приватизация, при равни условия и правила, важащи за всички, Държавата щеше да придобие милиарди в повече. Колко точно - едва ли може да се каже. Факт е обаче, че маса дружества и предприятия са приватизирани на 1/50, дори на 1/100 от реалната им стойност. Понякога случаите са и по-фрапиращи. Всъщност това е едно от нещата, които обясняват наличието на безумна цифра мултмилионери, а и милиардери на фона на смешните има-няма 7000000 души в тая държава. Съотношението е просто нереално. И може да си абсолютно сигурен, че за всичко има реални купувачи. Но те или не бяха търсени, а най-често изобщо не бяха допускани да го направят. Почти всичко се разграби ургулишката с умишлени фалити, РМД-та, ООД-та и т.н. И почти цялата тази "красота" бе по времето на комуниста Иван Костов. Национален престъпник.  

Link to comment
Share on other sites

Факт е обаче, че маса дружества и предприятия са приватизирани на 1/50, дори на 1/100 от реалната им стойност.

Видене, искам да ми дадеш ЯСНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА, как дадена фирма, например любимата ти БГА "Балкан" е МОГЛА да се продаде за 50 и 100 пъти повече. Дай ми конретен, ясен субект, който е БИЛ ГОТОВ да плати стократно по-високата цена, но някой му е попречил (на публичната процедура по приватизация) и това не се е случило. Ако нямаш такива доказателства за съществуването на такъв КОНКРЕТЕН субект (фирма, индивид или извънземен), млъкни веднъж завинаги да коментираш неща, които ИЗОБЩО не са ти ясни.

 

Да ти го кажа на по-разбираем език. Аз имам една десетгодишна шкода Октавия, която искам да продам за двадесет бона, защото има много сантиментална стойност за мен, пък и самото возило е уникално, защото е единственото на света с колоритен дракон на предния капак. Та искам да те хвана да ми я продадеш за въпросната РЕАЛНА цена, която съм я изчислил, щото ако я шътнеш само за 4-5 бона ще те нароча за най-големия комунистически мошеник и национален престъпник!  Само не ми казвай, че няма кой да купи шкодата за двайсе бона. :lol:

Link to comment
Share on other sites

И едно уточнение да направя. Момчил не е в Канада от повече от 20 години. Даже май и 10 няма все още.

 

edit:

Замислих се по този въпрос. Тази година или следващата стават 10. По - скоро следващата.

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам пък нищо трудно гутруто да си отвори браузъра и да се разтърси малко по-обстойно, пък ако иска и да си води записки от всяка една сделка. Всяко едно предприятие се разпродаде на безценица и се фалира, поне една доста голяма част от тях ги сполетя точно това. 

 

Това с продаването на колата хич не е точен пример. Да кажем, че имам 100 шкоди ама ги продавам на цената на 1. Така как ти звучи?

Колко заводи и фабрики се изкупиха на безценица и след това само с върнатото желязо се изкараха в пъти повече от изкупната му цена. Да само от вторични суровини.

Та тия смешни примери с коли, сантиментални стойности на някой друг.

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо струва точно толкова, за колкото можеш да го продадеш. Нито повече, нито по-малко.

Да, ама в страната на чудесата едно нещо струва точно толкова, колкото в разнасящите се клюки на женския пазар. Освен това цената винаги включва само активите, а пасивите се замитат под масата, за да не пречат на фантазиите. :lol:

 

И едно уточнение да направя. Момчил не е в Канада от повече от 20 години. Даже май и 10 няма все още.

 

edit:

Замислих се по този въпрос. Тази година или следващата стават 10. По - скоро следващата.

Ванка, от април 2005-та съм тук, но това едва ли има някакво значение. Все пак Виден трябваше да се хване за нещо, та явно това беше единственото в случая. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ванка, от април 2005-та съм тук, но това едва ли има някакво значение. Все пак Виден трябваше да се хване за нещо, та явно това беше единственото в случая. :lol:

Спомням си аз, че 2003-та със сигурност беше в Бг. Спомням си, че като ти правехме изпращането(един ресторант в Кършияка) беше още хладно времето и затова си мисля есента на 2004-та. Явно съм сбъркал с няколко месеца :).

Link to comment
Share on other sites

Видене, искам да ми дадеш ЯСНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА, как дадена фирма, например любимата ти БГА "Балкан" е МОГЛА да се продаде за 50 и 100 пъти повече. Дай ми конретен, ясен субект, който е БИЛ ГОТОВ да плати стократно по-високата цена, но някой му е попречил (на публичната процедура по приватизация) и това не се е случило. Ако нямаш такива доказателства за съществуването на такъв КОНКРЕТЕН субект (фирма, индивид или извънземен), млъкни веднъж завинаги да коментираш неща, които ИЗОБЩО не са ти ясни.

 

Да ти го кажа на по-разбираем език. Аз имам една десетгодишна шкода Октавия, която искам да продам за двадесет бона, защото има много сантиментална стойност за мен, пък и самото возило е уникално, защото е единственото на света с колоритен дракон на предния капак. Та искам да те хвана да ми я продадеш за въпросната РЕАЛНА цена, която съм я изчислил, щото ако я шътнеш само за 4-5 бона ще те нароча за най-големия комунистически мошеник и национален престъпник!  Само не ми казвай, че няма кой да купи шкодата за двайсе бона. :lol:

 

Момчиле, смятам, че си прекалено умен човек, за да ми задаваш този глупав въпрос. БАЛКАН бе продадена на Гад Зееви... извинявам се - подарена .... срещу сериозен рушвет. Евреинът ВЕДНАГА след това продаде терминалите на Хийтроу и JFK за ДЕСЕТКИ МИЛИОНИ долари. Как може да разсъждаваш толкова наивно??? Колко според теб струва БАЛКАН? Имаш ли си изобщо бегла представа? Извън тези милиони знаеш ли колко инвентар се разпродаде? Набързо, на изгодни цени, разбойническата... Защото на евреина не му пука - той си изби "инвестицията" стотици пъти. Какви са тия глупости за Шкода и т.н.? Какви сантиментални стойности те гонят? Говорим за инвентар! Движимо и недвижимо имущество и ПРАВА на авиокомпания, които са най-скъпото в случая. Какви реални кандидати да ти дам, като търг не е имало, не са допускани други кандидати, не са искани дори близки до реалните стойности на авиокомпанията от никого. 

 

Не съм се "хващал" за нищо, просто мислех, че си заминал по-рано. Извинявам се за грешката - неволна е.

Link to comment
Share on other sites

А бе хора,що така адвокатствате на дявола?!?!?!Раптор-а ги предава нещата 1 към 1 ,а вие ще се насерете още малко в псевдоинтелектуално-либералните си напъни.Нямам време за губене в някви си спорове с непознати,ама нещата са доста по-близко до описваното от него отколкото Вашите тълкувания.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Защо никой не коментира уникалното хиперидиотско и нямащо никаква връзка с каквато и да била правна логика решение на жалкия парламент за ембаргото върху продажбата на земя за физически лица от ЕС - да, тук не става въпрос за каквито и да било мераци на чужденци от Русия, Турция, Катар или Бангладеш, а единствено за физически лица от ЕС? И това въпреки Конституцията и присъединителния договор с ЕС! Всички ли в тази държава вече са ТОТАЛНО ИЗТРЕЩЯЛИ????!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...