Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, опитва се да дразни и да провокира караници...

И следващото е разказ от мой приятел, човек който познавам на живо. Това е един от най-миролюбивите и ведри хора, които познавам. Ако той е платен провокатор - то аз съм влакова композиция
 

 

Разказ за протеста на 23 срещу 24 юли

 

За хората, които не са били и се интересуват от гледната точка на един очевидец и участник. 

 

Протестиращи около парламента започнаха да се събират още около 17 ч. Поводът за по-ранен протест и за призива този път всички да сме около Народното събрание беше заседанието на бюдежтната комисия по повод промените в бюджета, които включват и теглене на 1 млрд. лв. заем, като за половината от него изобщо не е ясно за какво ще бъде похарчен, което при тези управляващи е равносилно да бъде откраднат. 

 

Около 19 ч хората вече бяха доста - по няколкостотин от всяка страна на Парламента, най-много от двете страни на "Александър Невски" и пред самата сграда. Бяха завардени всички изходи от Народното събрание, включително към ул. "Париж", където имаше по-малко хора, но точно те са удържали първия опит да бъдат изведени депутати. Сами виждате, използвам думата "завардени". Към този момент вече беше ясно, че повечето хора са тук, за да блокират МИРНО Народното събрание и депутатите вътре. Веднага ще ми възразят разни комуняги, че това е агресия. Не, другари, не е повече агресия от това да се правите на глухи и слепи за исканията на поне 60% от хората в страната. И двете неща аз бих ги определил като пасивно (неагресивно) неподчинение - вие не се подчинявате на волята на народа, макар че сте длъжни и по закон, и по морал да го направите. Затова ние пък решихме да стоим мирно около Парламента, блокирайки с присъствието си движението извън него. Всъщност, погледнато и формално, и всякак, ние дори не сме осъществили неподчинение, тъй като никой не отправи заповед или нещо подобно за освобождаване на платното/пространството. Просто ни изместиха със сила. 

 

Както и да е, други неща искам да ви кажа сега, които може и да не разберете от медиите. 

 

Първоначално бяхме при "Александър Невски" от страната на "Оборище". Там направиха опит да изведат 1-2 депутати, след препречване от страна на протестиращите се отказаха. 

 

Малко след това един едър, разпасан, твърде прост на външен вид човек, дойде откъм парламента, поздрави се с полицаите и заедно с 1-2 сподвижници просто мина покрай отворения му път през загражденията и излезе на "Оборище". Изглеждаше толкова пропаднал, че дори и депутат не можеше да бъде, затова хората всъщност не го спряха да мине, а по-скоро от любопитство се скупчиха около него. Той направи няколко крачки ту в едната, ту в другата посока, дразнейки протестиращите, и влезе в пререкания с някои от тях. След това с антуража си напусна мястото. Не знаехме кой е и ни беше много любопитна цялата работа - скоро някой разпозна в него Дучето, председателят на фен-клуба на ЦСКА. Не мога да твърдя със сигурност, че е бил той, но действително прилича 100% на него, като сравнявам сега със снимки в интернет. Какво е правил този човек в Парламента, какво е договарял там и с кого, други хора могат да кажат. Може би тепърва ще разберем... и може би няма да е нищо, което да е добро. 

 

След тази провокация нещата като цяло се успокоиха, полицаите в градинката пред нас дори свалиха каските и щитовете. През цялото време обаче правеше впечатление липсата на анти-конфликт полицаи сред протестиращите. Знаете ги - тези със зелените жилетки. В тази вечер нямаше нито един такъв и това няма как да е случайно. Властта явно се беше приготвила за схватка, а не за опазване на реда и мирния характер на протеста. Точно поради тази причина беше и значително по-трудно да изолираме провокаторите. При нас в този момент имаше четирима непълнолетни младежи, типични хулигани, трима от тях с бръснати главици, четвъртият с доста белези, свидетелстващи, че не го е страх да се бие и да бъде бит. Те гледаха през цялото време да стоят близо до огражденията. Решихме с още един приятел да сигнализираме на полицията за тях - попитахме защо няма анти-конфликт полицаи и им посочихме четиримата нехранимайковци с молба да вземат мерки. След това единият полицай просто каза нещо на единия младеж и двама от тях се махнаха съвсем послушно и отидоха другаде, другите двама си останаха необезпокоявани. Вие си правете изводи за отношенията полиция-провокатори в тази нощ. 

 

Времето напредваше, идваха още хора, обстановката до 21 часа беше спокойна, но се виждаше постепенно струпване на полицейски сили около сградата на парламента, както и извън загражденията, около хората. Напрежението започна да се усеща може би около 21:30, когато пристигна автобус с бронирани жандармеристи, които се строиха зад хората. 

 

Образувахме жива верига, стоящи мирно, с лице към полицаите, хванати за ръце, и викахме "Каските долу!", с което заявихме, че желаем да запазим протеста мирен. Постепенно доста хора с камери и фотоапарата отидоха към групата на жандармерията, за да ги снимат, и на практика полицаите се оказаха напълно обградени от снимащите. Нямаше никакви провокации, даже напрежението за момент спадна и всички се обърнахме отново към Парламента. 

 

Точно около 22:00 ч започна акцията за извеждане на депутатите. Видяхме как един автобус натовари някакви хора и съпровождан от стотици бронирани и въоръжени с палки и щитове полицаи, както и от три бронирани камиона на жандармерията, се отправи точно към нас. Нямаше предупреждение, нито заповед да освободим площада - просто се врязаха в нас, избутвайки ни със щитовете. Първоначалната реакция беше да седнем, надявайки се, че няма да ни прегазят, но бързо разбрахме, че това няма да работи - те просто хващаха хора по пътя си и ги изхвърляха встрани. Множеството се изправи и хванати за ръце, стояхме колкото можем по-дълго на местата си. Полицаите ни избутваха с щитовете, от време на време се включваше по някоя палка или удар/ритник. Един от приятелите ми бе ударен с палка в главата - от моето обкръжение това беше най-сериозното поражение. Междувременно към автобуса полетяха предимно празни бутилки от минерална вода, но също и няколко пълни, а също и няколко камъка. Голям проблем беше, че мирните протестиращи трябваше да се справяме с малкото, но налични провокатори, хвърлящи камъни, както и с някои хора, които може би просто бяха изпаднали в ненормално състояние. Пак казвам, анти-конфликт полицаи сред нас нямаше, така че нямаше кой да неутрализира провокаторите, нямаше на кого да ги посочим. Двама приятели неутрализираха един човек с камък, брат ми също сподели, че е успял да направи това от другата страна на автобуса. 

 

Ние бяхме близо до загражденията, така че се оказахме буквално първа линия пред жандармерията и автобуса. Когато ни изтласкаха, продължиха натататък, всички хора се опитваха всячески да си останат на мястото, седнали, легнали, хванати за ръце, в почти всички случаи съвсем мирно, без да посягат на полицията. Автобусът напредваше изключително бавно. При нас напрежението вече спадна, дори по лицата на полицаите се появиха по-ведри изражения, някои влязоха в разговори с тях, докато в същото време автобусът едва-едва напредваше към "Оборище". Над половин час му отне да стигне дотам и като не успяха да пробият блокадата, върнаха го при парламента. 

 

Нататък вече не е "интересно" - напрежението спадна, полицаите свалиха броните и като цяло се оттеглиха. Протестиращите се успокоихме, усмихнахме, прииждаха нови и нови хора. Започнаха да се изграждат барикади на всички изходи. Няколко часа пространството около парламента бе изпълнено с хора, съвсем мирно стоящи. 

 

Към 2-3 ч през нощта мнозина вече започнаха да си тръгват, макар че все още имаше доста хора. След 3 часа отново забелязахме раздвижване в полицейските сили, отново големи групи бронирани и въоръжени полицаи се движеха насам-натам, преградиха ключови кръстовища. Хората също се придвижваха ту на едно, ту на друго място. Не мога да говоря за всички протестиращи, но аз и приятелите ми сменяхме позицията си и стояхме вече по-скоро от любопитство и с желание да освиркаме нещастните политици, които се радваха на такава всенародна любов. В този момент със сигурност нямахме никакво намерение да стоим на пътя на полицията, мисля, че и повечето от другите хора бяха така, освен може би разни съмнителни елементи, които по това време се бяха увеличили, тъй като нормалните хора бяха намалели вече. 

 

Изкараха депутатите след 3730 ч. с 4 камиона по алеята между НС и Софийския университет. Полицаите ни изтласкаха, за да отворят път за тях, но този път без сила, тъй като никой не стоеше на пътя им. 

 

След това стотици бронирани полицаи продължиха да стоят на местата си, вероятно защото не всички депутати бяха напуснали (това се потвърди впоследствие), но повечето хора вече бяха уморени и се разотидохме. Така или иначе ясното послание бе отправено вечерта на 23 юли, не вярвам някой да е искал депутатите вечно да стоят в сградата - напротив, искаме да се махат от там час по-скоро! 

 

Като заключение: 

 

Беше ли това мирен протест? 

Да, като цяло беше. Имаше провокации , но личното ми мнение е, че властта ги бе програмирала в акцията си, главно защото този път липсваха силите на анти-конфликт полицията. Повечето хора бяхме мирни и по никакъв начин не сме предприемали активни действия срещу полицията, сградата или народните представители. Единствено стояхме решително на местата си на площада, които така или иначе никой не ни беше заповядал да напуснем. 

 

Имаше ли полицейско насилие?

Да, имаше. Някои хора пострадаха от полицейски палки и удари, други пострадаха от хвърлени предмети, имаше и пострадали полицаи. Като цяло при подобна ситуация няма как да се разминат нещата без подобни поражения. 

Можеше ли да бъде по-лошо? Със сигурност. Обективността изисква да натъртя, че в 22 часа полицаите действаха внимателно. Прилагаха сила, но без да бият наред - повече ни блъскаха. Имаше отделни полицаи, които разиграваха палките, но като цяло е ясно, че можеха да ни смелят, ако решат. Ние се държахме културно и мирно, те гледаха да не използват излишна агресия, поне в повечето случаи. 

Можеше ли да бъде по-добре? Да, и това можеше. Цялата акция по изкарването на престъпните политици беше излишна, беше сама по себе си провокация към протестиращите, а също така можеше да бъде проведена според мен по друг начин. 

 

Може ли да бъде най-добре? Да, може. Подайте си оставката, управляващи! Нямате доверието на хората и вчера за 40-ти ден ви го показахме от ясно по-ясно. Не искаме вие да променяте бюджета, да теглите заеми и изобщо не искаме да управлявате нито ден повече! Тръгнахте по пътя на насилието, вече управлявате насила! Вие сте главните провокатори и подстрекатели на всичко, което се случва в момента. Вие сте срам за една европейска държава.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Премиерът Пламен Орешарски е приел изключително тежко вчерашните безредици на жълтите павета. Министър-председателят е бил на ръба на отчаянието и е обмислял да си подаде оставката, разкриха пред ПИК от най-близкото му обкръжение.

 

 

Ох, милият! Ми раздигай седянката бе, КРЕТЕН! 

 

Орешарски доверил пред част от екипа си, че не вижда голям смисъл да продължава работата си при ежедневната съпротива срещу кабинета.

 

Късно снощи и рано тази сутрин Орешарски на няколко пъти е разговарял със Сергей Станишев и му споделил тревогите си. От своя страна Станишев го уверил, че МВР ще овладее ситуацията и в близките дни обстановката пред Народното събрание ще се успокои.

 

Аха, и как това по-точно без да има кръв? Каиши прости! 

 

По-рано днес Станишев даде пресконференция, на която призова министър Цветлин Йовчев незабавно да открие провокаторите и да приложи цялата сила на закона спрямо тях.

 

 

Много умно! Да избием провокаторите, дето ги няма! Провокатори ли снощи строиха барикадите, урод неземен!?!?!

 

ЕДИТ:

 

Станишев: Видяхме протести с насилие към полицаите

 

 

171927.jpg

 

E как да не го убиеш, как да не го убиеш бавно и мъчително!!!

Link to comment
Share on other sites

Колко години минаха от как е записана, а нещата са си същите и все едно е писана за сегашното положение. Може би само чалга-певиците са други :)

Пу, обърках темите с мислите през главата. Ако някой модер реши, може да премести поста там.

Link to comment
Share on other sites

603435_10151568769318310_534405069_n.jpg

 

Браво, герои! Големи сте срещу окървавени, невъоръжени хора... 

 

Зад девойката е младежът, който бе пребит и интервюиран пред Пирогов със съдрана фланелка и множество "типични" контузии. И на снимката се вижда, че панталонът му е в кръв. 

Link to comment
Share on other sites

Забележи куката на преден план как е хванал палката - не да бие, а да ръга в корема - това, което не се видя на почти никой запис, но което те го умеят много добре(удари в корема, настъпване, ритане в глезените).

Link to comment
Share on other sites

Забележи куката на преден план как е хванал палката - не да бие, а да ръга в корема - това, което не се видя на почти никой запис, но което те го умеят много добре(удари в корема, настъпване, ритане в глезените).

 

Познавам методите. Така после няма никой "ударен". Това се учи и тренира и хич не е случайно. Но защо срещу беззащитни хора?

 

Който има Фейс да погледне ТОВА. Не го откривам другаде. Повръща ми се от такива комплексари. Да биеш хора В ГРЪБ, оттеглящи се, отстъпващи, да налиташ на деца... Какъв потен, онанистичен комплексар трябва да си?!?! И после защо хората ненавиждат полицията като цяло.... Заради такива БОКЛУЦИ. 

Link to comment
Share on other sites

Насе, дали да не забременя жената набързо и да я кача на първия самолет към Америка с дъщеря ми? 

 

И с тебе да ги почнеме на партизанско-шумкарски принцип. Отстрел един по един, тихо, отдалече. По списък. Който народа отдавна е направил.  

 

==============================================

 

Image_2173467_126.jpg

 

Ударената в главата жена снощи. Страхотна!

 

 

Елисавета или както се подвизава в социалната мрежа фейсбук Letiashtata Kozzila Erato изяде полицейска палка в главата снощи. В профила си уверява, че и днес пак ще е там - пред парламента, сред първите в редиците.

 "Добро утро. Няколко неща.
1. Всичко е наред. Имам няколко залепени места, но съм си на работа и краката ме болят повече от главата
2. В разрез с общото мнение, полицията беше там за да си свърши работата. Ако някой е очаквал, че ще се дуелира с карамфили, да си беше седял вкъщи. Полицията бие и това е навсякъде. За това й се плаща. 
3. Орешарски, love, GIVE IT UP!"

Това написа Елисавета в профила си сутринта.

А минути по-рано тя съобщи:

"Уважаеми хора,

Аз не съм Козата Ани и тя не е Letiashtata Kozzila Erato. Както каза тя, Хон Гил Дон не е Дон Кихот. Ний може да си викаме "козо", но това си е наша, интимна работа. Тя е човек на годината и общественичка, милееща за всеки зелен стрък коприва. Аз съм проста жена, която я удариха по главата. ПРАВЕТЕ РАЗЛИКА".

Лицето на протеста, напук на общото схващане, че ще се оплаква и кахъри, още снощи  се обърна към съратниците си: "Дръжте там барикадите, утре идвам! И, Боже, изпуснах най-важното!!! Ако Боко си въобразява, че ще яхне здрава девойка като мен, за да си направи жалък PR, отсега да му кажа, че не е познал. Ако дойде на власт, ще го чакам на същото място по същото време", допълва тя.

Часове по-рано, "окрилена", че се е запознала с плана "Орешарски", Елисавета заяви:

"Запознах се с Програмата (екшън план) на Орешарски
Плача...
Пълна победа на пролетариата.
Пенсии
Прозрачност
Поемане на отговорност
Приятели, много букви "П" станаха, ако не сте забелязали. И тъй като се сещам за още две думи с буквата "П", а пролетта вече мина....".

 

 

Link to comment
Share on other sites

А на тия протести проверяват ли за ножове ? Смисъл тоя както е без каска и щит набързо 2пъти в сънната и е до там.Мършата недна.

Айде да не съм толкова краен с един самоделен електрошок ще почне да играе ръченица :lol:

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Мамицата им де*а и боклуци шибани! Ей, в дън земята да пропаднат от първия до последния боклук, до кофите да изгният, ши*ани отпадъци, бесен съм! Успяват, де*а и гадовете гнусни, успяват в шибаните си манипулации! Днес един интелигентен човек, започна да ми твърди със сериозна убеденост, че онези, протестиращите са купени от Бойко да дискредитират властта... При това, информиран от "достоверен източник"...
Побеснявам, когато разбера, че гнусните им номера минават, при това не при тъпи и необразовани хора. За мен това са отвратителни клевети срещу хора, които познавам, и които са си хапнали доста палки снощи. За които мога напълно да гарантирам, че са толкова платени, колкото аз съм негър. Не знам, беснея...

Link to comment
Share on other sites

Мамицата им де*а и боклуци шибани! Ей, в дън земята да пропаднат от първия до последния боклук, до кофите да изгният, ши*ани отпадъци, бесен съм! Успяват, де*а и гадовете гнусни, успяват в шибаните си манипулации! Днес един интелигентен човек, започна да ми твърди със сериозна убеденост, че онези, протестиращите са купени от Бойко да дискредитират властта... При това, информиран от "достоверен източник"...

Побеснявам, когато разбера, че гнусните им номера минават, при това не при тъпи и необразовани хора. За мен това са отвратителни клевети срещу хора, които познавам, и които са си хапнали доста палки снощи. За които мога напълно да гарантирам, че са толкова платени, колкото аз съм негър. Не знам, беснея...

 

Туй го кажи на Иван - младата ни политическа надежда. Може пък да му светне нещо, знае ли човек? 

Link to comment
Share on other sites

Мацката, която е отнесла тупаниците, се оказа бивша съученичка на един приятел, с който бяхме днес заедно на протеста. По нейни думи жандармеристът директно и е набил тупаниците, а тя има няма 50кг...

Link to comment
Share on other sites

Ей тука колко приложение можеше да се намери на Google glass. нон стоп заснемане на психопатите използващи тълпата да си избият комплексите като налагат обикновените хора.

Link to comment
Share on other sites

"Експертите" на БСП са във всички нива на управлението.

Този - Румен Георгиев - е общински съветник от БСП в СОС.

 

Неговият гений блесна днес - той предложи да се изпрати писмо до Агенцията за закрила на детото, които да глобяват родителите, отишли на протест, с децата си след 22 ч.

 

На другаря искам да припомня, че децата ми могат да са НАВСЯКЪДЕ с мен, както и по ВСЯКО време.

 

Другарю, още не е въведено военно положение, още няма вечерен час, още не сте ни сложили униформи, още ги няма съветските танкове по улиците, спрете се малко, излагате се...

 

А друг път, преди да ръсите акъл, проверете все пак какви са законите. 

1001535_133048240238985_762795389_n.jpg

 

Какви "хора" са това ?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Без морал и човечност. Жалко, че на снимката няма и млади симпатизанти. Те са много по-озлобени и остри. Въобще електората на БСП не е чак толкова стар колкото го изкарват.

 

Нз... няма ли най-накрая да имаме една социал-демократическа нормална партия, че да може хората с истински леви идеи да имат представителство някога.

Link to comment
Share on other sites

Ако питаш мен, без оглед на възрастта, това са шайката селски нагли кретени, които нищо не са направили последните 20 години и умират от злоба и яд, че другите имат повече и са станали нещо повече. Затова тази сган иска стария строй - всички да са в кюпа и да са "равни". Да няма значение кой колко е учил, колко е работил и т.н. Няма и 1-2% от тия, които да са с някакви идеологични убеждения към социализъм. Те социализма го разбират така, както на тях им изнася. А сега се пръсват от завист и злоба, че комшията си е купил западна кола, на другия детето учи в чужбина, а те са още с 2 крави и едно прасе. 

Link to comment
Share on other sites

Как къде е - ЕЙ ГО НА!!! Ще мре за Келешарски!

 

Ха-ха....Мишо Шамара си иска авторските права. :lol:

 

Достъпът до този клип е блокиран!

 

Възможни причини клипът да е блокиран:

 

- Достъпът е спрян по искане на собствениците на авторските му права

- Достъпът е спрян от модератор поради нередно съдържание (порнография, насилие, расизъм) За още цъкни тук.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...