Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

1 hour ago, netrootbg said:

И как смяташ тая работа с бъдещи отношения? газпром за пореден път спират газта на Европа. Някой може ли да ти гарантира доставка от тяхна страна? Въпрос на време е доставките им към Европа да ударят 0.

 

Към България не използват ли импортни турбини? 

Защото това би добавило към минусите на договор с тях. Те технически не могат да доставят в текущата ситуация на санкции :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, ARPAnet said:

Към България не използват ли импортни турбини? 

Защото това би добавило към минусите на договор с тях. Те технически не могат да доставят в текущата ситуация на санкции :)

 

Освен да питаме германците как им доставят :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, evropata said:

Служебният кабинет, днес е спрял сертифицирането и пускането на Газовата връзка с Гърция....
Чудно, ще си почакаме за евтин газ.
Служебният министър е отменил назначенията в управленската структура на компанията, която трябва да оперира интерконектора, където акоционер е дъжавата ни.
"Супер" правителство имаме в момента.

 

Има обяснение:

Quote

заявяваме категорично, че енергийният министър Росен Христов по никакъв начин не е отменял назначенията в "Ай Си Джи Би" АД. Няма нито заповед, нито протоколно решение за спиране на вписването. Отказът за него е от Агенцията по вписванията и е мотивиран с предписания, които трябва да се изпълнят. Сред тях са неизпълнени административни изисквания и липсващи задължителни документи като решение на националните регулаторни органи за одобрение на взетите решения. Предписанията включват и отстраняване на фрапиращи правописни грешки в изписването на името на новия член на УС на дружеството.

 

Източник: https://www.me.government.bg/news/informaciya-do-mediite-3051.html

Link to comment
Share on other sites

Пламене, аз преди няма и три дни минах по трасето и на места още има багери и се работи по разни шахти. За мен строеж, на който има багери и незарити съоръжения, които явно се обгрижват или довършват не е завършен строеж. Няма как да спра и да гадая, но това се вижда от пътя. Иначе да - тръбата е заровена. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ARPAnet said:

20-те процента ли ? :lol:


40-те по-скоро, а вече може и да са повече. Все си мисля, че тия турбини трябв ада са се прибрали най-сетне, ако и с камили да са пътували. Но това пак не касае нас по никакъв начин

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


40-те по-скоро, а вече може и да са повече. Все си мисля, че тия турбини трябв ада са се прибрали най-сетне, ако и с камили да са пътували. Но това пак не касае нас по никакъв начин

Все още 20, а турбината стои блокирана, пламени също го спомена по-рано.

https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/news/world-europe-62408993.amp

 

Заради това и въпроса ми дали и нашите доставки зависят от такива турбини:)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Заради това и въпроса ми дали и нашите доставки зависят от такива турбини:)


Без значение от какво зависят технически - да дойдат на възможно най-добрата цена, пък другото са подробности. Иначе и кораби потъват, и терминали изгарят, турбини трябва да се подменят... Та все завсисим от нещо. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RaptoR said:


Без значение от какво зависят технически - да дойдат на възможно най-добрата цена, пък другото са подробности. Иначе и кораби потъват, и терминали изгарят, турбини трябва да се подменят... Та все завсисим от нещо. 

Разбира се, че има разлика. Едните знаят как се правят терминали и кораби. За вторите трябва да се молиш насам натам докато стоиш с 20% доставки. Голяма разлика има според мен. Рекетьорските модели на бизнес даже не ги коментирам.

Евтината я блокират като гледам. 

Link to comment
Share on other sites

Нищо не знаят, никога нищо не са знаели - всичко, което имат и правят е измислено/направено от други хора. Дай да не си говорим тъпотии. Фактът е, че за континент Европа чисто физически (за 45234 път се повтарям отново) по-изгоден доставчик от Русия няма. Оставяме настрана политиката, спекулата, войната, нечии въжделения и т.н. Бях ви посъветвал вече да си го набиете у канчетата този ФАКТ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Фактът е, че за континент Европа чисто физически (за 45234 път се повтарям отново) по-изгоден доставчик от Русия няма.

 

Щеше да има.

И точно заради това (за кой ли път се повтарям), от години Русия "взима мерки" да няма.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Щеше да има.

И точно заради това (за кой ли път се повтарям), от години Русия "взима мерки" да няма.


И как да го има бе, Пламене? Чисто физически? Освен ако не разместим нещо континентите и ресурсите? 

Link to comment
Share on other sites

Към тази карта добави и другата, с наличната инфраструктура за пренос на газ:

image.png

 

Добави и капацитет за съхранение 325 TWh.

За сравнение, страните от ЕС имат общ капацитет за съхранение 1103 TWh.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

По тая логика - дося къде бляха? :laughing1:
Тва търсенето на теле под вола е голяма работа... 

 

Отново ли да ти разкажа хронологията?

Exon, Shell, Янукович, Майдан, Донбас, Крим

А?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Нищо не знаят, никога нищо не са знаели - всичко, което имат и правят е измислено/направено от други хора. Дай да не си говорим тъпотии. Фактът е, че за континент Европа чисто физически (за 45234 път се повтарям отново) по-изгоден доставчик от Русия няма. Оставяме настрана политиката, спекулата, войната, нечии въжделения и т.н. Бях ви посъветвал вече да си го набиете у канчетата този ФАКТ. 

И това теб как те грее? Мислех, че искаш по-евтина газ, а не доставчик с евтина доставка и съответно висока печалба. 

Да питам така.. аз ако ти карам бирата от Чехия по 2лв бутилката,  а локалната ти пивоварна ти иска по 2.50.. ти от тази с евтината доставка ли ще си купуваш ? :))

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, plameni said:

 

Отново ли да ти разкажа хронологията?

Exon, Shell, Янукович, Майдан, Донбас, Крим

А?


Нямат много общо тия неща, макар да знам ,че ти си убеден в друго 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

И това теб как те грее? Мислех, че искаш по-евтина газ, а не доставчик с евтина доставка и съответно висока печалба. 


Много ясно, че искаме евтината газ! А теб кво те грее кой как я доставя? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, RaptoR said:


Много ясно, че искаме евтината газ! А теб кво те грее кой как я доставя? 

Единствено отбелязвам, че ако съдим по Северен поток, то руснаците имат технически проблеми да доставят газ и не се справят. Според официалната им позиция. Защо би искал такъв доставчик? :))) 

А за метода, азерската и тя е по тръба. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Единствено отбелязвам, че ако съдим по Северен поток, то руснаците имат технически проблеми да доставят газ и не се справят. Според официалната им позиция. Защо би искал такъв доставчик? :))) 

А за метода, азерската и тя е по тръба. 


Азерската се котролира от Русия и #кой смущава трафика по Северния поток? Подсказка - не е Момчил. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Азерската се котролира от Русия и #кой смущава трафика по Северния поток? Подсказка - не е Момчил. 

Нали се разбрахте с Пламен, че БП(?) са най-големият инвеститор там? :)) 

 

Е кой го смущава? :)))Турбината е върната, но още са на 20%, ебаси доставчика, толкова време не може да възстанови доставките ..И ти искаш с него ? :))

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, RaptoR said:

По тая логика - дося къде бляха? :laughing1:

 

Там, където и Африканските страни, които седят над огромни депозити, но не ги добиват. Там, където и селскостопанската държава Норвегия, преди да добие своите. Инвестиции са нужни. Частни инвестиции.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...