Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

И още нещо. Максималният достигнат капацитет на запълване през миналата година е бил 75.53% (през последните две седмици на октомври). Нивото е съпоставимо само с 2012-а година. Винаги е било значително повече.

Как да не си спомни човек за отказа от азерски газ миналата есен. Да имаш толкова свободен капацитет и да направиш всичко възможно да не го запълниш...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, plameni said:

И още нещо. Максималният достигнат капацитет на запълване през миналата година е бил 75.53% (през последните две седмици на октомври). Нивото е съпоставимо само с 2012-а година. Винаги е било значително повече.

Как да не си спомни човек за отказа от азерски газ миналата есен. Да имаш толкова свободен капацитет и да направиш всичко възможно да не го запълниш...

 

Не знам кой какво е правил, ама ти кога взе да си като посраното дЯти? КъФ "азерски" газ кви 5 лева хахахахаха

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Не знам кой какво е правил

 

Е нали ти го показвам.

Всичко това по повод, откога всъщност (ни) работи "коалиция Газпром".

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Е нали ти го показвам.

Всичко това по повод, откога всъщност (ни) работи "коалиция Газпром".


Ама както е тръгнало ще излезе, че Газпром излиза най на далавера!!! Дори с евентуални кражби и комисионни, които няма как да не присъстват в бананова среда.
 

Quote

"Булгаргаз" е закупил руски газ, но през посредник, и ни го препродава с 20 евро по-висока цена


Маминко, я съм се пОсрала, ама за сметка на българския народ и бизнес. 
Как не можа киро тъпото да се падне на моя плаж да му изкъртя фъфлещата неграмотна муцуна, па да ме дават по телевизията... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Ама както е тръгнало ще излезе, че Газпром излиза най на далавера!!!

 

Добро утро!

Радвам се, че най-накрая го прозря :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

Добро утро!

Радвам се, че най-накрая го прозря :lol:


Ама ще видим кой ще се смее накрая... Ти ще стоиш на студено тая зима и ще си вземеш кюмбенце например, ама който зависи на 100% от газ по всяка вероятност загива при тия цени. Добре че навремето купихме мощни котли от Турция и впоследствие се газифицирахме, та има все пак някакви надежди.... Ама и пелети няма, па и цената им расте по-скоростно от на руския газ през посредници. 
 

=========================================

 

За феновете на ТУЛУПА спомени от народната република

https://www.facebook.com/watch?v=738978230766905

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Не мога да ти разбера позицията.

Наистина ли вярваш, че всичко, което се случва, е следствие само на резултатите от последните избори в България?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Абе вие гласувате за дай България бе, как нямате срам да се обаждате?!?!?

Ти нали не гласуваш? Значи и ти си в кюпа :)) В кюпа на всеки влезнал в парламента, Слави, Боко, Копейкин и т.н. :))

 

А тези 20 евро повече са спрямо коя цена ? TTF? Там като е по 180 евро ние плащаме по 200 ли ? А на теб ти я продават с отстъпка тогава?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

Не мога да ти разбера позицията.

Наистина ли вярваш, че всичко, което се случва, е следствие само на резултатите от последните избори в България?


Частично да, всичко в никакъв случай. То и няма как да е - интересно откъде ти хрумна, че баш аз бих си помислил подобно нещо, но както и да е. 
Между другото не виждаш ли ретроспекцията? Любезно припомням как тулупа след думата тангента аха да научи думата диверсификация, но пак не му се получи. А киро тъпото квото имаше засрано го размаза хубаво.... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:

интересно откъде ти хрумна, че баш аз бих си помислил подобно нещо

 

Случва се от време на време да прескачаш от опорка на опорка, без да си се запознал с фактите, та затова.

Link to comment
Share on other sites

FsTdl5K.png

 

Който не си познава историята е обречен да я повтори :)))) За невярващите, ето и линк на руски :)В Москве и Санкт-Петербурге откроют магазины duty free для дипломатов – Москва 24, 03.08.2022 (m24.ru)

 

Link to comment
Share on other sites

Аз лоша валута не знам да има, стига да е угодна на ползвателя (лично на мен ми е голям проблем фалшивата американска валута, която ще взриви пак света някой ден, но това е друга тема)... Или с думите на Стефчо - ти си имай предостатъчно, пък нека ти е зле.... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, plameni said:

 

Ехееее... К'ви неща имаше едно време в Кореком :D

 

Сега ще има Айфони. За на депутатите дечицата. Пък бедният руснак ще продължава да си рисува Z по ладата.

Link to comment
Share on other sites

https://nova.bg/news/view/2022/08/03/378332/шефът-на-булгаргаз-не-затваряме-страницата-с-газпром-продължаваме-да-водим-разговори/?fbclid

Предложението за увеличаване на цената на газа с 60% за месец август вече е внесено. Цифрата е фрапираща и висока.


Кво става бе, бастуни?!?!?!? Пусто кво ми идва да избълвам в момента по ибрикчиите ама ще си сипя едно... 

ЕДИТ: Пламене, думата "опорки" и моето име в един контекст е може би най-сигурният оксиморон, който може да бъде сътворен в изречение

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Другарю, ти май не разбра, че цената на световните пазари се надува от лилипутко. И въпреки тези 60% увеличение, цената пак е по - ниска от тази която ако бяхме останали към газпром. Ти обаче си искай руски газ. Тогава нямаше да е 60% нагоре. Щеше да е даже повече.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Публикуваният днес доклад на Amnesty International е повече от любопитен. Ще цитирам само няколко пасажа от него:
“Украинските военни застрашават живота на украински цивилни, създавайки бази в населени жилищни райони, включително училища и болници
Украинската тактика нарушава международното хуманитарно право, като превръща цивилни обекти във военни цели
“Между април и юли експертите на Amnesty разследват руските удари в регионите Харков, Донбас и Николаев. 
По време на тези разследвания Amnesty открива доказателства за нанасяне на удари от украински сили от жилищни райони, както и за базиране в цивилни сгради в 19 града и села в регионите.
Повечето жилищни райони, където са се намирали войниците, са били на километри от фронтовите линии, и са съществували алтернативи като военни бази, които не биха застрашили цивилните.”
Материалът в много интересен, особено свидетелствата на цивилните граждани. Прочетете го. 
Бих се учудила, ако този доклад бъде споменат в някоя от финансираните отвън медии, занимаващи се с “качествена, обективна и безкромопромисна журналистика”. Или пък от някой от пламенните диванни герои. 
Те твърде дълго бяха заети да представят едностранчива картина на този конфликт и всяка смущаваща информация, хеле пък идваща от източник като Амнести, ще блокира допълнително когнитивните процеси в главите им. 
Иначе, използването на цивилни като жив щит не е нова практика. За справка - умерената опозиция в Сирия и “последното дете, умряло в ръцете на последния лекар, в последната болница в Алепо”
И казвайки всичко това, ще кажа отново: Русия извърши страшна диващина, започвайки война в Украйна. И единствените невинни в тази мръсна война са украинските хора. 

https://www.amnesty.org.uk/press-releases/ukraine-military-endangering-civilians-locating-forces-residential-areas-new?fbclid


Аууууу, днеска МЕД, просто МЕД - по-сладко ми е да чукам ибрикчии и либерасти с тигана по тиквата от ледено Мини с български розови домати и прясна гръцка риба на скара!!!!!!!

ЕДИТ: Иванчо, знам че при тебе срам не съществува, ма млъкни един път поне ей така за спорта. За смях си с всяка дума тук ако те интересува. Най-малкото всички знаят до един, че си платена подлога. Ма кога се осерете си трайте поне... За лична чест и слава. 

ЕДИТ 2: Много важно е да видиш каква е И ДНЕС цената на газа при изродите, които ти пълнят гушата... И си траете като посрьовци по тоя въпрос. Виж каква е цената днес, беше няма и 4 долара последно като погледнах. 4 фалшиви долара. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, RaptoR said:

Кво става бе, бастуни?!?!?!? Пусто кво ми идва да избълвам в момента по ибрикчиите ама ще си сипя едно... 

На колко отива цената в БГ? 300 лева, а по борсите е 400 : Dutch TTF Gas Futures | ICE (theice.com)   Където цената през целият юли е била 300+

Къде е евтината руска газ ? Може ли да я видим някъде ? :) Е сега новото служебно правителство което така активно се е заело да спасява връзките с Газпром може би ще върне цената на 25 лева за БГ, м? 

 

21 minutes ago, RaptoR said:

А ти доклада прочете ли го ? :) Или само сдъвканата част ?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

 

Къде е евтината руска газ ? 


Аз и скъпата не съм я видял, така че не коментирам като някои тъпи парцали... Като я видя и цената й - тогава. И ще коментираме обективно. 
Ясене, мили мой - ти ми пускаш туитове като източник  бе, слънце, буквално не заслужаваш да ти чета постовете :effemine3:
И гледай, гледай там уголеменото и удебеленото. И не се прави, че не го виждаш! За смях сте, за смях... 
Междувременно поредни "бежанци" заловени на границата ни с недекларирани милион и шестин хилди долара и още куп благинки в колата... Милите ми те.... Наистина трябва да дадат автомати на живите щитове и да ги пуснат срещу тия. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

Аз и скъпата не съм я видял, така че не коментирам като някои тъпи парцали... Като я видя и цената й - тогава. И ще коментираме обективно. 

Предполагаш, че България ще получи по-ниска цена от европейските борси? 

Или не искаш да разбереш какво е ценообразуването за България от Газпром? Предполагам си забелязал, че цената ви се променя, не е твърда за Х години? Отвори си ТТФ хъба за последните 3 години, отвори си цените на Булгаргаз и гледай как се движат заедно, може и да намериш някаква логика, дори и да не вярваш на нечии твърдения 

13 minutes ago, RaptoR said:

Ясене, мили мой - ти ми пускаш туитове като източник  бе, слънце, буквално не заслужаваш да ти чета постовете :effemine3:

Което как се различава от копирането на фейсбук мнения ? 0.о  Което ти правиш, дори обикновено без източника им 
Но никога не съм отказвал да коментирам оригинала. 

13 minutes ago, RaptoR said:

И гледай, гледай там уголеменото и удебеленото. И не се прави, че не го виждаш! За смях сте, за смях... 

Значи не си чел какво са написали, само сдъвканото, съответно ти се губят няколко допълнителни важни момента, за да е пълна картинката просто. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

Предполагаш, че България ще получи по-ниска цена от европейските борси? 


Нищо не предполагам! Не си падам особено по предполагането, въпреки че като предположа нещо все се случва - те ти на отново. Вчера ми взеха 1300 лева за газ, дори котлоните в кухнята не работят... По принцип никога през лятото газ не съм плащал, дори са ми връщали изравняване. Но туй са подробности - чети назад уголеменото и удебеленото. Ти си в чужбина и няма да те удари, поне не толкова, щото и теб ще те плесне неминуемо, ама ще вдигнат парното двойно наистина тук - clear and present danger. И газта - без значение каква - ще отива преференциално там, за да не излезнат със сопи и колове, щото вечно некви популисти имаме начело. Верно тия строшиха тъпомера де.... 
А иначе - води си, миличък, статистика кой крив и кой прав. Упс - пардон - ти не прочиташ линк като ти се прати, та такива упражнения... Нищо де - аз си умирам от кеф в дни като днешния.... За съжаление и страдам от събитията...  

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

В главата ти сериозно са само комунистически мисли. В цял свят цената на газта е нагоре. В Европа е най - скъпата. В твоята глава са пак някакви мисли как едва ли не може да е на цени от преди 2 години. Ще дойде и този момент, но ще трябва известно време.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, RaptoR said:

Нищо не предполагам! Не си падам особено по предполагането, въпречки че като предположа нещо все се случва

Един вид ти си абсолютно на сляпо относно евентуалната цена на газта от Газпром, ако утре тръгне отново? Но все пак напираш за нея?  Това е интересна позиция 

39 minutes ago, RaptoR said:

Вчера ми взеха 1300 лева за газ, дори котлоните в кухнята не работят.

На теб лично или на бизнеса ти?  И тези 1300 лева не са ли свързани с услуга която предоставяш, услуга която си има цена и която вероятно подлежи на промяна, която се изразява в инфлацията за крайните потребители? 

Да ти го кажа така, аз в момента ако бях спал и все още бях на газ, щях да плащам всеки месец, повече от тези 1300 лева, за себе си, не за бизнес. Тези 1300 лева нямаше да са ми свързани с доход. За щастие не проспах момента. 

Едит: Или хайде да не са повече, ама там някъде +/-

39 minutes ago, RaptoR said:

А иначе - води си, миличък, статистика кой крив и кой прав. Упс - пардон - ти не прочиташ линк като тисе прати, та такива упражнения... Нищо де - аз си умирам от кеф в дни като днешния.... За съжаление и страдам от събитията...  

А ти прочете ли линка който ти самият изкопира в онзи пост ? :)) Твоят си линк, не е мой, от твоят пост го цитирах. Няма да пускам спойлери :D 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ама естествознание бе хахахахахаха
Къде питаме отново е ЧЕТИРИ ПЪТИ по-евтината газ? В дебелото черво на киро тъпото, на кокорчо или на Лена, която е новата деса? 
Аз не искам да е на цени отпреди 2 или 5 години. Искам да е на ДОКАЗАНО конкурентна и прозрачна цена
Ама ви е много страх рублата да не побутне хегемонията на фалшивите долари - мноооого ви е страх. 

 

Quote

Един вид ти си абсолютно на сляпо относно евентуалната цена на газта от Газпром, ако утре тръгне отново? Но все пак напираш за нея?  Това е интересна позиция 


Къде ме вижда някой да напирам за нея?!?!? Абе, Ясене, ти четеш ли кат пиша или си нагласяш според тебе какво съм писал? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...