Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 hours ago, chasti said:

Киро нещо се е изнервил. И на коалицията, и на опозицията, на президента, на европейците :D

Днес освободили заради корупция новия шеф на Пирогов, дето правителството на Радев го сложи на мястото на Балтов.

 

Голямата разлика е, че по времето на ГЕРБ нямаше корупция...
Ветото падна. Топката е в македонското поле.

Link to comment
Share on other sites

И аз явно съм го пропуснал това нещо, но доколкото разбирам Европа ни натиска да се съгласим с предложението :D Затова всички са послушни и искат да го приемат, въпреки, че това беше основната причина за бутането на правителството :D 

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си доста наивен да си мислиш, че правителството падна заради това.
А Европа ни натиска, защото е видимо, че политиката ни е непоследователна и абсурдна.
Днес Копейката говореше как целта ни била да сме една държава. Сериозно?!

Имаме добро предложение, най-доброто, което сме имали. Трябва да го вземем. Ако някой ден Македония иска да да се обедини с България - добре дошла. Но това в никакъв случай не може да стане насила.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AssassiN said:

Днес Копейката говореше как целта ни била да сме една държава. Сериозно?!

 

Тая тъпотия им е в предизборните цели на сайта от поне 1 година. Може и 2.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AssassiN said:

Голямата разлика е, че по времето на ГЕРБ нямаше корупция...


Ко каза, ко?!?!?
 

2 hours ago, w00x said:

Аз нещо пропуснах момента, в който Македония стана най-големия национален проблем.

 

2 hours ago, Stasio said:

И аз явно съм го пропуснал това нещо, но доколкото разбирам Европа ни натиска да се съгласим с предложението :D Затова всички са послушни и искат да го приемат, въпреки, че това беше основната причина за бутането на правителството :D 


Македония, а.к.а западните покрайнини на България, абсолютно винаги е била най-голям национален проблем, редом с раправиите с рязаните и потурнаците. Резлно ние други национални проблеми освен тия двата нямаме. Защо сега? Защото се яви един колсален тъпак, некадърник и неграмотник в политическо, дипломатическо, историческо.... абе всяко отношение като изключим, че е изключително изпечен, нагъл лъжец, който тръгна да се изсере (и го направи словесно) баш там. 

Link to comment
Share on other sites

Мен лично (а и много други хора), Македония не ме засяга по никакъв начин, та не бих го нарекъл "най-големия национален проблем". Повече ме засяга безнаказаността навсякъде в обществото и разделението на "наши" и "ваши".

Македония си е Македония.

 

Какъв проблем представлява Македония за България?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Мен лично (а и много други хора), Македония не ме засяга по никакъв начин, та не бих го нарекъл "най-големия национален проблем". Повече ме засяга безнаказаността навсякъде в обществото и разделението на "наши" и "ваши".

Македония си е Македония.

 

Какъв проблем представлява Македония за България?


Много ясно - грам не съм изненадан. То и там е проблема, че е пълно с неграмотни наглеци - един такъв е киро тъпото - готови да плюят на историята. Такива безродници слава богу са малцинство все още, ное предвид съсипаното ни образование, чалгарщината, повсеместната кретения и най-вече - тоталното безхаберие, хиляди и хиляди наши сънародници се въртят в гробовете си. 
 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

И какво? Да вдигнем двата самолета, трите танка и да ходим да ги денацифицираме ли? Това си е държава с вече изградено самосъзнание, надали има и 5% от населението им, което да би се съгласило да стане част от друга държава...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Много ясно - грам не съм изненадан. То и там е проблема, че е пълно с неграмотни наглеци - един такъв е киро тъпото - готови да плюят на историята. Такива безродници слава богу са малцинство все още, ное предвид съсипаното ни образование, чалгарщината, повсеместната кретения и най-вече - тоталното безхаберие, хиляди и хиляди наши сънародници се въртят в гробовете си. 
 

За корупцията на ГЕРБ беше ирония. По тяхно време нямаше корупция никъде, нали?

А относно Македония, позицията ми е ясна, Виден добре знае, аз съм ПОЗОР! :)
Ама ме баннаха във Фейсбук, та ще го лъзна и тук, да ме банне и от тук, че във Фейсбука ме заплашваше, че ще ме репортне.

Та да питам, Видене, ако това е заради съсипаното образование, чалгарщината и прочие, как така партиите с най-образовани избиратели са ЗА вдигане на ветото, а против са псевдопатрЕотичните утайки и чалгарите точно?! Ммммм?
(ГЕРБ и ДПС е ясно защо са ЗА, не ги намесвай)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Много ясно - грам не съм изненадан. То и там е проблема, че е пълно с неграмотни наглеци - един такъв е киро тъпото - готови да плюят на историята. Такива безродници слава богу са малцинство все още, ное предвид съсипаното ни образование, чалгарщината, повсеместната кретения и най-вече - тоталното безхаберие, хиляди и хиляди наши сънародници се въртят в гробовете си. 
 

 

И всичко изброено как е обвързано с Македония? Как обсебването на Македония би помогнало? След като си върнем Македония, ще пробваме ли да си върнем и частите от Гърция, и Румъния, както и Сърбия? Или Македония е най-важна? А ако и Русия мисли като нас, и реши да ни превърне пак в буфер на СССР? Миналото е минало. Каквито били териториите - били. Не виждам Италия или Англия да са се засилили да си взимат изгубените преди векове територии.

 

Малко ми се прояснява защо обвиняваш друг за Руската инвазия, а не Русия.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AssassiN said:

За корупцията на ГЕРБ беше ирония. По тяхно време нямаше корупция никъде, нали?

А относно Македония, позицията ми е ясна, Виден добре знае, аз съм ПОЗОР! :)
Ама ме баннаха във Фейсбук, та ще го лъзна и тук, да ме банне и от тук, че във Фейсбука ме заплашваше, че ще ме репортне.

Та да питам, Видене, ако това е заради съсипаното образование, чалгарщината и прочие, как така партиите с най-образовани избиратели са ЗА вдигане на ветото, а против са псевдопатрЕотичните утайки и чалгарите точно?! Ммммм?
(ГЕРБ и ДПС е ясно защо са ЗА, не ги намесвай)

Тее чалгарите като слушат Йовано Йованке и Пружината, стават още по-патриотични! Как няма те да си признаят, че са българи, Как?? 

 

@chastiвсичките от ИТН ся това опяват ;) Ама едно е Вето, друго е да се сложи неудобен шеф на кпконпи, което е разковничето във всички схеми за корупция и цоцане. Все пак става въпрос за 13милярда по плаза за развитие, Знаеш ли колко пара е това за крадене :) 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Малко ми се прояснява защо обвиняваш друг за Руската инвазия, а не Русия.

Ако Русия не бе обграждана целенасочено военно, никога нямаше да нападне. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, charmock said:

Ако Русия не бе обграждана целенасочено военно, никога нямаше да нападне. 

 

  

On 5/16/2022 at 12:24 AM, plameni said:

Русия - единствената страна в света, изцяло заобиколена от враждебен Запад...

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, charmock said:

Ако Русия не бе обграждана целенасочено военно, никога нямаше да нападне. 

Хахахаха, тази опорна точка беше захвърлена в небитието лично от Путлер, когато се сравни с Петър I-ви и заяви, че раZZия не окупирала територии, а просто си връщали това, което било "тяхно". Та отново - тази опорна точка вече не върви, щото самия дребен фюрер я развенча. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Godfather said:

Хахахаха, тази опорна точка беше захвърлена в небитието лично от Путлер, когато се сравни с Петър I-ви и заяви, че раZZия не окупирала територии, а просто си връщали това, което било "тяхно". Та отново - тази опорна точка вече не върви, щото самия дребен фюрер я развенча. :lol: :rofl:

Да кажеш на доказан факт опорна точка е меко казано тъпо. Ти въобще не си на ясно с руската душевност и мисъл, само ще ти кажа, че според болшенството руснаци, Путин е твърде мек.

Link to comment
Share on other sites

Общата дължина на сухоземните граници на Русия е 20 242 km, а на морските – 37 653 km.[26] На запад страната има сухоземна граница с Норвегия (196 km), Финландия (1313 km), Естония (290 km), Латвия (292 km), Беларус (959 km) и Украйна (1576 km), както и излаз на Балтийско море.[26] На брега на Балтийско море е разположена и ексклавната Калининградска област, която граничи по суша с Литва (227 km) и Полша (432 km).[26]

На югозапад Русия има излаз на Азовско и Черно море, както и на голямото вътрешно езеро Каспийско море. По суша граничи с Грузия (723 km, включително с частично признатите държави Абхазия и Южна Осетия) и Азербайджан (284 km).[26] Южната граница на страната в Азия е с Казахстан (6846 km), Китай (40 km в Южен Сибир и отделен участък от 3605 km в Далечния изток), Монголия (3441 km) и Северна Корея (18 km).

 

Твърдението, че Русия е "обграждана", е равносилно на двойка по география и двойка не по математика, а по аритметика.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, plameni said:

 

Твърдението, че Русия е "обграждана", е равносилно на двойка по география и двойка не по математика, а по аритметика.

Викаш хич не е обграждана или за пореден път си разработваш клавиатурата в опит да си интересен?

 

„Агресивната-Русия“-и-американските-бази-около-нея-и-по-света-650x365.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

Не виждам Италия или Англия да са се засилили да си взимат изгубените преди векове територии.

Разликата е населението/етноса в дадените територии. Англия за индиййци ли ще дава заор, пакистанци или Италия - за къде бяха ходили и те някъде из Африка.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, charmock said:

Викаш хич не е обграждана или за пореден път си разработваш клавиатурата в опит да си интересен?

 

„Агресивната-Русия“-и-американските-бази-около-нея-и-по-света-650x365.jpg

 

Може ли да ми посочиш малко по-конкретни данни, откога и къде точно има база(и) на САЩ или НАТО в Казахстан?

Или идеята е да изпляскаш една картинка? 

 

Link to comment
Share on other sites

И аз се зачудих за Казакстан :) То Путин даже от тях искаше войници да му пращат. Знам, че те по принцип са поддръжници на Русия, малко като Беларус. И изведнъж - американско знаме

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...