Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

2 hours ago, mIRCata said:

За намалелите количества газ казват, че е защото им са забавени/спрени от ремонт някакви компресори покрай санкциите. Т.е технически проблем. Нямат части, не им ги ремонтират и т.н.

 

хубу, ама е средата на юни и трябваше да имат над 50-60% пълни газохранилища:

  

On 6/2/2022 at 11:01 PM, plameni said:

Списък на газохранилищата в Европа, които са или с участие, или изцяло под управление на Газпром:

  • REHDEN - Германия - 4.4 Gm3
  • ETZEL - Германия - 1.0 Gm3
  • JEMGUM - Германия - 0.9 Gm3
  • KATHARINA - Германия - 0.6 Gm3 
  • BERGERMEER - Нидерландия - 4.1 Gm3
  • HAIDACH I/II - Австрия - 1.2/2.6 Gm3
  • DAMBORICE - Чехия - 0.46 Gm3
  • BANATSKI DVOR - Сърбия - 0.45 Gm3
  • TARSUS - Турция - 0.46 Gm3

Без последните две, общият капацитет на съхранение е над 15 млрд. куб. м.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Братушките заговориха за изцяло спиране на Северен поток 1, СлучаеноС? Можели да пуснат газа по поток втори! Още някой да си мисли, че няма изнудване и натиск за да вдигат цената?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, jozo said:

Братушките заговориха за изцяло спиране на Северен поток 1, СлучаеноС? Можели да пуснат газа по поток втори! Още някой да си мисли, че няма изнудване и натиск за да вдигат цената?

Само батко ти Виден все още не успява да схване как изперкалия дребен фюрер използва газа точно както мутра-рекетьор. Обаче според мен трябва да вдигнем паметник на дребосъка в центъра на София. Нито един български политик не успя да ни избави от северномонголския енергиен рекет и направо терор през всичките тия години, но гоУемия фюрер в Кремъл ни освободи от тази пагубна зависимост с един замах! Това е достойно за паметник и го казвам съвсем сериозно! :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Сигурно се потретвам, но в началото и аз против да отрязваме възможността да имаме газ от там. С течение на времето се вижда, че това е правилния път, защото в момента, който не ги кефиш и ще те врътнат крана. И да, нямаше да е по-евтино, защото щяха да си измислят причина, да дигат цената и пак да ни резнат. Ние сме оперативно безинтересни с нашите количества и веднага ставаме курбан.

 

Гледам пред парламента Копейкин да обяснява как ще управлява самостоятелно!? Риили!? Не знам що за болни мозъци са избирателите на тоя или просто той яхва някаква тема болна за обществото и овцете го следват. Да видим тея на чалгаря и те какво ще измъдрят, освен да си правят харакири, друго не виждам. Дано тея няколко дни им светне някоя лампа, че ще станат курбан на цялата опозиция и да направят нещо смислено..

Link to comment
Share on other sites

jozo, не знам дали си спомняш, но това не е първото подобно изпълнение с доставките на газ от орките. 2008-ма или 2009-та пак имаше подобно нещо. Не им е за първи път и не виждам кой ще ги вземе на сериозно вече. Ние сме малки, но изгубиха цяла Европа. Дори и тези които са на хранилка при тях, ще се отдръпнат. Тази зима може и да е много тежка в цяла Европа, но ще мине. Ще се изгради необходимата инфраструктура и няма да се допусне такова нещо отново. ЛилиПутко се опитва като за последно да хапе. Няма изгазване от лайната в които сам се гмурна.

Link to comment
Share on other sites

Забравих и още нещо да спомена. Не си мислете, че атаката срещу правителството е случайна и славчу гласува по този начин уж заради заседанието преди дни. В недела от БТГ направиха поредният саботаж. Спряха договора за разширението на хранилището в Чирен. От години правят успешни опити да не го разширят.

Link to comment
Share on other sites

Тоя деъо са гласували за ИТН им останаха само епитетите и нищо друго... Имам едни познати, ще олижат на Чалгаря гъза,даже единия е и в Партията май. :lol:

Link to comment
Share on other sites

То това хранилище в Чирен май не ни е тясно.

И резервоара на колата ми не е малък :)

 

Не разбирам парада срещу спазването на Правилника за дейността на НС.

Излезли да протестират против прилагането му.

Щото видите ли, ние знаем най-добре за какво са гласували избирателите на другите партии :rolleyes:

 

Сега че Тошко гнома заслужава зарзават никой не спори.

Link to comment
Share on other sites

Спомням си много добре 2008-2009-та като спряха газа, нали за това ГЕРБ се захванаха с диверсификация, която така и не стана. То за това се построи уж и северен поток, но се вижда че не е там зора.

 

Относно Чирен, има група хора, които блокират всякакъв подобен ход и не само за Чирен. Защо ли!? Минават години в дела и обжалване, след което нищо не се случва.

 

Ми те едните твърдят, че избирателите са ги избрали да изчегъртат нещо си. Гледам сега под строй гласуват точно за обратното, да видим дали ще им дойде малко здрав разум.

Link to comment
Share on other sites

Без значение Герб, ПП или което и да е правителство, никой няма да тръгне да полага газови тръби до Саудитска Арабия, САЩ, Ирак и ОАЕ :D

Тука идеята е да си възможно най-добре свързан със съседните си страни.

 

Без значение какво искаш, играта там е много по-сложна за умствените напрежения на шепа форумни политолози.

Скоро можеше и от Украйна да внасяме газ. Ама не може.

 

Ще се бърка българското правителство, която и да е абревиатурата, в световните геополитически интереси и ще нарежда играта на картата на света .

ОК

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам, защо трябва да правим тръби към Саудитска Арабия, ОАЕ или където и да е другаде, все едно само по тръба може да тече газ. Това само в Москва си го мислят, очеизбодно и у нас. Ние да не получаваме петрола от Русия десетки години по тръба!?!?

 

На нас никой не ни пречи да се свързваме с други държави, ние сами си правим спънки, за да може тоя и оня да си делят печалби. Все пак е БГ приказаката, че ние в казана нямаме нужда от дявол, а сами се бутаме вътре.

 

Аз не виждам ние каква карта ще пренареждане, хеле световна, това само хората на Копейкин си го мислят. Нашата малка държава трябва да тръгне нас да си оправя не света, а това не е невъзможно, ако няма голяма хватка отвътре...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, jozo said:

Да видим тея на чалгаря и те какво ще измъдрят, освен да си правят харакири, друго не виждам. Дано тея няколко дни им светне някоя лампа, че ще станат курбан на цялата опозиция и да направят нещо смислено..

 

Недей да подценяваш вродената тъпота на населението!

Със сигурност голяма част от лоботомираните му избиратели сега грухтят от възторг как кумирът им е предотвратил "националното предателство" по повод ветото над МА-КЕ-ДО-НИ-ЯЯЯ. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, chasti said:

Не разбирам парада срещу спазването на Правилника за дейността на НС.

Излезли да протестират против прилагането му.

 

Ако си слушал внимателно дебатите вчера, няма как да си пропуснал, че юридическата обосновка на искането беше тотално разбита.

Пълно с грешки, неправилно позоваване на членове и т.н. Явно скалъпено набързо и на крак.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Godfather said:

Само батко ти Виден все още не успява да схване как изперкалия дребен фюрер използва газа точно както мутра-рекетьор.


Ти верно имаш някакви илюзии, че някой от нас е пропуснал тоя факт?!?!?!?! Мислех, че пиеш маркови питиета

Гледам ДС чедото зел да суче гайдата у лево... Само да са знай- аз чета и помня. Само Пламен може да ме бие в това отношение

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

Само Пламен може да ме бие в това отношение

По този въпрос - някой виждал ли го е на живо? Че с тази памет, да не излезе слон :) :)  

Него съм го признал как изважда някакви неща от години - как помни, че някога е имало нещо по темата.

Освен ако не седи по цял ден да търси във форума какво сме писали и да го използва :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, plameni said:

 

Ако си слушал внимателно дебатите вчера, няма как да си пропуснал, че юридическата обосновка на искането беше тотално разбита.

Пълно с грешки, неправилно позоваване на членове и т.н. Явно скалъпено набързо и на крак.

 

О, не, работя. Предполагам става въпрос за дебати в НС.

Абсурд е да ги гледам на живо, гледах новините.

От теб чувам за неточности, ако са ги изчистили навреме- супер. По новините явно са пропуснали този момент.

Ако обаче отстраняването на председателя е незаконно, и хората протестират заради това, напълно подкрепям протестите!

Само дано и да не го арестуват незаконно човека :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, jozo said:

.. или просто той яхва някаква тема болна за обществото и овцете го следват.

 

 

Ей това е. Обществото ни е елементарно и така се решават последните няколко избори. КОВИД, мерки, ваксини, сега война, газ, цени, инфлация.

Тъпоумниците си мислят, че като се смени правителството, горивата ще станат пак 1.80лв и храните ще поевтинеят на нива отпреди 2 години.. Като не се случи, ще има пак "Те нА иЗмаМихА!! ПрИдАТелИ на бАлГарИя!" и ще се търси следващия месия, който е попаднал в светлината на прожекторите за 15 минути. Месиите обаче също са тъпи, защото не осъзнават, че са там само за 15 минути и докато дойде време да ги избират, тъпоумниците ще ги забравят.

 

Политическата сцена в страната много напомня на двор в детска градина. Децата надъхали Коцето да изяде червей, той го изял, те му скандирали името и му се подигравали, и той решил да се кандидатира за директор.


Примери: Марешки, Мангъров, Божков.

 

Вероятно има и други, които вече отдавна са забравени.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mIRCata said:

По този въпрос - някой виждал ли го е на живо? Че с тази памет, да не излезе слон :) :)  

Него съм го признал как изважда някакви неща от години - как помни, че някога е имало нещо по темата.

Освен ако не седи по цял ден да търси във форума какво сме писали и да го използва :) :) :)

 

Има доста хора, които са ме виждали. Някои преди време, когато бях по-активен в секцията Продава, други по-скоро, но по други поводи. Не съм слон, въпреки, че напоследък взех да качвам :lol:

Имам много добра ситуационна памет. Някой разговори и теми ги помня като навързани случки и събития, при това с конкретни изрази, които са били употребени, та затова.

Търсенето е още по-лесно, като се сетиш за ключовите думи в изразите :rolleyes:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Не съм слон, въпреки, че напоследък взех да качвам

Изтърва момента да кажеш, че си с голям хобот. :lol: Сега ще си само дебел :)

Link to comment
Share on other sites

Интересни изменения :)) 

 

Туитър има преводач, но интересните неща:

- минимален суифт превод вече - 20 000 $

- 3% комисионна на входящи суифт преводи, но минимум 200 долара 

И най-забавния туит :)))

Надеемся на понимание  :)))

 

WUJ32Rw_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ARPAnet said:

WUJ32Rw_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

 

Пропуснали са да му кажат, че ще дължи още $50 :lol:

 

EDIT: Няма да са дължими. Много са щедри :laughing1:

image.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, plameni said:

EDIT: Няма да са дължими. Много са щедри :laughing1:

Да, още в обявлението казват, че таксата ще е до 200 долара, но не по-висока от сумата на трансфера :laughing:

И в коментарите имаше - а сега как ще си получаваме доходите от Youtube :laughing:

 

Много готино видео, помощ от публиката, събиращо ситуацията в кратко 30 минутно обяснение, и не е на руски :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...