Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

28 minutes ago, RaptoR said:


Много е простичко - ако си въобразяваш например, че можеш да изкараш и 1/15 време в сравнение с един скотуващ руснак на тъмно, студено, гладен и жаден, то много си се объркал. 
А за застаряващото, неразмонжаващо се и топящо се население на ЕС да не говорим. Не че нещо - темата е друга и аз съм се изразил в този смисъл. Санкции и илишения руснак не могат да уплаши лесно. Ся вдяна ли? 

Гладни и жадни хората като цяло изкарват едно и също време.  

Но виждам, че не успяваш да дефинираш и измериш коравостта,  та ще си карам с продължителността на живот. 

 

Решението на застаряването >= 3 :)))

 

32 minutes ago, mIRCata said:

Точно за това написах почти без войни. Не може да ги сравняваш с щати-те и техните емнайсе десетки конфликта за същия период.

О да, не ги и сравнявам със САЩ. Мислех си за нормалните европейски страни.

25 minutes ago, netrootbg said:

Мнението е от днес.

Интересно мнение, и добре изпреварва опорките на продавачите на руска газ :)))

Все си мисля, че дори след него и тук ще чуем за тази невероятна далавера :))

Тези 70 процента ще им излезнат през носа ако съдим по БГ :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, ARPAnet said:

Гладни и жадни хората като цяло изкарват едно и също време.  

Но виждам, че не успяваш да дефинираш и измериш коравостта,  та ще си карам с продължителността на живот. 

 

Решението на застаряването >= 3 :)))


Продължаваш да дълбаеш в глупостите... Или го правиш нарочно или верно хал хабер си нямаш. Карай си с продължителността на живот - супер адекватна за кризисни ситуации. Ама ти редовно си разсъждаваш неасекватно за случая, така че майната му. 
Решението на застаряването или поскоро изчезването, е нормално семейство => деца => нормален житейски кръговрат. А сега чалми и мангали се множат с по десетина посред Европа, докато "великите" европейски либерасти се стапят. Въпрос на време и елементарна математика.  

Link to comment
Share on other sites

М/у другото, евала на литовците отново :)) Отне им 3 дена и половина да съберат парите с които да купят дрон на Украйна
Може би Петков беше на прав път като казваше ние да даряваме.. :D 

Честно казано меметата ме кефят та трябваше да ги шерна .. :D

Не знам дали са корави, но имат топки :))

hRFClq3.png

i3lF4I5.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се предварително на тези които не разбират руски
На кратко - коментират, че въпреки УЖ силният курс на Рублата, цените в Русия само се увеличават. И са събрали клипчета с руснаци в магазините, коментиращи актуалните цени, които са се увеличили с едно 50-75%, а руснаците са в ужас.

(20) НАМ ВРУТ? На самом деле жизнь в России НАЛАЖИВАЕТСЯ? РЕАЛЬНОСТЬ ШОКИРУЕТ — Гражданская оборона - YouTube

 

И интересно предупреждение към трейдърите :)Трейдерам рекомендовали не опираться на курс рубля Мосбиржи - Ведомости (vedomosti.ru)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Що се хАбиш?
Ще ти кажат, че е гнусна украинска пропаганда, основана на манипулирани видеа и интервюта. 

 

Доказано от ден едно на свинщината - къмто 80%. Не че руската изостава. 

Link to comment
Share on other sites

Е те сами се отказват от него. Орките го представят все едно те го спират. ЕС наложи петролно ембарго на северна монголия! :punk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, plameni said:

Що се хАбиш?
Ще ти кажат, че е гнусна украинска пропаганда, основана на манипулирани видеа и интервюта. 

Информацията е за да се споделя, а и нали заради това пишем във форум :)))

 

И новият пакет санкции бе одобрен(и нетруут точно писа за него:))) )

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

image.png

 

И ко стана ся? Апокалипсиса от липсата на северномонголски газ се отлага за неизвестно време.  :lol: :rofl:

Фейк нюз! Тук казаха, че не  таквоз животно няма :laughing1:

Интересно как азерският газ ще се отрази на цените

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vinyl_master said:

Ма тва пак е Руски газ бе момци... 

Така е. Доказано е отдавна, че на планетата не съществува друг газ освен северномонголски. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

От БУЛГАРГАЗ са мошеници. Искат по-ниска цена, въпреки че:

On 5/15/2022 at 5:02 PM, vinyl_master said:

Ама ся пак купуваме руска газ, само че през посредник - демек още по-скъпо.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vinyl_master said:

Ма тва пак е Руски газ бе момци... 

 

Дори и така да е. Важното в случая е откъде идва или колко пари струва? :D 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, plameni said:

От БУЛГАРГАЗ са мошеници. Искат по-ниска цена, въпреки че:

 

Ся намери един от няколкото ми пъти казвайки, че цената на газта се определя от БОРСАТА, и дано вникнеш в казаното. 

Сигурно парното и топлата вода няма да ги вдигнат с 40% плюс средно, ами ще ги бутнат с - 40%

Link to comment
Share on other sites

Парното и топлата вода на "столичани" се произвежда с природен газ. При старата цена, която е изчислявана на 50 лв./МВч., а сегашна 167, нали се сещаш как държавата пак "пази" столичаните, а провинциалистите да умират в картофите.... Та трябва да се радват, че само толкова я дигат, а не поне 1.5 пъти! 

 

Относно газа, много ми е интересно как всички русофили, са много сигурни, че всичкия газ е руски , ако кажеш обратното не е вярно. Норвежкия газ е руски, азербейджанския да не забравяме дори и този от САЩ..... За другите да не говорим, всичко останало не е вярно...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Да го кажа по-просто, че явно не се разбираме:

Дали кевр, булгаргаз или ПРО100 Киро договарят, предлагат, купуват газ на по-ниска цена, мен АБСОЛЮТНО по никакъв начин не ме грее, защото аз ПЛАЩАМ повече пари на края на месеца, като краен потребител.

Link to comment
Share on other sites

И с руския каква щеше да е разликата?

Щото аз така като го гледам, няма значение от къде е газа - цените са нагоре. Газа е почнал да расте като цени в Европа още Юни миналата година.

Link to comment
Share on other sites

Русия още миналата година почнаха да намаляват износа, за да помпят цените. Та ся какъвто и да е газа, ще е скъп, да обаче в БГ голяма група хора твърдят, че ако не е от там или по тръба затва бил скъп. Да бе да, ще им се да е така, или пък щото бил Киро и затва цената е висока. Който и да беше, нямаше да е по-ниска цената.

 

Мен пък ме дразни, че както за всичко, така е и с парното на столицата. Има София и всички останали, като първите са винаги с привилегии. Всички като плащахме за скъп газ за битови нужди(включително и аз понеже съм на локално парно на газ), някой столичанин да се трогна? Еми не, та ся да плащат скъпо парно, ама и то не е толкова скъпо колкото трябва да бъде!

Link to comment
Share on other sites

  

25 minutes ago, mIRCata said:

И с руския каква щеше да е разликата?

Щото аз така като го гледам, няма значение от къде е газа - цените са нагоре. Газа е почнал да расте като цени в Европа още Юни миналата година.

 

Абсолютно никаква, това се опитвам да го кажа от преди месеци, не е нужно да се биеш в гърдите и да санкционираш на ляво на дясно за да си "независим". В същото време да коленичиш на европедалите, ембаргото за петрола да те заобиколи, щот и това ако спре от днес за утре, така или иначе умрялата ни икономика спира тотално.

 

Европа се простреля тотално в глезена и то благодарение на щатите. Германия щяла да вкара 100 млрд за новата си армия, за чии чеп, за какво? Да бият пак руснаците ли? В същото  време страната е една от най-зелените, произвеждат енергия от много възобновяеми източници, прокарват климатични закони, изведнъж газа им спира и те започват да ре-отварят затворените си въглещни централи за производство на енергия, всичко климатично, всичо зелено отива по дволите - за какво? Да бъдем "солидарни"... Тотално късопаметни сме.  Никой, никъде не видях да каже, че ГАРАНТ по това Минско споразомение, което Украина наруши са точно толупите Макрон и немската свиня Меркел...

През февруари казах тук, че Ковид кризата ще ни се стори като ухапване от комар. Реалист съм и виждам, че предстоят много лоши дни за цяла Европа, а ние като едни от "най-богатата" европейска нация ще ядем големия кОр, както вика Стефчо.

Link to comment
Share on other sites

Абе предвид к'ви цени беше "договорил" Тиквун, нищо чудно дори и да купуваме руски газ от посредник - пак да излиза по-евтино :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, vinyl_master said:

Европа се простреля тотално в глезена и то благодарение на щатите.

 

Европа се простреля, когато заради корумпирани политици, прехвърли управлението на най-големите си газохранилища на дъщерни фирми на Газпром.

Това беше използвано, за да се създаде изкуствен дефицит и повишено търсене, което доведе до драстичното вдигане на цените от миналата година досега.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vinyl_master said:

Тотално късопаметни сме.  Никой, никъде не видях да каже, че ГАРАНТ по това Минско споразомение, което Украина наруши са точно толупите Макрон и немската свиня Меркел...

Няма как да се помни нещо, случило се в някаква паралелна действителност. Минското споразумение беше прегазено единствено от Путлер с вкарването на войски по всички фронтове на 24-ти февруари, включително от трета страна като Беларус. Как не те е срам да лъжеш като дърт представител на малцинството?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...