Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, mIRCata said:

40 мин на руски трудно да седна да гледам. Дай с 3-4 изречения обобщение за ко иде реч.

Золкин е украински блогър който започна да прави видео интервюта с руски пленници и да ги поства в YouTube, често по време на интервюто говорят и със семейство (жена, родители) на пленника. Той е свързан и със сайта "Ищи своих".  Дава интервю на Гордон,  известен украински журналист.

Обсъждат руските войници които Золкин интервюира, как ги вижда, как би ги описал, какъв общ портрет би нарисувал за тях. От къде са най-общо, социален статус и т.н. Обсъждат и руската пропаганда и промиване на мозъци. Какво споделят някои от войниците.  

До сега е направил над 200 интервюта, само петима са от Петербург(2) / Москва (3), като единият москвич всъщност не е от Москва, просто работата му го е отвела там. В общият случай войниците са от дълбоката провинция, където нямат кой знае какви алтернативи за доход, и съответно се записват в армията. Като повечето веднага подписват и договори и не карат казарма като наборници, за да могат да получат екстра доход. Хора без особени цели, знаят че ще служат, може би ще след това ще отидат в правоохранителните органи и ще се пенсионират, и толкова. Обичат семейството си и с това се приключват интересите им, да не забравяме и алкохола. Преобладаващо млади момчета на по 19-23 години

Обяснява, че докато за повечето войници, попадането под плен е разбило пропагандата която са слушали (как ще ги мъчат и т.н..) .. и признават, че в плен ги хранят по-добре от колкото в частите им. То сблъсъка със семейството е интересен, като се стига до ситуации в които майки/жени избухват, че войника е вече промит от украинците и т.н.. И в общият случай семейството е някак си разочаровано, че войничето е още жив, и няма да получат съответните компенсации. Коментира културата им или липсата на такава, базирайки се на псуването пред родители/жени. Дава и други примери. 

Коментират не признаването от руска страна за загуби, пленници. Мобилните крематориуми, не прибраните тела. 

Имаше и истории за това как са се озовали в плен някои войничета. Че на някои даже автомати не са им дали.. И след като са почнали да се взривяват машините около тях, те сравнително бързо са изприпкали и са се предали. Даваше пример и с няколко лейтенанта които сами са повели войниците си, казали са им да свалят оръжие и са се предали заедно с цялата си част. 

Споменава няколко от мобилизираните ЛНР/ДНР жители .. учител по история, ако не бъркам, водещ кръжок по ИТ и т.н.. Като тези от републичките обясняват, как ги ползват за да откриват украински позиции, след което руснаците започват да стрелят и по украинците и по войниците от ЛНР/ДНР. Съответно тези молят и за убежище. 

За пропагандата, даваше пример с моменталното блокиране на канала му, на сайта в Русия, телеграм канала, на нон-стоп жалбите. Колко активно Русия се бори с появата на такъв вид информация.  

Като има и още, със сигурност пропускам интересни моменти.  Като цяло ми беше интересно да послушам как Золкин вижда руснаците, на база пленниците с които е правил интервюта

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2022 at 7:04 PM, charmock said:

Бях писал, че общо взето санкциите закопават Европа и облагодетелстват Русия и, че доставките на руски газ към Америка е скочил доста, ама форумните НАТО-вци ми скочиха, че не било верно. Да ама е верно пък вие си пишете глупости тука.

Бе, то и аз бях писал, че юрупейските дРъжави (без най-великите: бУгаристан и полша) купуват с рубли по трънския курс на руската банка, ама... Хамеринофилските зюмбюли (луковици) друго говореха. Ся кво се оказа: да купуваме от рашъните щото други ще купуват от тях. 

Тя, есента ще дойде. После зимата. И ще се види де серат гладните...

А, на Путин му пука на путинковката. Ще си вземе своето и юропа ще му плати масрафа.

 

И да стискате палци на Леклер. Разсипа ги на квалификацията.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Бах тия 3 4 изречения :) Блокиран канал в телеграм? Нали уж Дуров беше срещу Путин?

40 минути в 3-4 изречения? :laughing: Вярно, че бая приказка е станало, сега като го гледам на телефона а не на ultra-wide-a:laughing:

Телеграм канала вече не излизал в търсачката или нещо подобно(не съм юзър), просто го листнах заедно със сайта и канала им като цели на руската пропаганда:))

 

4 minutes ago, biodesign said:

Бе, то и аз бях писал, че юрупейските дРъжави (без най-великите: бУгаристан и полша) купуват с рубли по трънския курс на руската банка, ама...

Ми и сега не е така, ама нали любите матушка Русия и веднага избухвате в радост, без да четете :)))

https://www.eni.com/en-IT/media/press-release/2022/05/eni-starts-process-opening-accounts-gazprom-bank.html

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

https://gospodari.com/kitaj-i-indiya-kupuvat-rekordni/?fbclid=IwAR3dx40tWaObRzdHIaXsnoanQQ1p5RsDlft4hr04-rO8koRBFxt4fQFFZag

Ко стаа бе, пичове? Май каквото се знаеше, че ще стане.... 

 

Quote

Китай и Индия изкупиха милиони барели от страната, за да се възползват от големите отстъпки в потока. 

Не намирам готовото меме, та нещо на бързо от мен, извинявам се за качеството :D

oSwNcVk.png

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

Не намирам готовото меме, та нещо на бързо от мен, извинявам се за качеството :D


Па си объркал, но няма нищо. То е почти всеки път... :laughing1:
Панаирът продължава. Нещо не ми отговори за сметките на Германия и Италия в руски рубли? Каква е либерастката интерпретация там да се посмеем? 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:

Каква е либерастката интерпретация там да се посмеем? 

После пак ли ще се сърдиш, ако отговоря в тон ? ;)

Дал съм линк с официалното обяснение на Ени точно в поста преди линка към господарите, прочети ако те интересува. Най-общо казват, че те продължават да плащат в Евро, Газпром могат да ги превалутират в Рубли, всякакви екстра такси/увеличения заради тази операция ще са за сметка на Газпром, и ако има забавяния в превалутирането от страна на Газпром, това не е повод за прекратяване на доставките. :)  Да цитирам и за другите :)

 

Quote

As of today, Gazprom Export and the relevant Russian federal authorities have confirmed that: (i) invoicing and payment will continue to take place in euros (recent invoices actually been made in euros, the contractually agreed currency); (ii) that a clearing point agent operating at the Moscow Stock Exchange will carry out the conversion into rubles within 48 hours without any involvement of the Central Bank of Russia; and (iii) in the event of any delays or technical inability to complete the conversion on time, there will be no impact on supplies. Making payments in this way would not face at the moment any European regulation aimed at preventing the implementation of the process outlined above (Eni, as requested by the European Commission, has clarified with Gazprom Export since the beginning that the payments obligations will be deemed satisfied by Eni upon the transfer of euros consistent with the contract, and it will clarify it again when the K accounts are opened).

The new procedure should be neutral in terms of both cost and risk, and not incompatible with the existing sanctions. The payment obligation can be fulfilled with the transfer of euros. Therefore, non-payment by Eni would A) expose the Company to the risk of violating its obligation to implement in good faith contractual requests by Gazprom Export imposed by its own Authorities (which Eni is not subject to); and B ) a potential supply disruption that could risk a breach of its sales commitments to customers. 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ARPAnet said:

40 минути в 3-4 изречения? :laughing: Вярно, че бая приказка е станало, сега като го гледам на телефона а не на ultra-wide-a:laughing:

Телеграм канала вече не излизал в търсачката или нещо подобно(не съм юзър), просто го листнах заедно със сайта и канала им като цели на руската пропаганда:))

 

Ми и сега не е така, ама нали любите матушка Русия и веднага избухвате в радост, без да четете :)))

https://www.eni.com/en-IT/media/press-release/2022/05/eni-starts-process-opening-accounts-gazprom-bank.html

То, усещането е важно! Усещането за студ, високи цени и липса на суровини. Четенето в случая ама Ич не помага.

А, Путин ще остави само централна украйна, ако изобщо я остави да съществува като държава. Понеже зеленото комедиантче е много умно.

Сега гледам, украинската паплач нещо неще да напуска хотелите по морето. И, претенции предявява нещо. Ама хак да им е на гъзодавците дето ги приеха.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

После пак ли ще се сърдиш, ако отговоря в тон ? ;)

Дал съм линк с официалното обяснение на Ени точно в поста преди линка към господарите, прочети ако те интересува. Най-общо казват, че те продължават да плащат в Евро, Газпром могат да ги превалутират в Рубли, всякакви екстра такси/увеличения заради тази операция ще са за сметка на Газпром, и ако има забавяния в превалутирането от страна на Газпром, това не е повод за прекратяване на доставките. :)  Да цитирам и за другите :)


Че винаги на нас ни отговаряте в тон. Само дето твоят понякога е доста несъразмерен. Ако се разпознаваш като либераст - сори - аз тези ги ненавиждам и го казвам съвсем открито. Те ще съсипят света и вече го правят. Тези цитати ти казах нищо не значат за мен. Каквото се каза наскоро, лека полека си се случва и ще се случи. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Че винаги на нас ни отговаряте в тон. Само дето твоят понякога е доста несъразмерен. Ако се разпознаваш като либераст

Поне можем да се съгласим, че отговарям. :)) То ти ме питаш за либерасткото виждане, вероятно защото ме слагаш в кюпа. Както и да е

 

3 minutes ago, RaptoR said:

Тези цитати ти казах нищо не значат за мен. Каквото се каза наскоро, лека полека си се случва и ще се случи. 

Нещо се случва, но по-различно от мераците на рашистите. Ако се върнеш назад към постовете на биодизайна по тази тема, ще прочетеш вижданията им - как европейските компании ще си плащат едни 5-10% екстра по тази схема. Но крайният резултат не е този. 

Вече няколко пъти забелязвам как директно си казваш, че новини които не ти се вписват във вижданията не значели нищо за теб, което е ок, всеки си избира. Но тогава защо питаш за мнение ? :))

7 minutes ago, biodesign said:

То, усещането е важно! Усещането за студ, високи цени и липса на суровини. Четенето в случая ама Ич не помага.

Усещане за студ ли? Не съм забелязал. Но чувам, че в Сибир се затопля сега :))) 

И ти ли си от тези които чак сега забелязаха инфлацията, за която цял свят говори от повече от година вече ? :laughing: 

Нищо им няма на суровините, живота си продължава напред. 

 

Link to comment
Share on other sites

Другари:

 

FB_IMG_1653819222792.jpg

 

 

BIRD си направиха труда да проверят над 300 000 декларации. Само един е декларирал някакви рубли. Как няма един русороб който да си държи парите в рубли. Защо така бе? Нали е много стабилна валута. Имала голям ръст.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

 

Усещане за студ ли? Не съм забелязал. Но чувам, че в Сибир се затопля сега :))) 

И ти ли си от тези които чак сега забелязаха инфлацията, за която цял свят говори от повече от година вече ? :laughing: 

Нищо им няма на суровините, живота си продължава напред. 

 

Усещането за студ ще дойде есента. Тази, дето идва след няколко месеца.

Интересно как инфлацията съвпадна с руската операция? Странно, нали :lol:

Съгласен сум напълно, че на суровините нищо им няма. Само дето ги няма в юропа. И ако се намират чат-пат са на едни цени...

И, да -животът си продължава. Само дето за обикновеният европеец ще бъде далеч по-скъп и... хладен.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, biodesign said:

Усещането за студ ще дойде есента. Тази, дето идва след няколко месеца.

 

Така работят сезоните. Помагало ако си затвориш прозореца, или ако си пуснеш отоплението. Зимата ставало дори по-студено :) 

6 minutes ago, biodesign said:

Интересно как инфлацията съвпадна с руската операция? Странно, нали :lol:

 

Съвпадна с руската операция ли? Войната е от 3 месеца, за инфлация говорим от над година. Само заспалите разбраха оня ден :laughing: Тфа като цените на газа, за година се вдига 5х пъти, но почваме да я коментираме вчера :rofl:

8 minutes ago, biodesign said:

Само дето ги няма в юропа. И ако се намират чат-пат са на едни цени...

Това по Первый канал ли го чу ? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, netrootbg said:

Другари:

 

FB_IMG_1653819222792.jpg

 

 

BIRD си направиха труда да проверят над 300 000 декларации. Само един е декларирал някакви рубли. Как няма един русороб който да си държи парите в рубли. Защо така бе? Нали е много стабилна валута. Имала голям ръст.

Мен ме устройва ниския курс на рублата.

Аналгин-хининът ще ми струва по-евтино.

А, на АРпаджик.нет въобще не смятам да отговарям вече. Явно много му се е втърдила главата в германската провинция CZ.

279371220_IMAG06662.thumb.jpg.ce5fe54ed4ecef1750bb7495caa061ab.jpg

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Между другото след падането на рублата тя рязко си върна предишните нива и ако някой е правил врътки, то е направил много бързо много пари. Сега кой какво декларира или не и защо не държи рубли в себе си е много простичко. Няма нужда от обяснение. 

280931353_10226266062271705_171270548168

Link to comment
Share on other sites

А къде точно рублата си е върнала нивата? Питам защото я извадиха от форекс пазарите. Няма реален курс вече. С рубли не можеш да си купиш долари и евро ;). Ама русороба няма как да ги разбере тези неща.

Link to comment
Share on other sites

Някой да им обясни защо рублата си върна нивата, дали това има реален ефект върху стойността на валутата и за какъв период може да се запази този ръст.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Между другото след падането на рублата тя рязко си върна предишните нива

Това явно е станало заради плащането на газта в евро. По тази причина се е получило едно голяааааамо предлагане на рубли и оттам курса се е вдигнал :lol:

Представи си, ако се плащаше в рубли! Курса сигурно щеше да е 10к рубли за юро!

Поне, според тукашните разбирачи :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

А къде точно рублата си е върнала нивата? Питам защото я извадиха от форекс пазарите. Няма реален курс вече. С рубли не можеш да си купиш долари и евро ;). Ама русороба няма как да ги разбере тези неща.

Screenshot_20220529-135353.thumb.png.29b49d5df3194de5d0c04862aece0ee3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Някой да им обясни защо рублата си върна нивата, дали това има реален ефект върху стойността на валутата и за какъв период може да се запази този ръст.

Няма ръст. Изкараха я от форекс пазарите. Вече само при орките се купува. Можеш да обмениш долари и евро по техният лурс, но не можеш да купиш долари и евро. А алкотата се радваха как било шанс рублата да стане световна валута... Препаратите за вана са им размътили мозъците. Ако изобщо са останали такива.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, netrootbg said:

А къде точно рублата си е върнала нивата? Питам защото я извадиха от форекс пазарите. Няма реален курс вече. С рубли не можеш да си купиш долари и евро ;). Ама русороба няма как да ги разбере тези неща.


Какво ми пука, че са я махнали от форекс пазарите? И какво ми дреме, че не мога да си купя фалшви долари и нашенско евро?!?! Това са единствените валути в света ли? Нещо ти куцат финансите, натовски слуга :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...