Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На мен ще ми трябват поне два-три дни в началото да свикна на десетчасовата разлика, но след това трябва да съм пушка. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

На мен ще ми трябват поне два-три дни в началото да свикна на десетчасовата разлика, но след това трябва да съм пушка. :lol:

Надявам се да успеем да се видим. Вероятно докато си в Бг, ще имам само една вечер която ще прекарам в Пловдив. Така се стекоха нещата в последно време. Да ти кажа за една услуга която може да ти е много удобна:

https://spark.bg/

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

Рядко явление 

 

Добре, че е директно. Ако беше на запис, никога нямаше да излъчат толкова откровен анализ. Водещата щеше да се задави от ярост.

Тук отрязъкът е с две минути по-дълъг:

 

Трябва да потърся цялото предаване.

 

EDIT: Намерих го - https://smotrim.ru/video/2411368

Естествено - без субтитри

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Италианската Eni стартира откриване на две разплащателни сметки тип „К“ в „Газпромбанк“ (една в евро, а друга в рубли).

Този път не е фейк. Линк към официалната прес-информация.

Link to comment
Share on other sites

Странно е това защото тези дни от ЕК публикуваха разяснения в които забраняват точно тези неща. Ще видим дали нещо ще мине през сметката в рубли.

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2022 at 10:16 AM, Godfather said:

На мен ще ми трябват поне два-три дни в началото да свикна на десетчасовата разлика, но след това трябва да съм пушка. :lol:


То пък баш сега се отваря някаква ваканция и може би ще ходим в Банкя на гости... Докога си тука?

Link to comment
Share on other sites

Цитирам Просто Киро:

"Докато при Бойко Борисов за 12 години пенсиите се увеличиха със 100лв, ние само за няколко месеца ги увеличихме със 167лв" 

:D

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2022 at 7:41 AM, RaptoR said:


То пък баш сега се отваря някаква ваканция и може би ще ходим в Банкя на гости... Докога си тука?

Вече съм тук и ще стоя до 23-ти юни. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Вече съм тук и ще стоя до 23-ти юни. :)


Ехеееее, време валяло. Ще сменяш ли офиса или ще мааме уши в Йегера?  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Ехеееее, време валяло. Ще сменяш ли офиса или ще мааме уши в Йегера?  

Аз по 3ти юни ще идвам до Пловдив, ако искате тогава нещо да направим :) 

Link to comment
Share on other sites

Интересно какво ще правят с всичката излишна газ която добиват. Тези добиви не могат да се спрат от днес за утре. А газпром са пътник като компания. Въпрос на известно време е.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, netrootbg said:

Интересно какво ще правят с всичката излишна газ която добиват. Тези добиви не могат да се спрат от днес за утре. А газпром са пътник като компания. Въпрос на известно време е.


Ванье, кат си ги прикааш тия, вярваш ли си ги сам?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:

Ванье, кат си ги прикааш тия, вярваш ли си ги сам?

Абсолютно. Не ми се занимава да ти подбирам линкове от които да се образоваш по темата. Потърси малко и сам.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kotora said:

Доколкото знам увеличават вътрешното потребление, ама сега е лято и потреблението не е като зимата :) 

 

Ама не бе, миличък, Газпром е пътник.... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, charmock said:

Само дето Китай и Индия имат потребление два пъти по голямо от Европа, ама нека тукашните корифеи си вЕрват.

 

Само дето до Индия се минава през Хималаите.
Само дето тръбата до Китай е пълна, а за новата - най-рано след 5 години:

Quote

В края на януари "Газпром" съобщи за завършването на технико-икономическата обосновка на проекта на газопровода "Съюз Изток", който ще стане продължение на "Силата на Сибир" през Монголия и ще позволи да се доставят в Китай до 50 млрд. куб. м годишно. Трасето през Монголия се предвижда да е близо 963 км и строежът се очаква да започне през 2024 г., а да се въведе в експлоатация през 2027-2028 г.

 

EDIT

И още един коментар по повод Индия:

Quote

Вторым фактором на восточном направлении безусловно является Индия. Она продолжает закупать нефть, хоть и по ценам, которых в мире никто не дает. Проще говоря, раньше экспортеры нефти диктовали цены, а теперь Москва оказалась в ситуации, что ей вообще некому диктовать, а из Дели рассказывают о том, по какой цене они еще могут что-то взять. Но как говорится: не нефтью единой.
Недавно стало известно о скандале, который вспыхнул между оборонными ведомствами залесья и страны священных коров.

Дело в том, что Индия с давних времен была основным зарубежным покупателем вооружений совка, а потом и федерации. Закупали много и всю номенклатуру – от кораблей до танков и самолетов. Но в последнее время наметился явный дрейф уже в сторону западных производителей вооружений.

Что-то покупают у Штатов, что-то у Франции, но процесс перехода на других поставщиков оружия – долгий и тернистый, поскольку индусы требуют локализации крупных партий вооружений. Так что дело не только в самих поставках, но и в передаче индусам части военных технологий, а это – более сложный процесс.

А с москвой все это было отработано еще несколько десятков лет назад и потому процесс шел не с той скоростью, с какой хотелось бы. И это несмотря на то, что периодически вспыхивали скандалы по поводу качества российского железа.

И вот стало известно о том, что индусы приостановили экспорт оружия

 

Нещата са много навързани.

И с газа ще е същото като с нефта. Когато няма на кой да се продава, малкото купувачи налагат натиск и приходите ще спадат драстично.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...