Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Just now, plameni said:

 

Останал ли си без газ - не.

Хранилището в Чирен пълни ли се - да.

Цената съизмерима ли е с прогнозните месец преди спирането - да.

От следващия месец ще бъде ли по-ниска - да.


Много си се объркАл, Пламене. Но пак казвам - сега лятото не е нищо, ще дойде есента, пак ще си говорим. Аз за 15-ти път да повторя, че не бих бил нищо различно от много щастлив ако имаме решение, суровина и някаква приемлива цена. За момента на ачика НИЩО няма, така че на приказки на тъпаци не вярвам, доде не видя. Имам опит в това отношение, всички го имаме и то горчив.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, RaptoR said:


Ако не бяхме лаяли, нямаше да спрат газта, което автоматично неминуемо ще я оскъпи за нас, ИЗВЪН общите тенденции към момента. Толкоз за баба ти и нейната дръжка

 

Русия за първи път ли ни спира газа ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Много си се объркАл, Пламене. 

 

Газпром надежден партньор ли е - не.

Ще бъдем ли вече зависими от Газпром - не.

 

До тук предимно позитиви виждам.

Чудесно е, че спряха газа първо на нас, защото ако беше на някои от големите консуматори, тогава наистина щяхме да ядем дървото..

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Газпром надежден партньор ли е - не.

Ще бъдем ли вече зависими от Газпром - не.

 

До тук предимно позитиви виждам.

Чудесно е, че спряха газа първо на нас, защото ако беше на някои от големите консуматори, тогава наистина щяхме да ядем дървото..


1. Не Газпром, а Русия е решаващият фактор в случая
2. Ще ползваме ли пак газ на Газпром - ДА - само дето ще ни идва още по-скъп. НЕ ЗАРАДИ БОРСАТА

Тия позитиви дето ги виждаш съм казал като дойдеш да ми платиш петцифрената вече месечна сума ще ги обсъдим на маса - става ли? 
Последното изречение би ли ми го превел, че ми изглежда като пълна глупост. 

Link to comment
Share on other sites

Превеждам:

Нямаше да остане никакво свободно количество за нас, ако беше спрян газа за някой голям консуматор.

Link to comment
Share on other sites

Ама ся пак купуваме руска газ, само че през посредник - демек още по-скъпо. Щот сме цървули.. Руснака ни открил сметка в другата банка, улеснил ни, ние само трябваше да плащаме и забележете не беше нужно да е в рубли, те щяха да си ги сменят. Тази хватка се направи, за да не може измисления запад да им запорира още сметки с милярди пари...

Screenshot_2022-05-15-08-06-40-90_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-05-15-08-03-22-65_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Quote

Елвира Набиулина: Руската централна банка: Негативният ефект от западните санкции се увеличава - публикувано на 18.04.22 

"Икономиката ни навлиза в труден период на структурни промени, свързани със западните санкции. Санкциите засегнаха преди всичко финансовия пазар, но сега те ще започнат да засягат все повече икономиката", посочи тя в своя реч пред Държавната дума, предават ТАСС и Ройтерс.

В най-значимата си реч, откакто руските войски нахлуха в Украйна на 24 февруари, Набиулина каза, че ще отнеме време до 2024 г., за да може инфлацията да се върне до целевото ниво на централната банка от 4 на сто.
Набиулина каза, че Русия все още има някои резерви, но предупреди, че те са "ограничени" и че страната ще трябва да търси други решения.

"Имаме възможност да се разпореждаме с около половината от нашите валутни резерви, но това са резерви в злато, китайски юани и други активи, които не са обект на санкционни рискове. Тези резерви обаче не позволяват да се управлява ситуацията с валутата на вътрешния пазар", отбеляза Набиулина.

Тя посочи, че Русия планира да предприеме съдебни действия заради блокирането на злато, валута и активи, принадлежащи на руски жители, добавяйки, че подобна стъпка трябва да бъде старателно обмислена и правно оправдана.

Чуждестранните санкции замразиха около 300 милиарда долара от около 640-те милиарда долара, които Русия имаше в свои златни и валутни резерви.

Според нея Русия ще навлезе в период на структурна трансформация през второто и началото на третото тримесечие.

"Периодът, в който икономиката можеше да живее с резерви, приключи. И още през второто и началото на третото  тримесечие ще навлезем в период на структурна трансформация и търсене на нови бизнес модели", посочи Набиулина.

"Основните проблеми ще бъдат свързани с ограниченията върху вноса и логистиката на външната търговия, а в бъдеще и с ограниченията върху износа", посочи тя и добави, че руските компании ще трябва да се адаптират.

"Руските производители ще трябва да търсят нови партньори, логистика или да преминат към производството на продукти от предишни поколения“, каза Набиулина. Според нея износителите ще трябва да търсят нови партньори и логистични споразумения и "всичко това ще отнеме време".

Тя също така подчерта, че централната банка няма да се опитва да намали инфлацията "по никакъв начин", тъй като това би "попречило на бизнеса да се адаптира" към настоящото положение.

"Няма да се опитваме по никакъв начин да понижим инфлацията. Това би попречило на бизнеса да се адаптира, тъй като сега за бизнеса е по-трудно и по-скъпо да възстанови доставките на необходимите вносни компоненти, а това неминуемо ще се отрази на цена на крайния продукт. И определено трябва да се справим с периода на адаптация“, посочи централният банкер пред руските депутати.

Въпреки факта, че пандемичната криза беше в сила до неотдавна, руската банкова система стои здраво на краката си и е в състояние да издържи на сериозни удари, отбеляза още Набиулина.

"До началото на 2022 г. капиталовите наличности на банките, като се вземат предвид натрупаните буфери и макро квоти, възлизаха на около 7 трилиона рубли, което е дори повече от половината от общия капитал. Това е достатъчно, за да покрие в момента до 10% от загубите по заеми, което е 2-3 пъти по-високо от нивото на годишните загуби при минали кризи“, каза тя.

Набиулина също така очерта няколко мерки, които да помогнат на икономиката да се адаптира.

Централната банка обмисля да направи по-гъвкава продажбата на приходите във валута от страна на износителите, каза тя, и също така обяви, че се провеждат тестове за пускането в употреба на цифрови рубли, за да даде се възможност на руснаците да извършват преводи между техни цифрови портфейли.

Пилотните операции, свързани с този проект, са планирани през втората половина на годината, каза централният банкер.

 

Китай купува тайно руски петрол на ниски цени

 

Индия paзчитa дa ĸyпyвa pycĸия пeтpoл нa пoнижeнa цeнa - oт пoд $70 зa бapeл, cъoбщaвa aгeнция Вlооmbеrg

 

Quote
Ивайло Мирчев:
Зададох въпрос на вицепремиера Василев относно рафинерията Лукойл и цената, на която купува петрол сорт "Уралс". От отговора му стават ясни няколко шокиращи неща:
1. На входа и изхода на Лукойл Нефтохим стои компанията Литаско, която продава на рафинерията петрол Уралс на цена с $35 на барел по-висока от пазарно постижимата. В резултат на това пряката загуба за българските потребители е в размер на над 200 млн. лв. месечно.
2. Рафинерията ползва различни видове петрол (извън руския) и няма никакъв проблем да преработва нефт от Тунис или Ирак.
3. Лукойл Нефтохим може да произвежда горива на значително по-ниска крайна цена, стига да купува петрола на пазарни цени, вместо на определените от Литаско.
Извод: Литаско е на входа и изхода на бургаската рафинерия. Затова тя печалби не отчита - те остават в Литаско. Литаско е регистрирана в Швейцария и е съвсем ясно къде отиват печалбите, генерирани от Лукойл Нефтохим - вместо в държавния бюджет, в джобовете на собствениците на Литаско.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:


Ако не бяхме лаяли, нямаше да спрат газта, което автоматично неминуемо ще я оскъпи за нас, ИЗВЪН общите тенденции към момента. Толкоз за баба ти и нейната дръжка

Best Laughing GIFs to Share in 2021

 

Колко трябва да си зомбиран, за да изръсиш подобна очеизвадна глупост! През 2009-та какво точно лаяхме, че не си спомням, та Путлер ни врътна кранчето?  :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vinyl_master said:

Ама ся пак купуваме руска газ, само че през посредник - демек още по-скъпо. Щот сме цървули.. Руснака ни открил сметка в другата банка, улеснил ни, ние само трябваше да плащаме и забележете не беше нужно да е в рубли, те щяха да си ги сменят. Тази хватка се направи, за да не може измисления запад да им запорира още сметки с милярди пари...

Как ти хрумна, че ще купуваме руска газ? Минаваме на азерска в комбинация с ВПГ. Руската вече я няма. А това със сметката в друга банка е голяма глупост. Не е само до сметка и банка в която да се плаща. Налага се обръщане в рубли по неясен курс и след това да платиш. Има си договори които те са подписали. Нашето задължение беше да им платим в долари, което и се случи. На тях не им хареса и върнаха парите обратно. Така като ти чета мненията, човек остава с впечатлението, че ние сме виновни и ние не сме изпълнили договорите си...

Link to comment
Share on other sites

Че това е от основните опорки - ние сме си виновни, че ни спряха газа.

Също както украинците са си виновни и че НАТО е нападнало Русия - единствената страна в света, изцяло заобиколена от враждебен Запад...

Link to comment
Share on other sites

Според нашенските русороби не съществува друг газ в природата, освен изкопания от северномонголските блата. Да се смееш ли, да плачеш ли! :laughing: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Латерната си е латерна... Трагедия. 
Между другото кой споменаваше Чирен по-назад?
 

Quote

Към момента газохранилището в Чирен е запълнено на 21% от капацитета му. Количествата са достатъчни за 30 дни и могат да осигурят около 40% от лятното потребление на природен газ.


И това лятото. Дали новоизлюпените газоаналитици на форума могат да си представят в кухините си каква смешка е това? 

Link to comment
Share on other sites

Аз пак казвам, че в момента газта, която идва в БГ е пак руска, пък който каквото иска да си пляви...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Латерната си е латерна... Трагедия. 
Между другото кой споменаваше Чирен по-назад?
 

Quote

Към момента газохранилището в Чирен е запълнено на 21% от капацитета му. Количествата са достатъчни за 30 дни и могат да осигурят около 40% от лятното потребление на природен газ.


И това лятото. Дали новоизлюпените газоаналитици на форума могат да си представят в кухините си каква смешка е това? 

 

Да продължим с информацията:

Quote

за този период от годината това е един нормален обем и в сравнение с миналата година това е с около 6% повече газ в хранилището.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, netrootbg said:

Така като ти чета мненията, човек остава с впечатлението, че ние сме виновни и ние не сме изпълнили договорите си...

Разправям аз, че наблюдаваме ефекта на стокхолмски синдром. 

 

17 hours ago, vinyl_master said:

Тази хватка се направи, за да не може измисления запад да им запорира още сметки с милярди пари...

Хм, че ние не плащахме ли отново в Газпромбанк, и те просто си измислиха странното въртене, добавяйки в схемата брокери и цената на рублата на московската борса?

Реално вдигайки цената с няколко процента, които вероятно се доближават до това което ние и получихме като екстра увеличение спрямо увеличението което вече се очакваше. 

 

 

М/у другото, руснаците продължават да "побеждават", отказвайки се от още едно направление :laughing1:

 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

Да продължим с информацията:

 


Пламене, ти какъв консуматор на газ си (извън топлото от теца) и откъде накъде ми подаваш информация тип Паси педала? Виждаш нещо написано и го приемаш? Някак си не мисля, че е в твоя стил. Почетвъртвам - лятото е смях, изобщо го не гледай. Къмто края на септември започва да става весело. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Пламене, ти какъв консуматор на газ си (извън топлото от теца) и откъде накъде ми подаваш информация тип Паси педала? Виждаш нещо написано и го приемаш? Някак си не мисля, че е в твоя стил. Почетвъртвам - лятото е смях, изобщо го не гледай. Къмто края на септември започва да става весело. 

https://www.capital.bg/biznes/energetika/2022/05/15/4346481_gazut_poevtinia_do_10_evromvtch_vuv_velikobritaniia/

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, netrootbg said:

1. Прокопиеви кенефи не поглеждам
2. Като ми дойде по-евтина, всъщност не - просто достъпна тук, лично ще почерпя и газоанализаторите на Форума. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:

Пламене, ти какъв консуматор на газ си (извън топлото от теца) и откъде накъде ми подаваш информация тип Паси педала?

 

Защото цитираш изключително избирателно. Ето я цялата новина, която се препредава и от други медии:

Quote

 

Пред БНТ изпълнителният директор на "Булгартрансгаз" заяви, че компанията е готова да напълни хранилището до края на лятото и есента.

Quote

"Към настоящият момент - в хранилището има над 113 млн. куб. м природен газ, което представлява около 21% от техническия капацитет за съхранение. Това, което искам да успокоя вашите зрители, е, че за този период от годината това е един нормален обем. В сравнение с миналата година - това е с около 6% повече газ в хранилището. Приключи добивния сезон, в момента сме в период на нагнетяване и на дневна база се нагнетяват около 1 милион куб. м. природен газ." - каза изп. директор на "Булгартрансгаз" Владимир Малинов.

При нужда хранилището може да заработи и през лятото, но в момента количествата са достатъчни за 30 дни и могат да осигурят около 40% от лятното потребление на природен газ.

Вчера е направена поредната проба на трасето между България и Гърция и е установено, че всичко върви по план, така че тръбата да бъде завършена в срок, каза още Малинов.

 

 

В крайна сметка, нещо невярно ли съм написал?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

Защото цитираш изключително избирателно. Ето я цялата новина, която се препредава и от други медии:

 

В крайна сметка, нещо невярно ли съм написал?


Пламене, какво неясно написах аз? С тебе с удоволствие бих споделил фактурите си от Овергаз, но лично, че тук много помияри се навъдиха. На тях ще им ги завра в гъза ако има как като почне сезона. 
Ако пък случайно съм се объркал - каквато за съжаление практика няма - втори път казвам - чевермето е от мен. 
 

5 minutes ago, netrootbg said:

Все забравям, че четеш статии само на агент димитър и тук таме някое на петър волгин. Моя е грешката.

 Все по-голямо зле си... Волгин ще ми споменава... Пълна, тотална, изкласила щета... Добре си единица... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...