Jump to content
BulForum.com

Windows XP 64-Bit Edition


THE STORM

Recommended Posts

Имам няколко въпроса върху Windows XP 64-Bit Edition :

 

1 По добър ли е от Windows XP professional

 

2 Става ли за игри, филми и музика

 

3 Като се инсталира има ли Update за да мина от Windows XP на Windows XP 64-Bit Edition без да фолматирам харда и запазва ли настройките.

 

4 Има ли SP за него

 

5 Дайте съвет изобщто да минавам ли на него

 

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Аз до колкото съм запознат трябва да имаш 64-битова платформа на първо място. Ако имаш такава, 64-битовия едишън е просто с добълнителна оптимизация за може да използваш максимално машината си. Обаче ако не си с такава си стои мирен. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Взех си АМД АТЛОН 64 в момвнта е с обикновен винХП .Така че смятам да поокрася въпросите :D .Дали ще има проблеми с програмите които са писани за 32 битови платформи .Като казвам програмите включвам и игрите :punk

 

Има ли хора които са с 64битово ХП. Нека да споделят впечатленията си. Тоест как се държат компирите . Дали има забележима (дори и малко) разлика м\у 32 и 64. Дали имат проблеми с програмите.

Link to comment
Share on other sites

Взех си АМД АТЛОН 64 в момвнта е с обикновен винХП .Така че смятам да поокрася въпросите :D .Дали ще има проблеми с програмите които са писани за 32 битови платформи .Като казвам програмите включвам и игрите  :punk

 

Има ли хора които са с 64битово ХП. Нека да споделят впечатленията си. Тоест как се държат компирите . Дали има забележима (дори и малко) разлика м\у 32 и 64. Дали имат проблеми с програмите.

 

Няма да имаш никакви проблеми. Windows 32 битовите приложения ще ти вървят без проблем. Просто ако бяха писани за 64 битов процесор щяха да използват оптимално процесора ти. :)

Link to comment
Share on other sites

За 64 битовите не съм ги ползвал, но мога само да кажа, че когато теглиш някакви драйвери или нещо свързано със 64 бита, отстрани на файла в официалните сайтове обикновенно пише в скоби (you don't need this). От тук си прави сметка колко е добре да минаваш към тях. Не мога да се изкажа както един учител би се изказал, но колкото повече битовете се увеличават, толкова компютъра се товари повече и шансовете за грешки при ипълнение на процесите се увеличават. Така че стой си на 32, никой нищо лошо не е видял от тях. ;) 64 няма да ти даде кой знае колко повече.

Link to comment
Share on other sites

breakneck жестоко се лъжеш но сега не ми се обяснява. Поразрови се с гоогле и ще видиш предимствата на 64 битовите системи.

Link to comment
Share on other sites

Няма да имаш никакви проблеми. Windows 32 битовите приложения ще ти вървят без проблем. Просто ако бяха писани за 64 битов процесор щяха да използват оптимално процесора ти.  :)

 

 

Единствените проблеми които имам е с драйварите за саунд и видео карттите.

Може би трябват 64 битови :D . А тъпото е че са от диска който варви с дънната платка. Сега ще потърся и ще видя някъде нещо да попрочета. ;) дано имам късмет.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Някой качвал и е драйвери за 8600GT на 64 bit windows XP?

Защото дори тези от официалния сайт на nvidia не могат да се инсталират: "The NVIDIA Setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware. Setup will now exit."

Link to comment
Share on other sites

Това с 64 битовото ХР е голяма глупост. Аз си го сложих, но много от нещата ги няма за него. Само ако имаш над 4 ГБ рам тогава ти трябва да сложи 64 битова ОС. Но по-добре сложи Виста - за нея в 64 битовия вариант поне се пишат неща. Иначе си стой на 32 битово ХР.

Link to comment
Share on other sites

Тези ли си пробвал - http://www.nvidia.com/object/winxp64_175.16_whql.html ?

Да, както и по-старите версии. Зaбелязах, че изкарва същото съобщение и при официалните драйвери за 32 бита, на 32-битов Win. :huh:

Това с 64 битовото ХР е голяма глупост. Аз си го сложих, но много от нещата ги няма за него. Само ако имаш над 4 ГБ рам тогава ти трябва да сложи 64 битова ОС. Но по-добре сложи Виста - за нея в 64 битовия вариант поне се пишат неща. Иначе си стой на 32 битово ХР.

Рам паметта е 4 GB - XP х32 не ги индексира всичките, а на Виста, ArchiCAD работи много зле, в пъти по-бавно от по-слаб компютър с XP. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

За тези които имат същия проблем

Драйверите се "оправят" чрез заместване на стандартния с модифициран .INF файл.

Подробно описание, можете да получите тук :

http://www.laptopvideo2go.com/forum/index....showtopic=18826

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...