Jump to content
BulForum.com

Готварски ножове


Recommended Posts

Здравейте,

От скоро си търся готварски нож за рязане, кълцане. Искам да е ставнително тежък и удобен. Бях в Карфур и видях едни които горе долу покриваха нуждите ми. Не искам да е Керамика, че се чупи лесно а мивката ни е малка и всичко се почти хвърля в нея(особено като приятелката ми мие приборите и чиниите). Няколко пъти минавам и през ТВ шоповете да си търся Солинген нож, но все попадам в не удобен момент(магазина е затворен или са в почивка). Намерих си в Английския магазин на Отец Паисий мисля, че беше комплект ножове на Оливър, но цената за 4 ножа беше 99 лева, а като цяло другите за декорация и прочие не ги ползвам. 

Така ако ме напътствате от къде мога да намеря такъв нож ще съм благодарен.

 

П.С. мислих и от интерент да поръчам, но не знам дали ще ми е удобен, че като цяло не слагам показалеца на тъпата страна на рязане, а го хващам като за колене.

 

Нещо от този род:

http://www.pazaruvai-lesno.bg/thumbnail_lrg.php?pic=Wenger-Gran-Maitre-3.055.222.000.jpg&size_w=800&size_h=800&q=100

Нямам претенция към дръжката - метал/пластмаса. 

Link to comment
Share on other sites

иди в Двата щъркела до Куления театър на Христо Г. Данов. Имат доста професионални решения.

Link to comment
Share on other sites

Много ми похвалиха керамичните ножове на Киосера. Погледни и тях. Верно са скъпи, но се твърди, че са остри като бръснач и не се износват. Все още не съм пробвал лично, но може скоро и аз да си купя един. 

Link to comment
Share on other sites

В моя случай мисля да се откажа от керамичните. Както казах вече много грубо се мият нещата в къщи а и са доста над смислената стойност която мисля. Иначе да доста са остри ама захабят ли се само в София могат да се е острят.

Link to comment
Share on other sites

В моя случай мисля да се откажа от керамичните. Както казах вече много грубо се мият нещата в къщи а и са доста над смислената стойност която мисля. Иначе да доста са остри ама захабят ли се само в София могат да се е острят.

Това за остренето не е вярно!

Arcos от доста време вече предлагат керамики за заточване на керамични ножове. Киосера, впрочем, също. Освен това има сума други марки такива ножове, които са на доста по-смислена цена.

Link to comment
Share on other sites

А въобще има ли смисъл да се трошат пари за керамични ножове? Все си мисля, че ще го изтърва или ще го ударя някъде без да искам и до там бяхме с керамиката...

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех комплект три керамични китайски от икеа за 50лв и съм много доволен. Не са се износили никак и не са чак толкова кекави. Е, не режа всичко с тях (меса с кост или замразени неща) и не ги мятам в купчината в мивката. За сметка на това са супер за рязане на мезета, зеленчуци (лук, домати и т.н.). Така за другите неща е достатъчен и метален нож от 10лв със смотана стомана, който да се ползва и точи веднъж на високосна.

Link to comment
Share on other sites

Е тъй де, тя темата е за готварски. Не бих се накефил в гората да се счупи докато си дялкам пръчката.

Link to comment
Share on other sites

Те и за готварски ще бъдат ползвани - зеленчуци и мезета, както и евентуално за обезкостяване. За съчки и трески, както и клане на добитък, има по-добри решения. Доста се замислям за един комплект, ама май първо ще си купя един да видя има ли смисъл...

 

@Rumbata - къде мога да видя какво предлагаш?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

... за отваряне на консерви също не стават.

 

Чистача, писах ти ЛС.

Link to comment
Share on other sites

А въобще има ли смисъл да се трошат пари за керамични ножове? Все си мисля, че ще го изтърва или ще го ударя някъде без да искам и до там бяхме с керамиката...

Хех... Освен ако много, ама много не ти се иска да му ебнеш макята, всъщност не се трошат толкоз лесно ;) Правил съм краш тестове, хем съвсем не с някакви маркови и пак се представиха много добре.

Link to comment
Share on other sites

След някой и друг ден ще тествам един от Rumbata и да видим :)

 

А говорейки за ножове, gado, много готини чикийчета си избарал! Особено вторият е страшен!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Радвам се, че има доволни....само ако може по-малко кръв да се лее  :D

Link to comment
Share on other sites

Шшшш, дайте и насам де! Я да ги видим тия ножове.

Ами ела до бачкането ми бе, Този.:))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...