Jump to content
BulForum.com

"битката" за интернет абонати


ggbit.net

Recommended Posts

"Квартален ЛАН" в Кючук Париж смени обслужващия го интернет доставчик.

 

Ето как стана това:

 

Човекът изградил и поддържал със собствени средства мрежата - Александър Николов, отправя предложение за съвместна дейност към Евроком.Нет, като аргумент за това си желание посочва: финансова и технологична невъзможност да поддържа и развива мрежата си. С пояснението че не получава подкрепа от досегашния се интернет доставчик (Лангейм), въпреки многократните си настоявания за предприемане на стъпки за озаконяване на мрежата и изграждане на магистрални трасета които да осигурят възможност за нейното развитие.

Г-н Николов декларира че мрежата му е достигнала състояние в което изисква усилия и финансови средства които не се оправдават от приходите които тя генерира. И че пред него има две възможности: 1 - да преустанови дейността си, 2 - да се консолидира с финансово стабилен и технологично подсигурен доставчик.

Случи се второто.

Кабелната инфраструктура се пое от Евроком.Нет, интернет обслужването се пое от Гигабит Нет.

Евроком.Нет поема ангижимента да приведе мрежата във вид отговарящ на изискванията КРС и да я озакони официално.

 

Към абонатите на тази мрежа:

Разбираме че сте били доволни от досегашната услуга, но доставчика ви повече не може да си позволи да ви я предоставя.

 

Цената ще бъде по ниска, скоростите също, ако ви е било казано че ще са по-високи, това е било недоразумение.

 

Инициативата за случилото се идва от "кварталния ЛАН", не от Евроком.Нет или Гигабит Нет. И естествено няма какъвто и да било насилствен елемент.

 

Лангейм, въпреки твърденията си, нямат нито юридическо нито морално право да предявяват каквито и да било претенции.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Къде се губи до сега. Тая работа до тук приличаше като на Батето No comment и здраво се отпушваха слуховете като не се знае кво става. Като Варез-а се вижда от Гиганет - ами напишете нещата кавито са, че в другата тема нещата станаха като развален телефон.

 

:devil :devil :devil

 

е тва http://www.ggbit.net/ е някакъв напредък :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Хубава теория, така само едно въпросче може ли?

Може ли да ми предоставите да видя лицензията на Гигабит.Нет от КРС (за непросветените - КРС=Комисия за Регулиране на Съобщенията) за Далекосъобщителен оператор!?!?

 

PS Пример: http://www.evro.net/license.html

Link to comment
Share on other sites

доставката на интернет не изисква лиценз.

 

такъв обаче има фирмата собсвеник на мрежата върху която оперира Гигабит нет.

Интересно какво ли представлява услугата доставка на интернет? Аз все си мислех, че т'ва е пренос на данни, и се изисква лиценз и при липса на такъв, глобата е в рамките от 5 000 до 50 000 лв.?

А и интересно ми е, защо като няма нужда от лиценз, евро.нет има лиценз за пренос на данни, както и "изграждане" и "поддържане", и "използване" на обществена далекосъобщителна мрежа!

 

Как ли разбира Гигабит.Нет тези понятия в ", изброени по-горе?

 

PS Все пак държа да видя някакъв лиценз :)

 

PPS Сега забелязах:

root@note:~# whois ggbit.net

 

Found a referral to whois.opensrs.net.

 

Registrant:

person

no info

no info, no info 1000

BG

 

Domain name: GGBIT.NET

 

Administrative Contact:

bit, giga support@ggbit.net

no info

no info, no info 1000

BG

1000000

Technical Contact:

bit, giga support@ggbit.net

no info

no info, no info 1000

BG

1000000

 

Защо тук липсват административен и технически контакт?

Да не би да крие нещо Гигабит.Нет?

Link to comment
Share on other sites

Хубава теория, така само едно въпросче може ли?

Може ли да ми предоставите да видя лицензията на Гигабит.Нет от КРС (за непросветените - КРС=Комисия за Регулиране на Съобщенията) за Далекосъобщителен оператор!?!?

 

PS Пример: http://www.evro.net/license.html

 

Хайде сега, на краставичарите краставици ли ще продаваш? Все пак мерси за загрижеността.

Преди година или две имаше широка дискусия около приемането на Закона за далекосъобщенията. Накрая се прие, че доставката на интернет като дейност не подлежи на лицензиране. Лицензират се обаче тези, които изграждат, поддържат и използват далекосъобщителни мрежи. В случая Гигабит използват инфраструктура на Евроком, така, както например Орбител използват структура на БТК.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега, на краставичарите краставици ли ще продаваш? Все пак мерси за загрижеността.

Преди година или две имаше широка дискусия около приемането на Закона за далекосъобщенията. Накрая се прие, че доставката на интернет като дейност не подлежи на лицензиране. Лицензират се обаче тези, които изграждат, поддържат и използват далекосъобщителни мрежи. В случая Гигабит използват инфраструктура на Евроком, така, както например Орбител използват структура на БТК.

Правилно :D -в знак наподкрепа-чл.48 от Закона за далекосъобщенията-далекосъобщителни дейности се извършват свободно-без индивидуална лицензия и регистрация по обща лицензия,когато се предоставя услугата "достъп до интернет" :)

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега, на краставичарите краставици ли ще продаваш? Все пак мерси за загрижеността.

Преди година или две имаше широка дискусия около приемането на Закона за далекосъобщенията. Накрая се прие, че доставката на интернет като дейност не подлежи на лицензиране. Лицензират се обаче тези, които изграждат, поддържат и използват далекосъобщителни мрежи. В случая Гигабит използват инфраструктура на Евроком, така, както например Орбител използват структура на БТК.

Добре тогава, хайде като си толкова компетентен, да ми обясниш какво представлява инфраструктурата на ЕК, а и как Гигабит.Нет се възползва от нея?

И интересно как ли се изгражда и поддържа мрежата на Гигабит.Нет

 

PS Може ли да попитам, след като Гигабит.Нет поема инициативата в Кючук Париж, защо цената там е 25лв, а в Тракия 18лв?

Link to comment
Share on other sites

Добре тогава, хайде като си толкова компетентен, да ми обясниш какво представлява инфраструктурата на ЕК, а и как Гигабит.Нет се възползва от нея?

И интересно как ли се изгражда и поддържа мрежата на Гигабит.Нет

 

PS Може ли да попитам, след като Гигабит.Нет поема инициативата в Кючук Париж, защо цената там е 25лв, а в Тракия 18лв?

 

Не смятам, че тук е мястото, нито пък че ти си човека, на който съм длъжен да обяснявам каквото и да е. Това е форум за размяна на мнения, а не бизнес-училище.

 

Това не е някакво заяждане, само изразявам мнението си. Най-скъпото нещо са идеите - и по-специално бизнес-идеите. Нали не смяташ, че някой ще започне да излага тук бизнес-планове си? :)

Link to comment
Share on other sites

Не смятам, че тук е мястото, нито пък че ти си човека, на който съм длъжен да обяснявам каквото и да е. Това е форум за размяна на мнения, а не бизнес-училище.

 

Това не е някакво заяждане, само изразявам мнението си. Най-скъпото нещо са идеите - и по-специално бизнес-идеите. Нали не смяташ, че някой ще започне да излага тук бизнес-планове си? :)

ОК, разбрах, че няма да ми отговориш, но поне бих искал да получа и отговор на въпроса, който зададох по-горе:

в Кючук Париж, защо цената там е 25лв, а в Тракия 18лв?

Да не би, разликата от 7лв да е комисионната на г-н Александър Николов?

Все пак не звучи зле - 300 потребителя * 7лв = 2100 лв на месец - никак не е лоша тази комисионна :)

 

Все пак това е оферта, не бизнес план!

Link to comment
Share on other sites

Да не би, разликата от 7лв да е комисионната на г-н Александър Николов?

Все пак не звучи зле - 300 потребителя * 7лв = 2100 лв на месец - никак не е лоша тази комисионна :)

 

Все пак това е оферта, не бизнес план!

 

Шеги и закачки :) : 2100 лв. не на месец, а на ден, и то не на глава, ами на ръка ... Ехааа, дай боже всекиму такова канче, и повече хора дето да гледат в чуждите канчета... :P

Link to comment
Share on other sites

ОК, разбрах, че няма да ми отговориш, но поне бих искал да получа и отговор на въпроса, който зададох по-горе:

в Кючук Париж, защо цената там е 25лв, а в Тракия 18лв?

 

цените са различни защото услугите са различни.

услугите са различни за да не е трърде рязка промяната от гледна точка на потребителите, тоест новата им услуга да е близка до старата.

Link to comment
Share on other sites

цените са различни защото услугите са различни.

услугите са различни за да не е трърде рязка промяната от гледна точка на потребителите, тоест новата им услуга да е близка до старата.

 

въпроса е защо лъжете хората ?128Б не е 128КБ защото реално предлагате 128 Б интернет за локалния не говоря,а супорта е велик,4дена чакам техници и сигурно ще пристигнат на 25 да си вземат парите.продължавайте само така много клиенти ще спечелите. :sick

Link to comment
Share on other sites

цените са различни защото услугите са различни.

услугите са различни за да не е трърде рязка промяната от гледна точка на потребителите, тоест новата им услуга да е близка до старата.

 

Добре, кажи ми с думи прости какво в повече като скорост получавам за 40%-тното увеличение на цената.

Защото ако другите абонати имат 2-пъти по бавен нет от моя, наистина не им завиждам!

Link to comment
Share on other sites

Taка е в началото беше добър за цената си 18 лв. в Тракия но сега вече е много зле.Скоростите зеха да падат.Само локалния са запази.Така че ако не ги върнат скоро до старото ниво бая народ ще си отиде.Дано да има подобрения щото свикнах с лареза,пък към евроком нет не ми се минава.

Link to comment
Share on other sites

Сега се обадих на 688891 и ги питах дали предоставят нет в каршака каза ми че още са в гагарин и че сега започват.

 

Питах го за цени и трафик той ми отговори така- 36лв инсталация, 18лв- абонамент, обаче не можах да разбера дали е със или без ддс. Колкото до трафика, 128kbps/sec, което означава 16К от сякъде с локален сайт warez.ru 1-2MB/sec.

 

Не изглежда зле интернета, до като пристигнат до нас (в наща махала)ще съм решил дали да мина към тях, Вие какъв съвет ще ми дадете?

Link to comment
Share on other sites

Сега се обадих на 688891 и ги питах дали предоставят нет в каршака каза ми че още са в гагарин и че сега започват.

 

Питах го за цени и трафик той ми отговори така- 36лв инсталация, 18лв- абонамент, обаче не можах да разбера дали е със или без ддс. Колкото до трафика, 128kbps/sec, което означава 16К от сякъде с локален сайт warez.ru 1-2MB/sec.

 

Не изглежда зле интернета, до като пристигнат до нас (в наща махала)ще съм решил дали да мина към тях, Вие какъв съвет ще ми дадете?

При мен скоростите са малко по-различни.....(кичука)Доволен съм...срещу 25 лв. :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля че темата пак отиде на майната си ... въпросът е защо "локалният LAN" е сменил доставчика си ... а вие пак го обърнахте на "Що е ГигаБит и имали той почва някаде другаде освен Тракия и Изгрев"

 

.. Аз до колкото сам информиран въпросния г-н Николов е имал проходи от порядъка на 3000 лв. на месец ... при положение че Ейджълсофт дава на кварталните си разпространители по 10лв на месец (35лв. такса) за юзър .. това прави около 300 клиента ...

На мен лично това ми се вижда доста прилична печалба на месец !!!

Друг е въпросът каква сума на месец му е обещана за юзър от ГигаБит ... защото аз доколкото разбрах от разговор със служител на Ангел Гаров разцепването е станало именно поради тази причина ... 3000 лв . са били малка печалба за г-н Николов ... не трябва да се забравя че 60 лв. инсталационна такса в никакъв случай не е повече от разходите направени за инсталиране на интернет на един юзър ...

Link to comment
Share on other sites

Какво ми влиза в работа на мен колко му е печалбата на г-н Николов (който и да е тоя) на месец?! Каква е тая мания да обсъждате чуждите печалби? Завиждате ли, що ли... Ми вместо да го обсъждате и да цъкате с език - запретнете ръкави, изградете мрежа и я продавайте на който ви предложи най-добра цена на месец. Кой му е крив на Ангел, че не се е сетил да откупи мрежата, ами я е оставил собственост на въпросния човек. Вече е късно и да реве и да коментира. Пазарна икономика - стоката получава този, който даде най-добра цена или най-добри условия, а още по-добре и двете. Ангел просто си е позволил да забрави едно основно правило - винаги има по-голяма риба. А който го забрави това - изтръпва. И ако не иска да изтръпва пак - да си преосмисли бизнес модела - явно да работиш с чужди мрежи не е далавера.

Link to comment
Share on other sites

Е тва сме ния българите, вместо да му се радваме на човека че е намерил начин да печели, ния гледаме само колко и защо взима.

Ами пичове вместо да му завиждате вземете се поучете от него, и ако си мислите че тва става точно така, хоп и аиде 3 бона в джоба много се лъжете, но baron ти изглейда че освен никога неси се занимавал с бизнес ами и даже нещеш и да се замислиш дали това което го приказваш е истина.

Да живеят предпрйемачите.

Link to comment
Share on other sites

До сега не съм коментирал, но вече не издържам. Ето моя скромен коментар - Българина е овца (рая), точка по въпроса с високите скорости и родни честни бизнесмени и предприемачи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

четах четах постове.. и така и не можях да разбера хората от тракия доволни ли са от Гигабит? Някой да каже как са в тракия..

Че май конвертора(или там каквото е) е на 4-5м от ПЦ то ми отвънка на стената на 2рия етаж..та са замислям да им стана клиент...

Link to comment
Share on other sites

аз не съм казал че са гигабит(предполагам че са те), зад хлебозавода съм..

еми излизат кабелите от под земята в една черна тръба(маркуч) и по нагоре по стената и влизат в някакъв разпределител на нивото на 2риа етаж. Това скоро са го прекарали.. така че само гигабит са..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...