Jump to content

Photo

Dual SIM Android Phone

• Please log in to reply
78 replies to this topic

#61 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24570 posts

Posted 26 May 2018 - 08:38

Тва за силата на звъненето не го разбрах.

Елементарна функция на софтуера, за която дори не е необходимо да имаш смартфон - пример с моя 4-симов глупав телефон, на който мога напълно диференцирано да настройвам силата и вида на звънене на повикванията, на SMS-ите, служебните съобщения и всичко дето може да издава звук...и това, умножено по 4, тъй като глупавият-умен софтуер третира всяка карта като отделен физически телефон. ;)

#62 alchemy

alchemy

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3223 posts

Posted 26 May 2018 - 08:38

Mockingbird, какъв Хуауей взе?
Иначе и мен ме дразни оперирането със звука. Сега съм с P smart, преди бях с Win10 и дори от заключен и угаснал екран можех да преминавам в тих режим. Много ми беше удобен win-а, но MS отписаха телефоните :(

Edited by alchemy, 26 May 2018 - 09:06.

...тия работи дет аз не ги знам никой не ги знае, щото аз знам всичко. така твърдят другите, не аз, щото съм и скромен, колкото съм и хубав.

Ходенето всъщност е поредица овладени падания напред.

#63 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24593 posts

Posted 26 May 2018 - 10:18

Елементарна функция на софтуера, за която дори не е необходимо да имаш смартфон - пример с моя 4-симов глупав телефон, на който мога напълно диференцирано да настройвам силата и вида на звънене на повикванията, на SMS-ите, служебните съобщения и всичко дето може да издава звук...и това, умножено по 4, тъй като глупавият-умен софтуер третира всяка карта като отделен физически телефон. ;)

Защото ти е стар Андроида. Гугъл смесват двете неща след Андроид 5-6 някъде. Ако ги има отделно, то е защото някой производител е решил да го добави. В основната операционна система го няма.

Иначе и мен ме дразни оперирането със звука. Сега съм с P smart, преди бях с Win10 и дори от заключен и угаснал екран можех да преминавам в тих режим. Много ми беше удобен win-а, но MS отписаха телефоните :(

Ако искаш плъзгач за звука при изключен телефон си вземи OnePlus. :)
Posted Image

#64 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24570 posts

Posted 26 May 2018 - 10:30

Защото ти е стар Андроида.

Пропуснал си момента, в който споменавам, че имам 'глупав' телефон, а не смартфон. :) ...затова и започнах с това, че всъщност е много елементарна работа да бъде диференцирана силата и вида на звънене за всяка функция и за всяка сим карта.

#65 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8957 posts

Posted 26 May 2018 - 10:49

Аз пък много мразя вече дву-три-4-симови телефони, т.е. да се грижа за няколко сим карти и номера. Не вярвам тази простотия скоро да изчезне като нужда, и дори да имам 2-3 номера, някак лесно да мога да ги "влея" в един номер, подобно както ползвам един имейл адрес където пристига поща от останалите и чеквам само него, но от този акаунт мога лесно да пращам като друго Identity. Макар че и при тази схема има някои дребни недостатъци.

Докато има оператори, все ще има "борба" между тях и все ще се появява нужда тук таме човек да има поне два номера, основно заради интернета ако не е към основната карта. Адска досада. Е, аз не съм на тая "лодка", но преди бях и сега е направо спасение и не мога да си представя да поддържам 2-3 номера като отделни карти или по-зле, да нося 2-3 телефона. Имам още на виваком една стара карта, която стои в един телефон, но не я/го ползвам и само стои.

И тенденцията бавно е минимум към комбинирани слотове за втора симка/SD. Предпочитам да говоря по-малко и да имам повече нет, отколкото да поддържам 2 карти, особено пък едната да е само за нет и с повечето телефони с едно радио като говоря, да нямам нет.

#66 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24593 posts

Posted 26 May 2018 - 11:11

Пропуснал си момента, в който споменавам, че имам 'глупав' телефон, а не смартфон. :) ...затова и започнах с това, че всъщност е много елементарна работа да бъде диференцирана силата и вида на звънене за всяка функция и за всяка сим карта.

Това никой не го успорва, особено като се има предвид, че в по-ранните версии на Андроид плъзгачите бяха 2.

Posted Image

#67 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5590 posts

Posted 26 May 2018 - 19:40

Mate 10 pro.
За сега повечето приложения за контрол на звука регулират общо... продължавам с търсенето.

Edited by Mockingbird, 26 May 2018 - 19:41.

"-И утре е ден" - казала еднодневката.....

#68 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24593 posts

Posted 26 May 2018 - 20:38

https://play.google....re.volumebutler

Posted Image

#69 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5590 posts

Posted 26 May 2018 - 22:09

Благодаря.
Инсталирах Precise volume и при него е разделено.

#70 galaxi

galaxi

Rider On The Storm

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 27 May 2018 - 05:42

Кофти са ви телефоните-при мен и двата апарата са с разделени контроли за различните функции.

#71 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24593 posts

Posted 27 May 2018 - 12:14

Какви са телефоните?
LG и Samsung си ги правят индивидуално тия модификации. Чистият Андроид ги няма.
Posted Image

#72 galaxi

galaxi

Rider On The Storm

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 27 May 2018 - 12:31

Единият ми Moto X Style,другия ZTE Axon 7.Само като натисна страничния бутон за усилване на звука и ми се появяват плъзгачите за настройка.Та се чудя на тази дискусия тук.Ама народа нека така си купува само от 2-3 марки...

Edited by galaxi, 27 May 2018 - 12:34.

#73 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24593 posts

Posted 27 May 2018 - 12:47

На мен също ми излизат плъзгачите като натисна бутона за звука. Не виждам това какво общо има.

Moto X Style

https://forums.lenov...me/td-p/3203139

My Droid Turbo has separate volume controls for notifications and ringtone. It's a little disappointing to see that the Moto X doesn't have this. The notifications are really low. Everything else sounds great.

Сигурен ли си, че говориш за същото нещо, за което говорим и ние?

Edited by w00x, 27 May 2018 - 12:49.

Posted Image

#74 galaxi

galaxi

Rider On The Storm

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 27 May 2018 - 14:07

Първи минус на Хуавея (валидно за всички) :
Не можеш да настройваш силата на звънене отделно от силата на уведомлението за съобщение (поща, смс, вайбър, уатсъп и т. н.). Можеш да увеличаваш и намаляваш общо за всичко. Тъпо.

Сега на второ четене толкова детайлни настройки нито съм търсил,нито ми е направило впечатление някога ;)

#75 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8957 posts

Posted 27 May 2018 - 14:15

Такива неща лесно се оправят ако може да се сменят самите мелодии. По други поводи съм си правил мелодии с определена сила на Audition/Audacity, релативна на основната сила на звука за звънене или друг. По-специално съм си ги модифицирал да са плавно увеличаващи се като сила ако няма такава опция телефона/програмата (fade-in).

Отделно, зависи за кои нотификации и съобщения става въпрос, защото си има wave volume, и основния волуме по принцип се отнася за звъненето на телефона и sms-ите.

Мен пък точно това никога не ми е правило впечатление дали са разделени смс-ите от звъненето докато мога да сложа мека и приятна недразнеща мелодия на всичко.

#76 earache

earache

relapse

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 05 December 2018 - 17:17

В последните 5 години имах 3 двусимови андроидни телефона: Zopo ZP980, Xiaomi MI4C и Huawei PSmart, всичките с един и същи проблем - спорадично дропва втората СИМ карта. Не просто да показва, че няма сигнал, а направо не я разпознава, все едно само първата е в него. И това го прави на абсолютно случаен принцип. Оправя се по майкрософтски - с рестарт.

И като казах рестарт, се сетих за още един проблем, дето го имаха и 3те - рестартират си се, когато им скимне. Обикновено, точно когато най-много ти трябва телефона.

If the kids are united, they'll never be divided...

#77 Mockingbird

Mockingbird

Магданозена мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5590 posts

Posted 05 December 2018 - 18:24

Аз никога не съм имал проблем с двусимовите телефони. Имал съм 4-ри. От тях два андроидски...Samsung и Huawei. И сега съм дори с такъв.

#78 Lucky Luciano

Lucky Luciano

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7901 posts

Posted 05 December 2018 - 19:48

За да дропват картите, проблемът 99% е от картите, не от телефоните. От поне 10 години, ползвам двусимови телефони, последно само марка Xiaomi - никакви проблеми!

Група за
Етапно
Разграбване на
България

#79 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24593 posts

Posted 05 December 2018 - 19:49

А при дропът, може да се паникьосва телефона и да се рестартира понякога.

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users