Jump to content
BulForum.com

Dual SIM Android Phone


Antares

Recommended Posts

То има ли вече не маркови телефони дори и китайски? На мен едно не ми харесва на Шиомито, че няма слот за карта. За сметка на това има верси с 6Г рам, пък на Хуауей е 4. Също така е с рамка от неръждаема стомана или керамика срещу алуминий и т.н.

 

Има естествено. И то много.

Забравяш и момента, в който Шиомито няма гаранция, а Хуауея има. От БГ закупени - Шиомито е по-скъпо.

4ГБ РАМ са достатъчни. Няма да се усети недостиг.

 

Рамката от керамика е минус, защото при първото леко изпускане или чукване ще е пукната.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Разглеждам основно Huawei P10...

Има ли ползватели на двусимовите версии и бихте ли споделили...

Другите не ги разглеждай въобще грабвай P10. Страхотен телефон,един колега си взе такъв доста го поразцъках,много ми допадна.Аз взех за щерката p9 лайт с две карти,работи чудесно никакви грижи...С един радио модул са обаче всичките,двете карти работят с прехвърляне,което ако имаш минути не е драма никаква.Колкото до рам-а моят Samsung S7 е с 4gb и реално никога е съм ги запълвал всичките та е безсмислено с повече рам,плащаш за нещо дето не ползваш.
Link to comment
Share on other sites

То има ли вече не маркови телефони дори и китайски? На мен едно не ми харесва на Шиомито, че няма слот за карта. За сметка на това има верси с 6Г рам, пък на Хуауей е 4. Също така е с рамка от неръждаема стомана или керамика срещу алуминий и т.н.

 

На мястото на втората SIM карта, може да се сложи MicroSD карта, не ми казвай, че не си видял. Не знам с кой модел си де, но на повечето може.

Link to comment
Share on other sites

 

То има ли вече не маркови телефони дори и китайски? На мен едно не ми харесва на Шиомито, че няма слот за карта. За сметка на това има верси с 6Г рам, пък на Хуауей е 4. Също така е с рамка от неръждаема стомана или керамика срещу алуминий и т.н.

 

 

 

На мястото на втората SIM карта, може да се сложи MicroSD карта, не ми казвай, че не си видял. Не знам с кой модел си де, но на повечето може.

На моя може, защото е с наносим и микросим, на мястото на втората сме с 32 ГБ карта. Mi6 е с две наносим за това не може да се слага карта с памет! Сега гледах, че на Mi5a са сложили 2 наносим и отделно място за карта.

 

Аз 3ГБ памет я птлня, за това предпочитам да имам 6 вместо 4.

 

П.П. Моя е Redmi Note 3 Special Edition.

Link to comment
Share on other sites

Жоро да не бъркаш RAM с RОМ, щото тия китайчета с малко рамец 2-3 идват с 32-64гб вътрешна памет?

 

На моя китаец няма място за карта, но пък си направих всичкото снимки да ми ходи в гугъла та общо взето със всичките ми приложение за работа си имам отколо 20ГБ празно място.

Link to comment
Share on other sites

Жоро да не бъркаш RAM с RОМ, щото тия китайчета с малко рамец 2-3 идват с 32-64гб вътрешна памет?

 

На моя китаец няма място за карта, но пък си направих всичкото снимки да ми ходи в гугъла та общо взето със всичките ми приложение за работа си имам отколо 20ГБ празно място.

Явно не му стигат, но всеки ги използва за различни цели.  На дали ги бърка по спецификация: 

  • Memory – RAM- 2GB/3GB | ROM 16GB/32GB External Memory Supports Up to 128GB (Uses SIM 2 Slot).

     

Link to comment
Share on other sites

Де да знам, като прочетох че 3гб ги пълни, с какво ги пълни не знам, моя е с 4ГБ, каквото и да правя с него повече от 2гб използващи се не съм видял.

Link to comment
Share on other sites

Де да знам, като прочетох че 3гб ги пълни, с какво ги пълни не знам, моя е с 4ГБ, каквото и да правя с него повече от 2гб използващи се не съм видял.

Много зависи и какъв е софт-а на телефона,явно при китайчетата са ги наблъскали с ненужни сървиси които хапват повечко рам...

Link to comment
Share on other sites

То едното е рамта, но с толкова ресурси, батерията едвали ще искара ден. Моя е с EUI но пък завдино, няма абсолютно никакъв bloatware.

Link to comment
Share on other sites

Де да знам, като прочетох че 3гб ги пълни, с какво ги пълни не знам, моя е с 4ГБ, каквото и да правя с него повече от 2гб използващи се не съм видял.

 

Много зависи и какъв е софт-а на телефона,явно при китайчетата са ги наблъскали с ненужни сървиси които хапват повечко рам...

Те пък Huawei щото са американски. :D

 

Ми пълнят ги, като ти пишат по Вайбър, Меседжър, а ти междувременно цъкаш на игра, в същото време ровиш бележника, че си сетил нещо, може и някой документ на офис сюта да е отворен и пак не сгъва, освен батерията. :D

 

П.П Румба, не бъркам Рама си е 3Г, Рома е 32.

 

Link to comment
Share on other sites

Както писах, клонях повече към P10, но след малко четене на ревюта, нещо отново се чудя.Нокията отпада.Гледах HTC U11, но е доста по-скъп и той също отпада.

Сега, LG, предлага някои благинки, които P10 няма, но го има и обратния момент.

LG-то ме привлича с по-добрия си дисплей (почти същите физически размери на телефона като P10) и с влагозащитата.

Huawei-я пък е с по-здравото стъкло GG5, с по-добра "селфи" камера( не че ми трябва де, но понякога се случва да се снимаме) и е малко по-евтин.

При LG-то ме притеснява 18:9 съотношението, в някои приложения е възможно да има черни ленти отгоре и отдолу...също и в клипове, филми, телевизия и т.н.

 

Лошото пък е, че нямам никаква представа как са им софтуерите и на двата телефона, и кой е по-лесен за използване и настройки, и кой е с по-малко фабрични излишни приложения, които могат да бъдат спрени или деинсталирани....

Не знам, от триумене, стана двуумене, но пък се задълба още повече.

Повечето хора ползват Пе десятки и никой не може да ми каже нищо за LG-to от първа ръка, само ревютата от нета...Чудене голямо...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма да има черни ленти никъде в приложенията. Android приложенията се разпъват на екрана, без значение колко е голям. Само някакви мноооооооого стари няма да се разпънат. Най-вероятно такива дори не ползваш, защото дори Google не позволява да се слагат на Android след определена версия.

 

Софтуера им е Android. Какво има да му знаеш? И двата имат еднакво голямо количество фабрични приложения и скин. Повечето могат да се DISABLE-нат.

 

Забравяш моментът, в който P10 има по-съвременен процесор от LG G6.

Link to comment
Share on other sites

Да, има го този момент с професора на десятката, но мен не интересува чак толкоз много хардуера.В момента съм със Samsung A5 2014 (страхотен дизайн, и някакъв си хардуер), така че каквото и да взема ще е огромна стъпка напред.Тестове не ме интересуват, рама от 4GB, ще ми стига (стига новите софтуери да не цоцат много) игри цъкам много рядко и са от типа на кенди кръш....така че това с професора не ми е важно.Предпочитам благинки като влагозащита, здраво стъкло, добра камера (обичам да снимам, имам си профи апарат за тази работа, но не винаги е в мен) и да е с две сим карти, като управлението им да е читаво, а не да се омотва телефона и да ти показва едно, пък да звъни друг, а отсреща да е трети :lol:.

'Щото всеки производител си има някакъв интерфейс (HMI), примерно на Самсунг е тач уиз, на друг е UI, на трети MUI, на осми EMUI и т.н.

За Android е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Знам, но тоя интерфейс се маха и ти остават само специфичните приложения и менюто с настройките (които са предимно различни по графики и подредба). Затова изобщо не го смятам за критерий при избора на устройство.

 

Аз бих взел Huawei-а, особено ако е и по-евтин. Харесвам LG-то, но е морално остаряло.

Процесора е от началото на 2016-та. Отразява се при ежедневна работа, а не само при игри.

Изработката му е хубава, но на Хуауей също е хубава.

Предната камера е гадна (не знам защо са взели такова решение, но моят G4 има по-добра предна камера).

 

Общо взето - не го препоръчвам. За същите пари можеш да вземеш Nokia 8, който е класи отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Сменя се е по-точна дума. :)

 

Аз ползвам това, така че всеки телефон изглежда еднакво за мен. Дори подредбата на иконите ми се прехвърля.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actionlauncher.playstore&hl=en

 

Има сигурно поне 20 други и в тая цифра слагам само известните.

Link to comment
Share on other sites

Mockingbird,виж и моделите на Моторола- като Moto Z2 Play или Moto X4.Имам Moto X Style Dual и съм удовлетворен на 100 %.Бърз,картата памет не заема втори слот от тези за сим картите,прекрасен дисплей и резолюция,с почти чист Андроид.Има няколко Мото приложения,които лично за мен са полезни.

 

Link to comment
Share on other sites

Сменя се е по-точна дума. :)

 

Аз ползвам това, така че всеки телефон изглежда еднакво за мен. Дори подредбата на иконите ми се прехвърля.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actionlauncher.playstore&hl=en

 

Има сигурно поне 20 други и в тая цифра слагам само известните.

Какво точно е това. Изглежда яко
Link to comment
Share on other sites

Това е заглавния екран на Андроид. С всичките приложения и home screen-a. Можеш да си го смениш на каквото си поискаш. Освен това има и пакети с икони.

 

Има толкова много варианти, че можеш да го направиш направо неузнаваем.

 

high-in-the-sky.jpg

 

natura-2.jpg

 

timeline-5.jpg

 

hammerhead.jpg

 

ironman-jarvisq.jpg

 

Тия ти ги давам като пример до каква степен можеш да промениш хоум скрийна. Всичко е до желание и фантазия. Има и Launcher-и, които зареждат готови теми като тези. Свалят всичките Widget-и с настройките, пакетите с иконите и ти го прави от-до почти автоматично.

 

Ето ти и един списък с най-известните Launcher-и.

 

https://www.androidauthority.com/best-android-launcher-apps-222408/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ако си готов да жертваш малко от физическата здравина (и отзад е пластмасов, вместо метален) и малко от тънкостта (7.5 мм вместо 7 мм), можеш да провериш Honor 9 и да кашираш някой лев (100 и нагоре). Иначе изглежда същия като P10. И освен това има бонус - IR port. Аз се двоумя много м/у двата.

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа, позагледах го, но определено май ще се насочвам към висок клас. Все още не съм взел и си изяснявам подробностите за себе си...какво точно искам и какво точно ще ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, възможни модели, макар че напоследък все повече заглеждам Mate 10 pro.Но пък и цената му е...брррр, адски солена....ще го помисля още малко. Благодаря на всички за мненията и предложенията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...