Jump to content
BulForum.com

Dual SIM Android Phone


Antares

Recommended Posts

Изчакай да излезе Nokia 9.

Ако изтеклата преди няколко дена информация се окаже поне 70% вярна, няма да има кой да му стъпи на този телефон.

Освен това, разликата между SD835 и 845 e почти никаква. Да видим септември новия SD какво ще предложи.

Мейт 10 про може и да е добре направен телефон, но дисплея е с малка плътност и убити цветове. 

Хуйвей са наистина добре направени телефони, но структурата менюто им не ме кефи нещо. И дисплеите с малка плътност не ме кефят - все едно държиш в ръка евтина китайска пръчка за 2 бона.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Менютата....

Колко често ходиш да си разцъкваш настройките и какво те бърка каква е иконката пред думичката?

Link to comment
Share on other sites

Менютата....

Колко често ходиш да си разцъкваш настройките и какво те бърка каква е иконката пред думичката?

 

Говоря за СТРУКТУРАТА на менютата, а не за думичките или иконките. 

Правиш ли разлика между двете неща?

Link to comment
Share on other sites

Говоря за СТРУКТУРАТА на менютата, а не за думичките или иконките. 

Правиш ли разлика между двете неща?

 

Структурата на менютата е 90% еднаква на всички телефони с Андроид.

И не ми отговори. Колко често си променяш настройките на устройството, че структурата на менютата е проблем?

Link to comment
Share on other sites

Структурата на менютата е 90% еднаква на всички телефони с Андроид.

E, на мен ми допада структурата на другите 10%, макар че е мнооого силно казано, че 90% са еднакви.

На всеки бранд е различно.

 

И не ми отговори. Колко често си променяш настройките на устройството, че структурата на менютата е проблем?

Това не ти влиза в работата :)
Link to comment
Share on other sites

Разликите изглеждат незначителни. 100лв отгоре не си заслужават. Не знам кой е по-скъп със 100лв, но P10 изглежда по-добър.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Първи минус на Хуавея (валидно за всички) :

Не можеш да настройваш силата на звънене отделно от силата на уведомлението за съобщение (поща, смс, вайбър, уатсъп и т. н.). Можеш да увеличаваш и намаляваш общо за всичко. Тъпо.

И едно лирично отклонение:

Последния вайбър е кенеф... както и повечето версии преди... Абе, като цяло е дроб... Упорито си звъни с неговата мелодия, при условие че съм задал друга... Как става това не знам, но... Уатсапа е мнооого по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Тва за силата на звъненето не го разбрах.

 

Едит: Сега погледнах и видях какво имаш предвид.

Това е функция на чистия андроид, не е измислено от Хуауей.

 

Ползвай някакъв апликейшън, за да ги разделиш щом имаш нужда. Аз дори не бях обърнал внимание.

Link to comment
Share on other sites

При самсунга ми (А5 2014) си бяха отделни плъзгачи за силата на звънене и за силата на звука за известията без допълнителни приложения. Преживява се, но бях свикнал много с тази възможност. Ще потърся някаква програмка...

Link to comment
Share on other sites

Тва за силата на звъненето не го разбрах.

 

Елементарна функция на софтуера, за която дори не е необходимо да имаш смартфон - пример с моя 4-симов глупав телефон, на който мога напълно диференцирано да настройвам силата и вида на звънене на повикванията, на SMS-ите, служебните съобщения и всичко дето може да издава звук...и това, умножено по 4, тъй като глупавият-умен софтуер третира всяка карта като отделен физически телефон. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mockingbird, какъв Хуауей взе?

Иначе и мен ме дразни оперирането със звука. Сега съм с P smart, преди бях с Win10 и дори от заключен и угаснал екран можех да преминавам в тих режим. Много ми беше удобен win-а, но MS отписаха телефоните :(

Link to comment
Share on other sites

Елементарна функция на софтуера, за която дори не е необходимо да имаш смартфон - пример с моя 4-симов глупав телефон, на който мога напълно диференцирано да настройвам силата и вида на звънене на повикванията, на SMS-ите, служебните съобщения и всичко дето може да издава звук...и това, умножено по 4, тъй като глупавият-умен софтуер третира всяка карта като отделен физически телефон. ;)

Защото ти е стар Андроида. Гугъл смесват двете неща след Андроид 5-6 някъде. Ако ги има отделно, то е защото някой производител е решил да го добави. В основната операционна система го няма.

Mockingbird, какъв Хуауей взе?

Иначе и мен ме дразни оперирането със звука. Сега съм с P smart, преди бях с Win10 и дори от заключен и угаснал екран можех да преминавам в тих режим. Много ми беше удобен win-а, но MS отписаха телефоните :(

Ако искаш плъзгач за звука при изключен телефон си вземи OnePlus. :)

Link to comment
Share on other sites

Защото ти е стар Андроида.

 

Пропуснал си момента, в който споменавам, че имам 'глупав' телефон, а не смартфон. :) ...затова и започнах с това, че всъщност е много елементарна работа да бъде диференцирана силата и вида на звънене за всяка функция и за всяка сим карта.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък много мразя вече дву-три-4-симови телефони, т.е. да се грижа за няколко сим карти и номера. Не вярвам тази простотия скоро да изчезне като нужда, и дори да имам 2-3 номера, някак лесно да мога да ги "влея" в един номер, подобно както ползвам един имейл адрес където пристига поща от останалите и чеквам само него, но от този акаунт мога лесно да пращам като друго Identity. Макар че и при тази схема има някои дребни недостатъци.

Докато има оператори, все ще има "борба" между тях и все ще се появява нужда тук таме човек да има поне два номера, основно заради интернета ако не е към основната карта. Адска досада. Е, аз не съм на тая "лодка", но преди бях и сега е направо спасение и не мога да си представя да поддържам 2-3 номера като отделни карти или по-зле, да нося 2-3 телефона. Имам още на виваком една стара карта, която стои в един телефон, но не я/го ползвам и само стои.

И тенденцията бавно е минимум към комбинирани слотове за втора симка/SD. Предпочитам да говоря по-малко и да имам повече нет, отколкото да поддържам 2 карти, особено пък едната да е само за нет и с повечето телефони с едно радио като говоря, да нямам нет.

Link to comment
Share on other sites

Пропуснал си момента, в който споменавам, че имам 'глупав' телефон, а не смартфон. :) ...затова и започнах с това, че всъщност е много елементарна работа да бъде диференцирана силата и вида на звънене за всяка функция и за всяка сим карта.

 

Това никой не го успорва, особено като се има предвид, че в по-ранните версии на Андроид плъзгачите бяха 2.

Link to comment
Share on other sites

Mockingbird, какъв Хуауей взе?

Иначе и мен ме дразни оперирането със звука. Сега съм с P smart, преди бях с Win10 и дори от заключен и угаснал екран можех да преминавам в тих режим. Много ми беше удобен win-а, но MS отписаха телефоните :(

Mate 10 pro.

За сега повечето приложения за контрол на звука регулират общо... продължавам с търсенето.

Link to comment
Share on other sites

Кофти са ви телефоните-при мен и двата апарата са с разделени контроли за различните функции.

Link to comment
Share on other sites

Какви са телефоните?

LG и Samsung си ги правят индивидуално тия модификации. Чистият Андроид ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Единият ми Moto X Style,другия ZTE Axon 7.Само като натисна страничния бутон за усилване на звука и ми се появяват плъзгачите за настройка.Та се чудя на тази дискусия тук.Ама народа нека така си купува само от 2-3 марки...

Link to comment
Share on other sites

На мен също ми излизат плъзгачите като натисна бутона за звука. Не виждам това какво общо има.

 

Moto X Style

https://forums.lenovo.com/t5/Moto-X-Pure-Moto-X-Style/Ringtone-and-notification-volume/td-p/3203139

 

 

My Droid Turbo has separate volume controls for notifications and ringtone. It's a little disappointing to see that the Moto X doesn't have this. The notifications are really low. Everything else sounds great.

 

Сигурен ли си, че говориш за същото нещо, за което говорим и ние?

Link to comment
Share on other sites

Първи минус на Хуавея (валидно за всички) :

Не можеш да настройваш силата на звънене отделно от силата на уведомлението за съобщение (поща, смс, вайбър, уатсъп и т. н.). Можеш да увеличаваш и намаляваш общо за всичко. Тъпо.

 

Сега на второ четене толкова детайлни настройки нито съм търсил,нито ми е направило впечатление някога ;)

Link to comment
Share on other sites

Такива неща лесно се оправят ако може да се сменят самите мелодии. По други поводи съм си правил мелодии с определена сила на Audition/Audacity, релативна на основната сила на звука за звънене или друг. По-специално съм си ги модифицирал да са плавно увеличаващи се като сила ако няма такава опция телефона/програмата (fade-in).

Отделно, зависи за кои нотификации и съобщения става въпрос, защото си има wave volume, и основния волуме по принцип се отнася за звъненето на телефона и sms-ите.

Мен пък точно това никога не ми е правило впечатление дали са разделени смс-ите от звъненето докато мога да сложа мека и приятна недразнеща мелодия на всичко.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...