Jump to content

Photo

Въпрос за рутер ASUS RT-N15

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22931 posts

Posted 09 January 2013 - 23:07

Закупих един рутер от форума (утре ще си го взимам от ЕКОНТ). Предишният собственик му е качил DD-WRT фърмуеър и в момента през него TX power е сложено на 71 mW. Един съфорумец ме предупреди на ЛС, че това е твърде висока стойност за този рутер и е почти задължително да си върна дефолт параметъра. Проблемът е, че не знам колко му е била дефолт стойността (съфорумецът подозира, че е 42 mW), затова търся второ мнение от човек, който има същия модел рутер или просто е наясно с рутерите (доколкото знам е с чип Ralink RT2880F).

П.П. Доста търсих из нета, вкл. и из форумите, но не открих нищо.:huh:

#2 ARPAnet

ARPAnet

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1506 posts

Posted 09 January 2013 - 23:36

Transmit power
- 11n: 16±1dBm
- 11g: 16±1dB
- 11b: 18±1dBm

На b стандарт си е тамън 63-79 mw с това +-1 :)
Нищо му няма :)
a.k.a Ranger

#3 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22931 posts

Posted 10 January 2013 - 00:12

А ако го ползвам на "n", значи ли че трябва да го сложа максимум на 50mW (по този калкулатор)?

(Сори, но наистина не съм много вътре в материята...:blush:)

#4 ARPAnet

ARPAnet

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1506 posts

Posted 10 January 2013 - 09:36

Не мисля, че и да искаш ще го накараш да работи на повече, а и въобще има ли конфиг за всеки стандарт?
Плюс, че това е output на картата, и имам дълбоки съмнения, че може да се сетва в такива стойности. По-скоро избора би трябвало да бъде като в windows - 50%, 80%, 100% Power ... За други модификации трябва да се пипа по самият хардуер, поне според мен.
Моят съвет е да си го оставиш да работи както е. Или като го вземеш постни тук този подозрителен конфиг, да видим какво пише :)
a.k.a Ranger

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users