Jump to content
BulForum.com

GS - Smart Image Resizer (Portable Bulforum Edition)


hostlord

Анкета  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Здравейте,вчера си Midex ми даде идея.

И направих програмата Portable (тоест само цъкате и работите със нея за да оразмерите вашите снимки бързо и лесно в размери които желаете за да не са големи за форума !)

Програмата е 100 % Чиста без вируси гарантирам !

Не изисква инсталация и не изисква параметри.

Изисква единствено .NET Frameowork които го има по-принцип със WINDOWS-a ви.

Надявам се да ви бъде полезна програмата.

Ако имате мнения/предложения и всичко останало моля пишете тук !

 

Снимка :

307638_565556103457768_1702579678_n.png

 

Свали :

http://dox.bg/files/dw?a=f50d64c321

Link to comment
Share on other sites

Ако имате мнения/предложения и всичко останало моля пишете тук !

 

Имам доста предложения и забележки, но засега ще започна само с няколко:

 

1. При избиране на снимка фонът е почти черен, а също и шрифта - сещаш се каква е видимостта на буквите...

2. Според мен не е необходимо да има 2 отделни точки - една за добавяне на снимката и една за преоразмеряване. Това може да се обедини в 1 точка.

3. "Запаметяване" според мен не е много точно, не е ли по-добре "записване"?

4. Липсата на preview, за да видиш всъщност коя снимка между множество други избираш, е голям минус, тъй като се работи на сляпо (само по името на файла).

5. При преоразмеряването е добре да има и опция за запазване съотношенията на страните.

6. При задаване къде да се запази готовия файл е добре да има и опция да се запазва там, където е оригинала.

7. Заредих от десктопа си една снимка 2048х1536, преоразмерих я и зададох да я запише пак на десктопа - не я записа там и сега ровя из хардовете, къде всъщност я е сложил.

 

Толкова засега с моите наблюдения...

 

Едит: Сега установих, че по първата ми забележка за цвета на фона и шрифта - когато за първи път избера върху коя снимка ще се работи...и шрифтът, и фонът са черни и нищо не се вижда ; когато обаче веднага след това пак реша да избера същата снимка - шрифтът става бял, както и би трябвало да бъде още първия път.

А що се отнася до последната ми забележка, че не мога да си намеря преоразмерената снимка - няма и как да я намеря, защото изобщо не е записана. Повторих процедурата по същия начин и едва тогава обърнах внимание, че в графата "Статус" седи "Грешка" - нямам представа защо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...