Jump to content

Photo

Как да видя ip адреса на ip камера, свързана с рутер

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 sotirov12j

sotirov12j

Член

• Members
  • PipPip
  • 94 posts

Posted 02 November 2012 - 19:38

Първо мерси на всички, които отделят време да ми четат глупостите.
Купих IP wi-fi охранителна камера на баща ми, който е в София в момента, а аз съм в Пловдив. Мислех, че той ще се справи с инталирането ѝ, но явно не може. В момента камерата е вързана към рутера с кабел и е включена в контакта. Имам айпито на рутера и паролата и мога да влзена в него. За да инсталирам камерата трябва да направя port forwarding и за него ми e нужно айпито на камерата, както и кой порт ползва. Имате ли идея дали от тук през рутера мога да ги видя тия неща или може да се направи само ако камерата е вързана с компа чрез кабел?
Ако има значение рутера е TP LINK TL-WR740N

#2 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 23409 posts

Posted 02 November 2012 - 19:45

От настройките на рутера, можеш да влезеш в DHCP таблицата и да видиш какво е IP-то, което е дал на камерата. Ако ще ти трябва постоянно това IP, ще е хубаво да го фиксираш, но предполагам, че за да го фиксираш, ще ти е нужен MAC адрес на картата в камерката. Него можеш да видиш от същата таблица.

RV5uTLe.gif

#3 sotirov12j

sotirov12j

Член

• Members
  • PipPip
  • 94 posts

Posted 02 November 2012 - 20:00

Вече ще знам къде да гледам за ай пи адресите. За съжаление виждам само лаптопа на баща ми и нищо друго. Явно има някакъв проблем или не е вързал камерата както трябва.
Благодаря ти все пак, w00x.

#4 trix

trix

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 19 November 2012 - 16:52

192.168.1.10 e IP адреса на камерата ти. Не се вижда, защото е статично и вероятно рутера раздава DHCP от нулева мрежа т.е. 192.168.0......

Промени адресациите на рутера от ЛАН конфигурацията на 192.168.1.1 и след това в DMZ задай 192.168.1.10

След това през IP-то на рутера (външното), през порт 80 влизаш в камерата.
dan4olino.hit.bg

#5 sotirov12j

sotirov12j

Член

• Members
  • PipPip
  • 94 posts

Posted 19 November 2012 - 17:10

Точно това беше проблема, който аз отдавна реших. Благодаря ти много за мнението и отделеното време да го споделиш.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users