Jump to content
BulForum.com

Нещата, които ви дразнят


ELISA

Recommended Posts

Едва ли ще има голям отзив, тъй като днес на хората не им е до сериозни теми (за съжаление), но мисля, че си струва да опитам.

Днес отидох да си проверя здравните осигуровки в ПУ-то. Още щом си отворих устата да попитам, веднага ме апострофираха с думите, че сега не давали такава информация, тъй като в момента течала кандидат-студентската кампания, а и съответното лице не било достатъчно благоразположено да отговаря на такива въпроси (кажете, не е ли безобразие това?!). При все, че нямаше пукнат човек, и още повече - на тях не им ли е работата точно това?...

Това е първото от нещата, които ще спомена като дразнещи с тенденция да стават вбесяващи :angry: А именно, че днес никой не си гледа работата и никой не си е на мястото. Не може да искаш да ти плащат като за трима, а по цял ден да си клатиш краката и само да отчиташ дейност.

Но повече ме дразни това, че всички ние, които се ползваме от услугите на гореспоменатите, си траем и позволяваме да се отнасят така с нас. И въобще, българите сме патологично търпеливи, което не е ласкателство в случая, а си е чиста проба съществен недостатък. Всеки днес е недоволен, обаче си траем и си натискаме парцалите, а ония "отгоре" живот си живеят на чужд гръб... И позволяваме да ни подтискат и да ни унижават и да правят нацията ни за смях пред другите нации.

Апропо, тези, които най не си гледат работата, са именно споменатите "отгоре"-щници. Всички знаем за кои става въпрос. Многопоказателен пример, без нужда от коментар, е трагедията с нашите двама заложници. Лично аз не смятам, че се направи всичко възможно те да бъдат измъкнати оттам.

И прав е който казва, че държавата ни е разграден двор, където всеки може да прави каквото му скимне. Затова вече ме е страх да се прибирам късно вечер, че току виж някой извратен тип решил да се позабавлява или пък на друг му липсвала известна сума пари. Такива, ако все пак се случи да ги приберат "на топло", то след 24 часа отново ще могат да вилнеят на воля. Да не говорим пък, че не знаеш откъде, дори и посред бял ден, може да долети някой заблуден куршум, защото еди-кой-си имал сметки за уреждане с друг еди-кой-си. Изобщо в такава абсурдна ситуация живеем!

Разбира се, това са само малка част от нещата, които наистина ме вбесяват. Не знам и доколко съм права. Може би разсъждавам повърхностно, но си мисля, че за целия този хаос сме си виновни единствено и само ние. И крайно време е да спрем да се оплакваме и да хленчим, а да помислим за по-сериозни действия - няма да сме първите, нито последните...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

В информационния център нали? И там си говорила с един такъв пълен с брада и мустаци (доколкото помня) ? Верно, едно време и аз като бях при него малко му беше странно отношението...

 

Ама все пак не виждам причина нещо да им пречи да оправят осигуровките, нали все пак се попълва единствено една бланка там, какво толкоз сложно има - хич не знам.

Link to comment
Share on other sites

Там е работата, че нищо не им пречи, все пак от тях се иска да въведат само едно ЕГН. Ама ще им се счупят пръстчетата...

Link to comment
Share on other sites

Гледам да ги игнорвам дразнещите неща, като тъпаци, простаци, кретени, бюрократи и т.н. елементи, които преобладават вече. Опитвам да променя нещата, които са ми по силите, но какво се получава не знам. Не трябва да задълбавате в реалността защото ще ви убие!

Link to comment
Share on other sites

Само отговора, който ти е дал тая мърда е достатъчна предпоставка да се заформи разправвия. В случая и ти си виновна, че не си потърсила правата.

Link to comment
Share on other sites

В информационния център нали? И там си говорила с един такъв пълен с брада и мустаци (доколкото помня) ? Верно, едно време и аз като бях при него малко му беше странно отношението...

 

Ама все пак не виждам причина нещо да им пречи да оправят осигуровките, нали все пак се попълва единствено една бланка там, какво толкоз сложно има - хич не знам.

 

to4no tozi pi4 e super redoven i 6tom e kazal taka zna4e naistina e bil zaet malko tyrpeni i ne se syrdete B)

Link to comment
Share on other sites

Може да ми се смеете, ама аз полудявам като видя разделена на две салфетка.

Има и по-големи поводи да се ядоса човек, но този пък е ежендевен.

Маа му стара, сълфетките вървят по три пакета за лев, а нашите тиквеници от това тръгнали да печелят!!! :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Az se draznq mega mnogo ot peshehodcite po glavnata kogato sam s velosiped za tva vinagi sled kato podmina navalicata nqkade do partiiniqt dom palq cigara...i gi psuvam jestoko na maika

Link to comment
Share on other sites

Az se draznq mega mnogo ot peshehodcite po glavnata kogato sam s velosiped za tva vinagi sled kato podmina navalicata nqkade do partiiniqt dom palq cigara...i gi psuvam jestoko na maika

Ми аз пък се дразня от велосипедистите и ролерите по главната.....вървиш си и извенъж някой преминава с бясна скорост до теб! Главната не е вело алея вси пак.....

Link to comment
Share on other sites

Draznia se ot korupciata! Osobeno ot korumpirani 4engeta.

Predi mesec na edno krastovi6te edin "6op" se zabi s negovata tro6ka v moia avtomobil. Toi minava6e na 4erveno, az potegliam na zeleno. Pri tova imam i svideteli, no policaia sre6tu 50 lv. smetna 4e az sam minal na jalto i Vinvniat sam az :confused . Objalvah, no garvan garvanu oko ne vadi. Sega i v sada go objalvam, no dori da izlezna prav i dori da mi vazstanoviat parite po deloto to si e pak za moia smetka. Nali darjavata 6te varni pari sabrani ot danaci ot MOITE danaci. I vmesto da se gledat dela na prestapnici 6te se gleda moeto delo zaradi edin KORUMPIRAN policai 6te se gleda moeto delo. Do togava 6te treperim-da ne popadnem na '6op-djigit", na prestapnik ili na KORUMPIRAN polica

 

Bog da ni pazi!

 

P.S. Bog da pazi Bulgaria, Darjavata i Ote4estvoto :D

Link to comment
Share on other sites

Az se draznq ot tikvenicite s golemite vratove(mutri).Bahti az se trepq kato lud da ba4kam a te mi karat qki koli, jiveqt v "zamaci" a daje i imeto ne mogat da si napi6at.Da ne govorim dali sa ba4kali za tezi pridobivki.

Link to comment
Share on other sites

A we az puk ne znam zashto ama ot nishto ne se draznq..verno ima neshta koito ne mi haresvat, ima hora koito ne sa mi simpatichni ama puk da se draznq ?! Zashto da si habq zdraveto, bolesttna na 21vi vek e stresa i neam namerenie da se zarazq. Zhivota e hubav, leka poleka vurvim kum Evropa, edin den i v nashata rodina durzhavnite sluzhiteli shte sa lubezni i shte ni posreshtat s rozichki, shte ni izprashtat s kofichka voda za da se vurnem pak :D Maitapa nastrana, 100 % rodinata ni shte se oprai, naposleduk sum mnogo optimistichno nastroen kum vsichko i vsichki, vqrvam v budeshteto si tuk. Ne se draznete - slushaite hubava muzika ;)

Link to comment
Share on other sites

to4no tozi pi4 e super redoven i 6tom e kazal taka zna4e naistina e bil zaet malko tyrpeni i ne se syrdete B)

Да, ама с мен не се държи така за пръв път. Интересно, че отношението му е ВСЕКИ ПЪТ такова и направо ме вбесява. Наскоро пак минах от там с надеждата, че този път вече ще е благоразположен и към настоящите студенти, но... Е, този път не издържах и му се навиках, от което той никак не се трогна :angry: Така че си тръгнах ядосана и пак без нужната ми иформация. Не ми остава друго освен да стискам зъби и в никакъв случай да не боледувам - поне не и докато съответните хора не започнат да си вършат работата както трябва...

Link to comment
Share on other sites

Само отговора, който ти е дал тая мърда е достатъчна предпоставка да се заформи разправвия. В случая и ти си виновна, че не си потърсила правата.

Следващия път направо ще го набия, хич няма да си хабя приказките :D

Link to comment
Share on other sites

м аз пък се дразня от пешеходците (по гребната база) ... защото се казва гребна база ,а не сборище за празноглави пешеходци. Има едни знаци с колело което не е зачертано ! За пешеходци малки деца кучета и т.н. няма знаци .. все пак ми се струва базата е спортен комплекс ,а не сборище на пенсии и дебелогъзи семеиства които се разкарват и ти се карат затова ,че им разваляш кефа да ти правят път трябвало .. пак някой имат и нахалството да ми казват да карам по-бавно .. !? да уе освен .. дразна се от това ,че ши..ните помияри ги държат без каишки и се кълня ,че някой ден няма да натисна спирачката и ще мина през главата на някое .. (същото се отнася .. и за малките деца с тази разлика ,че няма да мачкам никое ) Имат си скапана главна да ходят там да се разкарват .. (пък е имало и случаи когато докато задминавам някой .. яко пърдят !!! свине ! )

 

Иначе темата е много добра найстина имаше нужда къде да си го излея някъде ( въпреки ,че полза няма ;) )

Link to comment
Share on other sites

mda samo 4e dnes az kato otidoh do bankata se okaza 4e sam zakasnqla s polovin 4as ama jenata se okaza pekana i ne me varna ;)abe ima hora i hora,az naposledak se draznq i ot nai drebni ne6ta,koito me izkarvat izvan kontrol naprimer edin pat otidah da platq toka koito mi e na 10min ot nas ama se okaza 4e ba6ta mi bil minal i go e platil :blink: tctc taka pobesnqh 4e napravo ne bqh na sebesi zadeto sam se razkarala naprazno :angry: i kato se pribrah v nas zabih edin 6ut na darvenata vrata i se razfar4aha bravi i tem podobni ama pak ne mi mina qda de

Link to comment
Share on other sites

X-4eto,нещо не доосмисляш нещата преди да ги кажеш.Казва се гребна база-ами по тая логика аз трябва да кажа,че не е масто за празноглави колоездачи.Чаткаш ли поне малко?Аз се дразня от такива като теб,които си мислят,че са голяма работа.МИсли малко преди да говориш някакви пълни простотии

Link to comment
Share on other sites

a pak az se drazna mnogo kato vida nqkvo lape det ne se vijda ot zemqta se prai na gazar sa6toto moga da kaja i za tezi koito sa na moqta vazrast.Kazvam vi edva se zdarjam da go prebiq na ulicata pred vsi4ki :devil

Link to comment
Share on other sites

X-4eto,нещо не доосмисляш нещата преди да ги кажеш.Казва се гребна база-ами по тая логика аз трябва да кажа,че не е масто за празноглави колоездачи.Чаткаш ли поне малко?Аз се дразня от такива като теб,които си мислят,че са голяма работа.МИсли малко преди да говориш някакви пълни простотии

това е спортен комплекс не място за дядовци с бастунчета .. като се дразниш от такива като мене недей ходи там ! Аз като се издразня някой път ще згазя някой и нещата ще се оправят толкова по въпроса

 

Нищо лично не искам да се карам с никой ! :)

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми е супер тъпо, когато някой ми паркира пред гаража или пък ми запуши колата, а пък ако и бързам направо избеснявам

Link to comment
Share on other sites

аз пък ужасно се изнервям ако видя някоя бабичка в рейса, и то посред лято и в най-горещите часове на деня. Не стига че е тръгнала до другия краи на града, за да си купи моркови, с 20ст. по-евтино за килограм ( представете си колко ще спести ако купи 200гр. ), бута се в реиса и очаква някои да и отстъпи мястото си. Друг е въпроса, че някои се държат все едно си им задължен. И на всичкото отгоре после ако получат инфаркт от жегата пак някои друг ще им е виновен!!!!аааааа!!! долу пенсиите!!

Link to comment
Share on other sites

аз пък ужасно се изнервям ако видя някоя бабичка в рейса, и то посред лято и в най-горещите часове на деня. Не стига че е тръгнала до другия краи на града, за да си купи моркови, с 20ст. по-евтино за килограм ( представете си колко ще спести ако купи 200гр. ), бута се в реиса и очаква някои да и отстъпи мястото си. Друг е въпроса, че някои се държат все едно си им задължен. И на всичкото отгоре после ако получат инфаркт от жегата пак някои друг ще им е виновен!!!!аааааа!!! долу пенсиите!!

te ne sa winowni 4e sa takiwa-dyrjawata ni e zburkana

ako imaha normalni pensii mislq 4e nqma da se dyrjat wrajdebno i neadekwatno

kolkoto do towa na kwo mee qd neska edin pederast 6ofior na reis wmesto da spre kato horata na spirkata podmina s pulna gas kato az wednaga skoknah a onq mi se sopna-sedi o6te ,sedi

ta nego widqh dobre ama ako mi padne 6a go swala ot reisa i 6a go smelqm ot boi toa ne6tasnik :sayjin :angry: :sayjin :angry: :sayjin

mamicata mu 6a razpla4a :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Но повече ме дразни това, че всички ние, които се ползваме от услугите на гореспоменатите, си траем и позволяваме да се отнасят така с нас. И въобще, българите сме патологично търпеливи, което не е ласкателство в случая, а си е чиста проба съществен недостатък.

 

е аз определено не съм такъв. само проблема е че понякога стигам прекалено далеч. само за пример... от изнервяне.. съм чакал 5 минути за 1 стотинка ресто, щото тъпата сервиръорка беше направила няква мизерия. не помня точно каква. не стига че и вдигнах скандал.. ми накрая и рестото си зех цялото.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...