Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Максимата важи напълно! Г'ат беше едно време, уредите се правеха да РАБОТЯТ. В момента се правят за да изкарат до края на гаранцията.

Сещам се и за кой Самсунг говориш. Те и LG бяха пионерите в двукамерните с един изпарител хладилници. После италианските кръглоглави, анално податливи и със строшени пръстчета лайнари, опорочиха всичко.

Демек си харесах тоя Gorejnie поне има 36 месеца гаранция :) А със стария, който си работи, ама фризера отдолу нещо му се прецака, някаква идея какво да правя?

Link to comment
Share on other sites

Пламене, един компресор започне ли да затяга заради това, че е бил в покой дълго време, пиши го пътник.

Впрочем, вместо да го оставяш да си кликсонира на воля и по този начин още повече да му скъсяваш животеца, ща светна на една магия :)) Преди първото пускане за сезона, най-напред му бий един-два ритника (гумен чук също върши добра работа, ама с него... По-ячко, че да фане дикиш). Веднага след това го пускаш и ако пак кликсонът изключи, отново ритник! Кютекът при такива случаи твърде често оправя нещата ;)

Демек си харесах тоя Gorejnie поне има 36 месеца гаранция :) А със стария, който си работи, ама фризера отдолу нещо му се прецака, някаква идея какво да правя?

Гореньето не е лошо, пък и този тип бюджетни хладилници са се доказали във времето като кучета. Стария... Викни някой техник да ти го види и ако има още живот в него го пенсионирай на село. Ако ли положението е трагично тежко, мангалите ги изкупуват по 15-20 лева.

Link to comment
Share on other sites

...ща светна на една магия :))...

 

Абе тая магия с чука аз я знам, щото върви на всичко - от незабит гвоздей до изключващ се компютър, а ако съдя по "Армагедон" - и на неработеща космическа апаратура. :lol:  Само че поради изолираното място малко ме е страх да я прилагам, понеже обикновено отивам с доста меса и др. продукти, които се нуждаят от дълбоко замразяване и ако взема да го прецакам с някой по-силен удар, ще прецакам и храната, а той иначе си тръгва след няколко часа...ама това лято ще опитам все пак първо с не много силен удар, пък после ще видим според реакцията. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Пламене, един компресор започне ли да затяга заради това, че е бил в покой дълго време, пиши го пътник.

Впрочем, вместо да го оставяш да си кликсонира на воля и по този начин още повече да му скъсяваш животеца, ща светна на една магия :)) Преди първото пускане за сезона, най-напред му бий един-два ритника (гумен чук също върши добра работа, ама с него... По-ячко, че да фане дикиш). Веднага след това го пускаш и ако пак кликсонът изключи, отново ритник! Кютекът при такива случаи твърде често оправя нещата ;)

Гореньето не е лошо, пък и този тип бюджетни хладилници са се доказали във времето като кучета. Стария... Викни някой техник да ти го види и ако има още живот в него го пенсионирай на село. Ако ли положението е трагично тежко, мангалите ги изкупуват по 15-20 лева.

Благодаря за съветите :) Ще проверя даже ми казаха, че за 50-60 лв отгоре предлагат удължени гаранции някъде

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Искам да взема нов хладилник и съм се спрял на тези два модела:

 

AEG S53620CSX2

и

SAMSUNG RB-29FERNDSA

 

Мисля си че, AEG е по-надежно като марка, но пък на Samsunga дават 5г гаранция и 10 на компресора. Някъде пък четох, че инверторния компресор всъщност не е голям плюс на Samsung-a. Някой да даде адекватен съвет?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, инверторният компресор с 10 години гаранция (включваща и IPM-а) са си много голям плюс за който и да било хладилник ;)

Инверторните компресори на хладилниците по принцип не се скапват, това, което се скапва е управлението им, така че ако гаранцията обхваща и него, хич и не се замисляй!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Някой да има наблюдение над хладилниците на Sharp? Като цяло, кои са марките, които си струват в днешно време и от кои трябва да се стои на страна?

 

Samsung, AEG, Bosch, LG, Sharp, Gorenje, Indesit, Hotpoint-Ariston, Liebherr?

 

Някой купувал ли е скоро? Диапазонът е около 700, максимум 750лв.

Link to comment
Share on other sites

Юни месец купихме за вкъщи хладилник с фризер Беко от технополис. Струваше 779лв с No frost на фризера, А++ енергиен клас и 5 години гаранция. Има и разни други благинки като фреш зона за плодове и зеленпуци, лед осветление, аларма за отворена врата и тн. Към тогавашния момент това беше хладилника с най-добро съотношрние цена/вътрешен обем/екстри. За времето, за което е при нас (5 месеца) съм доволен.

п.п.: честно казано не смятам, че в ценовия клас под 1000лв ще ома някаква фрапантна разлика между марките по отношение на качеството. Взимай тоя, който най-много те устройва като параметри и е с най-дълга гаранция. Виж и в магазините за уреди с транспортни дефекти, примерно Техновижън, на Полиграфията. Имат хубави неща. Освен това имам ваучер за 50лв отстъпка, който няма да ползвам и мога да ти подаря, понеже така или иначе ще изгори след 1 месец.

Link to comment
Share on other sites

Ние също си купихме Беко, Но Фрост април месец, електроно управление със сензорни бутони на вратата, инокс 990 лв. Нямам забележки до момента, бачка си перфектно.

 

П.П. Нашия също е с лед осветление, пищи ако не е затворена врата, фреш зона и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, освен ако не купувам хладилник-гардероб с ледогенератор, диспенсър и прочее, само и единствено втора употреба взимам. Ако ти покажа какъв БОШ купих пролетта за 360 лева ще ти хвръкне шапката... 

Link to comment
Share on other sites

Употребяван разбира се, има и нови, има и бутикови, има от пиле мляко. Но трябва да ти го обясня подробно и да отидем да видиш. 

Link to comment
Share on other sites

Вероятно, ако утре се прибере, може да ти каже...

 

Ти знаеш ли колко е трудна тая задача  :laughing1: 

 

Фирмата се казва някак си странно РЕЛАКС и е близо до бившите Пишещи машини, на асеновградско се минава под моста наляво. Проверете в Гугъл - маркирана е на картата. Гарантирам, че са сериозни хора, купил съм много уреди от тях. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...