Jump to content
BulForum.com

Електронни книги


Recommended Posts

 

Off/  А иначе тоя, дето е "шарил" сайта на Покет бук-а е за бой - уж продават четец на книги, а описанието им е пълно с правописни грешки - "Упаковка.....подържани формати.....екрана може да се настрой....."

ПокетБука са украинска компания, та напълно възможно е сайта им да е списван от някой от нашите банатски сънародници. На тях руския им е доста по близък...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Държи се добре, но аз не съм някакъв гуру в тази материя. Всъщност това е първият електронен четец, който пипам. Процесорът му е сравнително бърз (800MHz) и няма някакви лагове или забавяне при отваряне на книгите. Нещото, което ме дразни е това, че не мога да му променям контраста, ако мога да се изразя така. Т.е. няма как да се чете на тъмно - иска си светлина, за да можеш да четеш, точно като нормална книга, разбира се. Не знам дали това е направено нарочно, или просто този модел няма такава възможност :)

Честито, после сподели как се държи, че и аз смятам в скоро време да се огледам за някой четец. :)

 

 

Off/  А иначе тоя, дето е "шарил" сайта на Покет бук-а е за бой - уж продават четец на книги, а описанието им е пълно с правописни грешки - "Упаковка.....подържани формати.....екрана може да се настрой.....", а за тоталното непознаване кое е подлог или пък за недогледаните грешки от рода на "пермиум....да четата комфортно....теази....Харкатеристики...и т.н." изобщо не искам да споменавам. В замяна на това обаче, в "харкатеристиките" на четеца не е пропусната типично българската дума "Контент", оформяща цял раздел. :thumbsdown:

 

Link to comment
Share on other sites

...... Нещото, което ме дразни е това, че не мога да му променям контраста, ако мога да се изразя така. Т.е. няма как да се чете на тъмно - иска си светлина, за да можеш да четеш, точно като нормална книга, разбира се. Не знам дали това е направено нарочно, или просто този модел няма такава възможност :)

Единствения засега модел в продажба у нас с регулиране на контраста е Hanlin V60 . Екраните с подсветка май не съм чел да имат и регулиране на контраст а само на осветеността, а и при 16 нива на сивото за e-ink дисплеите настройката ще е доста груба. Идеята на четците е да заменят хартиените книги, затова и опитите да ги докарат до таблети като функционалност не са много разумни.

Link to comment
Share on other sites

Добре, открих още един проблем, който не знам дали е в мен, в книгата, или в устройството. Проблемът е следният: ако има дума която е обяснена в края на страницата то четецът не ми дава обяснението. Отварям същата книга на пц и обяснението си е там. При .txt файлов формат на книгата този проблем го няма. Някой има ли идея от какво може да се получава това :S

Link to comment
Share on other sites

Виж дали това може да ти е от помощ:

http://forum.myebook.bg/index.php?topic=349.0

 

А иначе в .txt формат не може да има "истинска" бележка под линия, просто тя е представена като обикновен текст, там някъде където е решено да е края на страница (не че txt има и край на страница де)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря  :bowdown:

Виж дали това може да ти е от помощ:

http://forum.myebook.bg/index.php?topic=349.0

 

А иначе в .txt формат не може да има "истинска" бележка под линия, просто тя е представена като обикновен текст, там някъде където е решено да е края на страница (не че txt има и край на страница де)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За 133лв. си взех Nook Simple Touch и калъф от Ebay, чисто нов! Правете си сметка колко надуват цените нашите търгаши тук. Намира се в нета у нас за 250лв.?!?

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам притежателите на NOOK, имате ли проблеми с помненето на страницата до която сте стигнали? В смисъл, когато падне батерията и го включете да го зареждате или когато включите кабела за да качите книги? Няколко пъти ми се случва да ме върне на първа страница и това адски много ме дразни. При KOBO-то никога не съм имал такъв проблем. 

Link to comment
Share on other sites

За 133лв. си взех Nook Simple Touch и калъф от Ebay, чисто нов! Правете си сметка колко надуват цените нашите търгаши тук. Намира се в нета у нас за 250лв.?!?

 

Nook Simple Touch за 135 лева. Просто не си гледал достатъчно...

 

charmock, понеже спомена KOBO, та да те попитам поддържа ли папки/директории на SD картата? Падам си малко ретро, и организацията в библиотеки, рафтчета и т.н.т на съвременните четци не ми е удобна. Свикнал съм да си ровя сам по папките. Днес видях KOBO Touch в Конрад за 179 лева, но едното беше с паднала батерия, а другото искаше да мине регистрация при производителя преди да запали  и не можах да го пробвам.

 

 

Мисля, че единствените четци които поддържат компютърни папки са Prestigio, поне от тези които са ми минали през ръцете.

 

Жалко. Значи съм имал късмет с първия си избор, но Престижиото ми бавно си отива и май трябва да се пригаждам към новостите. Най удобна ми е навигацията от конзола щото почнах на DOS системи навремето, а папките бяха най близкото до това....

Link to comment
Share on other sites

Въпреки всичко ми излезе всичко с калъф и Nook, плюс доставка и за двете - 133лв, което е пак по-евтино!!!

Nook Simple Touch за 135 лева. Просто не си гледал достатъчно...

 

charmock, понеже спомена KOBO, та да те попитам поддържа ли папки/директории на SD картата? Падам си малко ретро, и организацията в библиотеки, рафтчета и т.н.т на съвременните четци не ми е удобна. Свикнал съм да си ровя сам по папките. Днес видях KOBO Touch в Конрад за 179 лева, но едното беше с паднала батерия, а другото искаше да мине регистрация при производителя преди да запали  и не можах да го пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Ами да, кобото не можеш да го разгледаш докато не се регистрираш. Папки не поддържа от карта, но можеш да си създадеш виртуални такива и можеш да си подредиш всичко много добре. Мисля, че единствените четци които поддържат компютърни папки са Prestigio, поне от тези които са ми минали през ръцете.

Link to comment
Share on other sites

 Nook, като се руутне, не поддържа ли?

 

P.S. Може ли за сайтове с книги, подобно на читанка? Имало някакъв голям Руски сайт, където дори имало качени книги на български...

 

Може ли за линкове, благодаря!

Ами да, кобото не можеш да го разгледаш докато не се регистрираш. Папки не поддържа от карта, но можеш да си създадеш виртуални такива и можеш да си подредиш всичко много добре. Мисля, че единствените четци които поддържат компютърни папки са Prestigio, поне от тези които са ми минали през ръцете.

Link to comment
Share on other sites

 Nook, като се руутне, не поддържа ли?

 

P.S. Може ли за сайтове с книги, подобно на читанка? Имало някакъв голям Руски сайт, където дори имало качени книги на български...

 

Може ли за линкове, благодаря!

 

Не съм се занимавал да руутвам Нуука, така ми върши чудесна работа.

 

Заповядай руски сайтове за книги.  :)

 

http://flibusta.net/b

 

http://www.rulit.net/books/bg/1/date

Link to comment
Share on other sites

Имам питане. Тъй като вече споменах, че нямам голям опит с електронните книги.

 

Когато чета книга на таблета, имам сричкопренасяне. На електронната книга - нямам. Въпросът ми е има ли електронни четци, които поддържат сричкопренасяне на български? 

Link to comment
Share on other sites

С оригиналния софт на книгите май не става. Ако четеца е андроид-базиран и може да се рутне тогава му зареждат CoolReader  който има сричкопренасяне

Link to comment
Share on other sites

С оригиналния софт на книгите май не става. Ако четеца е андроид-базиран и може да се рутне тогава му зареждат CoolReader  който има сричкопренасяне

 

Инсталирах CoolReader на моята Diva, но има един проблем - не опреснява страниците при прелистване и остават "призраци", които се натрупват и е дразнещо при четене. А при задаване на анимация за прелистването с цел насищане на екрана, положението е много грозно. Ама това, че и другите книги нямат сричкопренасяне някак си ме успокоява  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Да попитам за какво ти е?

Инсталирах CoolReader на моята Diva, но има един проблем - не опреснява страниците при прелистване и остават "призраци", които се натрупват и е дразнещо при четене. А при задаване на анимация за прелистването с цел насищане на екрана, положението е много грозно. Ама това, че и другите книги нямат сричкопренасяне някак си ме успокоява  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ставаше на въпрос, че много трябва да се прелиства, за да се прочете реално една страница и съответно имаш усещането, че си прочел да речем 20 страници, а реално си прочел само 5...

Това последното е много странно впечатление.С моя Nook не съм имал подобно усещане.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...