Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Вчера счупих поредните слушалки по време на тренировка и сега се чудя дали да си взема същите или някакви подобни, дайте предложения моля :) Последните ми бяха такива Microlab t1, преди близо 2 години си ги бях взел за 90лв, сега гледам че са по-евтини вече. Предпочитам да са безжични и да не са много скъпи, че тези даже не успяха да доживеят края на гаранцията си, а ги бях лепил леко вече един път, та не ми се взимат скъпи, които да строша в скоро време :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами точно там е въпросът. Че при слушалките, вероятността по-скъпите слушалки да са по-нечупливи е доста голяма.

Аз имам едни слушалки, които просто не виждам по какъв начин могат да бъдат счупени. Падали са ми от бюрото неколкократно и им няма абсолютно нищо. Освен това са модулни и могат да се ремонтират без проблем.

 

А ако вземеш по-скъпи, освен по-голяма издръжливост, получаваш и по-добър звук. Ако вземеш нещо за 2х90лв, вместо такива за 90лв, голяма вероятност има да изкарат повече от 2 пъти по-дълго от евтините и през цялото това време да притежаваш значително по-добър продукт.

 

Помисли си пак. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами точно там е въпросът. Че при слушалките, вероятността по-скъпите слушалки да са по-нечупливи е доста голяма.

Аз имам едни слушалки, които просто не виждам по какъв начин могат да бъдат счупени. Падали са ми от бюрото неколкократно и им няма абсолютно нищо. Освен това са модулни и могат да се ремонтират без проблем.

 

А ако вземеш по-скъпи, освен по-голяма издръжливост, получаваш и по-добър звук. Ако вземеш нещо за 2х90лв, вместо такива за 90лв, голяма вероятност има да изкарат повече от 2 пъти по-дълго от евтините и през цялото това време да притежаваш значително по-добър продукт.

 

Помисли си пак. :)

Лошото е, че аз тренирам с тях и биват удряни понякога, падат и подобни неща. На сегашните им счупих отгоре свързващата пластмаса точно по средата иначе си работят перфектно. За да не се чупят сигурно трябва да е метално това :D Кажи някакви предложения и до двойно по 90 лв пак е вариант, но над 200 лв си е изхвърляне и не виждам смисъл :)

Link to comment
Share on other sites

Това няма никакво значение. Някои просто са си здрави и много трудно да се счупят.

Ами не съм сигурен какво да ти препоръчам. Не съм фен на безжичните слушалки.

Ще ти дам само един пример за слушалки, които трябва да газиш с автомобил, за да ги счупиш.

 

https://www.v-moda.com/us/en/products/crossfade2-wireless

 

akrales_170524_1695_0168.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това няма никакво значение. Някои просто са си здрави и много трудно да се счупят.

Ами не съм сигурен какво да ти препоръчам. Не съм фен на безжичните слушалки.

Ще ти дам само един пример за слушалки, които трябва да газиш с автомобил, за да ги счупиш.

 

https://www.v-moda.com/us/en/products/crossfade2-wireless

 

akrales_170524_1695_0168.jpg

Ти хубаво даваш пример ама кажи и цената :lol:

Тея слушалки имат много висок потребителски рейтинг и са ми разпалили любопитството :rolleyes: Освен това работят както безжично така и с кабел.

Ама пусти 559 лв. :P

Link to comment
Share on other sites

Е, може и за по-малко да се намерят.

 

Със сигурност звукът, който предлагат, не струва 560лв.

 

Между другото, Crossfade Wireless (не 2), имат същата изработка и са по-евтини. Освен това модела е стар и може да се намери и втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

Ще е някаква случайност да се намерят на по-ниска цена извън официалните канали или може би промоционално някъде някога.А тази сигурност откъде е?Понеже и аз мога да твърдя за Sennheiser HD 650,че не предлага за 550 лв. нещо повече за разликата в цената от Sennheiser HD 598.

Link to comment
Share on other sites

Защото знам с какво ги сравняват като звучене, а точно такива слушалки имам. Звука е окей за 300-350лв, но не и за повече.

Всичко е на база прочетено, разбира се. Може и да греша.

 

А за цената: https://www.ebay.co.uk/itm/V-Moda-Crossfade-Wireless-2-Rose-Gold-Brand-new-sealed/264026688128?epid=894822650&hash=item3d79378a80:g:rq8AAOSwkXFb4a03:rk:3:pf:0

 

380лв.

 

NEO, виж това:

https://www.ebay.co.uk/itm/V-Moda-Crossfade-LP2-Matt-Black-Professional-Studio-Monitor-DJ-Headphones/232976832676?hash=item363e8058a4:g:F~wAAOSwnfRbzvxE

Може да си купиш нови наушници и да ги смениш. Останалото се чисти при нужда и стават като нови. И щитовете от страни на слушалките можеш да си смениш с други по твой избор.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/V-MODA-LP-LP2-M-100-Crossfade-Over-Ear-Headphones-with-Metal-Shield-Kit-Haw/163247955006?epid=1817252861&hash=item2602561c3e:g:rAIAAOSwgYlblNtT

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е колко им е добро пасивното заглушаване към външни шумове (например човешки говор) при Crossfade Wireless...

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Защото знам с какво ги сравняват като звучене, а точно такива слушалки имам. Звука е окей за 300-350лв, но не и за повече.

Всичко е на база прочетено, разбира се. Може и да греша.

 

А за цената: https://www.ebay.co.uk/itm/V-Moda-Crossfade-Wireless-2-Rose-Gold-Brand-new-sealed/264026688128?epid=894822650&hash=item3d79378a80:g:rq8AAOSwkXFb4a03:rk:3:pf:0

 

380лв.

 

NEO, виж това:

https://www.ebay.co.uk/itm/V-Moda-Crossfade-LP2-Matt-Black-Professional-Studio-Monitor-DJ-Headphones/232976832676?hash=item363e8058a4:g:F~wAAOSwnfRbzvxE

Може да си купиш нови наушници и да ги смениш. Останалото се чисти при нужда и стават като нови. И щитовете от страни на слушалките можеш да си смениш с други по твой избор.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/V-MODA-LP-LP2-M-100-Crossfade-Over-Ear-Headphones-with-Metal-Shield-Kit-Haw/163247955006?epid=1817252861&hash=item2602561c3e:g:rAIAAOSwgYlblNtT

Взех засега от Plameni тези докато оживеят, колкото да не съм без слушалки, иначе ме зариби да си взема тези, ама някак си не ми се взимат втора ръка и като имам излишни пари ще си ги взема сигурно :)

Link to comment
Share on other sites

Взех засега от Plameni тези докато оживеят, колкото да не съм без слушалки, иначе ме зариби да си взема тези, ама някак си не ми се взимат втора ръка и като имам излишни пари ще си ги взема сигурно :)

 

Честито значи. :)

 

Ами, в обявата пише, че почти не са използвани. А и ако им смениш наушниците и декоративни плаки - ще станат нови. :)

Не е гаранция, че ще са на 380лв като имаш излишни пари. Може да ти се наложи да чакаш оферта да изпадне или да плащаш пълната цена от $280.

Link to comment
Share on other sites

Защото знам с какво ги сравняват като звучене, а точно такива слушалки имам. Звука е окей за 300-350лв, но не и за повече.

Всичко е на база прочетено, разбира се. Може и да греша.

 

А за цената: https://www.ebay.co.uk/itm/V-Moda-Crossfade-Wireless-2-Rose-Gold-Brand-new-sealed/264026688128?epid=894822650&hash=item3d79378a80:g:rq8AAOSwkXFb4a03:rk:3:pf:0

 

380лв.

 

w00x-е,ке ми развалиш финансовата дисциплина :lol:

Link to comment
Share on other sites

w00x-е,ке ми развалиш финансовата дисциплина :lol:

 

Офертата изглежда страхотно, ако наистина от доста време си ги гледал. 200лв не е икономия, която да се игнорира. :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам,запалих се по дизайна им и многото добри мнения.Проблема е,че вече имам висок клас слушалки и не знам какво повече ще ми донесат като изживяване.Може би звученето би било по-добро в някои жанрове.Но мисля,че за експеримента мога и да рискувам с една покупка като винаги мога да продам една от двете слушалки в последствие.

Link to comment
Share on other sites

Честито значи. :)

 

Ами, в обявата пише, че почти не са използвани. А и ако им смениш наушниците и декоративни плаки - ще станат нови. :)

Не е гаранция, че ще са на 380лв като имаш излишни пари. Може да ти се наложи да чакаш оферта да изпадне или да плащаш пълната цена от $280.

Това имам предвид, че като имам пари ще си ги купя нови, че да дам близо 400лв за слушалки и да им има нещо за нула време ще полудея :D По-добре да дам малко отгоре и да знам, че са нови! Благодаря все пак :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам,запалих се по дизайна им и многото добри мнения.Проблема е,че вече имам висок клас слушалки и не знам какво повече ще ми донесат като изживяване.Може би звученето би било по-добро в някои жанрове.Но мисля,че за експеримента мога и да рискувам с една покупка като винаги мога да продам една от двете слушалки в последствие.

 

Какви слушалки имаш в момента?

Защо трябва да продаваш едните ако им е различно звученето? Аз имам 4 чифта.

 

Това имам предвид, че като имам пари ще си ги купя нови, че да дам близо 400лв за слушалки и да им има нещо за нула време ще полудея :D По-добре да дам малко отгоре и да знам, че са нови! Благодаря все пак :)

 

380лв са новите.

Втора ръка бяха 180лв и не бяха тези, а друг модел на същата фирма и със същия дизайн. :) Затова и ти ги препоръчах като алтернатива до 200лв.

Link to comment
Share on other sites

От чисто любопитство би ли споделил кои модели имаш... 

 

Fostex T-X0 Planar Magnetic

AKG Q701

Philips Fidelio X2

Sennheiser HD25-II

 

Като се чудя AKG-то дали да не го продам и да го сменя с друг чифт, че не го слушам много и само седи в калъфа. Някой ако има интерс да пише. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Като се чудя AKG-то дали да не го продам и да го сменя с друг чифт, че не го слушам много и само седи в калъфа. Някой ако има интерс да пише. :)

Моя кум си търсише някви хубави слушалки. Какви пари им искаш на тези и също така колко им е дълъг кабела?

Link to comment
Share on other sites

Моя кум си търсише някви хубави слушалки. Какви пари им искаш на тези и също така колко им е дълъг кабела?

340лв. Има 2 кабела в комплекта. Единият е 3 метра, другият е 6. Слушани са към 15-20 часа общо. Не повече.

 

https://www.innerfidelity.com/content/akg-quincy-jones-q701-sound-and-measurements

Link to comment
Share on other sites

Какви слушалки имаш в момента?

Защо трябва да продаваш едните ако им е различно звученето? Аз имам 4 чифта.

 

Sennheiser HD 598 SR и Sennheiser HD 212 PRO като първите имах пред вид.Не мога да си позволя отделянето на още пари пък и имам и други интереси :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

340лв. Има 2 кабела в комплекта. Единият е 3 метра, другият е 6. Слушани са към 15-20 часа общо. Не повече.

 

https://www.innerfidelity.com/content/akg-quincy-jones-q701-sound-and-measurements

Идват му скъпи. Той мислил да си купи за максимум до 100 лв. Но ще ги имам предвид твоите, ако някой друг си търси хубави слушалки.

Link to comment
Share on other sites

По отношение на хумозаглушаващите тапи, накрая реших да поръчам: 3M PELTOR Optime II Folding Headband заради дова, че са сгъваеми и лесно мога да ги прибера в раницата. Не дават най-доброто заглушаване, ама за сметка на това са компактни. 

 

Вчера пристигнаха слушалките и някак си съм със смесени чувства:

- изолират говора на хората около мен, но като че ли по-малко от колкото очаквах.

- струва ми се че доста притискат главата и няма да са удобни при продължително ползване. 

 

Така, че ако някой реши да ги купува, я/го съветвам първо да ги тества преди да ги вземе. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...