Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Ползвател 10 години - СИЛНО аргументиран, както винаги. Никакъв смисъл дори да започвам да обяснявам. Изказвал съм поне три пъти мнението си по въпроса, така че няма да се повтарям.  

 

Аз съм с тези, които обаче вече ще сменям, тъй като много щети им нанесох:

61iPlcs7XyL._SL1000_.jpg

 

Преди 2-3 дни имаше страхотна промоция на по-нови модели и я разглеждах като бях в Банкя, но сега не мога да си спомня сайта. Нашенски е. Ако пак попадна на него ще го пусна тук. В зоната на 150 лева имаше отлични модели. Но вероятно промоцията си е отишла с петъка.   

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ползвател 10 години - СИЛНО аргументиран, както винаги. Никакъв смисъл дори да започвам да обяснявам. Изказвал съм поне три пъти мнението си по въпроса, така че няма да се повтарям.  

 

Аз съм с тези, които обаче вече ще сменям, тъй като много щети им нанесох:

 

Това, че ти си ползвал 10 години един чифт безжични слушалки, не ги прави най-страхотният и качествен аудио продукт на света.

Понякога безжичните слушалки не са нужни. Затова го попитах каква е причината, да не би да може да се избегне варианта и да си вземе по-качествени като качество на звука - жични слушалки.

Link to comment
Share on other sites

Ангел, прав си за много неща, но наистина предпочитам да са безжични.От конкретно посочените най-много ме влечат Сонито и АКГ-то.Все още претеглям, ще почета още малко.А пък ако изпадне някакво промо покрай предстоящите празници, може и по-скъпи да взема.

А най-голямта тъпня е, че няма къде човек да ги прослуша.Да прецени лично, дали ще му пасне звука и дали ще му са удобни на кратуната..

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

При домашното аудио пак силния звук уврежда слуха. Разликата обаче е, че 200W тонколони в домашна обстановка не са достатъчни да се стигне тези нива.

 

Off (от стария ти пост): Не бъди толкова категоричен...и не смятай в излъчването на тия 200 вата само компютърен тип озвучаване. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ангел, прав си за много неща, но наистина предпочитам да са безжични.От конкретно посочените най-много ме влечат Сонито и АКГ-то.Все още претеглям, ще почета още малко.А пък ако изпадне някакво промо покрай предстоящите празници, може и по-скъпи да взема.

А най-голямта тъпня е, че няма къде човек да ги прослуша.Да прецени лично, дали ще му пасне звука и дали ще му са удобни на кратуната..

 

Щом държиш да са безжични, аз също бих гледал тия двата модела и в частност Сони-то. Останалите не ми изглеждат добре.

С безжични слушалки поне не ти се налага да купуваш слушалков усилвател.

 

Off (от стария ти пост): Не бъди толкова категоричен...и не смятай в излъчването на тия 200 вата само компютърен тип озвучаване. ;)

 

Не те разбрах. Прекалено дълбоко от контекста си го изкарал. :D

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Щото чак сега го прочетох. :laughing: Имах предвид, че ако пусна 200 вата в помещението, където съм, няма да издухам прозорците, само защото са с дебелина на стъклата 6мм и са четворни, но за тъпанчетата ми не гарантирам, понеже са единични. :grin:

А че Магданоза ще направи компромис, взимайки си слушалки с безжична връзка - това е повече от сигурно. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Това, че ти си ползвал 10 години един чифт безжични слушалки, не ги прави най-страхотният и качествен аудио продукт на света.

Понякога безжичните слушалки не са нужни. 

 

Къде съм го казал това по-точно? Както казах, нямам намерение да вентилаторствам.

 

Безжичните слушалки са ВИНАГИ нужни, защото удобството им е несравнимо. Аз повече слушалки с кабел никога няма да купя. 

 

Митко, взимай тия Сони и ще се родиш. Мога да ти кажа къде са физически слабите им места при тежка употреба - като при мен - но се съмнявам, че ще ги държиш 10 години като мене.  

Link to comment
Share on other sites

Ясно ми е на мен за качеството.А и бюджета ми е ограничен, както казах по-рано.Но това съм решил да отделя и не искам да ми се търкалят кабели из стаята и да пречат на останалите.Основно ще се ползват за някоя игрица и филми...след 21-22 часа вечер.

 

Виден, нищо не се знае, може и повече да изкарат... :laughing: Пазя си техниката.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Предимството на безжичните слушалки е единствено в липсата на кабели, които да ти загрозяват обстановката и в свободата на движение...което за някои хич не е малко...останалото обаче са минуси, които възпират такива като мен да ги ползват. ;)

Link to comment
Share on other sites

Щото чак сега го прочетох. :laughing: Имах предвид, че ако пусна 200 вата в помещението, където съм, няма да издухам прозорците, само защото са с дебелина на стъклата 6мм и са четворни, но за тъпанчетата ми не гарантирам, понеже са единични. :grin:

А че Магданоза ще направи компромис, взимайки си слушалки с безжична връзка - това е повече от сигурно. :popcorn:

Да де, но отричаш ли, че ако еквивалента на това същото в миливати ти се набута до тъпънчето, риска за слуха е много по-голям.

@Midex: И като мен.

 

Ясно ми е на мен за качеството.А и бюджета ми е ограничен, както казах по-рано.Но това съм решил да отделя и не искам да ми се търкалят кабели из стаята и да пречат на останалите.Основно ще се ползват за някоя игрица и филми...след 21-22 часа вечер.

 

Виден, нищо не се знае, може и повече да изкарат... :laughing: Пазя си техниката.

 

Ако Сони-то ти е в ценовия диапазон - взимай ги. Като качество чисто визуално изглеждат много по-добре от AKG-то, които не са от най-качествените производители (чисто като изработка говоря). Имам жични AKG за 500+ лв и като си ги намествам на главата - пластмасата скърца! Здрави са и няма да се счупят лесно, но това скърцане е недопустимо за слушалки, които преди 3-4 години са били най-висок клас в продуктовата им линия.

 

Погледни Philips също какво предлагат, че сега не мога да търся. Имам Fidelio X2, които имат страхотна и масивна изработка. Като звук също са чудесни. Ако има безжични слушалки от Fidelio серията или някоя от останалите от последните 2-3 години, аз бих погледнал и тях, въпреки, че са си продали бизнеса със слушалки на друга фирма, дизайна си е техен, а и може моделите да са от преди продажбата.

 

Ако ще са за кино и игри, значи баса трябва да е на ниво. Това за съжаление можеш да го видиш само от ревютата.

 

Къде съм го казал това по-точно? Както казах, нямам намерение да вентилаторствам..  

 

"Защото е умен" ми говори точно нещо подобно на мен. Ако не искаш хората да те разбират грешно, не оставяй място за интерпретация.

Безжичните слушалки са удобство, но си имат и недостатъци. Затова трябва да се прецени много добре дали има нужда от тях, освен ако човек не иска да си вземе няколко чифта слушалки и да си има и от двата варианта, според настроението. Като мен.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз не познавам такива минуси, но верятно ги има. Звукът на слушалките е отличен, дори в крайните граници на обхвата. Абсолютно нищо не му липсва, освен ако някой не тръгне да се вманиачава - по птеромисирски, примерно. Имат и специална защита, която автоматично понижава завука, ако нещо отсреща "избухне" и се опита да гръмне ушите. Въобще аз нямам абсолютно никакви забележки за толкова години. Когато замине презареждащият модул в слушалките, минаваш директно на 2 батерии ААА и там ще ахнеш по колко издържат тия машини.   

 

Ако искаш да се разберем така - ако са в споменатия от мен ценови диапазон, около 150лв., взимаш ги и ако не ти харесат веднага ги взимам от тебе. Само ще искам да вземеш фактура на фирмата ми.  

Link to comment
Share on other sites

Аз не познавам такива минуси, но верятно ги има. Звукът на слушалките е отличен, дори в крайните граници на обхвата. Абсолютно нищо не му липсва, освен ако някой не тръгне да се вманиачава - по птеромисирски, примерно. Имат и специална защита, която автоматично понижава завука, ако нещо отсреща "избухне" и се опита да гръмне ушите. Въобще аз нямам абсолютно никакви забележки за толкова години. Когато замине презареждащият модул в слушалките, минаваш директно на 2 батерии ААА и там ще ахнеш по колко издържат тия машини.   

 

Ако искаш да се разберем така - ако са в споменатия от мен ценови диапазон, около 150лв., взимаш ги и ако не ти харесат веднага ги взимам от тебе. Само ще искам да вземеш фактура на фирмата ми.  

 

Най-вероятно си прав. Аз не казвам, че са лоши, още повече, че не съм ги и чувал дори. Сигурно са страхотни даже, като знам Сони какъв приятен и мек звук имат. Всичко си е до предпочитания. За мен са си компромис, освен ако няма да гледам филми и играя игри. Свикнах си да чувам всичко в музиката и не бих направил компромис от сега нататък. Стига да имам възможност, разбира се. Въпреки, че с 3-те чифта, които имам сега, трудно ще остана без работещи слушалки в близките 20 години, при нормално стечение на обстоятелствата. :)

 

@magdanoz4o: Намерих на Филипс модела. Явно имат.

 

http://www.whathifi.com/philips/fidelio-m2bt/review

 

За съжаление обаче са ти извън ценовия диапазон.

 

https://www.jarcomputers.com/Philips-Fidelio-M2BTBK_prod_MULHPHILIPSM2BTBK.html

https://www.amazon.co.uk/Philips-M2BTBK-Wireless-Bluetooth-Headphone-Black/dp/B00CK2P8OY%3FSubscriptionId%3DAKIAILMN4KCSLXDLYLTA%26tag%3Dwhhifi-21%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB00CK2P8OY?retsolclick=5840433ad9ac050100afbd80

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз като ги чух за първи път не можах да повярвам, че е възможно слушалки да вадят такъв звук. Сони на много места се излагат, но специално с тия модели ми събраха очите. Във всяко отношение. А за удобството е безсмислено да говорим - пускаш произволна плейлиста и си ти. В моя случай - във ваната, на покрива, дори съм ходил до магазина, за да тествам обхвата и ме гледаха като натровени. Не подценявайте изобщо тия машини. А мога само да си представям колко по-добри са по-новите модели. 

 

Тия дето си ги дал са на безумни цени - напълно излишно спред мен да се дават такива пари. До 200 лева са напълно достатъчни. 

 

Дори при мисълта да се спъвам в кабели и да чупя жакове и да се оплитам като пате ми се повръща... 

Link to comment
Share on other sites

Да де, но отричаш ли, че ако еквивалента на това същото в миливати ти се набута до тъпънчето, риска за слуха е много по-голям.

 

Нищо не отричам - независимо откъде идва звукът...мине ли стоте децибела, за ушите ти става страшно.

 

А иначе един птеромисир може да каже на друг птеромисир, че изобщо не става дума за вманиачване, а за добре балансиран звук, но то си зависи и от претенциите на съответния птеромисир де. Мога само да спомена, че дори и цената не е чак толкова определяща, въпреки че и тук обикновено важи правилото "колкото си платил, съответно и такова получаваш" - слушал съм слушалки за $500+, които изобщо не ми допаднаха в сравнение с други за $200-...та затова е добре слушалки да могат да се чуят преди да се купят.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не отричам - независимо откъде идва звукът...мине ли стоте децибела, за ушите ти става страшно.

 

Не знам какви PA системи и усилватели трябва да набуташ в това помещение, че да изкараш 200W постоянна мощност. :)

 

Аз като ги чух за първи път не можах да повярвам, че е възможно слушалки да вадят такъв звук.

 

Възможно. Не съм ги чувал. Представи си обаче какво ще стане ако чуеш по-хубави слушалки? :)

Всичко опира и до предпочитанията и очакванията ти за звук де.

Link to comment
Share on other sites

Възможно. Не съм ги чувал. Представи си обаче какво ще стане ако чуеш по-хубави слушалки? :)

Всичко опира и до предпочитанията и очакванията ти за звук де.

 

На тая цена - едва ли. Иначе няма смисъл да си говорим, че водата е мокра. Виж ако ми намериш за 150 лева по-хубави ще се изненадам много силно. 

Link to comment
Share on other sites

На тая цена - едва ли. Иначе няма смисъл да си говорим, че водата е мокра. Виж ако ми намериш за 150 лева по-хубави ще се изненадам много силно. 

 

Не говоря за същата цена. Ти каза, че не си можел да повярваш, че слушалка може да изкара такъв звук. Аз просто казах да си представиш какво ще стане ако чуеш по-хубави слушалки.

 

Не съм чувал много модели около 150лв, но съм чел много положителни отзиви за тези:

https://www.amazon.com/Philips-SHP9500-Precision-Over-ear-Headphones/dp/B00ENMK1DW

Link to comment
Share on other sites

Всичко е много хубаво, но ако имах 500 лева за слушалки...ехаа...Благодаря ви за мненията. Както казах, ще прочета още малко и ще изчакам Коледата за някое намаление. Ако имам късмет, ще забия нещо от по-висок клас за пари равни на бюджета ми.

Link to comment
Share on other sites

Не говоря за същата цена. Ти каза, че не си можел да повярваш, че слушалка може да изкара такъв звук. 

 

Буква по буква трябва да казвам всичко явно... Много ясно, че слушалки за 2000 лева няма да ме изненадат с хубавия си звук. Но за 200 е събитие.  

Link to comment
Share on other sites

Преди 2-3 дни имаше страхотна промоция на по-нови модели и я разглеждах като бях в Банкя, но сега не мога да си спомня сайта. Нашенски е. Ако пак попадна на него ще го пусна тук. В зоната на 150 лева имаше отлични модели. Но вероятно промоцията си е отишла с петъка.

Забрави с новите модели да ходиш до магазина. Всички са на Bluetooth, което ще рече, че даже и в апартамента може да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Е...тия модели, които приоритетно са насочени към потребители, които ще слушат музика единствено от телефона си, естествено че ще бъдат на BT.

Link to comment
Share on other sites

Тия модели, които коментираме нямат нищо общо - така да го кажем. При връзка блутуут бих предпочел дори кабела... Защо изобщо коментираме очевадни неща? 

Link to comment
Share on other sites

Ами, аз бих предпочел кабела за вкъщи, но за мобилно слушане от телефона бих си взел със синзъб.

Но в случая....ще се взимат РЧ.По-нататък, някой ден като променя разположението на мебелите или апартамента може да си взема нещо читаво.Но сега-засега безжичните ще са най-подходящи.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...