Jump to content
BulForum.com
Ferante

Качествени Headphones

Recommended Posts

Ами то това са си антифони. Аз не съм и очаквал нещо различно. :)

Най-добрия вариант за пасивно шумоизолиране май предлагат слушалките за пилоти. В Overwatch League използват модифицирана версия на тези: https://www.amazon.com/David-Clark-H10-13S-Stereo-Headset/dp/B002CJ3NQK

Някой има ли наблюдения върху тези жични слушалки за цялото ухо с велурени възглавници:
https://pioneer.bg/pioneer-se-m531 

Дали може да се намери нещо по-евтино?
Иска се за цялото ухо, жични, текстилни.
Неискам кожени тъй като ще ги ползвам на работа и може да запарват. Тапите не ми допадът.

Аз лично нямам. По-евтино със сигурност може да се намери, но може да не ти допадне като качество на изработката и звучене. То не е ясно и тия дали стават де, но по принцип.

Само да кажа за възглавничките. Велура се цапа доста. Събира боклуци и редовно трябва да го почистваш. Кожата не задължително спарва.
Освен това, аз лично предпочитам да си взимам слушалки, на които кабела и възглавниците могат да се подменят поради 2 причини.

1. Увеличава животът на слушалките от гледна точка на това, че ако се пречупи кабела примерно - не трябва да купуваш нови, а може да го смениш. Същото и с възглавничките.

2. Възглавничките влияят доста на акустиката на слушалките и ако не ти харесва нещо можеш да експериментираш с други. Повечето размери са универсални и пасват възглавнички различни от оригиналните. Стига да се слагат с ластик, а не с някакво индивидуално захващане като щипки примерно.

Мога да ти препоръчам да отделиш малко повече пари и да си вземеш втора употреба Sennheiser HD25-II. Не спарват ушите и в комплекта има и кожени възглавнички, и велурени. Освен това са изцяло модулни и цял живот можеш да си ги ползваш като подменяш евентуално счупени елементи.

Sennheiser предлагат извънгаранционен ремонт на всичко, което може да им се случи за 50-60 евро. Това при положение, че ти изгорят говорителите. Пращаш неработещите слушалки заедно с 50 евро и те ти връщат работещ чифт. Ако ще и двата говорителя да са изгорели и да са спрели да работят едновременно.

Едит: Оправих ти линка, че не работеше.

Линка при мен не работи.

Може да си избереш почти всяка слушалка и да си купиш Велурени възглавници допълнително.

Още един глас за сеинсехайзер - може да погледнеш отворените им слушалки от ХД 5хх серията - погледни първите страници на темата.

Edited by Ferante

w00x определено си прав за сменянето на кабели и възглавниците. 
Лошото е, че отиваме в друг ценови диапазон. 

Може ли да ми кажете каква е разликата между:
Sennheiser HD 559 - https://www.jarcomputers.com/Sennheiser-HD-559-Black_prod_MULHSENNHEISER506828.html?ref=prod 
Sennheiser HD 518 - https://www.jarcomputers.com/Sennheiser-HD-518-504628_prod_MULHSENNHEISER504628HD518.html?ref=prod 

Погледнах и HD 569 и HD 599 освен диапазона други преимущества имат ли?

Някой модел на Audio-Technica, който си заслужава?

Реално ще ги слушам директно от лаптопа и имам съмнения дали ще усетя разлика. Нямам усилвател или филтър, а също музиката е от youtube. 

Ами да, но разликата не е чак толкова голяма. Не е като да купуваш кола в крайна сметка. :) Знам, че излишни разходи не са нещо, което някой би си избрал, но в случая си заслужава.

1. Качеството на продуктът (звукът) е по-високо.

2. Най-вероятно ще са по-здрави.

3. Възможно е да са и по-удобни.

След 3 години ако евтините се счупят и трябва да купиш още едни, за да ги замениш - ще си минал в зоната на скъпите слушалки. С тая разлика, че 3 години ще си слушал по-лош звук. След време като теглиш чертата - сумата е същата.

Ти си прецени в крайна сметка обаче. Парите са си твои. Най-добре знаеш за какво ти трябват слушалките и в какви условия ще ги използваш.

Разликата при различните модели на Sennheiser няма как да я видиш на хартия. Често са използвани напълно различни говорители.

За офис обстановка е хубаво да избереш затворени слушалки, въпреки че отворените звучат доста по-добре според мен. Аз не бях използвал до преди няколко години, но вече съм фен. В офис обаче няма как да си слушаш музика и колегите ти да слушат с теб. :) Отворените слушалки са си като тонколони закачени на 1см от ушите ти. На гърба има само една мрежа, която, както и сам би се досетил, не спира особено много звук. Затова и басът на отворените слушалки е по-малко изразен, за сметка на останалото.

Затова Sennheiser 518 и 559 отпадат. Иначе 559 изглеждат като добър избор.

Разликата между 569 и 599 е в напълно различните говорители. Според хората, 599 звучат доста добре. 599 също са отворени обаче, така че гледаш само 569. И също така 598 CS.

На Audio-Technica бях гледал преди време, точно в тази тема, малко по-назад в страниците. Chistacha си избираше.

M40x е моделът, който бих ти препоръчал. Не съм ги слушал обаче. Това е само по хорско мнение и ревюта на разни потребители. Chistacha също беше доста доволен по спомен.

Разликата от лаптопа ще я усетиш определено, но по негативен начин. В смисъл, че ще спреш да слушаш музика от Ютуб, защото с хубави слушалки ще чуваш всичките артефакти в записите. Ти сам ще искаш да започнеш да слушаш по-качествено съдържание. :)

Един приятел си купи Sony 1000MX3 и каза, че е разбрал колко гадно качество му е била музиката през всичките тия години. :D

С години ползвам отворени слушалки в офиса и никой от колегите не се е оплакал, че звука му пречи. По-скоро с отворени слушалки си склонен да чуваш повече какво се случва около теб :) 

Според мен отворените слушалки са значително по-добре за слуховия апарат от затворените и както Вокса каза - като че ли звука им е по-добър. 

Аз като оставя моите слушалки на бюрото без да ги изключа или като дам на някой друг да слуша - чувам абсолютно всичко.

Звука има повече въздух. Доста по-естествено звучи.

Затова Sennheiser 518 и 559 отпадат. Иначе 559 изглеждат като добър избор.

Разликата между 569 и 599 е в напълно различните говорители. Според хората, 599 звучат доста добре. 599 също са отворени обаче, така че гледаш само 569. И също така 598 CS.

На Audio-Technica бях гледал преди време, точно в тази тема, малко по-назад в страниците. Chistacha си избираше.

M40x е моделът, който бих ти препоръчал. 

Така в оказа се, че има в офиса Sennheiser HD598Cs, Audio-Technica M20x и M40x.

Хубавото, че всички са около ухото и дори и с очила не се усеща напрежение или болка при носенето. 

Audio-Technica M20x и M40x основната разлика е наушниците. На М20х са по-твърди, докато на М40х са от мемори пяна и по-меки . Лошото е, че са кожени и двата модела , което означава спарване/изпотяване след известно време. 

Sennheiser HD598Cs е от велур и са доста приятни наушниците. Предполагам, че и 569 ще бъдат така. Като няма запарване/изпотяване при продължително носене.

Като звук немога да се изкажа. Sennheiser HD598Cs ми се сториха по-добре, но колегата има стабилизатор/филтър преди тях, което накланя везната на ютубските песни. 

Сега остава да реша колко да отделям. Имам да купувам и телефон и други глезотии за Коледа. 

В момента има 569 в немския амазон за 112евро или М40х за 87евро. Ще умувам още и покрай Коледа ставали чудеса :)

Потвърждам че велурите незапотяват. И те съветвам да си вземеш отворени слушалки в случай че в офиса не ти е много шумно.