Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Здравейте отново. Искам да благодаря на отзовалите се на питането ми за слушалки  малко по горе защото съветите ви и казаните мнения помогнаха в избора. Недоставянето на marshall major 2 които си бях поръчал всъщност ми даде време да разбера по добре какво искам. Взех за проба бюджетни но с доста прилично качество  bluethooth слушалки и стана ясно че съм пропуснал две важни неща - живота на батерията и активното подавяне на околния шум. Пробните слушалки извън дома се налагаше да ги усилвам повече отколкото ми се иска за да заглуша автомобилите, хората и други градски звуци. В резултат на всичко написано, след известна промяна на максималната сума която съм готов да заплатя, от днес съм горд притежател на Sennheiser hd 4.50 btnc .Доволен съм, и то много, за което още веднъж благодаря за съветите и дискусията!

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Направил си чудесен избор :).

 

Като гледам слушалките не подържат AAC. Та се чудя дали това означава, че Андроид с AptX (слушалките нямат ХД) би предоставил по-добро аудио от това през Айфон...

 

слушалките имат ли микрофон, който да се ползва за телефонен разговор?

 

И послед въпрос - осезаемо ли е закъснението на звука при гледане на филм?

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за закъснението, но все пак бях на работа и нямаше как да тествам. По ред на въпросите:

 

1. Засега нямам подръка телефон с AptX на който да пробвам. Пробата беше по кабел и по стандартния блутуут протокол за стерео гарнитури A2DP // AVRCP. На кабел е много добре. По радио също е доста добре, но звука е една идея по сух/сив/безцветен (не зная кое е вярното като израз) от кабела. По всяка вероятност ако източника има AptX поддръжка моите уши вече няма да долавят никаква разлика.

 

2. Слушалките си имат пълна поддръжка на телефонни обаждания. Микрофоните за телефония са два като единият е за шумоподтискане. По време на тестовия разговор бях в цеха между машините. Аз си чувах напълно нормално като слушалките изолираха до поносимо ниво околния шум. Мен също ме чуваха, но в момента в който се приближих до машините (работещи металорежещи фрези) гласът ми станал леко с тенекиен тембър. Фрезите не са се чували в отсрещния телефон.

 

3. Няма забавяне. Пробвано на Windows10 и на андроид телефон (Lenovo P70). При движение из града покрай витрините на някои магазини трансфера прекъсва. Вероятно блутуута на телефона и слушалките се заглушават от работещи WIFI рутери. След прекъсването аудиото "захапва" на точното си място синхронно с видеото. Когато не се движа или съм на по открито място прекъсвания засега не съм установил.

 

И още нещо допълнително - през обедната почивка нарочно минах моста на панаира и се върнах по пешеходния на новотела за да тествам шумоподавянето. По пешеходния заглушаването беше практически пълно. Долавяха се приглушено само отделни фрази ако говорещия беше съвсем близко. Автомобилите обаче се чуваха добре, макар и приглушено. Ясно различавах свистенето на гумите, звука на моторите и клаксоните на колите в непосредствена близост.  Останах с впечатление че заглушаването не е чак толкова ефективно въпреки че музиката си я чувах прилично. Когато изключих шумоподавянето обаче всичко което се чуваше ясно и различимо (включително и звуците от близките коли) потъна в общия фонов грохот и слушането на каквато и да е музика искаше значително усилване на звука.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за времето отделено за отговорите.

 

Май едни от най-големите ограничения поне за мен са че:

- не можеш да слушаш музика докато се зареждат

- ако се свържат през УСБ към компютър, компютъра не ги разпознава

- нямат бутон за mute на микрофона по време на разговор

- неподържат AAC за висококачествено аудио от Айфон

- 2.5мм аудио вход, а не стандартният 3.5мм

- МикроУСБ вместо УСБ C

 

иначе всичко останало е повече от добре. :)

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Кто че ли всичко което си написал е вярно, но има някои допълнения:

 

Когато се зареждат музика може да се слуша, но само по кабел.

 

Същия този кабел е фирмен на производителя и при повреда или загубване замяната му няма да е лесна. Кабела откъм смартфона е стандартен 3.5мм, но към слушалките е 2.5мм и то с нестандартна букса която се закопчава допълнително със завртане след като е пъхнат докрай.

 

Имам и допълнение за разликата във звука по кабел и по радио. По дефолт когато слушалките са по кабел шумоподавянето е изключено и трябва да се пусне при необходимост. За целта батерията трябва да не е изцяло изразходвана. По радио е точно обратното - шумоподавянето е включено и се изключва по желание. Самото заглушаване на околния шум леко изсушава музиката без значение на кабел или безжично. В крайна сметка се оказа че не намирам разлика във звука по кабел или без. Тествах с *.mp3 компресирано в най високия за формата битрейд - 320kbps. За другите формати засега нямам наблюдение.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Източникът ти (телефонът със стар кодек) ограничава качеството на звука много преди да стигнеш ограниченията на 320bps компресията.

Link to comment
Share on other sites

Е, ясно - значи е по-добре отколкото си мислех.

 

Можеш ли да слушаш музика през аудио кабела при напълно изтощена батерия?

 

Някои от ревютата коментират, че слушалките запарват ушите. Ти забелязал ли си нещо подобно?

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

w00x, вече и на мен ми стана ясно че ще ъпдейтвам телефона, но предстои избор. Нека да си купувам играчките една по една за да имам повече време да им се порадвам :D

 

Ferante, на въпросите по реда им:

 

1. Да може но без поне малко батерия не работи активното шумоподавяне. Слушалките се првръщат в пасивни с кабел. Когато са на кабел звука на източника трябва да е намален сериозно. Малкото съпротивление на слушалките и прилично големите мембрани дават твърде мощен звук. Вярно е че е без изкривявания но все пак е болезнено.

 

2.Запарват... Не си се представям лятото със слушалките на ушите извън климатизирано помещение. Сега обаче идва зима та се надявам да ме топлят докато обикалям. Обожавам разходките пеша независимо от това какво е времето. Другата пролет ще потърся алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че топлиният профил на слушалките е около +6 градуса спрямо околната среда. Май лятно време това не е изобщо малко...

 

Едит: възможно ли е да се активира noise cancellation-a без изрично да се пуска музика или даже свързва към телефон?

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Ако се сложи жака в слушалките подтискането на шума се активира с натискането на power бутона без значение дали нещо свири или другия край на кабела е свободен. В безжичен режим шумоподтискането си е активирано по подразбиране но ако минат повече от 5 минути без връзка слушалките се изключват за да пазят батерията. Ако са свързани към източник на сигнал работят непрекъснато със заглушаване без значение дали нещо свири или не.

 

Слушалките могат да поддържат работа едновременно с два източника но свирят този който първи е поискал връзка. Няколко секунди след спирането на аудиопотока преминават в режим на ограничено енергопотребление и си чакат ново аудио от някой от двата източника.

 

Днес ми се наложи да ползвам точно заглушаването. В офиса следобяд стана много шумно и нервно а трябваше непременно да работя по спешна задача. Без музика но свързани безжично с телефона работиха 2 часа. Заглушаването не е пълно но е достатъчно за да мога да игнорирам общата нервност при необходимост. Споровете се чуваха и се разбираше за какво става дума, но все едно че се водеха в съседния офис...

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Днес си мисля дали не е добре да изпробва комбинацията с едни професионални earmuffs + in-ear headphones...

Гледам, че 3M (една от любимите ми марки) предлагат Peltor X5A, което e може би най-доброто предложение на пазара, а и ревютата в Амазон са повече от добри: https://www.amazon.com/dp/B00CPCHBCQ

 

41xxGPvFl1L.jpg

 

Може даже на някой да му се стори малко странно :):

3mtm-peltortm-over-the-head-earmuffs-x5a

 

 

като по-компактно решение може евентуално да се вземе X4A:

 

81MqWLG4wbL._SL1500_.jpg

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте отново. Преди няколко поста w00x спомена че телефона ми ( LENOVO P70 ) може би реже изначално качеството на аудиопотока и затова не чувам съществена разлика в звука по кабел и по bluetooth  на моите слушалки SENNHEISER. Заиттересовах се и направих малко тестове които напълно потвърдиха казаното. Свалих примерни тестови записи във FLAC формат и започнах да пробвам с телефоните на колегите. Пробите бяха със SAMSUNG S7, HUAWEI P10 и HUAWEI P20 LITE. Двата първи поддържат Apt-x а последния Apt-x HD който има обратна съвместимост със стария кодек. Разлика в звука с моето LENOVO имаше разбира се но не ми се видя чак толкова съществена. Нещата обаче се промениха коренно когато закупих ефтинко USB Bluetooth мини донгълче с поддръжка на Apt-x с което продължих да пробвам на служебните и домашните ми компютри. Оказа се че самите телефони не са източник на качесвен звук. На всичките компютри които пробвах - служебните графични станции, домашната ми такава и лаптопа ми има осезаема разлика между Bluetooth A2DP/SBC, Bluetooth A2DP/Apt-x и кабел. Най съществена беше разликата на лаптопа - DELL LATITUDE E6510. Сигурно понеже е от бизнес класа на DELL е оборудван с по добра аудиокарта. Все пак на графична станция аудиото е последна грижа. От всичко това излиза че избора на телефон май ще е леко затруднен защото поддръжката на Apt-x не гарантира автоматично голямо подобрение на аудиото.

Link to comment
Share on other sites

За мен лично е учудващо, че звуковата карта на Dell E6510 е изкара свястен звук... При мен една от старите ми машини е Dell E7440 и със кабелни слушалки качестовото на звука е далеч под нивото на последния Iphone с headphone jack. 

 

 

По отношение на хумозаглушаващите тапи, накрая реших да поръчам: 3M PELTOR Optime II Folding Headband заради дова, че са сгъваеми и лесно мога да ги прибера в раницата. Не дават най-доброто заглушаване, ама за сметка на това са компактни. 

 

3M_Peltor_Protectores_Optime_II.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Малко извън темата, но.

Ferante, защо не си купиш хубави тапи за уши? Когато карам с мотора имам проблеми с шума. Принудих се на дълги разстояния на карам с тапи. Пробвал съм преди време разни модели и бяха адски неудобни. След консултация с други мотористи, намерих това което ми трябва. Невероятно меки и удобни. Не ме спарват и ушите не ме болят дори и след няколко часа с тях! Честно казано са и на смешна цена когато се купят повече бройки. Една тапа може да се ползва повече от веднъж. Тези с които карам, по параметри намалят шума с 35dB. Има модел който смъква и 37dB, но не са толкова удобни.

Това е модела:

http://www.howardleight.com/earplugs/laser-lite

 

Изключително важно е обаче да се сложат по правилен начин. Даже ако решиш да си вземеш, ще ти обясня и няколко тънкости.

Link to comment
Share on other sites

Той иска да слуша музика под тия антифони. Иска да сложи слушалки тип тапа и да сложи антифоните отгоре.

Така играят по професионалните гейм турнири, за да изолират публиката и коментатора в залата.

 

А ти може да погледнеш тапите на Alpine. Аз ползвам такива по партитата, за да не ми пищят ушите. Трудно ми е да ги наглася понякога, защото ги слагам прекалено дълбоко, но иначе са окей. Не съм гледал, но имат много модели, та може да имат и за мотористи.

Link to comment
Share on other sites

Явно не съм разбрал за какво са му тия антифони :).

Погледнах тези на Apline. Имат даже специална серия за мотористи. Намалят обаче между 17 и 20dB. Тези с които карам ги дават, че намалят с 35... Ще видя другото лято да пробвам и някой модел на Apline. Иначе от тези които ги показах, първо си купих няколко за да ги пробвам. Наскоро си купих 100 комплекта...

Link to comment
Share on other sites

Тези на Alpine не шумоизолират напълно обаче и все още можеш да чуваш околните звуци. Просто ги чуваш по-тихо. Това е разликата. Тези, които ти ползваш заглушават всичко по равно.

В средата на силиконовите тапи има една дупка, в която се слага пластмасов филтър с мноооого малък отвор. Доста по-малък от игла. Той създава ефектът на заглушен звук, който не е изцяло заглушен.

 

Гледам, че имат 3 варианта. Направо може да пробваш Pro-то, което включва и тапи за 17db и тапи за 20db.

Тези, които аз ползвам, заглушават с 25. Не мисля обаче, че ефектът ще е същия, защото са направени според случая да заглушават определени честоти повече от другите модели. Може да се окаже, че чуваш бученето на мотора, но няма да чуваш разни високи честоти, докато при тези за мотор да е обратното.

Link to comment
Share on other sites

Мерси много за предложенията - аз тапи за уши ползвам почти всеки ден, но не са много удобни 8-мия час, а и имат непрятно влияние върху дистибуларния ми апарат в случай на рязка промяна на налягането (например при кацане и при излитане).

 

Както и да е... за момента оптимилания вариант ми е 3M™ E-A-R™ Classic, като ги сменям с нови на всеки 4-5 ползвания.

 

След няколко дни като пристигнат антифоните ще ги комбинирам с тапите - очаквам да постигна заглушаване от 50+ децибела. 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...