Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Те така или иначе свършиха за няколко часа и вече ги няма налични, ще дебна 598 или нещо друго на оферта.
Казват, че 598 са доста по-добре от към бас. За звук съм с Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty, предполагам няма да имам проблем.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може и да са ПО-добре от 558, но това не означава, че ще имат бас. :)

Освен ако не вземеш Hifiman HE-400 или Philips Fidelio X2, може да изключиш баса от уравнението при отворените слушалки. Просто технологията е такава. Аз имам AKG Q701, които често се сравняват със Sennheiser 598. Бас почти няма, особено при музика, в която дълбокия бас е водещ като RnB или електронна музика. Има някакъв бас като свири чело примерно или контрабас, но ако трябва да е много дълбок и разтрисащ - просто липсва.

 

Soundblaster-а ще свърши работа. Определено е по-добре от вградената. Аз взех един Soundblaster Z преди няколко дни, защото играя Оувъруоч на компютъра, а вградената ме подлудяваше. Микрофона пускаше шум като говорех, звука беше тих - ужас.

 

Но ако се зарибиш, за в бъдеще може да се замислиш за един слушалков усилвател или външен DAC. Има разлика.
Някои слушалки просто не свирят както трябва ако не са усилени адекватно. Убедил съм се лично.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Пропуснал съм да уточня, че говоря за 598 CS :grin:

Дано да не се зарибявам чак до там, че и там са едни цифри, а времето за музика е почти никакво...

Link to comment
Share on other sites

Ахаааааааа. Е тогава е различно. Не съм чел нищо за 598 CS, не знам как стоят нещата там с останалите характеристики. Само отворения модел съм сравнявал.

$100 е един усилвател. Не е толкова много.

Link to comment
Share on other sites

На мен след 4 месеца чакане, най-накрая ми пристигнаха планарните слушалки от Massdrop.

Fostex T-X0

 

AI7B0704_copy_smoke_20170531144602.jpg?a

 

Определено са доста трудни за подкарване от настолен компютър без поне един слушалков усилвател в звуковата карта. Пробвах ги в офиса и увеличени на 100, се чуваха почти нормално, но се усещаше как просто не им стига сила. Другите ми на 30 увеличени се чуват със същата сила.

 

Като си ги включих у нас на усилвателя определено са по-добре, но нещо звука не ме кефи. Силен и плътен е, но високите са прекалено високи. Басът за сметка на това е много отчетлив и бърз.

 

Май ще изчакам да видя какви модификации ще им направят хората и ако не успея да ги модифицирам, или не се промени звука след известно време ползване - ще ги продавам.

 

Много са удобни обаче. Ако ми седят 20 минути на главата, ще забравя, че ги нося.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Малкоооо.... дървени изглеждат :)
 
Някакви впечатления за Dolby Atmos ? Случайно попаднах на този стандарт и гледам има безжични слушалки на хич не висока цена:
 
RIG 800LX
 

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Слушалки са все пак, а не накити. :) А и на мен ми харесват в интерес на истината. Изглеждат ретро.

 

За Долби Атмос, не ти разбирам въпроса...

Overwatch поддържа Dolby Atmos през слушалки и ефекта е много добър.

 

Сега отворих линка. Тия слушалки са в пъти по-грозни от моите. :D

Аз Плантроникс не бих си купил като начало. Много ниско качество на изработката..

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Гледам, че има доста филми (и не само) които поддържат този стандарт. Питането ми беше дали си заслужава закупуването на Атмос слушалки , при положение, че цената ми се вижда доста ниска спрямо цената на техниката за домашно Атмос кино.

Link to comment
Share on other sites

Има филми, но за слушалки има отделен Dolby Atmos Headphones формат, който изисква нормални стерео слушалки без абсолютно никакви разделения на каналите.

 

https://www.dolby.com/us/en/categories/games/overwatch.html

 

За да отговоря кратко на въпросът ти - според мен тия слушалки са просто маркетингов трик и аз не бих ги купил.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Честито! Харесват ли ти на звук, понеже от тази фирма аз имам 2 чифта, но в сравнение с многото други, които съм слушал досега, нещо не могат да ме впечатлят...

 

 

sen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мерси.

Честно казано нямам голяма база за сравнение, а и не са разсвирени. Тези дни ще ги раздрънкам и ще видим. Единственото което ми се стори странно на първо четене е изработката - изглежда малко калпава за тази сума. Logitech-а 930 си бяха доста по-масивни.

 

П.С. Взех ги на база коментари в reddit и разни други форуми (е разбира се и добрата цена :D)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Вчера пробвах Marshall Major II Bluetooth-харесаха ми.

marshall-major-ii-bottom-800x533-c.jpg?v

после видях и чух също JBL E45BT и JBL E55BT.И те ми харесаха. :grin:

Май ще се дават едни 200 лв. за безжични слушалки. :notify:  :rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

Май ще се дават едни 200 лв. за безжични слушалки. :notify:  :rolleyes:

 

Винаги добра инвестиция. Но блутуут е чикиджи гиби - идва късо отвсякъде, ако имаш имот да се разхождаш разбира се  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Винаги добра инвестиция. Но блутуут е чикиджи гиби - идва късо отвсякъде, ако имаш имот да се разхождаш разбира се  :grin:

Е,да,но засега съм в апартамент.А това с друг имот като например къщурка на село го обмислям от известно време,ама още не съм измислил някакъв бизнес-надявам се печеливш,за целта. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Наскоро си купих Sennheiser HD 4.20s. На кутията пише "Powerful bass boost" и наистина басите не са лоши, но ми идват малко слаби. Преди имах едни на Philips за 60лв, които ми изкараха 5 години преди да се разпаднат и имаха по-силен бас. Имам един приятел дето има някакви тапички пак на Sennheiser и баса им е брутално як, аз обаче предпочитам over ear слушалки, всичко друго ми е некомфортно.

 

Та можете ли да ми препоръчате нещо дето да дъни яко и все пак да има и качествен звук де? Искам да са с кабел без никакви wireless истории.

 

P.S. Имам усилвател Yamaha, така че ако искат повече power не е проблем. :)

Edited by THE STORM
Link to comment
Share on other sites

Басът ли ти идва слаб или слушалките като цяло? Какво не му харесваш на басът? Тих ли е, губи ли се, просто бучи и не е плътен или нещо друго?

 

Не можеш да сравняваш басът на слушалки, които се пъхат в ухото, с този на останалите типове. Първите винаги ще са с по-дълбок бас, защото слушалките уплътняват по-добре и имат по-малко загуби от всякакъв тип.

 

Какъв ти е бюджетът?

Настояваш ли да имат микрофон като тези, за да можеш да си ги ползваш с телефона?

На компютър ли ще ги слушаш или от усилвателя?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...