Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Ясно.

Силата и качеството на звука са свързани с качеството на продукта, а не с типа му (тапи или нормални слушалки около ушите). Басът при тапите по принцип е доста по-лесен за постигане заради начина, по който изолират ушния канал, та и това опира до продукт, а не до тип.

Изпотяването в ушите ти се получава, защото използваш силиконови връхчета. Може да пробваш с такива от мемори пяна. Може да получиш и по-силен бас с тях.

Имай предвид, че силата се определя и от устройството, което пуска сигнала по bluetooth. Едно устройство може да е по-силно, друго да е много по-слабо.

 

Колкото до тези, които си споменал: чел съм само добри отзиви, но не съм ги слушал. Тези слушалки ще ти спарват обаче, защото ухото ти е затворено под кожен pad. Няма начин да го избегнеш това при физическо натоварване.

Другият проблем е, че това колко добре пасват на главата ти е строго индивидуално. Може да ти стискат, ако главата ти е по-широка, а може и да са ти прекалено свободни, ако главата ти е по-тясна. Ако ти стискат, няма да можеш да ги носиш продължително без да изпиташ болка. Ако са ти свободни ще се разместват при всяко по-рязко движение на главата и ще трябва да ги наместваш постоянно. В легнало положение може направо да забравиш да ги ползваш.

Освен това са и по-лесни за чупене в такава среда.

 

Моят съвет е да разгледаш по-хубавите варианти за спорти слушалки тип тапа.

 

Ако нещата, които съм изброил като негативи горе, не ти пречат - то Sony-тата са добър модел с предимно позитивни отзиви във всякакъв аспект.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хмм. Като цяло май имам голяма глава. Съдя по това колко голяма каска ми се наложи да си взема за мотора. Иначе като си я мерих излизаха съвсем други размери. Има шанс да ми стискат.

Някакви препоръки тогава за тапи които да имат хубав звук? Като цяло предпочитам bluetooth, че е много по - удобно. Иначе малко сложно става и даже невъзможно на моменти.

Link to comment
Share on other sites

Стискането може да се реши с подмяна на pad-овете. Слагаш по-дебели и стискането изчезва.

Нямам голям опит с тапи. Почти всички тапи с определен тип конектор обаче, могат да са bluetooth като им се сложи bluetooth кабел. Но пък добавяш допълнителен елемент с неизвестно качество.


Колкото и да не ги харесвам, AirPods Pro или Beats Powerbeats / Powerbeats Pro май са най-добрият ти вариант в момента.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, netrootbg said:

Гледам няколко човека тук са със Sony WH-1000XM3. Подходящи ли са за фитнес? По - конкретно ме интересува дали спарват?

Замислих се дали да не си взема от тях, но видях, че скоро ще излиза нов модел и мисля да изчакам. Тук идва и следващият въпрос. Има ли нещо по - добро на пазара горе долу в този ценови диапазон?

Ванка, тия май няма да са толкова подходящи за фитнес. Защо не пробваш вариант с Truly Wireless? От този тип са най-добре според мен за фитнес, могат да се комбинират и с лента на главата и така да ги ползваш във всякакви систуации.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, netrootbg said:

Хмм. Като цяло май имам голяма глава. Съдя по това колко голяма каска ми се наложи да си взема за мотора. Иначе като си я мерих излизаха съвсем други размери. Има шанс да ми стискат.

Някакви препоръки тогава за тапи които да имат хубав звук? Като цяло предпочитам bluetooth, че е много по - удобно. Иначе малко сложно става и даже невъзможно на моменти.

 

Аз слушам и ползвам почти само тапи за музика,даже и за слушане на музика в каската за мотора известно време,преди да мина на блутут "каймака"в областа(SENA).Евтини жични на Сони,конични тапички и Poweramp,с качествен файл направо е болезнено,смятай на спортен мотор щом се чува за какво иде реч.Типа дето се пъха в ушния канал е най-изолиращ но и най-изморява,лично за мен по-отворения тип е за предпочитане.Ползвах за малко и блутуут слушалките на Самсунг,тия с кутийката дето са подобни на линка със Сонитата на Godfather,добър звук и като концепция не са лоши но като тичаш изпадат,тежички са...Еърподс на Епъл са най-точни като концепция,формата на главата е оптимална,само им трябва скоба за ухото,мисля че съм виждал да се продават като допълнителен аксесоар.Има доста фирми дето правят със същия или сходен дизайн,през деня карам колата с блутуут на плантроникс,не го усещам буквално съм отвикнал да говоря от телефона,и той е с глава като на еърподс и скоба зад ухото...

Колкото до каската,може и да не ти е чак толкова голяма главата,просто различните фирми имат различна форма и концепция на черупките,един и същи размер са различно удобни :-)Аз смених доста каски докато си намеря "моя" модел...Shoei Gt-Air  :-)

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, HEMO said:

Колкото до каската,може и да не ти е чак толкова голяма главата,просто различните фирми имат различна форма и концепция на черупките,един и същи размер са различно удобни :-)Аз смених доста каски докато си намеря "моя" модел...Shoei Gt-Air  :-)

Каската която си бях харесал първоначално, изобщо не ми стана. Дори и най - големият размер. Наложи се друга да си купя. Разни приятели я пробваха. Това което на мен ми стои стабилно и удобно, на  тях им се върти като пумпал около главата... А като си меря обиколката, не съм с толкова голяма глава. А мотора го карам с висок клас тапи за уши, че не се търпи иначе... Не съм имал възможност на дълъг път с новите заглушители да пробвам дали може и без тапи вече. Надявам се съвсем скоро.

 

Разгледах всякакви модели. От тези които са като тапи ми се струват малко абсурдни като цена. Гонят модела на Сони който бях написал. Някак си толкова пари за тапи... Още повече, че не знам дали има къде да се ползват. Доста ме съмнява. Явно ще следвам обаче съветите да не минавам към големи слушалки по отношение на фитнеса. Ще разгледам някакви други решения. Накрая сигурно ще си остана със сегашните.

Благодаря на всички за съветите.

Link to comment
Share on other sites

Ти си предубеден по някаква причина и смяташ, че тапите не трябва да струват толкова много, колкото по-големите слушалки. Това не е така обаче. Тапите могат да елиминират акустиката до най-голяма степен от уравнението, защото са ти точно до тъпанчето. Всичко останало има някакъв тип акустика, която влияе по един или друг начин на звученето. Дали е на стая, на ушна мида или ушната ти кал - все влияе.

 

Моделите на Сони са "едва" 500лв. Това за безжични слушалки с всичката тази функционалност изобщо не е чак толкова много. Много е, но не е чак толкова много като вземеш предвид, че среден към висок клас жични слушалки са на двойна цена.
Ако си вземеш хубави слушалки ще започнеш да ги използваш все по-често да слушаш музика. Дори и вкъщи пред компютъра или например вечерно време.

 

Гледай на слушалките като на продукт и не се влияй от това дали са големи или малки. Само недей да си взимаш AirPods. AirPods Pro да, защото влизат в ухото изолират, но AirPods в никакъв случай. Иначе ще си слушаш метъла примесен със сръбския рап и ще се биеш по главата защо не си ме послушал. :)

 

На твое място наистина бих погледнал Beats Powerbeats / Pro. Има добри мнения, а и са направени точно за по-активни занимания. Освен това са направени да работят безпроблемно с Айфон.

 

Ако ти трябва бас на сегашните, може да пробваш да сложиш връхчета от мемори пяна. Уплътняват повече (създавайки повече бас), но някои хора ги намират за по-неудобни от силиконовите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Оглеждам се за слушалки. Жични, с поне 3 метра кабел. Volume control, overear, затворени. Бюджет 200 кинта. 

Сега ползвам Сони RF855RK, но шума ме вбесява. Иначе са ми адски удобни и с часове мога да ги държа на главата си...

Със сигурност в близко бъдеще няма да ги слушам с усилвател.

 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Ясно.

 

Този Volume Control важен ли ти е, защото Volume Control предполага, че имаш DAC в слушалките или са свързани към телефон.

Отворен ли си към втора употреба слушалки?

Link to comment
Share on other sites

Не ми е адски важен, но пък ми е адски удобен.... :laughing: Та да, явно ми е важна подробност. Ползвам слушалки основно на компютъра и ми е много досадно да цъкам с мишката или клавиатурата волумето.... А пък в режим гейминг е направо мега досадно да си коригираш силата на звука... 

Отворен съм за втора ръчка, стига да не изглеждат като боксова круша.

Link to comment
Share on other sites

Работата е там, че за да има volume control, трябва да са на USB и/или да са геймърски. Няма как да контролираш звука на Уиндоус през 3.5 жак. Ако контролираш нивото на звука директно в слушалките, котио са свързани през 3.5, добавяш още един елемент, който може да развали качеството на звука.
Това доста ограничава слушалките като качество. По-добре си вземи една клавиатура с volume control или си настрой шорткът на настоящата. :D 

Link to comment
Share on other sites

Имам Razer Cynosa, ще взема да си конфигурирам два бутона за волумето....пък ще взема и да свикна с тях....

Окей, ти си спец в слушалките, към какво ще ме насочиш ако разкарам контрола? За до 200 кинта, все ще се вземе нещо прилично.... Sennheiser, AKG, Beyer Dynamic, JBL... 

Link to comment
Share on other sites

Чак спец не съм, но за последните години натрупах опит с модели, които съм си купувал, слушал и в последствие продавал. :) Работата е там, че тръгнах от едно ниво и надграждах в цената, та нямам особено голям опит със слушалките в "по-ниския" ценови диапазон.

 

Бих ти препоръчал Sennheiser HD25, но са страшно неудобни след час слушане на музика, колкото и добре да звучат.

Друг вариант е Audio Technica M40X. Чел съм добри отзиви за тях, но до колкото съм видял са по-неутрални и мониторни слушалки.

Може да се огледаш и за Beyerdynamic DT770. Доказан модел студио слушалки.

Superlux също са вариант. Копират популярни модели и се справят доста добре в звуковата част. Един колега си купи копието на моите Sennheiser HD25 за 60лв. Изработката им няма нищо общо, но като звук се доближават на 80%.

Ако искаш пак геймърски, бих препоръчал Hyper X или Steelseries. Един колега си купува геймърски слушалки и ги преслушвам за няколко минути. Тези две марки ми допаднаха най-много. Взимал си е също и на Logitech, и на Razer.

 

Ако търсеше отворени, щях да ти препоръчам веднага, но ти искаш затворени. :)

 

Поръчал съм един модел на E-MU за баща ми за $75. В момента са на митница, но като ги освободят ще ги преслушам и ще дам мнение. Имат добри отзиви.

 

Какви са твоите предпочитания за звук?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Ако искаш пак геймърски, бих препоръчал Hyper X или Steelseries. Един колега си купува геймърски слушалки и ги преслушвам за няколко минути. Тези две марки ми допаднаха най-много. Взимал си е също и на Logitech, и на Razer.

За геймърски слушалки препоръчвам смело Corsair Virtuoso SE - страхотно качествена изработка и звук, който дори става и за слушане на музика (микрофона се маха и слага елементарно).

Link to comment
Share on other sites

Не обичам остри, набиващи се високи. Предпочитам плътен бас, но не искам да маже. И добре изразени вокали. Нещо в така наречената топла гама на звученето... :)

А искам затворени, за да не смущавам околните и да имам добро шумоизолиране от околната среда. 

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, много извън бюджета са ми тези Корсари.....

Двоумя се между тези два модела:

Audio Technica AVC500

Beyer Dynamic DT-240 pro

Идват ми на една и съща цена. Май клоня повече към Beyer-а. По леки са, кабела може да се сменя, по-малко съпротивление, което е важно, защото няма да ползвам усилвател...май ще ги заръчам тях....

Link to comment
Share on other sites

Много вероятно е да не можеш да носиш Байера с часове без проблем, защото са върху ухото, а не около.

 

На този етап слушалки без сменяем кабел са недопустими за мен. Не защото съм се засилил да сменям кабела, а защото той най-лесно се къса.

Също и слушалки без възможност за сменяне на падовете. Недопустимо.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Кръстник, много извън бюджета са ми тези Корсари.....

Може, не знам как вървят в България. Аз ги взех за $190 канадски, което идва около 240 лв.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Пестин лева са кръстник.... https://slushalki-s-mikrofon.pazaruvaj.com/corsair/virtuoso-rgb-gunmetal-se-wireless-ca-9011180-eu-p522692352/

Хъм, водят ги over ear, уж.... 

Баси, тва двойна цена бе! :Facepalm:

Иначе да, over ear са с доста голям отвор за уши всякакви размери. Уплътняват перфектно като ги сложиш и с тази пасивна изолация не се чувства липсата на noise canceling.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mockingbird said:

Хъм, водят ги over ear, уж.... 

 

Аз ги гледам на снимчицата. Изглеждат си on-ear. Дори на рекламната снимка се вижда, че са на модела върху ушите, а не около. Падовете са прекалено малки, за да се събере цялото ухо вътре. Опитах да намеря размер на вътрешния отвор на пада, но не успявам. За комфортно използване трябва да ти е 60мм на височина. Поне за мен, а моите уши не са големи. Всичко под 55мммм ми се допира в ушната мида и я притиска, което след известно време започва да създава дискомфорт.

 

Но пък наистина пише Over-ear. Голяма част от ревютата споменават, че падовете падат върху ушите и са неудобни след известен период носене.

 

Това ревю потвърждава съмненията ми.

 

Quote

Beyerdynamic calls these over-ear headphones, and they are…in the same way that the Aurvana Live is over-ear. The pads are just big enough to cover your whole ear, but every part of the pad will touch every part of your ear.

 

https://www.worldbolding.com/home/2018/9/20/beyerdynamic-dt-240-pro-headphones-review

 

-----------------------

 

Виж този вариант:

https://europe.beyerdynamic.com/catalog/product/view/_ignore_category/1/id/255/s/dt-150/

 

Мисля, че ще е по-добре от DT 240 Pro.

 

Това също:

https://europe.beyerdynamic.com/dt-770-pro.html

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Аз ги гледам на снимчицата. Изглеждат си on-ear. Дори на рекламната снимка се вижда, че са на модела върху ушите, а не около. Падовете са прекалено малки, за да се събере цялото ухо вътре. Опитах да намеря размер на вътрешния отвор на пада, но не успявам. За комфортно използване трябва да ти е 60мм на височина. Поне за мен, а моите уши не са големи. Всичко под 55мммм ми се допира в ушната мида и я притиска, което след известно време започва да създава дискомфорт.

Нали няколко пъти вече пиша, че основно тия ползвам. Не знам защо реши, че са on ear - току-що ги измерих и вътрешния диаметър (този на отвора) е точно 60 мм, докато външния е 100.

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, ние си говорим за Beyer Dynaimcs DT 240, аз съм останал с впечатлението, че ти ползваш Корсар. 

Ангел е прав. Като се позачетох повече, са нещо средно между on-ear и over ear.... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...