Jump to content
BulForum.com

Soundbar-ове


w00x

Recommended Posts

А слушал ли и клипшове? Дали ще ти допаднат като звук. Имат много агресивни високи...лично мен ме подлудяват, не мога да ги слушам...

Не. Не съм. Чух система за компютър и много ми хареса. Би трябвало всичко да е ок

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малко да възродя темичката от прахта - скоро някой купувал ли е SoundBar?

 

Замислям едни промени по озвучаването и сметките показват, че Soundbar ще е най-доброто решение. В моя случай имам компютър и телевизор един срещу друг и няма вариант, в който да мина с една система и към двете устройства - просто си трябва отделно озвучение за всяко. Бюджетът ми е някъде около 400-500 лв  :blink:

 

А за компа - решавам проблема с едни такива:

https://www.ozone.bg/audio-i-video/audio-sistemi/edifier-r2730db/? :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Да питам тук разбиращите хора. Струва ли си Bose Solo 5? Искам да си взема някакъв soundbar. Нямам възможност да разполагам много тонколони.

 

edit:

Сега видя, че е малко стар модел. Някакви добри варианти в момента? Този мога да го взема на 280 лева.

Link to comment
Share on other sites

Ами, вече има и добре свирещи саундбарове, но не очаквай чудеса. Просто ще са по-добри от вградените в телевизора тонколони и няма да ти заема толкова място, колкото пълен набор усилвател + тонколони.

Link to comment
Share on other sites

За 280лв бих го взел ако ревютата като за саундбар са окей. Но пък за тези пари можеш да вземеш и стерео активни колони, които най-вероятно ще свирят по-добре. Ако имаш къде да ги сложиш.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От доста време съм си харесал по външен вид - Dell soundbar

Търся колонки за компютър, но вече явно им казват саунд барове...

Нямам никакво пространство на бюрото, затова търся компактност, но и качество на звука в колкото се може по- малки размери, но без да се прави голям компромис със звука...

Това, което ме притеснява за Делла е че са от 2012 - 2015год и при темповете на развитие на техниката това ми се струва голям период и 100% ще има по- добра опция на пазара, не не мога да я намеря... (прехваление JBL барове мейби? )

 

image.png.b0e5af7e097e12300738c4614062c24d.png

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че на тая цена може да вземеш нещо различно от дрънкалници. Като си говори мза КОЛОНИ за копютър, аз реших, че ще имам пак хубави като едно време, ударих по масата, взех си EDIFIER за двеста и малко лева и не мисля, че в следващите 10 години ще се налага да правя нешо друго, освен да ги почиствам. А на какво са способни - то с думи не се описва. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2021 at 4:22 PM, sasshko said:

От доста време съм си харесал по външен вид - Dell soundbar

Търся колонки за компютър, но вече явно им казват саунд барове...

Нямам никакво пространство на бюрото, затова търся компактност, но и качество на звука в колкото се може по- малки размери, но без да се прави голям компромис със звука...

Това, което ме притеснява за Делла е че са от 2012 - 2015год и при темповете на развитие на техниката това ми се струва голям период и 100% ще има по- добра опция на пазара, не не мога да я намеря... (прехваление JBL барове мейби? )

 

image.png.b0e5af7e097e12300738c4614062c24d.png

Тази пищялка дето си я постнал е много далеч от дори и приемлив звук. За качествен да не говорим. Тонколони за компютър има доста голям избор, стига да се разтърсиш и съответно да си готов да си платиш. Edifier имат доста богат избор от модели в различен ценови клас. Дори и да си вземеш такива като на @gado, пак ще имаш в пъти по добър звук от този Дел дето си го постнал.

Link to comment
Share on other sites

Убедихте ме и ще се насоча към тях. Бюджета мога да го вдигна до към 300-350лв

И видях следните варианти:

https://emagbg.page.link/CpAuxYTpxNvZxKo48

 

https://emagbg.page.link/8aPn5zy69Z8YzE4Y6

 

Червените ги имаше на 290лв на друго място. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasshko said:

Червените ги имаше на 290лв на друго място. 

 

Може да са разопаковани, както и в имаг ги има на 289: "Продукт със следи от употреба, опаковка в добро състояние, повърхностни драскотини по гланцираните повърхности...". По принцип не бих избрал такава оферта (или поне да беше без "драскотини"...).

Link to comment
Share on other sites

Като човек който съм прослушал голяма част от моделите им, горещо ти препоръчвам да вземеш R2000DB. Доста експерти и ревюта (както и аз :rolleyes:), ги препоръчват като едни от най-добрите активни колони.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, charmock said:

Като човек който съм прослушал голяма част от моделите им, горещо ти препоръчвам да вземеш R2000DB. Доста експерти и ревюта (както и аз :rolleyes:), ги препоръчват като едни от най-добрите активни колони.

Благодаря, поръчах точно тези. На 17ти ще са при мен

Link to comment
Share on other sites

Колоните са страхотни! Да си призная, че ми отне срамно дълго врем да ги свържа с PC, защото пробвах първо само с bluetooth. В момента са свързани с 3.5mm to dual RCA audio cable. Като съм ги включил в Line in 1.  

Кога се изполва Dual RCA to Dual RCA или fibet optical cable ili Line in 2... ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasshko said:

Да си призная, че ми отне срамно дълго врем да ги свържа с PC, защото пробвах първо само с bluetooth.


Това ще се направим, че не сме го видяли :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sasshko said:

Колоните са страхотни! Да си призная, че ми отне срамно дълго врем да ги свържа с PC, защото пробвах първо само с bluetooth. В момента са свързани с 3.5mm to dual RCA audio cable. Като съм ги включил в Line in 1.  

Кога се изполва Dual RCA to Dual RCA или fibet optical cable ili Line in 2... ?

 

 

 

Единия ти кабел е RCA към 3,5мм жак, който е да включиш тонколоните към компютър, лаптоп или телевизор. А с другия който е RCA към RCA е да включиш второ у-во, СД плеър, касетен дек, грамофон или друго устройство имащо линеен изход. Ние затова ти препоръчахме Edifier, защото са направени уникално. Ето ти пример, включени към грамофон.

 

img_20170417_152910_983.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, charmock said:

Ето ти пример, включени към грамофон.

 

Примерът с грамофона е изпълним само ако е с вграден предусилвател и има линеен изход ;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

 

Примерът с грамофона е изпълним само ако е с вграден предусилвател и има линеен изход ;)

Разбира се, че трябва да има предусилвател. Просто вчера бях на няколко водки и не ми се влизаше в повече подробности. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Да повдигна темата за озвучаването. Кое е по - добър вариант за хубаво озвучаване за гледане на филми? Soundbar или 7.1 тонколони? Гледам доста филми и сериали и все още карам на вградените тонколони в компютъра... Преди време бях вързал едни 2.1 колони към телевизора, но в сегашната си квартира не ги ползвам. Като бюджет съм си определил до към 1000 - 1500 лева, но може и да варира.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
21 minutes ago, netrootbg said:

Уж имам. Можеш ли да ми дадеш някакви примерни компоненти?

 

Ами, първо трябва да започнем от ресивера. За тези пари моята препоръка е да се потърси нещо втора употреба, защото иначе 700лв отиват само за ресивер и то от нисък клас.

Там около теб има ли пазар на компоненти втора ръка? Или от България ще купуваш?

Link to comment
Share on other sites

Ами, тъй като 5.1 готовите системи не стават за почти никакъв чеп, според мен е най-добре да се ориентираш към компонентна система поради редица причини.

1. Можеш да ъпгрейдваш компонентите единично. Ако нещо не ти харесва, ако излезе по-нова технология или ако просто ти писне и искаш да си купиш по-хубаво.

2. Ще получиш по-добро качество.

3. Не е нужно да купуваш всичко на 1 път. Можеш да градиш постепенно, като добавяш компоненти, когато си решиш.

4. Огромен избор от озвучителни тела. Откъм ресиверите си малко ограничен, защото има около 4-5 производителя, които предлагат по 4-5 модела всеки, но ти гледаш най-ниския клас, така че имаш по 1 от всеки. И като добавим миналогодишните модели, ако изникнат отнякъде - 10 модела ресивери.

 

Можеш ли да внасяш от Англия без да се занимаваш с глупости?
Ако можеш, ще ти е много по-лесно. Цените там са много добри, изборът е голям, а ресиверите падат на 50%, когато излезе новия модел. Нов модел излиза всяка година. За пример, при излизане на новата версия на един конкретен ресивер, аз взех старата версия за 1000лв (нов от магазин), при цена тук в магазина 2200лв. Толкова му беше и MSRP по принцип. 2200лв в паундове.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...